Skocz do zawartości
robinhuud

Euronormy na miod (ziołomiód), wosk, węzę, ule - dyskusja.

94 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jest pierwszy sygnał z Europarlamentu - bardzo dziękuję i czekam na więcej:

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za informacje i przedstawienie nam problemu. Oczywiście zgadzamy się z Pana opinią, że przedstawiony problem nie może zostać zlekceważony.

Dołożymy starań aby poruszyć ten temat i przedstawić problem innym Europosłom.

 Pozdrawiam,

Julianna SIKORA

Asystentka Pana Posła Marka Balta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaczyna być jak w dowcipie...

 Zapalić nie było komu a teraz wielu przychodzi się ogrzać... byle  chrustu dorzucali aby nie zgasło. Pierś pod ordery wypniemy po sukcesie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, baru napisał:

Powodzenia

Sarkastyczne wydaje się to powodzenia.

Miło zobaczyć Pana Łopatę przy woskomacie. Znaczy się, że jakiś krok został zrobiony. To dobrze. Małymi krokami trzeba iść do przodu. Tak się zastanawiam jak winien zostać oznaczony karton węzy pszczelej od wytwórcy? Np.

"Węza pszczela wyprodukowana z godnie obowiązującą polską normą ,..." 👋 albo

"Węza pszczela nie spełniająca polskiej normy ...." 😪 albo jeszcze lepiej

"Produkt węzo-podobny bez polskiej normy ..." 🥵 czyli szajs!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś w Chinach walce gładkie, ale że się kleiło to miałem około 20 pytań do tej miłej pani w Chinach.

Czy może bardziej wypolerować, czy rozdzielacz, tem.  i tak dalej.

Nie uwierzycie co pani mi z grubej rury odpowiedziała , do tej pory traktuje to jako nieporozumienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2021 o 07:37, jokaz napisał:

Sarkastyczne wydaje się to powodzenia.

Normalne, jak na dziś  .

Zawiłości możemy ,dogadać na tel. bo krótkimi zdaniami to tylko domysły  i off top .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interpelacja nr 27553

Dziekuję serdecznie Panie Pośle, będę obserwował co dalej. Pewnie jak zwykle - w imieniu ministra odpowie Pan Parszewski sloganami:

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=C7XHGX&view=1

Pszczelarzy i ich rodziny proszę o pamiętanie o Panu Pośle podczas wyborów:

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/posel.xsp?id=375&type=A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 czerwca br niezależnie od „naszej” akcji  w europarlamencie wniósł interpelację europoseł Jarosław Kalinowski. Chwała mu za to!

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-9-2021-003138_PL.html

odpowiedź na tą interpelację:

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-9-2021-003138-ASW_PL.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pełnego obrazu sytuacji – interpelacja sejmowa Posła Łopaty z maja

Interpelacja nr 24094

https://studiabas.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=C37J8U

Odpowiedź:

https://orka2.sejm.gov.pl/INT9.nsf/klucz/ATTC3TJFN/%24FILE/i24094-o1.pdf

Piękne dzięki Panie Pośle i prosimy o więcej już za nowego ministra.

Cytuję sekretarza stanu Ryszarda Bartosika:

W kontekście wymagań weterynaryjnych należy przy tym uwzględnić fakt, że nowe, unijne regulacje prawne (6), chociażby z zakresu zdrowia
zwierząt, preferują aktualnie podejście horyzontalne w kwestii wymagań dla różnych rodzajów działalności nadzorowanej, które zastąpiło wcześniejsze podejście wertykalne, wynikające z obowiązujących uprzednio unijnych dyrektyw.
- koniec cytatu.

Czego nie rozumiecie pszczelarze? Horizontalu, czy vertikalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Zapewne chodzi o to, że jeżeli część pszczelarzy nie będzie kumać /o co chodzi/, to nie będzie się wypowiadać aby nie popełnić gafy...

  To nie jest przykład ani horyzontalny ani wertykalny, to przykład spiralny , jak  próbują  urzędasy  robić z pospólstwa idiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Panowie dobra robota z tym uruchamianiem posłów.

Wspaniała ofensywa - ilość i jakość interpelacji robi wrażenie.

Temat jakości wosku i węzy jest kwestią apolityczną i jego pozytywne załatwienie przynajmniej na poziomie krajowym jest jak najbardziej realne i nie powinno wzbudzać kontrowersji u nikogo.

Jeszcze raz szczerze gratuluję inicjatywy!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Niestety wpis wiecznie wojującego inaczej Pana Ateny nie służy spokojnemu procedowaniu.

Jeśli zwracasz się P. Ateno do urzędników o pozytywne załatwienie ważnego problemu naszego środowiska to powinieneś powstrzymać się od słownictwa typu "urzędasy", "robienie idiotów z pospólstwa".

Czego nie rozumiesz w podejściu horyzontalnym i wertykalnym w stanowieniu prawa w krajach UE?

(Podejście horyzontalne jedna dziedzina życia regulowana jest w wielu różnych aktach prawnych, podejście wertykalne jedno rozporządzenie reguluje wszystkie aspekty danej dziedziny życia) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty znowu wracasz do "vertikalu"? Zostawmy sprawy techniczne na boku.

Nawet jeśli znam nazwiska i kulisy pozwól, że publicznie o nich przemilczę.

Sprawa jest w toku i na tym etapie wskazana jest wstrzemięźliwość, a nie hymny pochwalne.

Póki co traktuj zwrot "wspaniała ofensywa" jako określenie batalistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wspaniała ofensywa" - a tu naraz taka powściągliwość? 

Jakie "techniczne"?  Za tym stoją ludzie!!! Ci którzy niemal dwa lata  zabiegali, /czasem coś wspominali na portalu.../  o to by owa"ofensywa" ruszyła, i co odmawiasz im krzty satysfakcji z dokonań?  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pszczelarz o polskich korzeniach przysłał mi z Niemiec artykuł, z którego wynika, że niemieccy pszczelarze, podobnie jak my, bez woskomatu i uregulowań prawnych są równie bezradni w sprawie węzy pszczelej.  Nie czuję się na siłach przetłumaczyć na polski, może ktoś w młodości bardziej przykładał się do niemieckiego niż ja. Zawsze mnie ten język denerwował. Próbowałem translatora automatycznego, zrozumiałem, ale tłumaczenie idiomów automatycznie wygląda niepoważnie. Myślę, że możemy się spodziewać wsparcia niemieckich pszczelarzy w europarlamencie. Mam jeszcze jeden artykuł z opinią Niemca o węzie zakupionej w Polsce. Podrzucę go po uzyskaniu skanu lepszej jakości niż mam. Od 3 lat sam sobie robię węze z własnego wosku, jakbym czytał ten materiał wcześniej.

0e1edc8ec0021103afa3c273f5428a17.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atena i czarg odtrąbiają sukces – spokojnie panowie, mamy go w 50-ciu %-ch. Posłowie do Sejmu i Senatu zachowali się pięknie i już dziś dziękuję im za interpelacje bez względu na ich wynik.

Nie można tego na dziś powiedzieć o naszych europarlamentarzystach.

Dnia 12 październka wybrałem z listy polskich europarlamentarzystów wszystkich mających związek z rolnictwem i jakością żywności:

Krzysztof Jurgiel

Adam Bielan

Jarosław Kalinowski

Leszek Miller

Adam Jarubas

Marek Paweł Balt

Bartosz Arłukowicz

Joanna Kopcińska

Ewa Kopacz

Beata Mazurek

Róża Thun

Anna Zalewska

I wysłałem do nich pismo z załącznikami według poniższego wzoru.

61028210b12e91c34c2829ae17ec5be5.jpg

Odpowiedź otrzymałem tylko z biura europosła Marka Balta:

Dzień dobry,

 

 Bardzo dziękujemy za informacje i przedstawienie nam problemu. Oczywiście zgadzamy się z Pana opinią, że przedstawiony problem nie może zostać zlekceważony.

 

Dołożymy starań aby poruszyć ten temat i przedstawić problem innym Europosłom.

 

Pozdrawiam,

 

Julianna SIKORA

 

Asystentka Pana Posła Marka Balta

 

Bardzo liczę na spełnienie obietnicy zawartej w ostatnim zdaniu, bo to jedyna reakcja europejska. Nikt więcej mi nie odpowiedział i mam czarne myśli, że europosłowie publikują na stronie ueroparlamentu adresy skrzynek majlowych których nie przeglądają, albo zostałem uznany przez ich interfejsy za spamera. Może niektórych nie stać na utrzymanie biur poselskich odciążających ich od biurokracji listowej, lub żyją ważniejszymi problemami? Nie dotyczy to oczywiście wcześniejszej, czerwcowej interpelacji w sprawie eurowosku i eurowęzy Pana Jarosława Kalinowskiego, która jednak obejmowała węższą problematykę, ale nic nie zmieni faktu, że była pionierską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego odtrąbiać nie mam ochoty ani podstawy...

Uważam, że poszły konie po betonie ale do mety(?) jeszcze daleko.  W tej chwili wskazane by było aby powstał jakiś zespół koordynujący /koordynator!/ który zająłby się całokształtem tego tematu. Na pewno wszystko /no prawie wszystko/ jest w rękach /głowach/ naszych parlamentarzystów i europarlamentarzystów. Jedno czego oczekuję to to że organizacje pszczelarskie będą aktywne i nie pozwolą na  zaprzepaszczenie tych obiecujących początków.

    Mottem/dewizą całego przedsięwzięcia winna być piosenka S. Krajewskiego "Nie spoczniemy nim dojdziemy"...

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2021 o 21:21, robinhuud napisał:

Atena i czarg odtrąbiają sukces – spokojnie panowie, mamy go w 50-ciu %-ch. Posłowie do Sejmu i Senatu zachowali się pięknie i już dziś dziękuję im za interpelacje bez względu na ich wynik.

Zachowuję spokój Robinie i wcale sukcesu nie odtrąbiałem. Do celu moim zdaniem jeszcze więcj niż 50% brakuje.

Po prostu chciałem docenić to co do tej pory udało się Ci osiągnąć w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliżają się andrzejki. Zastanawiam się, czy mają moc andrzejkowe wrożby z podrabianego wosku, wróżby ze stearyny, mieszanin wosków z krajów UE i spoza UE, parafiny, cerezyny. Czy to też w naszych czasach podlega skundleniu? Może czysty wosk układa się w inne wzory? Andrzeju, Andrzeju – kobiet dorodzieju…

Wosk lejemy przez dziurkę od klucza do naczynia z zimną wodą. Gdy wosk wystygnie, wyciągamy wosk z wody i oświetlamy. Kształt, który przypomina cień wosku, jest naszą wróżbą.

Przykładowe znaczenia wzorów

  • Anioł - szczęście
  • Gwóźdź – stabilność
  • Jajko – niespodziewana rzecz w naszym życiu
  • Klucz – otworzy się przed tobą życiowa szansa
  • Miecz – czeka cię ciężki okres w życiu
  • Królik – dobra rada
  • Gwiazda – nadzieja
  • Mrówka – pracowity okres
  • Serce – miłość
  • But – podróż
  • Diabeł – problemy w życiu
  • Wilk – szansa na niezależność
  • Pieniądz – bogactwo
  • Kołyska – dziecko
  • Gniazdo – przyjadą goście
  • Moneta-poprawa finansów
  • Pęknięta moneta-pogorszenie finansów
  • Ćma/motyl – zmiany w życiu

Mi podczas treningu z woskiem z kupnej węzy wyszło coś takiego: chyba gniazdo – przyjadą goście. Zgnilec z nosemą.

ac82251c86e6c9b79078b9a4fee7cdc7.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani chybi - kapelusz kardynalski...

   Mógł kardynałem zostać ojciec królowej Marysieńki  to dlaczego historia nie może się powtórzyć w naszych czasach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...