Skocz do zawartości
robinhuud

Kogo poprosić o wykład?

Rekomendowane odpowiedzi

Hu hu ha, hu hu ha idzie zima zła. Czas samokształcenia i refundowanych wykładów.

Kiedyś tutaj nastąpiła ostra reakcja na moją niestosowność podawania do publicznej wiadomości rankingu polskich naukowców według ilości cytowań ich dzieł i indeksu Hirscha (patrz wikipedia). Jednak co kraj to obyczaj i przykładowo za rok planowany jest w Belgradzie kongres Eurbee.

 Mają w nim wziąć udział naukowcy i już dziś podawane są w necie ich sylwetki naukowe przez pryzmat Scopusa, czyli właśnie tego o czym wspomniałem (międzynarodowa baza danych o naukowcach i ich osiągnięciach wymyślona przez nich samych – swego rodzaju ranking). Warto może włączyć sobie wyszukiwarkę naukowców w Scopusie i porównać ich dorobek naukowy do polskiej wierchuszki apinaukowej lub odwrotnie, abyśmy znali swoje miejsce w europejskim i światowym szyku.

https://eurbee9.bio.bg.ac.rs/programme/keynote-speakers

Przykładowo pierwsza z brzegu uczestniczka Eurbee - Juliet Osborne, brytyjska specjalistka ekologii pszczól.

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=7203032221

99 dokumentow, 6802 cytowania, index H = 43.

A tutaj cała baza danych - światowa wyszukiwarka naukowców. Można wpisać dowolne nazwisko i sprawdzić dorobek.

https://www.scopus.com/freelookup/form/author.uri

Przykładowo nasz polankowicz Grzegorz Jasina z farmy „Miodek” z Lublina: raz cytowany i 1 – index H. Gratuluję koledze!

Zupełnie tak samo jak prof. Zbigniew Kołtowski z zarządu PZP:

1 dokument bez cytowań i index H= 1.

Można sprawdzić dowolne osoby i ich dorobek. Czy może być to przydatne w wyborze wykładowców do pszczelarskich szkoleń?. Wiadomo, wysoka półka musi być droga. Przykładowo prof. Jerzy Wilde:

72 dokumenty, Index H = 16.

Macie wędkę, dalej łapcie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadumałem się nad tym, co powiedział Cezary Kruk - aktualnie w dobrej kondycji. Mamy pandemię, która zrodziła masowe webinary. Wszystko przeniosło się do internetu, który pozwala zachować bioasekurację. Naukowiec który tego nie rozumie i nie potrafi zachować się w sieci – nie istnieje. Nie tylko dla mlodzieży, dla „geriatrii” pszczelarskiej również. Szkoda, że Polanka zrodzona z netu jakoś tak odstała i na czoło robienia pożytku z netu wyszedł ostatnio pan Tomasz Łysoń. Wziąłem udział w kilku jego ciekawych webinarach handlowo - naukowych, nawet wygrałem książkę za zadane pytanie, ale chyba zrezygnuję, bo fakt rejestracji został bezwzględnie i profesjonalnie wykorzystany do zalania mnie spamem handlowym. Odmiana nachalstwa. Jak wyszukać polskiego naukowca dla wartościowego wykładu pszczelarskego? Ano w internecie. Jest oficjalna baza danych o ludziach polskiej nauki – spróbujmy. https://nauka-polska.pl/#/home/about?_k=r94k23

Wchodzimy w zakładkę: ludzie nauki:

https://nauka-polska.pl/#/home/search?_k=ns7yz2

Wpisujemy dowolne nazwisko bez imponującego stringu alfanumerycznego na przedzie:  https://nauka-polska.pl/#/home/search?_k=eft2ki

Przykładowo Zbigniew Kołtowski – mężczyzna, a więc przyjmie na klatę i nie zapłacze jak jedna z przetłuszczonymi włosami:

https://nauka-polska.pl/#/profile/scientist?id=81126&_k=0ajhl3

Jest taki tylko jeden – Zbigniew Janusz, o pomyłce nie ma mowy. Instytucje, prace badawcze, publikacje i wystawy – cieniutko. Że pracownik instytutu badawczego bez badań i że aż skarbnik w PTN. Habilitowany bez tytułu.

Publikacje – 3 artykuły, ostatni 15 lat temu. Czyli z tym indexem H = 1 wszystko się zgadza.

Porażka i płakac się chce. Jednak coś jest w tym co mówi pan Cezary. Przetrzepałem tak inne apinazwiska. Formalnie z tego punktu widzenia nie ma podstaw do tytułowania niektórych naukowców i utrzymywania z podatkow puławskiego instytutu. Panie i panowie naukowcy – pouzupełniajcie to, bo wstyd na zjednoczoną Europę. Żądam od Was projektu norm na wosk i węzę oraz akredytacji do badań wosku i nie odpuszczę! Bez tego jesteście mi niepotrzebni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...