Skocz do zawartości
Borowy

A tymczasem w SPP

186 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Borowy, to nie jest tak, że ty wiedząc, że ja prowadzę bezprawnie nielegalną terenową organizację pszczelarską - możesz to zgłosić do prokuratury, lub nie. Ty to musisz zgłosić, bo jeżeli nie zgłosisz - brniesz razem ze mną w moje przestępstwo i w ten sposób zaczynamy obaj tworzyć szkielet poznańskiej zorganizowanej grupy przestępczej. Nie zgłaszając – stawiasz mnie w niezręcznej sytuacji, bo ja wiedząc, że ty wiesz i nie zgłaszasz, powinienem to przestępstwo niezgłaszania zgłosić niezależnie od tego co ty zgłaszasz. Zaczynamy w to obaj brnąc podwójnie, a nawet potrójnie (ja wiem, że ty wiesz, że ja wiem, że ty wiesz), a to już jak wiesz recydywa. Borowy – proszę cię, zlituj się i zgłoś, przerwij ten polankowy dom wariatów. Prokuratura bodaj wg właściwości miejscowej. Dobrowolnie poddam się karze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do wyzwania. Sprawdźmy praworządność Borowego. Oczekuję na wezwanie w związku z prokuratorskim śledztwem. Mogliśmy się bawić w przepychanki (chyba dla jaj nazywane dyskusją), kiedy Borowy pisał, że działania Polanki nie podlegają penalizacji choć są jawnie bezprawne. Przepraszam, nie będę nadużywał emotikonek, raz się tylko roześmieję, dobrze? - 🤣, mam nadzieję, że Borowy wybaczy moją emocjonalną niestabilność. Teraz, kiedy pisze co grozi za rzekomo popełniane przeze mnie przestępstwo, wręcz żądam wydania mnie w ręce sprawiedliwości. Odwagi, to nie boli. Sam zgłaszałem dość niedawno próbę popełnienia przestępstwa przeciwko Polance, potem jeszcze dostarczałem uzupełniające dowody, więc wiem, że niczego strasznego w tym nie ma.

Acha, dowody. No tak... trzeba mieć. Albo przynajmniej mieć uprawnione podejrzenie, że są, bo jeśli są, system prawny już je sobie znajdzie. Wiadomo, obywatel nie musi dowodami dysponować Chyba, że ich w ogóle nie ma (w sensie, że nigdzie), wtedy to trochę głupio nie? Bo jak to tak? Prokurator wchodzi w bagno (tak to nazwałeś, nieprawdaż?), rozgląda się, a tu nie ma bagna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio dowcipny monolog, ale doceniam że się Prezes postarał. Bardziej z klasą byłoby poprostu odpowiedzieć na pytania, no, ale nie wymagajmy za wiele.

Ten prawno-organizacyjny bangladesz (bo już nawet nie meksyk) który Prezes urządził w SPP to być może faktycznie powód do histerycznego śmiechu. 

Robinowi lepiej poszło, oryginalnie i nawet dowcipnie. Widzę zadatki na komika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Ale jazda po bandzie . Chce się ?

Działania stowarzyszeń reguluje ustawa o stowarzyszeniach = prawo.

To prawo to nie jest penalizowane =  złamanie nie podlega karze ,

łamanie niektórych zapisów co najwyżej podlega karze z innych tytułów prawnych a nie tej ustawy.E/w błędy sąd każe poprawić a nie posadzi Prezesa do paki.

Nie podoba mi się ze ktoś uważa że moje wypowiedzi to insynuacje . Nie będę udowadniał bo nie cytuję rozmów , wpisów nie publicznych .

To zarząd stowarzyszenia dysponuje finansami . Odpowiada za to swoim majątkiem . Finanse są tajne , choć nie wiem dlaczego , być może ze wstydu .

Ja uważam że budowania klubów zamiast struktur terenowych rozwala organizację zamiast coś budować . Zmiana stowarzyszenia zwykłego w rejestrowe to już betka.

borowy emocjonujesz się jak dzieciak w piaskownicy i o ile na początku dyskutujesz z sensem , to co na końcu to okładanie łopatką. Bez sensu i dziecinne.

Nie podoba mi się że Zarząd nie przygotowuje zmiany statutu lub e/w pomysłów robina ( jelita ) w wersji prawnej pod głosowanie na zjeździe . Zespół sam nie powstanie Zarząd musi go powołać .Bo od tego kuźwa jest .

Tyle i aż tyle . Nie będę się opatką okładał. Jak Polanka pójdzie w kierunku robinowych ,,jelit,, to jako człek obrzydliwy po prostu się wypiszę . Tak działa demokracja i wolność . Zmieniać już coś próbowałem i więcej nie będę .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako dość aktywny uczestnik TEGO portalu /a jednocześnie NIE członek Polanki/ w krótkich żołnierskich słowach, postaram się ocenić od strony merytorycznej działania aktorów tego teatrum. Otóż uważam że największy wkład w pozytywne efekty działalności Polanki wnoszą Jokaz i Robin. Nie oceniam Zarządu jako że nie mam dostatecznej wiedzy a przede wszystkim prawa.  Nie wymienię  tych którzy  najbardziej destruktywnie działają, choć tu jest trudność bo nie wiem na ile to jest działanie celowe a na ile powodowana innymi przesłankami /może czasem w dobrej wierze/.  Jeżeli ktoś ma do mojej subiektywnej oceny   w/w niech to napisze i uzasadni. Ja jestem gotów uzasadnić faktograficznie to co napisałem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

Co mnie boli w tej dyskusji? Wymyślanki. Struktury organizacyjne mogą być różne. Nieformalne również. Co komu do tego? 

Atakujemy aktywność oddolną zamiast ją wzmacniać , pomagać , przyklaskiwać. To jest straszne. Atakujemy człowieka , który skupił w Klubie również osoby z poza organizacji. To jest fenomen. Bez nacisków, przekonywań. Na rzecz dobra wspólnego. Takie działania wymagają poświęcenia swojego osobistego czasu , zabierając ten , rodzinie , swej pasiece itd. Organizacja nie musi być strukturalną hierarchią . Tak zostało w głowie niektórym Kolegom z innych czasów , czy to z własnych doświadczeń , czy to ze schematu że tak powinno być. W małych społecznościach rozliczenia finansowe  z natury rzeczy są małe i sami ich udziałowcy je pilnują. Zapętlanie prostych rzeczy tkwi chyba w naszej Polskiej świadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
47 minut temu, robert napisał:

Struktury organizacyjne mogą być różne. Nieformalne również

Co do pierwszego  -

Struktura (łac. structura „budowa, sposób budowania”):

1. rozmieszczenie elementów składowych danego układu i zespół relacji (wzajemnych powiązań) między tymi elementami, charakterystyczny dla tego układu[1]; sposób, w jaki części pewnej całości są powiązane ze sobą. Struktura jest tym, co nadaje całości jedność; jest stałym elementem zorganizowanej całości[2].

2. sposób ułożenia czegoś w jakimś porządku[3];

3. budowa wewnętrzna ciała[1];

4. układ, którego elementy są powiązane ze sobą w określony sposób danymi relacjami; całość zbudowana w pewien sposób z jakichś elementów; zespół[3].

co do do drugiego - to oksymoron .

47 minut temu, robert napisał:

Zapętlanie prostych rzeczy tkwi chyba w naszej Polskiej świadomości.

Nie baw się w psychologa narodów .

Polanka rozrosła się i Zarząd organizacji takiej wielkości w tej formie jest nie wydolny . To nie są sentymenty czy naleciałości narodowe . Po prostu tak to jest zbudowane . Dla tego są parafie . 🤣

P.S. No może nie oksymoron ale podwaliny mafii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Atena napisał:

Otóż uważam że największy wkład w pozytywne efekty działalności Polanki wnoszą Jokaz i Robin. Nie oceniam Zarządu jako że nie mam dostatecznej wiedzy a przede wszystkim prawa.

Otóż zarząd jest od tego, by takie właśnie działania wspierać. Jak już napisałem, jesteśmy otwarci także na zmiany. Co by nie powiedzieć, mamy pewne cechy NGO, bo powstaliśmy z podobnej potrzeby. Stąd też od zawsze liczymy się ze zdaniem nie tylko swoich członków. Jak to robunhuud napisał parę dni temu, zasygnalizowany został problem i trzeba nad tym problemem pracować. Oczywiście to nie jest problem na miarę jaką widziałby nasz dyżurny hejter (czy tam anonimowy przyjaciel, jeśli tak się chce postrzegać; koń, jaki jest, każdy widzi) bo ja też w 100% popieram to, co napisał @robert, niemniej idzie to w takim kierunku, że jeśli zostanie wypracowana dobra propozycja zmiany, to zostanie ona przedstawiona na najbliższym Walnym.

daro ma 70% racji w tym, że:

Godzinę temu, daro napisał:

Polanka rozrosła się i Zarząd organizacji takiej wielkości w tej formie jest nie wydolny .

Zarząd nie jest niewydolny, ale chętnie sięga po pomoc osób spoza zarządu i nie jest to żadne bagno tylko normalne działanie od samego początku Polanki. Współpracujemy nie tylko przecież z klubami, także z organizacjami niepszczelarskimi a także innymi, zupełnie i stuprocentowo niezależnymi od Polanki - pszczelarskimi. W dodatku pewien bałagan, który towarzyszył nam we wzroście organizacji został w znacznej części uporządkowany (także na skutek krytyki zwłaszcza nowych członków, lepiej widzących co powinno zostać usprawnione), jednak wiemy, że każda tego typu działalność wymaga usprawniania ciągłego. Stuprocentową rację daro ma w tym, że zarządowi nie wolno skostnieć i musi reagować na impulsy. Jak już pisałem, są zaplanowane pewne spotkania. Jeśli przyniosą one wypracowanie jakiejś koncepcji, na pewno o tym napiszę, lub zrobi to ktoś inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy dzwonili i pisali do mnie ze słowami troski i wsparcia - dziękuję. Nawet bardzo dziękuję.

Wiemy, że potrzebne są zmiany bo o nich sygnalizowali liderzy grup. Wiem, że są ludzie którym nie jest po drodze dalszy wzrost naszego stowarzyszenia i dlatego taki atak. Cała Polska czyta jak anonim grilluje wszystkich. Po co to wszystko? Nie zdziwił bym się jak by się okazało, że to ktoś ważny z PZP.

Jestem zawsze otwarty na propozycje. Moi koledzy klubowi to wiedzą. Kluby są potrzebne. Nie zabijamy inicjatyw lokalnych nawet takich jak oplakatowanie przystanków autobusowych pięknym plakatem pszczoły w ponad 100 tysięcznym mieście.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
Godzinę temu, Atena napisał:

W pełni popieram roberta w ostatniej wypowiedzi....

Dziękuję Koledze za wsparcie. Jednocześnie doceniam wsparcie Klubu.

 

2 godziny temu, daro napisał:

Co do pierwszego  -

Struktura (łac. structura „budowa, sposób budowania”):

1. rozmieszczenie elementów składowych danego układu i zespół relacji (wzajemnych powiązań) między tymi elementami, charakterystyczny dla tego układu[1]; sposób, w jaki części pewnej całości są powiązane ze sobą. Struktura jest tym, co nadaje całości jedność; jest stałym elementem zorganizowanej całości[2].

2. sposób ułożenia czegoś w jakimś porządku[3];

3. budowa wewnętrzna ciała[1];

4. układ, którego elementy są powiązane ze sobą w określony sposób danymi relacjami; całość zbudowana w pewien sposób z jakichś elementów; zespół[3].

co do do drugiego - to oksymoron .

Nie baw się w psychologa narodów .

Polanka rozrosła się i Zarząd organizacji takiej wielkości w tej formie jest nie wydolny . To nie są sentymenty czy naleciałości narodowe . Po prostu tak to jest zbudowane . Dla tego są parafie . 🤣

P.S. No może nie oksymoron ale podwaliny mafii .

Pewien pszczelarz z Podlasia awansował w strukturach rządowych lub administracyjnych do stolicy. I za wszelką cenę promuje schemat organizacyjny aby,  tak to ułożyć, aby mieć wpływ na pszczelarską organizację. Zaprasza nawet na kielonka do stolicy. Mówi ze cyt"Zarząd organizacji takiej wielkości w tej formie jest nie wydolny" . Skąd powziął takie mniemanie? Koledzy z Klubu Jakoza nie muszą głosować w Polance na Prezesa. Jak nie są członkami Polanki. Taki ich wybór.  Chcą i zajmują się swym ulubionym zajęciem, pszczołami. W dobrej komitywie innych pszczelarzy. Nie patrząc na polityczne przekonania i inne pierdoły. Mamy eliminować ludzi co może nie lubią Prezesa lub Polanki? Po co?

Struktury oddolne są "solą", pomagajmy im. Ja rozumiem że "władza" , chce mieć wpływ. Szanuję Polankę że jej "władza' chce mieć wpływ , jedynie na pszczoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
43 minuty temu, robert napisał:

"Zarząd organizacji takiej wielkości w tej formie jest nie wydolny" . Skąd powziął takie mniemanie?

To mniamanie z książek i życia .

 

44 minuty temu, robert napisał:

Koledzy z Klubu Jakoza nie muszą głosować w Polance na Prezesa. Jak nie są członkami Polanki. Taki ich wybór. 

Tak tyle że to już nie Polanka . Ja mogę na Podlasiu czy Warszawie pić wdkę , wodę z kim chcę ale nikomu nic do tego jak nie piję wódki w Łazienkach  ( nie mylić z pomieszczeniem ) i tak w tym wypadku wódkę można pić ale nie zawsze , nie wszędzie i nie z każdym .

 

46 minut temu, robert napisał:

Zaprasza nawet na kielonka do stolicy

No nie , ja borowego zapraszam na wódkę . Ciebie nie zapraszam bo bałbym Ci dać korka powąchać . Kielonek do piję sam i towarzystwo mi nie potrzebne do jednego kieliszka .

 

47 minut temu, robert napisał:

Pewien pszczelarz z Podlasia awansował w strukturach rządowych lub administracyjnych do stolicy.

A to sobie oprawię w ramki i jak będę chciał się pośmiać to poczytam Prawda Prezes  ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
3 godziny temu, daro napisał:

Co do pierwszego  -

Struktura (łac. structura „budowa, sposób budowania”):

1. rozmieszczenie elementów składowych danego układu i zespół relacji (wzajemnych powiązań) między tymi elementami, charakterystyczny dla tego układu[1]; sposób, w jaki części pewnej całości są powiązane ze sobą. Struktura jest tym, co nadaje całości jedność; jest stałym elementem zorganizowanej całości[2].

2. sposób ułożenia czegoś w jakimś porządku[3];

3. budowa wewnętrzna ciała[1];

4. układ, którego elementy są powiązane ze sobą w określony sposób danymi relacjami; całość zbudowana w pewien sposób z jakichś elementów; zespół[3].

co do do drugiego - to oksymoron .

Nie baw się w psychologa narodów .

Polanka rozrosła się i Zarząd organizacji takiej wielkości w tej formie jest nie wydolny . To nie są sentymenty czy naleciałości narodowe . Po prostu tak to jest zbudowane . Dla tego są parafie . 🤣

P.S. No może nie oksymoron ale podwaliny mafii .

Po pierwsze.

Podwaliny mafii, Szanowny Kolega sam reprezentuje.

Po drugie. 

Parafie w strukturze administracyjnej funkcjonują do dziś w państwie, którego Kolega Szanowny nie lubi, bo po co tworzyć gminy i inne struktury oderwane od parafii. W mojej gminie, parafie funkcjonują nie w gminie i stanowią ościenne wioski innych gmin. Więc porównanie chybione. Chyba że chodziło Koledze o brak transparentności w przepływie finansowej parafii . To Kolega celnie to sprecyzował.

 

Pozostałe Kolegi wypociny są zwykłą marnością intelektualną i szkoda czasu i atłasu. Jak mawia nasza Pani Prezes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie.

Nie wiem jak do Ciebie dotrzeć. Może tak:

Rozumiesz sens i potrzebe istnienia takich instytucji państwa jak Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, NIK, prawda? I protestujesz gdy widzisz jak te instytucje są niszczone, marginalizowane lub obsadzane kanaliami, prawda? Wierze że tak. I słusznie robisz protestując - te instytucje patrząc na ręce polityków, strzegąc Konstytucji i pilnując naszych pieniedzy zapewniają nam bezpieczeństwo. Są niezbędne w demokratycznym państwie prawa. Bez nich nikt nie gwarantował by nam naszych podstawowych praw. Bo sama demokracja to nie wszystko - trzeba ją obudowac instytucjami posiadającymi autorytet i temperujacymi zapędy władzy. Albowiem władza może rzadzic ale tylko w granicach prawa, moze to prawo zmieniac ale tylko i wyłącznie zgodnie z regułami. Przykład - władza nie może poprostu rozkazać policji nakladać mandaty za żucie gumy - wladza musi najpierw uchwalić odpowiednią ustawę, musi ona przejść całą prawem przyjętą ścieżkę legislacyjną, być ogłoszona w Monitorze. Wtedy to jest Prawo z całym jego majestatem.

Rozumiesz przyjacielu?

Teraz zejdzmy bliżej naszego podworka - pszczelarskiego. Tu rówierz należy działać zgodnie z określonymi zasadami, nie można nam ich pomijać ni łamać. Jeśli Statut nie przewiduje jednostek terytorialnych - zeby zaczać je tworzyć trzeba go zmienić. Nie można chodzić na skróty, omijać paragrafy, taplać się w półmroku. A zasady określone są, wystarczy iść ich scieżką. Tak jak na szczeblu państwa tak tutaj musi istnieć komisja rewizyjna, sąd koleżeński, należy aktualizować wpisy w KRS, itd, wypełniać wszystkie obowiązki prawem narzucone. 

Nie pisze nic przeciwko inicjatywie oddolnej - jest cenna, niebywałe. Cenie jokaza za energie, pomysly i chęć do pracy. Ale jokaz ( i wszyscy inni) powinni mieć stworzone jasne, przejrzyste ramy, powinna im być pokazana przez Statut scieżka jak postępować. 

Tu jej zabrakło.

Nie ma organow statutowych

Co rodzi patologie.

 

Ps. Nie pisz kolorami - oczy bolą.

Ps2. Daro nie jest ministrem :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr_S napisał:

...Jak to robunhuud napisał parę dni temu, zasygnalizowany został problem i trzeba nad tym problemem pracować......niemniej idzie to w takim kierunku, że jeśli zostanie wypracowana dobra propozycja zmiany, to zostanie ona przedstawiona na najbliższym Walnym...

...Jak już pisałem, są zaplanowane pewne spotkania. Jeśli przyniosą one wypracowanie jakiejś koncepcji, na pewno o tym napiszę, lub zrobi to ktoś inny.

Ciesze się :-))

Ps. Naczelny Hejter - podoba mi się. Dodałem sobie do profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
18 minut temu, Borowy napisał:

Robercie.

Nie wiem jak do Ciebie dotrzeć. Może tak:

Rozumiesz sens i potrzebe istnienia takich instytucji państwa jak Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, NIK, prawda? I protestujesz gdy widzisz jak te instytucje są niszczone, marginalizowane lub obsadzane kanaliami, prawda? Wierze że tak. I słusznie robisz protestując - te instytucje patrząc na ręce polityków, strzegąc Konstytucji i pilnując naszych pieniedzy zapewniają nam bezpieczeństwo. Są niezbędne w demokratycznym państwie prawa. Bez nich nikt nie gwarantował by nam naszych podstawowych praw. Bo sama demokracja to nie wszystko - trzeba ją obudowac instytucjami posiadającymi autorytet i temperujacymi zapędy władzy. Albowiem władza może rzadzic ale tylko w granicach prawa, moze to prawo zmieniac ale tylko i wyłącznie zgodnie z regułami. Przykład - władza nie może poprostu rozkazać policji nakladać mandaty za żucie gumy - wladza musi najpierw uchwalić odpowiednią ustawę, musi ona przejść całą prawem przyjętą ścieżkę legislacyjną, być ogłoszona w Monitorze. Wtedy to jest Prawo z całym jego majestatem.

Rozumiesz przyjacielu?

Teraz zejdzmy bliżej naszego podworka - pszczelarskiego. Tu rówierz należy działać zgodnie z określonymi zasadami, nie można nam ich pomijać ni łamać. Jeśli Statut nie przewiduje jednostek terytorialnych - zeby zaczać je tworzyć trzeba go zmienić. Nie można chodzić na skróty, omijać paragrafy, taplać się w półmroku. A zasady określone są, wystarczy iść ich scieżką. Tak jak na szczeblu państwa tak tutaj musi istnieć komisja rewizyjna, sąd koleżeński, należy aktualizować wpisy w KRS, itd, wypełniać wszystkie obowiązki prawem narzucone. 

Nie pisze nic przeciwko inicjatywie oddolnej - jest cenna, niebywałe. Cenie jokaza za energie, pomysly i chęć do pracy. Ale jokaz ( i wszyscy inni) powinni mieć stworzone jasne, przejrzyste ramy, powinna im być pokazana przez Statut scieżka jak postępować. 

Tu jej zabrakło.

Nie ma organow statutowych

Co rodzi patologie.

 

Ps. Nie pisz kolorami - oczy bolą.

Ps2. Daro nie jest ministrem :-))

Może za długo byłeś w krajach gdzie wszystko jest uporządkowane. I wszyscy z tym porządkiem się zgadzają. Bez względu na różnice polityczne i światopoglądowe. Też bym tak chciał. U nas jest odmiennie. Czas stworzyć mechanizmy. To wymaga lat pracy. I zaufania. A tego zaufania brak. Oddolne struktury należy wspomagać . Bo jest marazm obywatelski . A Ty go negujesz!. Zarzucając Jakozowi prywatę. Z czym się nie zgadzam.

Ale daję Ci pole do popisu. Zorganizuj nasze podkarpacke koło Polanki, skoro Klub tak Cie uwiera.

Gdyby daro był ministrem to albo należało by natychmiast ,sobie strzelić w łeb.  Albo natychmiast emigrować. i to nie na podlasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój Daro, to fajny chłop.

Jokazowi dostało się bo stał się mimowolnie symbolem burdelu w SPP. Nie lubie Jokaza, prawda, ale takie moje zbójeckie prawo. Szanuje jego energię, chęci i pomysły. Zresztą chwaliłem go juź 2 lata temu na tym portalu, że robi wiecej niż cała reszta SPP razem wzięta. Ale ten jego regulamin jest skandaliczny pod kazdym wzgledem. Nie neguje uczciwości jokaza - ale po jokazie przyjdzie kto inny, kto taki dziewiczy moze już nie być. Stad potrzeba ram, kontroli.

Marazm obywatelski, hmm, być może. Gorzej że jest marazm w zarzadzaniu, a tego już nie neguje tylko piętnuje.

Ps. Nie jestem nikim ważnym. Wpadacie w syndrom oblężonej twierdzy - za każdym anonimowym nikiem czai się Mirek, który chce wyssać Waszą błękitnopolankową krew 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
9 minut temu, Borowy napisał:

Daj spokój Daro, to fajny chłop.

Jokazowi dostało się bo stał się mimowolnie symbolem burdelu w SPP. Nie lubie Jokaza, prawda, ale takie moje zbójeckie prawo. Szanuje jego energię, chęci i pomysły. Zresztą chwaliłem go juź 2 lata temu na tym portalu, że robi wiecej niż cała reszta SPP razem wzięta. Ale ten jego regulamin jest skandaliczny pod kazdym wzgledem. Nie neguje uczciwości jokaza - ale po jokazie przyjdzie kto inny, kto taki dziewiczy moze już nie być. Stad potrzeba ram, kontroli.

Marazm obywatelski, hmm, być może. Gorzej że jest marazm w zarzadzaniu, a tego już nie neguje tylko piętnuje.

 

Borowy, mama mnie uczyła że każdy sądzi według siebie. Jak potrzebujesz ram i kontroli to w pierwszym rzędzie opowiedz to żonie.

Niczego takiego nie pragnę i nie potrzebuję. Obecna struktura SPP mi odpowiada.  Kończę temat. Chyba że podkarpackie struktury w organizacji na siebie przełożysz i coś udowodnisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie.

Przy takim podejsciu, nie obraź się, skąd Twa niechęć do obecnej władzy? Oni tez nie potrzebują ram, kontroli. Widze pewną niekonsekwencje. 

To taki off topic drobny, przepraszam.

Jesli pasuje Ci obecny kształt SPP to ok, masz prawo mieć takie zdanie. Tymniemniej ja mam prawo mieć odmienne, to oczywiste.

Ps. Jako prawie sąsiedzi zachowajmy jakies standardy w dyskusji, prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzmiało, błyskało i... pokropiło. Czyli z dużych chmur mały deszczyk.  Sprawa prosta - jeżeli są niejasności to trzeba je wyjaśniać u źródła a nie poruszać "niebo i ziemię". Kogo to interesowało - no może dwie osoby na które spływały / wg mnie / niezasłużenie, wszelkie egipskie plagi. Widzę jakieś przejawy refleksji na ale "mleko się rozlało".  Czy w ten sposób można próbować budować jakąś więź miedzy pszczelarzami???  Wielkie słowa o PENALIZACJI. Brzmi tak strasznie że aż śmiesznie. Nawet w chwili refleksji ktoś wspomniał o budowaniu struktur - oddolnie. Jak? Z Kodeksem Karnym jako załącznik do regulaminu działalności Klubu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Atena napisał:

Grzmiało, błyskało i... pokropiło. Czyli z dużych chmur mały deszczyk.  Sprawa prosta - jeżeli są niejasności to trzeba je wyjaśniać u źródła a nie poruszać "niebo i ziemię". Kogo to interesowało - no może dwie osoby na które spływały / wg mnie / niezasłużenie, wszelkie egipskie plagi. Widzę jakieś przejawy refleksji na ale "mleko się rozlało".  Czy w ten sposób można próbować budować jakąś więź miedzy pszczelarzami???  Wielkie słowa o PENALIZACJI. Brzmi tak strasznie że aż śmiesznie. Nawet w chwili refleksji ktoś wspomniał o budowaniu struktur - oddolnie. Jak? Z Kodeksem Karnym jako załącznik do regulaminu działalności Klubu? 

Ateno droga.

Jeśli nie rozumiesz jakiegoś słowa zapytaj, pomogę.

Piszesz dużo, niestety ilosć nie zawsze idzie w parze z jakością. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś fragmentu dyskusji napisz, wyjaśnię. Za łamanie ustawy o stowarzyszeniach są kary - mandat do 5000 i rozwiązanie stowarzyszenie. Dalej takie śmieszne? Za lamanie ustaw o obrocie gospodarczym także są kary, zupełnie już nieśmieszne. Skarbówka nigdy nie miała poczucia humoru. Mleko się rozlało, owszem, fama o dziewictwie znikła. Ale dochodzą słuchy o "woli politycznej zmian", "spotkaniach","koncepcjach"... kto wie, może jednak coś sie z tego wszystkiego urodzi. A czy można było inaczej? Byly próby wielokrotne, na tym forum.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
16 minut temu, Borowy napisał:

Ateno droga.

Jeśli nie rozumiesz jakiegoś słowa zapytaj, pomogę.

Piszesz dużo, niestety ilosć nie zawsze idzie w parze z jakością. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś fragmentu dyskusji napisz, wyjaśnię. Za łamanie ustawy o stowarzyszeniach są kary - mandat do 5000 i rozwiązanie stowarzyszenie. Dalej takie śmieszne? Za lamanie ustaw o obrocie gospodarczym także są kary, zupełnie już nieśmieszne. Skarbówka nigdy nie miała poczucia humoru. Mleko się rozlało, owszem, fama o dziewictwie znikła. Ale dochodzą słuchy o "woli politycznej zmian", "spotkaniach","koncepcjach"... kto wie, może jednak coś sie z tego wszystkiego urodzi. A czy można było inaczej? Byly próby wielokrotne, na tym forum.

Pozdrawiam.

Przepraszam.

Miałem już nie pisać.  Ja pierdol.......... Borowy, razem z swym kolegą niedoszłym ministrem , nie bredźcie już. Bo gacie opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
25 minut temu, Borowy napisał:

Jeśli nie rozumiesz jakiegoś fragmentu dyskusji napisz, wyjaśnię. Za łamanie ustawy o stowarzyszeniach są kary - mandat do 5000 i rozwiązanie stowarzyszenie. Dalej takie śmieszne?

To Naczelny hejter nie umie czytać a bierze się do wyjaśnień . Nie ma kar tak jak piszesz (za łamanie ustawy)  .Pokaż paragraf  ustawy . Sąd wzywa władze do złożenia wyjaśnień i jeśli władze nie złożą stosownych ,może nałożyć karę do 5000 ,jest to kara ogólna za odmowę złożenia wyjaśnień przed sądem . Wyraźnie- jeśli są odniesienia , to napisane - na zasadach ogólnych . Tak więc nie trolluj bo Robercik bez gaci do sklepu pójdzie . Ciemność widzę ciemność .

Podaj Polankę do sądu pozew ok 300 pln i jako obcykany w prawie cywilnym nie musisz mieć pełnomocnika procesowego . Nie ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Robercie - nie pozdrawiam . Bierz całą bo pół nie działa .

Bo ja jestem Minister warszawski .🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...