Skocz do zawartości
Karpacki

Czym ma być nasze forum ?

130 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, daro napisał:

Taka matrioszka . Stowarzyszenie w stowarzyszeniu .

A co tu jest nienaturalne? Cytat z naszego statutu:

Cytat

§5.

Stowarzyszenie może być członkiem innych krajowych i międzynarodowych organizacji o podobnych celach i zasadach działania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

W/w wymieniony cytat dotyczy Polanki która może być członkiem np. Towarzystwa miłośników pszczół . Jako całość . Polanka ma w statucie  napisane że jest stowarzyszeniem osób fizycznych i inne organizacje mogą być tylko członkami honorowymi . Klub Sądecki lub Poznański w formie stowarzyszenia nie ma prawnej możliwości  do bycia członkiem Polanki. Poszczególne osoby tak  ale nie struktura klubu. W przypadku zapisania w Statucie struktur to one, jako komórki organizacyjne reprezentowane przez osoby  ,mają pełne prawa członka Polanki , tzn mogą wystawić delegatów na walne zebranie i osoba reprezentująca  reprezentuje wszystkich, nie siebie. Możecie naginać jak chcecie ale to naginanie . Nikt  nikomu nic nie zrobi , ale wstyd . Ja wiem KONSTYTUCJA .

Nienaturalnym jest utrzymywanie stanu obecnego . Może wygodne ale na krótką metę .  Dodam że to nie jest moja osobista opinia, tak działa świat a nie ja go robiłem . Mi aż tak nie zależy . Zależało mi na zmianie skryptu forum aby nikt tym sobie tyłka nie wycierał jako powodem tego co się działo na starym . Jak Mirka utemperowano zamykając jego konto i informując że każde na którym się pojawi będzie zamknięte wróciła ,,normalność ,,. O to też od dawna postulowałem .Być może umarł , to też biorę pod uwagę jak i zamknięcie w psychiatryku .

Cytat

§10.

Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne i prawne. Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym Stowarzyszenia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy ktos z zarządu czytał statut.

I co robi komisja rewizyjna.

PZP bis ?

Oczywiscie przy zachowaniu skali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

§10.

Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne i prawne. Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym Stowarzyszenia.

--------------------------------

 

Jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej

 

Prawo cywilne wyróżnia jeszcze trzeci typ uczestników obrotu prawnego, którym są jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, tzw. „ułomne osoby prawne”, czyli takie jednostki, które nie są osobami prawnymi, ale została im przyznana zdolność prawna. Takimi jednostkami są między innymi:

W tej sprawie zarejestrowany w sądzie, czyli legalny statut Polanki milczy, a więc co nie jest zabronione, jest dozwolone.

Poznańska grupa Polanki może być członkiem stowarzyszenia Polanka jako „ułomna osoba prawna” i statut tego nie zabrania.

To oczywiście moja amatorska interpretacja.

https://6krokow.pl/czym-sie-rozni-osoba-fizyczna-od-osoby-prawnej/#jednostki-organizacyjne-nieposiadajace-osobowosci-prawnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I byc czlonkiem wspierajacym ?

A przeplyw środków?

Jest wiele problemów, po co je sobie stwarzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym Stowarzyszenia” nie wyklucza twierdzenia że „ułomna osoba prawna może być pełnoprawnym członkiem stowarzyszenia”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robinhuud napisał:

„Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym Stowarzyszenia” nie wyklucza twierdzenia że „ułomna osoba prawna może być pełnoprawnym członkiem stowarzyszenia”.

 

Byłeś uprzejmy użyć określenia "rzeźbić w gównie"? 😉

 

Ps. Nie zmienia to wszystko faktu że jak do tej pory działa to wszystko w pewnym dystansie do prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, daro napisał:

Poszczególne osoby tak  ale nie struktura klubu.

I o to chodzi. To daje możliwości pełnej samorządności klubu. Dopóki członkowie klubu (członkowie Polanki) są zadowoleni z funkcjonowania organizacji lokalnej i centralnej, jaki problem? Wiele razy pisałem, nikt z zarządu (pewnie przyszłego też, taką przynajmniej mogę mieć nadzieję) nie upiera się przy obecnych zapisach. Nikt inny też nie zaproponował zapisów lepszych. To co Ty napisałeś jakiś czas temu to nie była propozycja zmiany tylko zajawka propozycji zmiany. Na kompletną propozycję jesteśmy wszyscy otwarci i czekamy. Zarząd opłaci prawnika, który taką zmianę przygotuje. Lata już czekamy, bo wiadomo, że niełatwo jest ogarnąć prawnie tę sytuację. Obecny system funkcjonuje i to jest  jego podstawowa zaleta. Póki co nikt lepszego nie wymyślił.

4 godziny temu, Borowy napisał:

Jest wiele problemów, po co je sobie stwarzać?

Nie ma problemów. Te, które się pojawiają, nie wynikają z organizacji i je od ręki rozwiązujemy... bo można. Po prostu da się je wszystkie od ręki rozwiązać. Telefon, pismo, poczta, mail... i już.

1 godzinę temu, Borowy napisał:

Ps. Nie zmienia to wszystko faktu że jak do tej pory działa to wszystko w pewnym dystansie do prawa.

Dawno już tego nie pisałem, zdarzało mi się tak MIrkowi odpisywać: Uważasz, że ktoś tu w jakikolwiek sposób narusza prawo? Od tego są sądy i prokuratura. Proszę się pofatygować.

Ale próbując jednak jeszcze wyjaśnić (zawsze należy wierzyć w dobrą wolę adwersarza), to jest jedyny znany nam sposób, w którym ogólnopolskie stowarzyszenie tej wielkości, jest w stanie działać. Właśnie w pełni zgodnie z prawem. Przyszło mi właśnie do głowy, że ktoś zainteresowany polityką, może spróbować rozpisać sposób funkcjonowania stowarzyszenia Polska2050. Przypuszczam, że skala dość duża, struktury regionalne pewnie jakieś są, jest materiał do brania przykładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj człowieku... przed chwilą linkowałeś fragment statutu ktory rozumiałeś zupełnie na opak a teraz zgrywasz cwaniaka z prokuraturą i sądami. 

Nawet Robin zaczął się zastanawiać na jakich zasadach W PRZYSZŁOŚCI mógłby jego klub funkcjonować.

Dziecinnie strasznie jak na prezesa. Tutaj zakończe, bo nie ma sensu brnąć. Tylko nie grajcie żony cezara, bo po pierwsze daleko wam do niej, po drugie troche to tragikomicznie wygląda. Takie zarządzanie z doskoku na kolanie, od pomysłu do ponysłu, w nagłym przypływie wigoru.

I jeszcze raz. Nie ja zacząłem temat.

 

Ps. To, że nie znacie lepszego sposobu nie znaczy ze takowy nie istnieje oraz że ten w który brniecie jest zgodny z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

5 godzin temu, robinhuud napisał:

Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym Stowarzyszenia” nie wyklucza twierdzenia że „ułomna osoba prawna może być pełnoprawnym członkiem stowarzyszenia”.

Obcięty palec ( ułomny ) dalej siedzi w dupie . Czym takie manipulacje się kończą - patrz PZP . Bawicie się wesoło.

 

57 minut temu, Piotr_S napisał:

Póki co nikt lepszego nie wymyślił.

Lepsze jest zawarcie struktur terenowych w statucie . Ale ja tam głupi Bolek

 

25 minut temu, Borowy napisał:

. Tylko nie grajcie żony cezara

Raczej - nie gacie zony cezara . choć śmieszniej.

 

26 minut temu, Borowy napisał:

ten w który brniecie jest zgodny z prawem.

Jest ominięciem  . Omijanie prawa jest moralnie dwuznaczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - jak juz pozamieniacie sudeckich i poznaniakow w stowarzyszenia...

To ze statutu tych stowarzyszeń bedzie musiał chyba zniknąć zapis o konieczności bycia czlonkiem SPP.

Członkostwo w jednym stowarzyszeniu ( lub jego brak ) nie moze byc chyba warunkiem koniecznym do uczestnictwa w innym.

A jesli tak, to co wtedy z ta opieką sądu koleżeńskiego?

Co z komisja rewizyjną?

Wysłać Wam na prawnika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Art. 10a. 1. Stowarzyszenie może tworzyć terenowe jednostki organizacyjne. W
takim przypadku statut stowarzyszenia określa:
1) zasady tworzenia oraz rozwiązania terenowej jednostki organizacyjnej;
2) strukturę organizacyjną terenowej jednostki organizacyjnej;
3) organy terenowej jednostki organizacyjnej, w tym zarząd, oraz tryb dokonywania
ich wyboru lub powoływania;
4)
możliwość otrzymywania przez członków zarządu terenowej jednostki
organizacyjnej wynagrodzenia za czynności wykonywane w związku z pełnioną
funkcją, w przypadku gdy w statucie stowarzyszenia przewidziano możliwość
otrzymywania takiego wynagrodzenia przez członków zarządu stowarzyszenia.
2. Terenowa jednostka organizacyjna prowadzi działalność na podstawie statutu
stowarzyszenia. Na zasadach i w trybie określonym w statucie stowarzyszenia
terenowa jednostka organizacyjna może przyjąć regulamin określający szczegółową
jej organizację i sposób działania.
3. Jeżeli statut stowarzyszenia tak stanowi, terenowa jednostka organizacyjna
może uzyskać osobowość prawną. W takim przypadku statut stowarzyszenia określa:

1) warunki, które muszą być spełnione, aby mogła ona uzyskać osobowość prawną;
2) zasady gospodarowania majątkiem;
3) sposób reprezentowania, w szczególności zaciągania zobowiązań majątkowych
oraz zawierania umów z członkami jej zarządu;
4)
szczegółowe zasady likwidacji.

4. Wniosek o wpis oraz wniosek o wykreślenie terenowej jednostki
organizacyjnej, o której mowa w ust. 3, z Krajowego Rejestru Sądowego składa zarząd
stowarzyszenia.
5. Terenowa jednostka organizacyjna uzyskuje osobowość prawną i może
rozpocząć działalność po wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W wyniku konstruktywnej krytyki kolegów zatroskanych o losy Polanki trochę odświeżyłem swój sztambuch prawny. Zakładając, że na ten przykład - Polanka to Związek Piłki Nożnej, a jej struktura terenowa bez osobowości prawnej z założenia statutowego to klub polankowy (Podokręg Piłki Nożnej) to: hmmmmmm.

 Rozwikłajcie to mądrale na podstawie wzorcowych orzeczeń sądowych, bo ja nie jestem papugą.

 Statut Polanki jest starszy od aktualnego znowelizowanego  prawa o stowarzyszeniach, ale może rzeczywiści przydałby się drobny retusz statutu na najbliższym zjeździe?

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/ii-sa-kr-423-19-wyrok-wojewodzkiego-sadu-522838484

Jednostki terenowe Polanki nie muszą mieć osobowości prawnej (być stowarzyszeniami)

Przepis art. 10a ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 1989 r. Nr 20, poz. 104 z późn. zm.) dopuszcza nabycie osobowości prawnej przez jednostkę terenową stowarzyszenia jednakże pod warunkiem, że statut stowarzyszenia przewiduje nadanie takiej jednostce osobowości prawnej, a ponadto pod warunkiem wpisania do krajowego rejestru sądowego. Zgodnie ust. 3 art. 10a Prawa o stowarzyszeniach terenowa jednostka organizacyjna stowarzyszenia może uzyskać przymiot osobowości prawnej, jeżeli statut stowarzyszenia to przewiduje. Jest to konsekwencją tego, że stowarzyszenie w ramach przyznanej w art. 1 samorządności może swobodnie kształtować strukturę organizacyjną, jak również określać inne kryteria w zakresie tworzenia i funkcjonowania, także w odniesieniu do jego terenowych jednostek organizacyjnych.

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/i-c-1035-18-wyrok-sadu-okregowego-w-swidnicy-522701449

To wszystko ma się jednak nijak do stanu prawnego PZP, gdzie koło pszczelarzy jest czymś na wzór kółka rolniczego bez rolników, lub koła gospodyń wiejskich bez gospodyń, osobowości prawnej, zarejestrowanego w superkonfederacji Serafina (KZRKiOR) konfederacji (PZP) federacji tych kółek rolniczych (WZP/RZP), a wszystko to spina dziwna ustawa o rolniczych organizacjach branżowych z 1982 roku kontrolowanych teoretycznie tylko przez Władka Serafina, który nie wiadomo co porabia i czy wyszedł z ancla za wałki wołomińskie.

Dla kontrastu - podstawa prawna działania Polanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Słowa te kieruję do Borowego.

Parafrazując słowa ewangelii "Gorliwość o dam Twój Panie poraża mnie" Jak ja się cieszę, że kolega Borowy nie będąc Polankowiczem tak bardzo chce aby według niego uporządkować sprawy Polanki. Nawet zadeklarował swoją pomoc finansową. Tylko pytanie. Ile są warte jego deklaracje?  W końcu raz mnie zawiódł. Cóż... Dam mu drugą szansę.

Uprzejmie proszę o stosowną wpłatę z dopiskiem " na prawnika" Podaję numer konta bankowego. Konto: PKO BP O/ Sandomierz 96 1020 4926 0000 1502 0036 7094

12 godzin temu, Borowy napisał:

Wysłać Wam na prawnika?

Szanowni forumowicze.

Członkostwo w klubie jest dobrowolne. Jeżeli się nie podoba w klubie, to proszę iść bezpośrednio do Polanki lub innej organizacji pszczelarskiej.

Czy my na siłę kogoś trzymamy? Co więcej, czy za kimś telefonujemy domagając się opłacenia składek? Kolega Borowy zapomniał dodać jaka jest 1 zasada w Klubie.

"Jeżeli coś potrzebujesz, to Ty kontaktujesz się z jednym z członków Zarządu a nie na odwrót"

Widzicie Państwo. Tworzenie Klubów ma sens. Działania lokalne. Proszę zobaczyć i obserwować nas jak my działamy. Będzie nas więcej to i działań będzie więcej.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich aktywnych członków Polanki jak również kolegę Borowego, który tak bardzo się troszczy o Kluby Polankowe. A jak się troszczy to koleżanka Krystyna S nam pewnie napisze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.

Jeden warunek - dostosujecie siè do opinii prawnika.

 

Prezes Skorupa sie zobowiązuje?

 

Ps. Dla niewtajemniczonych - jokaz na zal bo do niego nie zadzwoniłem. Stad te słowa o zawodzie.

Ps2. Działania lokalne maja sens. Ale tylko w ramach prawa.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobowiązuję się dostosować się do decyzji Walnego Zjazdu. Będę rekomendował wszelkie zmiany które zwiększą komfort, praworządność i swobodę działania struktur lokalnych nie pogarszając znacząco elastyczności działania Stowarzyszenia i nie powodując wzrostu kosztów obsługi takiej struktury ponad możliwości Stowarzyszenia. Sam zaproponowałem poszukanie wzorca w innych stowarzyszeniach o rozproszonych strukturach.

NIe neguję możłiwości dobrej propozycji spoza Polanki, choć wydaje mi się ta zapowiedź zwykłą prowokacją, więc absolutnie nie obiecam "posłuchania się" ot tak po prostu, ale w sytuacji otrzymania dobrej propozycji zobowiązuję się w imieniu zarządu zrefundować tę usługę prawnika i zwrócić otrzymane pieniądze w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, wstrzymaj konie.

Ja nie proponowałem Wam sponsoringu prawnika który napisze Wam statut.

Ja proponowałem zaplacić zeby ktoś z wyksztalceniem prawniczym, mocą swojego autorytetu wytlumaczył Wam to czego ja nie potrafie - że te konstrukcje ktore tworzycie teraz sa bezprawne.

Stąd moj warunek - posłuchajcie opinii prawnej i kluby przestana funkcjonowac ?

Jesli nie, to po co ?

A statut, Prezesie, napisz tak : powołaj komisję statutowa, znajdz ochotników lub wyznacz kogos, tak z trójkę, daj im budzet (maly, na kilka konsultacji z prawnikiem), założenia i czas. 

Komisja przedstawi projekt, który zarzad podda pod dyskusje czlonkow,. Jeżeli odzew bedzie pozytywny wynajmiesz prawnika do ubrania tresci w paragrafy. Potem zwołasz nadzwyczajne walne lub poczekasz na walne normalne i juz.

Tak ze 2 lata pewnie.

 

WIEĆ ZACZNIJ JUŻ.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Nie mam interesu włączać tę się w dyskusję ale ją śledzę.  Coś mi się wydaje iż staje się ona cieńszą kalką poprawy praworządności jaka dokonywana jest niniejszym czasem w całej Rzeczpospolitej.  W sprawach stricte pszczelarskich często jest odwoływanie się do praw zwyczajowych  a tu... sprawy na ostrzu brzytwy?  Kto pamięta co to jest/była brzytwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mej amatorskiej interpretacji prawnej całość rozdrapywanego problemu mieści się w pytaniu: czy stowarzyszenie zwykłe może być oddziałem terenowym stowarzyszenia rejestrowego?.

Cóż oprócz wpisu do rejestru stowarzyszeń zwykłych lokalnego starostwa miałoby niby stać na przeszkodzie?

https://poradnik.ngo.pl/jednostki-terenowe-stowarzyszenia-1538663718732

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie, ile to już było zewnętrznych naprawiaczy Polanki? Nawet nie wiem, czy to pierwsza akcja Borowego, nie chce mi się śledzić ludzi po Internecie. Było ich trochę... Ja już nie musiałem chodzić po prokuraturach ale pytli parę razy się zdarzyło, bo niektórzy naprawiacze przekraczali granicę "bezpłatnej porady prawnej".

Kluby nie przestaną funkcjonować. Po jakichś zmianach prawnych może się okazać, że trzeba się będzie dostosować. Do innych warunków bo obecnie nie mamy problemó z prawem. z dostosowaniem akurat żaden problem podobnie jak w samochodach 3 tygodnie temu mogliśmy jechać, kiedy pieszy zbliżał się do pasów a teraz nie możemy i ryzykujemy prawem jazdy na 3 miesiące w szczególnych wypadkach.

Ponieważ nie chce mi się już tego międlić, powtórzę po raz ostatni; to już zresztą wisi na naszym wewnętrznym forum. Zarząd chętnie pokryje koszty działalności zespołu roboczego, który wspólnie z dobrym prawnikiem przygotuje dobrą propozycję. Początek daro jest bardzo dobry ale mocno niekompletny i po jego radosnym wprowadzeniu w takiej postaci dopiero mielibyśmy problemy. Ale powtarzam, jest od czego zacząć. A co do dalszego ciągu tego wątku, wyłączam się na resztę wniosków nie-członków Polanki do zarządu. Czasu szkoda. Zainteresowanych i uprawnionych odsyłam na wewnętrzne forum.

41 minut temu, robinhuud napisał:

Według mej amatorskiej interpretacji prawnej całość rozdrapywanego problemu mieści się w pytaniu: czy stowarzyszenie zwykłe może być oddziałem terenowym stowarzyszenia rejestrowego?.

Cóż oprócz wpisu do rejestru stowarzyszeń zwykłych lokalnego starostwa miałoby niby stać na przeszkodzie?

Jasne, że nic nie stoi na przeszkodzie, także i w stowarzyszeniu rejestrowym. Kwestia regulaminu stowarzyszenia zwykłego lub statutu stowarzyszenia rejestrowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta cała dyskusja.

Pan Borowy sobie coś tutaj piszę półsłówkami bez konkretów, powołań się na fakty i paragrafy. Pozostali uczestnicy dyskusji - wchodzą w w grę psychologiczną "tłumacz się". Pan Borowy osiąga swoje i dyskusja toczy się w nieskończoność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2021 o 07:54, Atena napisał:

Czym ma być forum??? Forum ma być płaszczyzną wymiany poglądów O KIERUNKACH ROZOJU PSZCZELARSTWA!!!  A czym jest??? Ile było wpisów, /pominę styl wypowiedzi/  o dziewiętnastowiecznej literaturze  

Panie Atena. Stan Pana wyraźnie się pogarsza.  Jeśli chce Pan udowodnić że nie, to proszę wymienić chociaż jedną pozycję z literatury pszczelarskiej które tu zacytowałem, a która pochodziła by z dziewiętnastego wieku. A potem proszę wspomnieć, ile razy Pan przywołuje tu mitologię grecką, która z pszczelarstwem nie ma nic wspólnego.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
3 godziny temu, Piotr_S napisał:

Pamiętacie, ile to już było zewnętrznych naprawiaczy Polanki?

Ja nie jestem z zewnątrz . Nie wiadomo czy Borowy  . To on ma rację a nie Wy. Tu napisane  ,,jak krowie na rowie ,, .

 

3 godziny temu, Piotr_S napisał:

Kluby nie przestaną funkcjonować. Po jakichś zmianach prawnych może się okazać, że trzeba się będzie dostosować. Do innych warunków bo obecnie nie mamy problemów z prawem.

To nie chodzi o uwalenie klubów a umiejscowienie ich w legalnych strukturach . To nie jest karalne ale bezprawne .

 

3 godziny temu, Piotr_S napisał:

Początek daro jest bardzo dobry ale mocno niekompletny i po jego radosnym wprowadzeniu w takiej postaci dopiero mielibyśmy problemy

A tak konkretnie ? Czyje problemy  i z czym . Ustawa o stowarzyszeniach to ramy w których ma się mieścić treść statutu stowarzyszenia . To Zarząd niech powoła komisję czy zespół ,jak komu co pasuje , wybrany na walnym celem opracowania zmian w statucie . Po opracowaniu zmian niech przejrzy to prawnik ( tylko kto go wskaże ) i tyle .

Ja już napisałem musi być wyraźna wola , chęć zmiany i zrozumienia  potrzeby . Bez tego to trzepanie piany . Fajnie się bańki mydlane puszcza ale ja już za stary jestem na takie wygłupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...