Skocz do zawartości
Piotr_S

Nowy moderator

112 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić kolegę Leszka @ldawid i zakomunikować, że zaczynamy z nim współpracę, jako jednym z moderatorów. Przy okazji prośba. Przedstaw proszę ogółowi swój punkt widzenia i kierunek, w jakim chciałbyś "posterować". Oczywiście rozmowy z zarządem trwają i w ich wyniku nastąpią np. zmiany w regulaminie. Póki co nie dopuszczam bowiem sterowania pozaregulaminowego uczestnictwem w forum. Nie zmieni się kwestia wolności wypowiedzi, natomiast zawsze do oceny moderatora będzie należała kwestia czy dana wypowiedź jest dla innych obraźliwa, czy jeszcze nie. W takich kwestiach moderatorzy zawsze mieli wolną wolę bez względu na to, czy z niej w jakikolwiek sposów korzystali, czy nie. A co do reszty... otwieram dyskusję i niekoniecznie będę w niej brał udział, choć nie wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panu Prezesowi za zagajenie :) Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem - postaram się go za bardzo nie nadwerężyć :DD 

Krótko przedstawię się:

Leszek ... lat sporo. Doświadczenie moderatorskie uważam, że dosyć znaczące. W 2013r zaczynałem jako Moderator Testowy na Forum Androida gdzie przeszedłem szkołę i wszystkie szczeble moderacyjne. Od 6 lat jestem tam Adminem najpierw Personalnym a od 4 lat Adminem Ogólnym. To tak na początek aby było wiadomym, że "gapie spod ogona" nie wypadłem ... hi hi. Misiam, że na moderce się znam dlatego też zaoferowałem swoje usługi na tym Szacownym Forum.

Do pierwszych moich zadań jak już zostało powiedziane(oprócz zapoznania się z jego specyfiką) będzie w ścisłym uzgodnieniu z moim Pracodawcą - modyfikacja Regulaminu Forum. Ten dokument MUSI być opoką/wykładnią zarówno dla poszczególnego Użytkownika jak i osoby funkcyjnej. Planuję po jego zatwierdzeniu i opublikowaniu - jego ścisłe przestrzeganie i poruszanie się w wypowiedziach i zachowaniach poszczególnych użytkowników, w ścisłej korelacji z Regulaminem.

Tą sferę trzeba uporządkować też i dlatego, aby każda ze stron wiedziała bez niedomówień, w jakich ramach(oczywiście z pewnym nieprzekraczalnym marginesie) - może się swobodnie poruszać. Bazą tu będzie jak dotychczas, przestrzeganie Netykiety.

Po wdrożeniu zmodyfikowanego Regulaminu przyjdzie czas na uporządkowanie i ucywilizowanie dyskusji w wątkach poczynając od tych, najbardziej obleganych. Nie będę się starał o ingerencję(zamiatanie) w wątkach zbyt odległych od mojego powołania na stanowisko moderatora chociażby ze względu na starszych na tym Forum stażem Moderatorów. Nie mniej ... łatwo już było.

Wybiegać zbyt daleko w przyszłość publicznie nie zamierzam pamiętając, że wiele rzeczy weryfikuje życie i twarda rzeczywistość.

W każdym bądź razie jednym z moich celów jest też i ożywienie tego Forum tak by ... nie było to Forum "kilku użytkowników", klubu z reglamentowanym członkostwem :P.

To tyle na początek myślę że aż nadto dla niektórych.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji nad przyszłością i kierunkiem rozwoju naszej społeczności - jeśli taka wola Panowie i Koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🐇 A kto jest Pana "pracodawcą" ?

🏅Czy sądzi Pan, że bez poznania forum i klimatu jego społeczności jako zwykły użytkownik można ot tak wejść na forum jako moderator i robić to dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam:

1. Zarząd SPP Polanka. Dopowiem - pracuję tu "pro bono".

2. Nie sądzę a nawet wiem iż 

3 godziny temu, cayose napisał:

 ...bez poznania forum i klimatu jego społeczności jako zwykły użytkownik można ot tak wejść na forum jako moderator i robić to dobrze?

Warunek - mając przygotowanie i doświadczenie moderatorskie. A tego mi nikt nie zabierze i nie zakwestionuje :msn_wink:  Do wykonywania pracy na stanowisku moderatora, nie jest niezbędnym poznanie 

Cytat

...forum i klimatu jego społeczności...

chociaż z biegiem czasu - bywa to pomocne. Pomocnym w moderowaniu mogą się okazać wspólne/zbieżne z prezentowanymi na forum zainteresowania. Najważniejszą jednak rzeczą jest poznane i przyswojone rzemiosło, którego się podjęto. Moderacja jeśli się na nią jakikolwiek pracodawca/zleceniodawca decyduje, zawsze będzie wykonywała zadania zgodnie ze sztuką i definicją. Moderator jest integralną częścią społeczności(w tym wypadku forum) wykonujący swoje zadania bez rozgłosu niczym chirurg(w granicach swoich kompetencji) z tym, że jest też istotą z "krwi i kości" mogącą zajmować stanowisko, jako pełnoprawny uczestnik dyskusji. Dotyczy to TEGO czy zgoła innego forum/dyskusji/spotkania. Alternatywą jest brak moderacji(są takie miejsca nawet "dopuszczone do obrotu") - ale wtedy mamy w wypowiedziach takiej grupy - wolną amerykankę.

Myślę, że wyraziłem się jasno ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z nowego moderatora i życzę mu, by był jak sędzia bokserski: duży, silny, ale nie zasłaniający zasadniczego widowiska, skutecznie strzegący, by walka na argumenty nie stała się młócką dla młócki i eliminujący z ringu chamów i prostaków😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie - w przeciwieństwie do Pana @manio , nie kryję się po różnych forach pod różnymi nickami. Nigdy nikogo publicznie nie spostponowałem nawet nie próbowałem. W przeciwieństwie do Pana. Ja swoją robotę staram się wykonać wszędzie gdzie jestem w zgodzie ze standardami, najlepiej jak potrafię. Pan natomiast co niewątpliwie potrafi - to obrażać innych tam, gdzie się Pan pojawia. Co Pan tu na tym Forum wniósł, co można by zaliczyć jako wartość dodaną? Rejestracja tylko i wyłącznie w celach szerzenia zamętu. Nawet przedstawić się Pan nie potrafi. Dalsze takie postępowanie nie będzie TU tolerowane. Może na Ambrozji Panu pozwolą - ale szczerze w to wątpię.

... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak poproszę grzecznie Prezesa Polanki o wyjaśnienie tego zrzutu ekranu z forum Ambrozja. Zatajenie przez Leszka doświadczenia w moderowaniu znanego forum Tadeusza Dylona wydaje się być nadmierną skromnoscią.

Doświadczenie moderatorskie uważam, że dosyć znaczące. W 2013r zaczynałem jako Moderator Testowy na Forum Androida gdzie przeszedłem szkołę i wszystkie szczeble moderacyjne. Od 6 lat jestem tam Adminem najpierw Personalnym a od 4 lat Adminem Ogólnym. To tak na początek aby było wiadomym, że "gapie spod ogona" nie wypadłem ... hi hi. Misiam, że na moderce się znam dlatego też zaoferowałem swoje usługi na tym Szacownym Forum.

 

202b9f9ec566e50b77e8d6e3ac9c45c9.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Kolego @robinhuud. Nie mam się czego wstydzić, można podyskutować czy nie popełniłem nieścisłości jednak, zachowałem się na atak adwersarza z otwartą przyłbicą. Ale na pewno nie będę tu i publicznie, robił wiwisekcji.

Oddaję się do dyspozycji Władzy a do chwili podjęcia decyzji - wstrzymuję się z wszelkimi pracami moderacyjnymi. 

Na ten czas i moment użytkownik hydrol vel manio, osiągnął swój cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2021 o 20:02, ldawid napisał:

Drogi Panie - w przeciwieństwie do Pana @manio , nie kryję się po różnych forach pod różnymi nickami. Nigdy nikogo publicznie nie spostponowałem nawet nie próbowałem. W przeciwieństwie do Pana. Ja swoją robotę staram się wykonać wszędzie gdzie jestem w zgodzie ze standardami, najlepiej jak potrafię. Pan natomiast co niewątpliwie potrafi - to obrażać innych tam, gdzie się Pan pojawia. Co Pan tu na tym Forum wniósł, co można by zaliczyć jako wartość dodaną? Rejestracja tylko i wyłącznie w celach szerzenia zamętu. Nawet przedstawić się Pan nie potrafi. Dalsze takie postępowanie nie będzie TU tolerowane. Może na Ambrozji Panu pozwolą - ale szczerze w to wątpię.

... Leszek

To jeszcze wyłap tych którzy powracają jak bumerangi, obrażają rzucają inwektywy a później proszą o usunięcie. //ciach//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hydrol napisał:

to już tak źle z Polanką ,że sięga po moderatora z Ambrozji ? //ciach//

to znak czasów skręcamy w stronę dylonizmu. Już mamy tu jednego na forum któremu obce jest słowo etyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArkadiuszC napisał:

To jeszcze wyłap tych którzy powracają jak bumerangi, obrażają rzucają inwektywy a później proszą o usunięcie ...

Jest to do zrobienia nawet niedużym nakładem czasu ale, po rozpatrzeniu przez Zarząd za i przeciw, gdyż jako człowiek honoru ...

5 godzin temu, ldawid napisał:

Oddaję się do dyspozycji Władzy a do chwili podjęcia decyzji - wstrzymuję się z wszelkimi pracami moderacyjnymi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2021 o 17:58, Piotr_S napisał:

 

W dniu 13.10.2021 o 17:58, Piotr_S napisał:

  Póki co nie dopuszczam bowiem sterowania pozaregulaminowego uczestnictwem w forum. Nie zmieni się kwestia wolności wypowiedzi, natomiast zawsze do oceny moderatora będzie należała kwestia czy dana wypowiedź jest dla innych obraźliwa, czy jeszcze nie. W takich kwestiach moderatorzy zawsze mieli wolną wolę bez względu na to, czy z niej w jakikolwiek sposów korzystali, czy nie. 

 

Kiedy nowy moderator zaczął się nam przedstawiać, pomyślałem sobie : "to jest dopiero fachowiec. Ten na pewno zaprowadzi tu porządek" Brakowało tylko certyfikatów wyższych uczelni europejskich  potwierdzających jego przygotowanie do tego zadania.  A przecież nie to jest potrzebne. Do prowadzenia właściwej moderacji forum o tematyce pszczelarskiej wystarczy  znajomość dwóch tematów , i to wcale nie na poziomie jakiejś uczelni. 1. Wystarczy być na tyle obeznany z tematem pszczelarstwa, aby wiedzieć czy piszący nie opisuje rzeczy, które nijak mają się do ogólnie przyjętej wiedzy pszczelarskiej,  a po 2 . Należy prezentować przynajmniej taki poziom etyki pszczelarskiej , aby potrafić zareagować kiedy ktoś z premedytacją poza ramy tej etyki wychodzi, i nie chce , lub nie potrafi zrozumieć, że czyni niegodnie.  Większość zasad kierowania się przez moderatora w swoim postępowaniu, zawarta jest zresztą w regulaminie forum , który wystarczy przestrzegać , a nie wyszukiwać  wybitnych fachowców w dziedzinie moderowania forami. Problemem który w sposób szczególnie drastyczny ujawnił się na tym forum, to po prostu brak jakichkolwiek działań ze strony tych , którzy posiadają uprawnienia moderatora , wobec sytuacji jakie na forum powstawały.  Po co więc tyle osób zgadzało się, aby takie uprawnienia im przyznawać, skoro nie chciały z nich korzystać ?  Ta bezczynność , powodowała , że bezkarnie dochodziło na forum do panoszenia się nie tylko różnego rodzaju trolli, ale i ludzi prezentujących tu zdania niezgodne z etyką i zasadami norm międzyludzkich.   Z cytowanej powyżej wypowiedzi Pana Prezesa, ci którzy obecnie mają wciąż jeszcze uprawnienia moderatorów na tym forum,  najchętniej korzystali z tego fragmentu że "moderatorzy zawsze mieli wolną wolę".  I tak być nie powinno. To tak jak by człowiek postawiony dla pilnowania porządku , miał pozostawioną "wolną wolę", czy będzie reagował  na działania przeciw temu porządkowi , czy nie.   To ich bezczynność była głównym powodem , że forum stało się tym czym jest obecnie. Wielu czytających je , obawiało się cokolwiek napisać , nie mając pewności, że kiedy zostaną zaatakowani przez anonimowego trolla, ktoś zareaguje we właściwy sposób.  W niektórych wątkach , jakie umieściłem na tym forum , widoczny jest brak reakcji innych użytkowników.  I to że one były przeze mnie dalej prowadzone , wynikało głównie z tego , że wielu z kolegów kontaktowało się ze mną , nie za pośrednictwem forum, tylko w inny dostępny sposób.  Były to telefony, wiadomości e=mailowe i t p. Z jakiegoś powodu nie chcieli się odzywać na forum. Jednym z głównych tego powodów , była bezczynność moderatorów . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ldawid napisał:

Oddaję się do dyspozycji Władzy a do chwili podjęcia decyzji - wstrzymuję się z wszelkimi pracami moderacyjnymi. 

Decyzję o współpracy podjąłem świadomie. Nie znając kolegi Leszka, poszukałem po internecie informacji i współpraca  z Ambrozją była mi znana zanim jeszcze kolega Leszek został moderatorem.

Jak zawsze, chciałbym, byśmy się dobrze rozumieli. Wielu naszych kolegów pisze na Ambrozji, a nawet jeden jest tam wciąż moderatorem. Nie róbmy z Ambrozji, czy jakiegokolwiek innego forum wroga nawet wtedy, jeśliby inne forum traktowało jak wroga nas i wycinało każdą wzmiankę o forum Polanka. U nas te cytaty były zamieszczane (choćby w wątku o dopłatach bezpośrednich) i, mam nadzieję, nie będziemy ich wycinać nigdy. Tam, gdzie piszą o pszczołach i pszczelarstwie, poszerzają spektrum tego, czego można się dowiedzieć. Owszem, dzieli nas to, co w naszym pszczelarstwie jest i tak obecne: różnice poglądów, wartości, standardy, podejście do wolności słowa - możemy się o to kłócić ale nie powinniśmy stawiać barykad. Dla mnie współpraca z Ambrozją, czy współpraca z Panem Dylonem (wszak i @robinhuud i @Karpacki taką wspólpracę swego czasu podjęli i nie mam wątpliwości, że dla dobra Polanki), nie jest ujmą na honorze zwłaszcza, że jako organizacja też na wspólpracę liczyliśy przez pewien czas. Czas na zmiany we władzach u nas już wkrótce, w PZP za jakiś czas i mam nadzieję, że po zmianach nowy zarząd Polanki również zdecyduje się nawiązać kontakt i współpracę. Tak trzeba pomimo, że jak wiecie, mi osobiście z Amrozją i jej standardami jest bardzo nie po drodze.

Reasumując, @ldawid podjął działania w uzgodnionym kierunku i liczę na to, że będzie je w takim kierunku prowadził. Wszystko jest na dobrej drodze. Nie szukajmy demonów tam, gdzie ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problemem nie jest Ambrozja i Tadeusz Dylon. Problemem jest skromność Leszka w prezentacji swego dorobku i szczerość jego spontanicznych wypowiedzi na naszym forum. Tylko tyle, ogólnie mimo wszystko popieram nowego moderatora wychodząc z założenia, że ma rekomendację Prezesa. Życzę mu, by moderacja odbywała się w tle, a nie dominowała. By rozrabiacy nie otrzymywali na swe zyczenie w odpowiedzi na swój hejt tzw gównoburzy, a cierpieli w milczeniu i osamotnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaufanie do mnie, wyrażone przez Pana Prezesa @Piotr_S

W takim razie przystępuję do kontynuowania i wykonywania zadań, jakie zostały mi powierzone. Co do sytuacji jaka została wysmażona przez zawistnego człowieka to gwoli wyjaśnienia - moderatorem na Ambrozji jestem od początków stycznia br. i to za przysługą omawianego/zasygnalizowanego w ostatnich wypowiedziach Pana.

Nie jestem Tam czy Tu z przyczyn ideowych lecz ... by pomóc w utrzymaniu w jako takiej kondycji fora mi bliskie, ze względu na moje zainteresowanie pszczelarstwem.

Nigdy/deklaruję co zresztą wszyscy zauważyli - nie będę sędzią we własnej sprawie. Tak powinna zachowywać się świadoma moderacja.

Przepraszam za niezawinione zamieszanie i ... do roboty.

... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po owocach poznamy :) Mamy nadzieję, że będą znakomite!

 

49 minut temu, Piotr_S napisał:

Decyzję o współpracy podjąłem świadomie. Nie znając kolegi Leszka, poszukałem po internecie informacji

Za to jeśli dobrze rozumiem - Prezes nie zna idawida, poszukał o nim informacji w internecie i nadał mu uprawnienia moderatorskie na forum Polanka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cayose napisał:

Za to jeśli dobrze rozumiem - Prezes nie zna idawida, poszukał o nim informacji w internecie i nadał mu uprawnienia moderatorskie na forum Polanka.

Nie jestem pewien, czy dobrze. Może nie całkiem źle, ale dobrze też nie całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2021 o 16:58, lech napisał:

Według mnie trzeba być odważnym , aby podjąć się moderowania na Forum Polanki. Wielki szacun.

Nie tylko Polanki, ale Ambrozji, Banicji i być może jeszcze innych. Rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodzila, szczególnie rywalizacja między forami prywatnymi i jedynym organizacyjnym Polanki (T. Dylon ma forum prywatne, organizacyjnego PZP nawet z mode ldawidem  jakoś nie trawi)

https://pasiekapszczelarska.pl/profile/453-ldawid/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robinhuud napisał:

...być może jeszcze innych...

i czego akurat ten wpis dowodzi? Małości kolegi chyba. Podpowiem - zostało jeszcze  co najmniej kilkanaście miejsc - coś cienko, cieniutko, cieniuteńko i to ... przez tydzień? :P:P:P

 

W dniu 17.10.2021 o 16:58, lech napisał:

... trzeba być odważnym , aby podjąć się moderowania na Forum Polanki...

Tak, zwłaszcza jak się jest spoza "grajdołka", zwłaszcza jak chce się coś zmienić na lepsze/ucywilizować. Dla niektórych najlepiej byłoby, aby na forum w ogóle nie było moderatorów tym bardziej ... z prawdziwego zdarzenia. Nie pochlebiam tutaj sobie. Wcale. Ale i tak dyskusja zaraz we wiadomym kierunku zmierzy :)

Co do wpisu @kretyn   ... sam nick o autorze może wiele powiedzieć.  "No coments".

Kol. @Borowy dziękuję - wcale a wcale ...no może "deczunio" ;) Przypomina się przypowieść o polskim piekiełku - tu to widać. Ale zobaczymy.

Howgh.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Koledze Leszkowi  funkcji 🙂

Niech się Kolega nie martwi skamleniem, ucichnie.

Pozdrawiam.

 

Ps. Radze nie ciągnąć tematu tylko robić swoje 🙂

Edytowane przez Borowy
dobra wola ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szanowny kolega mode myśli, że poświęciłem mu cały tydzień i nie mam nic lepszego do roboty?

Czy „kwik” na forum oznacza, że tu są jakieś świnie? Może warto to zmoderować i odchrząknąć, bo przykład się udziela? A może to tylko dopuszczalna regulaminem licencja poetika?😃😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie biblijne skojarzenie.

Nowy mode chciał być Archaniołem Gabrielem z ognistym mieczem który ... Niestety nie przystaje to do demokracji. Co tam moderator, co tam Polanka... Trzeba zobaczyć z jaką determinacją ludzie  walczą o to aby się NIE  SZCZEPIĆ!!!  Praktycznie każdy ma  świadomość / każda TV to powtarza/ że jak się nie zaszczepi to... no wiadomo że jest szansa że  rodzina przyjedzie z wieńcami...

Oczywiście, można patrzeć że... "nic dla mnie nie zrobili a jeszcze krytykują" - zbieram zabawki, będę się bawił w innej piaskownicy...  Można patrzeć inaczej; że pomimo działań wielu "sił nieczystych," świadomie lub nieświadomie  wspieranych przez część bywalców portalu udało się coś zrobić,  coś zainicjować, coś opublikować dla wiedzy wszystkich. Tematów nie będę wymieniał, bo i po co... nieprzekonanych nie przekonam, przekonani, najczęściej przyjmą do wiadomości nie siląc się na wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...