Skocz do zawartości
robinhuud

Przydatność krajowego i importowanego wosku dla pszczoł

54 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie fałszują wosk nie zważając na konsekwencje, część może zawierać też patogeny. Uczciwi pszczelarze i ich pszczoły a również konsumenci nie są w dobrej sytuacji.

Ja wbrew wszystkim oponentom  jestem za pomocą przez rozdawnictwo węzy. Jest tylko drobny warunek: uczciwa dystrybucja i zdrowa węza.Pytanie czy jest spełniony bo sytuacja zdrowia pszczół jak napisał robinhuud nie jest ciekawa. Czy władze mogą przyczyniać się do tego stanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu nas jest w Polsce pszczelarzy? Padają różne liczby z różnych ust. Tu akurat wiceprezydent PZP twierdzi, że ma 80 tys szabel i 1 400 000 uli. Patrząc na mapę Polski możemy stwierdzić, że praktycznie całe południe Polski jest poza strukturami PZP. Panie profesorze: konfabulacja, czy propaganda sukcesu? Również dużo do myślenia daje wypowiedź w sprawie jakości polskiej węzy. Badałem kiedyś wezę w Puławach, Pan Profesor jako kierownik laboratorium skasował mnie na 3 stówki za GC-MS nie ostrzegając, że usługa bez akredytacji powinna zostać przeceniona. Ani słowa o ciężkiej sytuacji z polskim woskiem, ani słowa o woskomacie. Panie Profesorze, jakie jest stanowisko władz PZP do woskomatu? Czy fałszowanie węzy to tylko jej spływanie po drutach? Jakie jest stanowisko władz PZP do rozdawnictwa węzy i czy ktoś analizuje 3-letnie skutki tego dla Wielkopolski? Nie podoba mi się ten wywiad. Cienizna jak na puławiaka i taktyka strusia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...