Skocz do zawartości
robinhuud

vitaeapis

82 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Widuję się w zasadzie z wszystkimi osobami zaangażowanymi w Vitaeapis przy okazji różnych imprez pszczelarskich. Wiem, że z jednej strony to nie koniec działań promocyjnych, pewnie wiosną też coś tam będzie a z drugiej strony wszyscy najważniejsi od Vitaeapisu uważają, że nie ma złego okresu na pobudzenie odporności i witalności pszczół, ten obecny też jest bardzo ważny. Z drugiej strony ważne są dla nich obserwacje właśnie w okresach, w których Vitaeapis nie był jeszcze stosowany tak szeroko. Oczywiście to nie kwestia badań, jednak obserwacje w różnych warunkach, mikroklimatach i okresach pewnie będą miały znaczenie.

 

Taka dygresja a propos obserwacji. Zawsze namawiamy na udział w programie badania miodów. Powiem wam, że jeśli nie daliście się jeszcze namówić a zrobicie to jednak, dowiecie się bardzo ciekawych rzeczy o bazie pożytkowej waszych pszczół. To będą rzeczy, na które byście nie wpadli.

 

Przypuszczam, że taka mniej więcej jest intencja i tutaj a także, że nie chodzi tu o odpowiedzialne zaopiniowanie a o proste obserwacje zachowania rodzin pszczelich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, to mój pierwszy post więc się przywitam, Witam!

 

 

jako początkujący pszczelarz pierw studiuje temat, potem coś dopiero kombinuje, choć myślę że i tak pomijam etap terminowania u mistrza, ale trudno, wiecznie nie żyjemy, ad rem 

 

 

z uwagą obejrzałem filmiki w polankaTV, i zaintrygował mnie film pana profesora mariusza, więc wiadomo, 21wiek to internet i patrzymy co i jak, i czy to prawda czy fałsz i dlaczego tak drogo; mamy niby rewolucyjny vitaeapis, działa? nie działa? no najlepiej zastosować, ale ja dopiero na wiosnę to sprawdzę (miniplusy ze szkolenia są w sam raz na takie testy..), a co to ten vitaeapis, czytamy i to jest xsanthohumol, że z chmielu, że miligramy, że 98%alkocholu, no OK, ale co to za cudo, czego jakieś 2miligramy w rozpuszczone w syropie mają starczyć na 10 rodzin?

 

czytamy i już wiemy, ano to cudo to jest xanthohumol E, taka pochodna podstawowego związku o nazwie chalcone, a to po polsku to jest jeden z flawonoidów, i jak zaczniemy drążyć temat to wyskakują naprawdę dziwne rzeczy, ano ten chalcon, i dziesiątki jego pochodnych to bardzo 'dobre związki', jak nie inhibitory czegoś tam, to w ostateczności wykazują działanie cytotoksyczne, i jak się to czyta to ma się wrażenie że życia zbraknie żeby to zdążyć przeczytać

 

 

a teraz biznes; skoro profesor ma patent na ten chmielowy xanthohumol, to może ktoś to produkuje? kupi się, rozpuści w alkoholu i doda do syropu, no i jest problem, jeden z dostawców ma coś takiego, 1250USD za 100miligramów, więc nie ma co stękać tylko trzeba kupić fiolkę vitaepisu, przed rzepakiem nakarmić 10 rodzin, a 10 nie nakarmić, zważyć je, wywieść ma rzepak, a potem podać wyniki, ile kilogramów pszczół przybyło, i ile miodu się odwirowało, ciekawe jakie będą wyniki, myślę że to doświadczenie polowe będzie najbardziej obiektywne, nikt nie zarzuci że badanie sponsorowane

 

pozdrawiam danek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co? Przebudzenie z ręką w metabolicie Leszka Chmielewskiego?

A może chcesz profesorowi zrobić kuku, bo jest zdolniejszy od Ciebie?

Viteeapis - na dziś patetyczna deklaracja wiary, lub zwątpienia...

Weź coś kolego bliżej spopularnonauukuj, bo zaczynam nabierać obrzydzenia do:

1. Pszczelarzy za to, co wlewają do uli.

2. Naukowców za to, co wymyślają i uzasadniają.

3. Działaczy za chciwość i za to co zanie-chują i przemycają, za ich judaszowe ordery, sztandary i statuetki...

4. Handlarzy - za okłamywanie i oszukiwanie;

5. Prawej i sprawiedliwej władzy, za to, że na to wszystko pozwala

Biedne pszczoły, biedne środowisko, głupi ludzie..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitae Apis A.D. DDXVII R.I.P.

 

Umarł (zniknął z rynku) Vitae apis, w jego miejsce pojawił się ApiForte - ten sam skład, ten sam patent, ten sam dystrybutor, inny zakład konfekcjonujący.

 

Zastosowałem w postaci oprysku lub polania uliczek miedzyramkowych, czekam na efekty.

...................................................................................................

Tel. do konsultanta z firmy Vet Animal 600 473 376 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...