Skocz do zawartości
jjb

Miód z Ukrainy

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taki link: https://sklep.nectarica.com

Ciekawi mnie, czy ktoś z kolegów przyglądał się temu miodowi? Czy on na pewno jest z Ukrainy, czy jest jakąś mieszanką zawierającą m.in. miód z Ukrainy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

W ubiegłym roku jakiś komiwojażer handlował miodem słonecznikowym w mym terenie. Mój znajomy kupił dwa słoiki 0.9 litra po 22 zł. Nigdy nie widziałem miodu słonecznikowego. Więc moja ocena jest marna. Ale w smaku to jakiś inwert . Kolor pomarańczowy jak ten z hurtowni pod Warszawą. Ale jak mówię to laboratorium a nie moje gdybania . Gdzie nasze laboratoria? Gdzie organizacje pszczelarskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2021 o 19:00, robert napisał:

W ubiegłym roku jakiś komiwojażer handlował miodem słonecznikowym w mym terenie. Mój znajomy kupił dwa słoiki 0.9 litra po 22 zł. Nigdy nie widziałem miodu słonecznikowego. Więc moja ocena jest marna. Ale w smaku to jakiś inwert . Kolor pomarańczowy jak ten z hurtowni pod Warszawą. Ale jak mówię to laboratorium a nie moje gdybania . Gdzie nasze laboratoria? Gdzie organizacje pszczelarskie?

Jest kontyngent bezcłowy więc możemy im.... Poza tym zobacz ile jedzie miodu do kilku dużych graczy na rynku miodowo-sprzętowym. Badania kosztują więc kto je pokryje? Wiesz dobrze jak działa wetrynaria....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PTHW w Rzeszowie w jednej z hurtowni jest na sprzedaz miod, miedzy innymi mniszkowy, 30 zł za słoik.

Ile probek miodu jest badanych corocznie? 

Stawiam teze że 90 procent miodu w handlu detalicznym jest fałszowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Borowy napisał:

Na PTHW w Rzeszowie w jednej z hurtowni jest na sprzedaz miod, miedzy innymi mniszkowy, 30 zł za słoik.

Ile probek miodu jest badanych corocznie? 

Stawiam teze że 90 procent miodu w handlu detalicznym jest fałszowana.

Na PTHW w Rzeszowie kupisz miody różnych odmian a obok wijhars, najciemniej pod latarnią? Teza niestety może okazać się pewnikiem niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
2 godziny temu, ArkadiuszC napisał:

Jest kontyngent bezcłowy więc możemy im.... Poza tym zobacz ile jedzie miodu do kilku dużych graczy na rynku miodowo-sprzętowym. Badania kosztują więc kto je pokryje? Wiesz dobrze jak działa wetrynaria....

Ja nie neguję miodu z Ukrainy. Ja jedynie zaznaczam aby przeszedł odpowiednie badania. Czy to jest miód i czy w owym zawartość środków niedozwolonych w UE jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, robert napisał:

Ja nie neguję miodu z Ukrainy. Ja jedynie zaznaczam aby przeszedł odpowiednie badania. Czy to jest miód i czy w owym zawartość środków niedozwolonych w UE jest ok.

Akurat te badania są prawdopodobnie na granicy robione. MInisterstwo o nich zapewnia - nie wierzę, że kłamie. Chodzi raczej o to, by każdy kupujący aż do ostatniego klienta-zjadacza wiedział, że jest to miód ukraiński. O nic innego. Z konkurencją będziemy już sobie musieli sami poradzić. Niestety zbyt dużo przesłanek świadczy o zmianie kraju pochodzenia już na terenie naszego kraju a przynajmiej o jego rozmyciu w "mieszaninę z Unii i spoza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
10 godzin temu, Piotr_S napisał:

Akurat te badania są prawdopodobnie na granicy robione.

Z naciskiem na prawdopodobnie . Na granicy badań się nie robi. https://eur-lex.europa.eu/search.html?DTN=0852&DTA=2004&qid=1505818596562&DB_TYPE_OF_ACT=regulation&CASE_LAW_SUMMARY=false&DTS_DOM=ALL&excConsLeg=true&typeOfActStatus=REGULATION&type=advanced&SUBDOM_INIT=ALL_ALL&DTS_SUBDOM=ALL_ALL

 

10 godzin temu, Piotr_S napisał:

MInisterstwo o nich zapewnia - nie wierzę, że kłamie

Nie kłamie .

 

10 godzin temu, Piotr_S napisał:

Z konkurencją będziemy już sobie musieli sami poradzić

Rzeczywiście - radźcie sobie sami . Rolnicy nie muszą mają swoje straty rekompensowane . My sobie mamy radzić sami . To nie jest dotacja , poziom życia pomimo po-wskiej propagandzie rośnie . Poziom zysków nie nadąża z e wzrostem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, daro napisał:

Z naciskiem na prawdopodobnie . Na granicy badań się nie robi.

To chyba oczywiste. Myślałem, że taki skrót myślowy jest czytelny dla wszystkich. Dziwne to zwracanie uwagi, jeśli za chwilę przyznajesz, że ministerstwo nie kłamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
2 godziny temu, Piotr_S napisał:

Dziwne to zwracanie uwagi, jeśli za chwilę przyznajesz, że ministerstwo nie kłamie.

To że ktoś nie kłamie nie znaczy że mówi prawdę . Mówi to co mu powiedziano .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale trochę znam procedury handlowe z krajami spoza unii. Próbkę do badania pobierają najczęściej służby celne przed zaplombowaniem. Jasne, że nie każdej beczki to dotyczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...