Skocz do zawartości
Borowy

A tymczasem w SPP

186 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Pan Prezes napisał że nie ma nic do ukrycia może znajdzie czas i podzieli się z nami swymi przemyśleniami na temat :

- dlaczego promowane przez niego kluby nie mając formy organizacyjnej zajmuja się działalnością zarezerwowaną dla podmiotow prawnych (zbieranie funduszy, działalnosć gospodarcza), z dużym prawdopodobieństwem łamiąc przy tym prawo?

- jakie jest zdanie Prezesa na temat kuriozalnego braku wzmianki o wyborach do władz SKP Polanka? Czy Prezes ma wiedzę na jakich zasadach te wybory się odbywają?

- czy organy statutowe SPP mają jakąkolwiek wiedze i kontrole nad finansami Klubów Polanka? 

- dlaczego promowane przez Prezesa kluby, z sudeckim na czele, nie posiadają komisji rewizyjnej oraz sądu koleżeńskiego ?

- jaki jest Prezesa stosunek do tego :

"Klubowicze nie mają możliwości głosowania a funkcjonowanie Klubu oparte jest na wzajemnym zaufaniu klubowiczów do Zarządu Klubu."

Czy Prezes popiera taki zapis w regulaminie, łamiacy wszelkie możliwe prawa w Polsce, a dajacy Zarzadowi Klubu nieograniczoną władze? Prezes popiera ograniczanie praw obywatelskich członków Polanki?

- Jak wg Prezesa mozna określić osobę mającą pełnie władzy nieograniczonej przy tym czasowo, nieskrępowaną statutem czy organami kontrolnymi? Czy mozemy mowić tu zdaniem prezesa o standardach białoruskich?

- Czy SPP, Zarząd czy Komisja Rewizyjna mają jakąkolwiek kontrolę nad klubem sudeckim?

- Czy nie uwaza Prezes że 20% budżetu Klubu ktore może zostać wydane na cele reprezentacyjne to zbyt dużo?

- Czy bierze Pan odpowiedzialność za działania "prezesa" Jokaza? Czy jest Pan zadowolony z kształtu klubu sudeckiego?

- Biorąc pod uwagę że "prezes" Jokaz występuje pod auspicjami SPP kto wg Prezesa jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych przez "prezesa" Jokaza? Jsk to się ma do ustawy o RODO?

 

Dziękuję Prezesie z góry za odpowiedź i liczę na rzeczową, merytoryczną dyskusję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobało mi się to co robił Jokaz i inni członkowie Klubu Sudeckiego dla popularyzacji pszczelarstwa i dla poprawy warunków pszczelarzenia na Dolnym Śląsku, ale czytając Wasz regulamin klubowy trzeba stwierdzić obiektywnie, że słaby on jest.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
Godzinę temu, Borowy napisał:

dlaczego promowane przez niego kluby nie mając formy organizacyjnej zajmuja się działalnością zarezerwowaną dla podmiotow prawnych (zbieranie funduszy, działalnosć gospodarcza), z dużym prawdopodobieństwem łamiąc przy tym prawo?

Nie łamią zbierając składki i darowizny

Godzinę temu, Borowy napisał:

dlaczego promowane przez Prezesa kluby, z sudeckim na czele, nie posiadają komisji rewizyjnej oraz sądu koleżeńskiego ?

Bo dozwala takie coś prawo .

 

Godzinę temu, Borowy napisał:

- czy organy statutowe SPP mają jakąkolwiek wiedze i kontrole nad finansami Klubów Polanka? 

Jakim prawem miał  by mieć .? Organ nadzorczy  Starosta tam gdzie zarejestrowane.

 

Godzinę temu, Borowy napisał:

Biorąc pod uwagę że "prezes" Jokaz występuje pod auspicjami SPP kto wg Prezesa jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych przez "prezesa" Jokaza? Jsk to się ma do ustawy o RODO?

Jokaz . Pozwać w każdym razie ich możesz . Do sądu , polskiego . Poklepywać Prezes może ale  nic nakazać nie może i za nich nie odpowiada, choćby nie wiem co napisali w  ,,statucie,, .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, robinhuud napisał:

Dla cieniasów nadinterpretujących i przewymiarowujących kluby polanki do stowarzyszeń rejestrowych:

https://poradnik.ngo.pl/stowarzyszenie-zwykle

Zauwaz, Robinie, ze ani sudecki klub ani poznański nie mają statusu stowarzyszenia zwyklego. Czy się mylę? Więc argument chybiony.

Ps. Daro. Jaki starosta? Te kluby nie są nigdzie zarejestrowane, a jokaz jest osobą prywatna. Żadnym prezesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
16 minut temu, Borowy napisał:

Daro. Jaki starosta? Te kluby nie są nigdzie zarejestrowane, a jokaz jest osobą prywatna.

Z tego co słyszałem rejestrowano stowarzyszenie zwykłe .

Jokaz do tablicy .

Prawda czy fałsz ?

Choć po takim kwiatku - Na zaproszenie Sudeckiego Klubu Pszczelarza Polanka w dniu 27.02.2021r przybył do nas znany i cieniony pszczelarz Pan Zdzisław Zieniewicz z Wrocławia. Z wielką ostrożnością i odpowiedzialnością

Wszystkiego się spodziewam . Tak przeszkadza mi nazwisko ponieważ Pan został skazany za stosowanie zabronionych środków do zwalczania warozy  . Ktoś kto stosuje -wał  kumafos  powinien o jakości wosku i jego zanieczyszczeniach wypowiadać się na klęczkach i w worze pokutnym . Jako ekspert owszem w zanieczyszczaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony

"W Klubie podjęto już starania o przekształcenie na stowarzyszenie zwykłe, lecz niestety, brak jest chętnych do pracy społecznej wśród członków. Ale zawsze można to zmienić".

Regulamin :

"Klub nie ma aspiracji do tworzenia stowarzyszenia, zrzeszenia lub innego uregulowania prawnego".

Ps. Moj błąd- mimo blednych informacji na stronie i w regulaminie widnieje w ewidencji stowarzyszeń zwyklych.

Ps2. Jednak mam rację - zostalo rozwiązane w 2018 roku.

Bardzo ciekawe. Nasuwają się pytania jakim majątkiem dysponowało i co się z nim stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki daro. Tak właśnie wyglądają moje odpowiedzi jak napisałeś w pierwszym poście. W każdym razie to samo bym napisał, więc nie będę powtarzał. Pewnie nie dam się wkręcić w ocenianie regulaminów klubów, bo nie muszę. Takie coś:

1 godzinę temu, Borowy napisał:

Czy Prezes popiera taki zapis w regulaminie, łamiacy wszelkie możliwe prawa w Polsce, a dajacy Zarzadowi Klubu nieograniczoną władze?

zawiera wewnątrz pytania także własną odpowiedź autora na to pytanie. Będąc zwolennikiem wolności poglądów i interpretacji, nie próbuję też uzurpować sobie prawa do tego, by poglądy i interpretacje Borowego zmieniać.

To oczywiście zupełnie inny punkt widzenie i info już dla reszty świata, ale po pierwsze żaden z sudeckich pszczelarzy się nie skarżył a po drugie zarząd klubu zmieniał się kilkakrotnie (także na stanowisku prezesa). NIe piszę tego po to, by odnosić się do regulaminu ale po to, by odnieść się do działalności sudeckiego klubu. I do tejże działalności najmniejszych nawet zastrzeżeń nie mam. A sporą laurkę działań można by tu wysmażyć. Kto mógłby być niezadowolony z takiej organizacji? Poczytajcie "dolnośląskie piekiełko". Wziąłem zresztą udział w jednym spotkaniu organizacji dolnośląskich i nie dało się nie zauważyć, że były tam osoby chętne do współpracy i otwarte na nią, ale pojawiły się też takie, które chętnie te pierwsze wyszystkie razem utopiłyby z największą przyjemnością.

"Wytłumaczę się" Wam także, dlaczego nie będę kontynuował tej dyskusji dalej. Przywykłem oceniać ludzi i organizacje po owocach. Z czasów HideParku pamiętacie pewnie moją sympatie i antypatie polityczne (pewnie zwłaszcza antypatie). Jak wiecie nie przeszkadza mi to z entuzjamem i wdzięcznością odnosić się do ostatnich decyzji MInistra Rolnictwa. Także na forum łatwo znajdziecie moje absolutne poparcie dla działań prezydenta Dylona w kwestii dopłat bezpośrednich w czasie, gdy sugerował on, że uruchomił te działania w ministerstwie. Traktujcie to jako dowód na to, że ludzi, którzy robią dobre rzeczy dla dobra innych ludzi zawsze będę szanował i wspierał.

Dopóki będziemy się obracać pomiędzy słowami (zapisanymi czy nie) a nie pomiędzy czynami (które znamy i też są zapisane w wielu miejscach i na wielu portalach pszczelarskich, miejskich, wojewódzkich), nie będę tracił czasu na szukanie dziur i ustosunkowywanie się do nich. Niech każdy kto chce się ustosunkowuje. Ja nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, czarg napisał:

Ewidencja stowarzyszeń zwykłych wystarczy podać link.

Link

 

Prezesie, padły konkretne pytania postaraj się konkretnie odpowiedzieć.

Tym bardziej że odpowiedź Daro w świetle  braku rejestracji stowarzyszenia sie dezuaktualizuje.

A jak widzisz zainteresowanie jest duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

W związku z linkiem Jacka te wcześniejsze he he he Prezesa to raczej brzmi jak rechot zbójców .  Tak więc jak widać nie ma za co dziękować Prezesie . Guzik mnie obchodzą sympatie polityczne borowego , czarga czy Prezesa . Polanka daje tytuł Honorowego Członka profesowi ,, badającemu,, jakość wosku i jednocześnie zaprasza Zieniewicza kol Sabata od kumafosu dającego największe pozostałości w wosku .

Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
27 minut temu, Piotr_S napisał:

Dopóki będziemy się obracać pomiędzy słowami (zapisanymi czy nie) a nie pomiędzy czynami (które znamy i też są zapisane w wielu miejscach i na wielu portalach pszczelarskich, miejskich, wojewódzkich), nie będę tracił czasu na szukanie dziur i ustosunkowywanie się do nich. Niech każdy kto chce się ustosunkowuje. Ja nie chcę.

Może tak zacząć się obracać w prawie i prawdzie bo o sprawiedliwości nie napiszę . Bo mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Borowy napisał:

Pod tym linkiem jest info o wykreśleniu Stowarzyszenia z Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych patrz pozycja nr 5 rubryki 10 -13 .

("Uchwała nr 6 /2017 o rozwiązaniu Stowarzyszenia z dn. 11.12.2017 uchwała nr 2/2018 z dn. 24.02.2018 w sprawie likwidacji stowarzyszenia zwykłego. Likwidator Kazimierz Czachowski.(...) BZS 512.6 2017/2018 dokonano wpisu o wykreśleniu w dn. 12.03.2018 stowarzyszenia z ewidencji")

Może Sudeccy są gdzieś indziej zarejestrowani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, czarg napisał:

Pod tym linkiem jest info o wykreśleniu Stowarzyszenia z Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych patrz pozycja nr 5 rubryki 10 -13 .

("Uchwała nr 6 /2017 o rozwiązaniu Stowarzyszenia z dn. 11.12.2017 uchwała nr 2/2018 z dn. 24.02.2018 w sprawie likwidacji stowarzyszenia zwykłego. Likwidator Kazimierz Czachowski.(...) BZS 512.6 2017/2018 dokonano wpisu o wykreśleniu w dn. 12.03.2018 stowarzyszenia z ewidencji")

Może Sudeccy są gdzieś indziej zarejestrowani?

Jest to w teorii możliwe, jednakże jako ze siedziba mieści się w Wałbrzychu dość mało prawdopodobne. Choć wykluczyć na 100% nie można. Wieczorem poszukam po ościennych powiatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam p. Zieniewicza ani jego poglądów a tym bardzie dokonań ale... mam pytanie /może ktoś zna odpowiedź czy ów pan który popełnił błąd TKWI w NIM CZY SIĘ Z NIEGO WYCOFAŁ. Wspomnę tylko o ministrze /profesorze medycyny / który wyśmiewał maski a inny profesor chciał leczyć wirusa przez wkładanie lodu do  majtek. W ocenie kogoś/czegoś należałby /często/ dokonać głębszej analizy   zanim wypowie się osąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robinhuud napisał:

Dla cieniasów nadinterpretujących i przewymiarowujących kluby polanki do stowarzyszeń rejestrowych:

https://poradnik.ngo.pl/stowarzyszenie-zwykle

Robinie dla pełnej przejrzystości podaj proszę link do Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych w którym jest umieszczona Poznańska Grupa Polanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznańska Grupa Polanki w Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych miasta Poznań nie widnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznańska Grupa chyba zawiesiła swoją działalność. Okrągły rok wydzwaniałem do prezesa grupy z pytaniem o kolejne spotkanie i się nie doczekałem informacji :) 

Za to potem dostałem maila, że mam oddać hasło do fanpage grupy na facebooku (który założyłem na prośbę tegoż Prezesa) z powodu nie udzielania się w klubie. 

To ja już zostanę - nie klubowym Polankowiczem :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cayose napisał:

Poznańska Grupa chyba zawiesiła swoją działalność. 

Cóż pandemia... 

Ważne, że 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznańska grupa nie zawiesiła swej działalności. Jesteśmy niewielką grupą związaną z Politechniką Poznańską i nie zależy nam na razie na wzroście liczebności. Jest to zresztą widoczne w regulaminie. Nie ja załatwiałem rejestrację i nie znam szczegółów. Wyjaśnię w poniedziałek. Jeżeli ktoś czuje się z tego powodu niedowartościowany, nic nie stoi na przeszkodzie by w Poznaniu działały dwie grupy, podobnie jak istnieją dwa miejskie koła pszczelarzy PZP. Jedno na lewym, drugie na prawym brzegu Warty (bez związku z adresem pszczelarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Borowy napisał:

Jako że Pan Prezes napisał że nie ma nic do ukrycia może znajdzie czas i podzieli się z nami swymi przemyśleniami na temat :

- dlaczego promowane przez niego kluby nie mając formy organizacyjnej zajmuja się działalnością zarezerwowaną dla podmiotow prawnych (zbieranie funduszy, działalnosć gospodarcza), z dużym prawdopodobieństwem łamiąc przy tym prawo?

- jakie jest zdanie Prezesa na temat kuriozalnego braku wzmianki o wyborach do władz SKP Polanka? Czy Prezes ma wiedzę na jakich zasadach te wybory się odbywają?

- czy organy statutowe SPP mają jakąkolwiek wiedze i kontrole nad finansami Klubów Polanka? 

- dlaczego promowane przez Prezesa kluby, z sudeckim na czele, nie posiadają komisji rewizyjnej oraz sądu koleżeńskiego ?

- jaki jest Prezesa stosunek do tego :

"Klubowicze nie mają możliwości głosowania a funkcjonowanie Klubu oparte jest na wzajemnym zaufaniu klubowiczów do Zarządu Klubu."

Czy Prezes popiera taki zapis w regulaminie, łamiacy wszelkie możliwe prawa w Polsce, a dajacy Zarzadowi Klubu nieograniczoną władze? Prezes popiera ograniczanie praw obywatelskich członków Polanki?

- Jak wg Prezesa mozna określić osobę mającą pełnie władzy nieograniczonej przy tym czasowo, nieskrępowaną statutem czy organami kontrolnymi? Czy mozemy mowić tu zdaniem prezesa o standardach białoruskich?

- Czy SPP, Zarząd czy Komisja Rewizyjna mają jakąkolwiek kontrolę nad klubem sudeckim?

- Czy nie uwaza Prezes że 20% budżetu Klubu ktore może zostać wydane na cele reprezentacyjne to zbyt dużo?

- Czy bierze Pan odpowiedzialność za działania "prezesa" Jokaza? Czy jest Pan zadowolony z kształtu klubu sudeckiego?

- Biorąc pod uwagę że "prezes" Jokaz występuje pod auspicjami SPP kto wg Prezesa jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych przez "prezesa" Jokaza? Jsk to się ma do ustawy o RODO?

 

Dziękuję Prezesie z góry za odpowiedź i liczę na rzeczową, merytoryczną dyskusję

 

Biorąc pod uwagę że chyba wyjaśniliśmy kwestie rejestracji klubow jako stowarzyszenia zwykłe - a w zasadzie jej braku - czy Pan Prezes SPP Polanka Piotr Skorupa zechciałby odpowiedzieć na powyższe pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
16 godzin temu, Atena napisał:

ie znam p. Zieniewicza ani jego poglądów a tym bardzie dokonań ale... mam pytanie /może ktoś zna odpowiedź czy ów pan który popełnił błąd TKWI w NIM CZY SIĘ Z NIEGO WYCOFAŁ. Wspomnę tylko o ministrze /profesorze medycyny / który wyśmiewał maski

Daj se Panie na luz .z tą poltyczką O poglądy spytaj w/w  osobiście . Adres znajdziesz choćby prze Jokaz . Podobnie jak maseczki działa dezynfekcja rąk . Maseczki działają u chorych a nie zdrowych . Lód też możesz sobie wsadzić . Zwłaszcza w taka pogodę . Gdzie zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedząc ze  szklanicą jakiegoś trójniaka przy stoliku w wirtualnej kawiarence usłyszałem w radio Sławę Przybylską w przeboju z lat 60-tych "Po co nam to było"  Naszła mnie wtedy refleksja w odniesieniu do tego co się działo na portalu w ostatnie dni.  "Śmieszna wojna" jakby powiedzieli francuzi... Wytoczono działa, pogłębiono okopy i nuże strzelać.  O co?  A tego chyba nikt do końca nie wie. Może z nudów? Może to coronavirus lub temperatury?  A może ktoś chce zaistnieć jako wódz rzędu dusz pszczelarzy? Jednym słowem - teatr absurdu.  

  Spraw wielkiej wagi wiele a tu wojna o kształt pietruszki która za chwilę zniknie w zupie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...