Skocz do zawartości
robinhuud

Przydatność krajowego i importowanego wosku dla pszczoł

32 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli te woski określasz jako piękne, to co powiesz o dużym krążku mojego wosku z odsklepin, na którym leżą dla porównania dwa ładne krążki wosku z suszu. Węza z tego dużego krążka wychodzi praktycznie biała.

ef72bb4f9e23f9a36cb41356d2f8fa87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bajka, czekoladka biała, dobrze ze pokazałeś, pierwszy raz cos takiego widzę.

Czasem uda mis się zerwać jęzor dzikiej zabudowy w takim kolorze.

Jak by mi ktoś przyniósł cos takiego to bym pomyślał ze sobie żarty robi.

Ciekawe jak to pachnie i jak się zachowuje przy walcowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe miodarki , nowe sprzęty do wytapiania wosku. Miodu brak trzeci lub czwarty sezon . A węza marnej jakości? Gdzie tu logika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.09.2021 o 14:55, robert napisał:

Nowe miodarki , nowe sprzęty do wytapiania wosku. Miodu brak trzeci lub czwarty sezon . A węza marnej jakości? Gdzie tu logika?

Jak miodu brak trzy, czy cztery sezony, to chyba trzeba pomyśleć o zmianie lokalizacji pasieki, albo prowadzeniu gospodarki

pasiecznej jak są pożytki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Saute napisał:

Jak miodu brak trzy, czy cztery sezony, to chyba trzeba pomyśleć o zmianie lokalizacji pasieki, albo prowadzeniu gospodarki

pasiecznej jak są pożytki. 

Szanowny Kolego , proszę spojrzeć na moją lokalizację. Kilku zawodowców wymusza w mym terenie brak pożytków na szukanie innych. Ale tysiące amatorów czerpią środki . Mym zdaniem marnotrawione przez Państwo. 

Gdyby te środki poszły w kierunku dobrej jakości węzy. To OK. Ale nie idą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, robert napisał:

Gdyby te środki poszły w kierunku dobrej jakości węzy. To OK. Ale nie idą

Czytając takie posty mam wrażenie ze każdy liczy co mi państwo da a moje niepowodzenia czyt nieudactwo  zwala się na sąsiada pszczelarza.  Jaki problem 15 maja zrobić odklad jednoramkowy i przez lato dać mu 20kg cukru w syropie. Do jesieni narobi tyle pięknych plastrów ze niewiadomo co z tym robić. U mnie to 40-60 ramek.  Od wielu już lat moja pasieka jest samo wystarczalny i nikogo nie obwiniam moimi niepowodzeniami.  W tym roku miodu miałem 1/3 co w tamtym.  Nie żyje z tego czyli rok zaliczam jako udany. Uli produkcyjnych przybyło 100% a miodu mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Bogumil napisał:

Czytając takie posty mam wrażenie ze każdy liczy co mi państwo da a moje niepowodzenia czyt nieudactwo  zwala się na sąsiada pszczelarza.  Jaki problem 15 maja zrobić odklad jednoramkowy i przez lato dać mu 20kg cukru w syropie. Do jesieni narobi tyle pięknych plastrów ze niewiadomo co z tym robić. U mnie to 40-60 ramek.  Od wielu już lat moja pasieka jest samo wystarczalny i nikogo nie obwiniam moimi niepowodzeniami.  W tym roku miodu miałem 1/3 co w tamtym.  Nie żyje z tego czyli rok zaliczam jako udany. Uli produkcyjnych przybyło 100% a miodu mniej. 

Bogumil

Ciesz z tego gdzie jesteś. Szanuj swoje obyczaje ( prawo tam gdzie jesteś ). W nasze się nie wpierdalaj.. Jak masz jeszcze możliwość głosowania w wyborach w Polsce to niech Cię Twoja wiara uzmysłowi w prawdzie. W Prawdzie. 

Serdecznie Cię pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi