Skocz do zawartości
Karpacki

Czym ma być nasze forum ?

130 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Do podjęcia tematu skłoniła mnie sytuacja jaka ma dość często miejsce na naszym forum . Mam tu na myśli wpisy jakie pojawiają się dość często  i to nie tylko te, które świadczą o poziomie wiedzy pszczelarskiej ich autorów, ale co bardziej niepotrzebne, mieszanie do tej oceny , polityki, pochodzenia społecznego czy konkretnej opcji politycznej.  Nie będę tu wymieniał nikogo z posiadanego nicka, ale czytający systematycznie to forum , wiedzą o których piszących  chodzi.  Można by nad tym przejść do porządku dziennego, ale zanim miałem podjąć decyzję , co z tym problemem zrobić, chciałem poznać , jaka jest ta społeczność, która  zarejestrowana jest na naszym forum i jak myślę , zrobiła to w jakimś celu. Jest na pewno pewna ich część, która zarejestrowanie się na wielu forach, traktuje jako okazję do zareklamowania własnej działalności, ale jak mam nadzieję większość, oczekuje znalezienia tu pewnych rad, i zaleceń , wobec prowadzonej przez siebie pasieki, a nie zawsze gotowych na to, aby brać udział w zebraniach pszczelarskich , dyskutowania o zwykłych , czasem podstawowych sposobach gospodarowania z pszczołami.  Nie ma potrzeby rozwijać tutaj analizy psychologicznej naszych zarejestrowanych użytkowników, ale fakt pozostaje faktem , że na ogólną liczbę 798 takich użytkowników, 405 nie napisało ani jednego posta, a 127 ma ich w dorobku po jednym.   Ci którzy są zarejestrowani, raczej na pewno forum czytają, a należy pamiętać także o tym , że forum można czytać nie koniecznie będąc na nim zarejestrowanym. Jest to kolejne kilkaset osób, które raczej, jakiś związek z pszczelarstwem mają. I to jest , moim skromnym zdaniem grono naszych czytelników, o którym powinniśmy pamiętać, zanim siądziemy do klawiatury, i postanowimy przelać na łamy tego forum, jakieś sprawy, które wydają się nam na tyle ważne, że bez tego nie możemy się obejść.  Ta analiza , w połączeniu z "poziomem " niektórych wypowiedzi, pozwala mi łatwiej zrozumieć, dlaczego ilość kontaktów , jakie mam w innej formie jak wiadomość na forum, jest tak duża i kiedyś kazała mi się zastanawiać, skąd się to bierze?  Często pytam się takich , kto kontaktuje się ze mną poza forum, dlaczego interesującego go pytania , nie umieści wprost na forum, gdzie rzetelna odpowiedź doświadczonego pszczelarza , mogła by być pomocna także dla innych , mających ten sam problem.  Najczęściej otrzymuję odpowiedź, że tym co powstrzymuje ich przed takim sposobem , jest z przewidywalna okoliczność,  kto zabierze w sprawie głos, i jak będzie ta odpowiedź wyglądała. Wielu nie chce po prostu odpowiedzi, w której ważniejsze od meritum, jest zaakcentowanie własnej sympatii politycznej , społecznej czy światopoglądowej, aniżeli zgodności z właściwie pojmowanym sposobem prowadzenia pasieki. Bardzo więc proszę, aby każdy , decydujący się na wpis w temacie na tym forum , pomyślał o tym co powyżej napisałem , i wziął to pod uwagę. Pozwoli to na podniesienie poziomu tego forum , tak aby każdy kto zechce otrzymać na nim poradę w sprawach dotyczących prowadzenia pasieki, taką otrzymał, nie podszytą treściami politycznymi , społecznymi , czy światopoglądowymi.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, Karpacki, ja Ci odpowiem.

Ludzie przycjodzą tutaj po informacje odnośnie refundacji.

Stad rejestracje.

Stałych czytelników tutaj jest, myślę, około setki. Moze mniej.

Bo i co tu czytac?

Poza postami robina i ustawiczną kłótnią pomiedzy Tobą, Czarkiem i Ateną nic tu nie ma.

Cztery osoby piszą tu 90 procent postów.

Ty nie myśł jak podwyższać poziom, Ty myśl jak reanimować trupa.

 

Ps. O lewaku napisałem z przekory  co skwapliwie podłapałeś i ciągnąłeś przez kilka postów. Belka w oku, Kolego 😉

Ps2. Kto za młodu nie był socjalistą ten na starość będzie świnią 😉

 

Ps3. Pozdrawiam!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie o tym myślałem. W pamięci mojej zostaje dawne forum Zagajnik i tamtejsza atmosfera (oczywiście w odpowiednim czasie istnienia) czy forum Ambrozja (w latach świetności). Wielu znamienitych pszczelarzy i ludzi piszących bardzo ciekawie, odpowiadających na pytania czy przedstawiających swoje pszczelarskie dokonania. 

Problem obumierania tradycyjnych for internetowych dotyczy zdecydowanie nie tylko Polanki i generalnie tematyki pszczelarskiej (Ambrozja to też ostatnia garstka rozmówców w porównaniu z tym co było). Forum winiarzy (wino.org.pl)  będące chyba największym forum na którym byłem zarejestrowany też dzisiaj wygląda jak opuszczone miasteczko z nielicznymi mieszkańcami. Podobnie z forum wędkarskim (haczyk.pl) czy innymi forami, które miałem okazję obserwować. Bardzo ciekawi mnie to zjawisko i nie do końca potrafię sam sobie wyjaśnić dlaczego tak się stało i gdzie dzisiaj są Ci znamienici ludzie :) ? 

Natomiast gdyby skupić się jednak na Polance..

Mi w Polance brakuje charyzmatycznego lidera i nie boje się tego napisać publicznie. I nie musi to być koniecznie prezes. Historycznie -  Pytla ciągnęła wszystkich za sobą, porywała tłumy. Jej posty otwierały wiele rozmów, wielu godziły, wielu rzezimieszków doprowadzały do porządku. Była gospodynią. Dzisiaj brakuje kogoś takiego. Ale już nie narzekam... bo łatkę malkontenta mam przypiętą od dawna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
5 godzin temu, Borowy napisał:

Kto za młodu nie był socjalistą ten na starość będzie świnią

Nie kolego, kto na starość jest świnią za młodu był socjalistą -

jerzy-urban.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Borowy napisał:

To, Karpacki, ja Ci odpowiem.

Ludzie przycjodzą tutaj po informacje odnośnie refundacji.

Tekst odpowiedzi pana "Borowego" w 100% potwierdza to co napisałem we wstępnym poscie.  Pomijając już jego "fachowość" jako pszczelarza, która  opisana jest gdzieś w tych dużych odstępach między wierszami, chciał bym zwrócić uwagę na jego takt i grzeczność.  Prawdę mówi jedna z telewizyjnych reklam, że Polacy są "Mistrzami Europy" w przechodzeniu na "Ty". Pewnej rzeczy jednak pomimo chęci, zrozumieć nie mogę. Jeśli rzeczywiście forum Polanki to takie miejsce gdzie "Tylko myśl jak reanimować trupa" , to jaką rolę spełnia tu użytkownik o nicku "Borowy"??  Czy nie może on znaleźć sobie godniejszego miejsca dla prezentowania swojej ideologii??  A może ma zadanie spełnić tu rolę cmentarnej hieny ??   Chętnie bym pozdrowił, ale nie wiadomo czy reanimacja się uda.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mottem do dalszej dyskusji będą słowa św. Pawła z listu do Galatów;

    Nie masz Żyda ni Greka, nie ma niewolnika ani wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety; wszyscy bowiem jedno jesteście w Chrystusie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do Waszych postów napisałbym, że w jakimś sensie wszyscy macie rację. Tak, cayose też (nieskoromnie sądząc mam parę zalet, charyzma do nich nie należy), z jednym wyjątkiem. Sądzę, że nic nie wróci atmosfery Zagajnika na żadne forum świata bez względu na charyzmaty liderów. Czasy się zmieniły.

Ale napisać chciałem to, co piszę o tej porze co roku. I co roku też powtarzam, że piszę to ponownie - pewnie za rok też to napiszę, w takim samym wątku. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że mam rację. Otóż kiedy zaczynają się prace w pasiekach i nie ma czasu na internet, pojawia się wieszczenie końca forum. Rok w rok wraz ze zmianami w przyrodzie. Koledzy, nic na to nie poradzicie. O tej porze forum będzie trochę przygasać, rozbudzi się w okolicach zimowego karmienia, od przełomu roku do wiosny wszyscy na wszystkich będą się trochę obrażać, bo wyczerpią się merytoryczne tematy co w momencie startu intensywnych prac wywoła gorzkie komentarze jw. i tak w kółko macieju.

Wybaczcie trochę sarkazmu, pogłoski o obumieraniu forum są jednak nieco przesadzone, choć sam z przyjemnością zobaczę charyzmatycznego lidera i szczerze pragnę, by się pojawił. Kto sklonuje pytlę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze :)

Tak jak napisałem, takim liderem nie musi być prezes. Nie musi to być nawet członek zarządu. Podkreślam aby dobrze być zrozumianym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazane jednak by było, aby był to członek Polanki , bo jak dotychczas , to najwięcej złowieszczych informacji, zamieszczają tu nie członkowie. A trzymają się tego forum jak przysłowiowy "rzep psiego ogona"  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karpacki, Ty masz obsesje na moim punkcie.

Pochlebia mi to.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Piotr ma dużo racji pisząc o sezonowości, okresowym nawale pracy, etc. Odczuwamy to wszyscy.  U mnie czas zerwał się ze smyczy całkowicie i mam wrażenie, że mi ktoś przy zegarze majstruje. A tak rozwijając koncepcje Laskowika - to forum ma nie tylko braki... Uważam, że można tu  znaleźć sporo ciekawych informacji.


Wracając do Zagajnika - to w dużej mierze jest problem podobny, jak w anegdotycznej rozmowie dwóch Czechów:
Auschwitz, Auschwitz, to se ne vrati...
I nie idzie o to, że ktoś tęskni, za obozem, tylko za latami, które upłynęły, nawet w takim ciężkim okresie.

Poza tym zmienia się mentalność ludzi. Młodzi ludzie mają problem z napisaniem dłuższego tekstu. SMS-y, tweety, krótkie formy. Twórca pierwszego Wiki uzasadniał jego powstanie tym, że teraz ludzie nie piszą dłuższych tekstów, tylko mini notatki. I trzeba się z tym pogodzić. Ale żeby informacja była użyteczna w takiej formie to potrzebne jest szybkie linkowanie takich treści.

A na forum Zagajnika sporo osób pisało długie komentarze, które niejako w całości omawiały jakieś zagadnienie. Teraz mamy to rozbite na wiele postów, często z bardzo istotnymi uwagami, ale zebrać to do kupy jest niekiedy trudno. Poza tym takie rozproszone informacje mogą być dla kogoś, kto wchodzi w temat niezrozumiałe, niekiedy sprzeczne.

Popatrzcie koledzy, jak wiele informacji mamy w postaci URL-i, gdzieś tam kierujących. Gdyby w wypowiedziach wpinać wewnętrzne powiązania pomiędzy postami to pokazałoby, jak dużo informacji jest na naszym forum.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
6 godzin temu, Borowy napisał:

Karpacki, Ty masz obsesje na moim punkcie.

Pochlebia mi to

Nie pochlebiaj sobie .

9 godzin temu, Piotr_S napisał:

Kto sklonuje pytlę?

Pewnie Chińczycy , pytanie tylko po co ? Królowa jest tylko jedna ,nie ? 😉

8 godzin temu, Karpacki napisał:

Wskazane jednak by było, aby był to członek Polanki

Liderów się nie wskazuje .Oni znajdują się sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu Borowy napisał:

Karpacki, Ty masz obsesję na moim punkcie

Pochlebia mi to.

Niestety , ja nie mogę tego samego powiedzieć. Jeżeli panu pochlebia , moja reakcja na jego wpisy, to tylko potwierdza że ma Pan bardzo nieładne intencje pisząc na tym forum to, co pan pisze . Pańskie pochlebianie, jest podobne do zadowolenia jakie ma usmarkany urwis , który rzuca gwoździe pod jadące samochody , i pochlebia mu, kiedy widzi , jak kierowcy muszą naprawiać swoje koła. A skoro lubi pan też określenie , którego niedawno wobec mnie użył, co mu chyba też "pochlebia" mianowicie "świnia". Przypomnę więc jeszcze raz historię, którą kiedyś już na tym forum pisałem , ale do pana osoby pasuje ona jak ulał. " Otóż rzecz działa się w tramwaju, gdzie był dość duży tłok i przed przystojną panią w jasnym ubraniu stał chwiejący się i czkający człowiek , który wyraźnie nadużył zbyt mocnego trunku. W pewnym momencie człowiek ten , puścił pawia wprost na ten ładny jasny odziewek tej pani.  Na to ona mu powiedziała :" świnia."  Ten jednak nie tracąc rezonu wybełkotał :  "Co ?  Ja świnia ?? Zobacz pani jak pani wygląda ".  To pan obdarowuje nas tu epitetami , o rzekomo reanimowanym trupie, jednocześnie pisząc na tym forum , przyczynia się pan do jego wizerunku. I jeszcze tylko braknie aby udawał , że nie ma w tym udziału, a najważniejsze jest aby "sobie pochlebiać" .  Po co więc pan siedzi przy tym "reanimowanym trupie" i czego się tu spodziewa ??  Uznania, szacunku , a może honorarium za umieszczane tu wpisy?  Dwa razy potwierdził pan , że użył wyrażenia o "lewaku" jako podpuszczenia.  A deklarowane kiedyś spotkanie, do jakiego miało dojść u mnie, to jak się okazało też była tylko podpucha.  i po co to? Bo to panu pochlebia ??  Czy spogląda pan czasem w lustro?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że św. Paweł wniósł pewien spadek poziomu emocji w dyskusji. 

  Skoro tak się składa że jestem jednym z tych którzy są eksponowani w ocenach bywalców portalu to chyba czas abym się ustosunkował do wpisów.                                             Otóż oświadczam, że na  upadek  Zagajnika nie miałem wpływu, a jedyny zagajnik który znam to ten który mam kilometr od domu /kwitną akacje/. Co do Ambrozji - podobnie, nazwę poznałem z mitologii greckiej - nic ponadto... Do Polanki zgłosiłem się parę lat temu - no i wkrótce stałem się ością/kością niezgody przez zieloną koniczynkę w klapie /którą noszę ponad 50 lat/ .  Nic to że dzięki takim "koneksjom" spowodowałem uaktywnienie spraw pszczelarskich w Urzędzie Marszałkowskim a po zmianie władz w Izbie Rolniczej.  Oczywiście to zarzut!!!  Ostatnio potrafiłem uaktywnić posła który ruszył sprawy w Sejmie /wosk i węza/ w Zespole d/s Wspierania Pszczelarstwa. Też zarzut i wyśmiewanie... A może to że poseł z PO? 

  A teraz Forum. Forum Romanum w Rzymie, agora w Atenach, Hyde Park w Londynie - wszędzie było/jest to miejsce wymiany poglądów, myśli, ocen przez obywateli. Nikt nie mógł/może zawłaszczać tego miejsca!!!  Na forum winne być przedstawiane tematy, oceny, wnioski, przemyślenia a nie personalna ocena tych którzy je wypisują/wypowiadają!  Nie podoba się czyjś punkt widzenia- przedstaw swój a nie wypisuj że ktoś jest już w stanie, że tylko się za niego modlić. Kogoś razi czyjaś obecność   na forum Polanki z takiego czy innego względu, to niech się znajdzie w tam gdzie będą sami swoi. Są kółka różańcowe, kluby miłośników modeli łodzi podwodnych, płaskoziemców.   Czy dla mnie, mikropszczelarza  do mojej działalności potrzebne jest forum? Po cholerę... dawałem radę i dalej mogę "współdziałać" z moimi 10-cioma ulami.  

  Na portalu poznałem paru zacnych ludzi z którymi, od czasu do czasu, wiodę dłuuuuuuugie dyskusje, co nie znaczy że mamy wspólne zadanie. Punkty widzenia często są rozbieżne ale mamy do siebie szacunek i to często prowadzi do konsensusu w poglądach. Ot, choćby to że zasugerowałem robinowi aby wysłał materiał ws wosku do Sejmu. Wysłał i były przedmiotem  dyskusji...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Forum Polanka sprawia wrażenie , że zajmuje się głównie sprawami organizacyjnymi tak jak kiedyś "Pszczelarz Polski" , a np. Forum Ambrozja czy Forum Banicja sprawami takimi jak zajmuje się  "Pszczelarstwo".  Reasumując na Forum Polanka jest zbyt dużo kłótni , a za mało spraw związanych z hodowlą pszczół. Gdyby te kłótnie dotyczyły hodowli pszczół można by było je wybaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lech napisał:

Moim zdaniem Forum Polanka sprawia wrażenie , że zajmuje się głównie sprawami organizacyjnymi tak jak kiedyś "Pszczelarz Polski" , a np. Forum Ambrozja czy Forum Banicja sprawami takimi jak zajmuje się  "Pszczelarstwo".  Reasumując na Forum Polanka jest zbyt dużo kłótni , a za mało spraw związanych z hodowlą pszczół. Gdyby te kłótnie dotyczyły hodowli pszczół można by było je wybaczyć.

Diagnoza znana, chęci brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do wpisu p. Lecha. 

Aby była kłótnia musi być co najmniej dwóch zwaśnionych...  Musi być też powód.  Jeżeli nie ma merytorycznego powodu wielu potrafi znaleźć pretekst i już można zaistnieć choćby na portalu. W życiu trzymają "ruki po szwam," na portalu można(?).  Nie każdy sprowokowany/obrażony/znieważony ma ochotę przyjąć, znaną z Biblii, postawę - nadstawiania drugiego policzka.  Z bardzo starych przekazów historycznych(?) jest jeden wyjątkowo pouczający; kłótnia między mędrcami " o cień osła".  Z czasów nam współczesnych  wers piosenki "... i nie ważne czyje co je, ważne to je co je moje"... 

   Gdyby te kłótnie ...  tak, tak,  gdyby... ale na to już brakuje inwencji skoro trzeba pomyśleć jak komuś dokopać za np. światopogląd. Tak  się składa że pszczelarstwo jest dziedziną która  łączy/dzieli przedstawicieli różnych profesji, różnych zainteresowań, różnych światopoglądów... nie mówiąc że interesuje od przedszkolaków po stulatków. W tej sytuacji należy wykazywać się taktem i wyrozumiałością.  Żyjemy w jakimś środowisku, musimy podporządkować się obowiązującym prawom a czasem pamiętać również o obyczajach które tkwią  i należałoby je szanować /szczególnie w pszczelarstwie / od wieków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam i nie oceniam nikogo z Forum Polanki . Co co napisałem są spostrzeżeniami osoby z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karpacki.

Mam gdzieś uznanie i szacunek for internetowych.

Nie mnie uwierały pochwały postów na starym skrypcie.

Czasem pisze, BO CHCE.

Pozbądź się wreszcie tych nawyków z czasów słusznie minionych i przestań oceniać kto może i co pisać, a kto nie.

Do czasu aż to będzie otwarte forum będę pisał mimo całego Twojego jazgotu.

To nie moja wina że masz alergie na słowo lewak. Nie jest to wyraz obraźliwy, pozatym użyłem go w odniesieniu do mnie. Czego się czepiasz ?

Co do spotkania - przyjacielu, poprostu uznałem ze nie przyniesie mi ono przyjemności, zbyt wiele nas dzieli towarzyszu - lata, poglady, przekonania.

A meldowac się u Ciebie obowiązku nie mam.

Tobie nie wystarczyło poprostu taktu i wyczucia zeby to zrozumieć.

Wiem ze nie jest ładnie pisać takie rzeczy na ogóle - pisze je po czwartek czy piątej zaczepce z Twojej strony.

Walisz prosto z mostu oceny co do mojej osoby i mohej drobnej pisaniny tutaj.

Tez sobie pozwole.

Uwazam, ze jedną z przyczyn dla których całe to forum może odbyć walne zgromadzenie na średniej wielkości kanapie jesteś Ty.

Twoj styl pisania, napastliwosc, rozwlekłość postów, ciągłe grzebanie w PZP, uzurpowanie sobie posiadania prawd objawionych, bycia alfą i omegą nie tylko tego forum ale całego pszczelarstwa polskiego  ciągłe oceny innych, przypinanie łatek, itd, itp...

Coś jeszcze pozostało niejasne ?

Ps. Nazwałem Cię świnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze forum jest jedynym w swoim rodzaju wśród for - forum „aktualności”. Co komu przyjdzie do głowy – zakłada nowy wątek nie sprawdzając historii i wylewa na monitor to co mu w danym momencie  leży na wątrobie. Nowe problemy spychają w cień historii starsze. Na forum Polanki wyszukiwarka jest zbędna, bo niczego przy jej pomocy nie znajdziemy. Forum Polanki jest za bardzo demokratyczne, obywa się bez sprawnej moderacji. Na forum każdy prostak może zaprezentować bezkarnie swoje chamstwo, a geniusz - swoją genialność. Niemniej jednak jest to nasze forum i to my zadecydujemy, czy forum przeżyje i będzie pszczelarzom potrzebne, czy się rozleci. Jako uczestnik dwa razy miałem propozycję wzięcia udziału w rozwaleniu forum Polanki od wewnątrz. Oczywiście pominąłem je milczeniem, ale takowe były. Oba z innego kierunku i z innego powodu. Na forum Polanki można popyszczyć nie będąc Polankowiczem i nie bać się zabanowania. Mam wiele informacji telefonicznych od ludzi których szanuję, którzy są opiniotwórczy, którzy czytają regularnie to forum, ale nie zamierzają niczego napisać z powodu prostactwa niektórych uczestników. Uważają, że nasze forum jest czasami do czegoś przydatne, ale po włączeniu odpowiednich filtrów odchamiających. Wielu forumowiczom brak samokrytyki, biorą się za pisanie popełniając rażące błędy powodujący czasami to, że ich teksty są niezrozumiałe, lub rozumiane inaczej niż „pisarz” planował. Można tego łatwo uniknąć włączając automatyczną korektę, ale "pisarzom" nawet tego się nie chce. Wielu uprawia tu politykę, nie rozumiejąc, lub nie szanując faktu, że forum, podobnie jak cała Polanka – jest apolityczne, neutralne światopogladowo, dla muzułmanów, żydów, komuchów i katoli. Niektórzy w domu nic nie znaczą, są bici mokrą ścierką po łbie i tylko na forum mogą odreagować i dowartościować się. Jeszcze inni prezentują tu grafomanię. Pełen pluralizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, lech napisał:

Moim zdaniem Forum Polanka sprawia wrażenie , że zajmuje się głównie sprawami organizacyjnymi tak jak kiedyś "Pszczelarz Polski" , a np. Forum Ambrozja czy Forum Banicja sprawami takimi jak zajmuje się  "Pszczelarstwo".  Reasumując na Forum Polanka jest zbyt dużo kłótni , a za mało spraw związanych z hodowlą pszczół. Gdyby te kłótnie dotyczyły hodowli pszczół można by było je wybaczyć.

Całkowicie się z tobą zgadzam. Dlatego zwykli pszczelarze jak chcą pogadać, czy poczytać o gospodarce pasiecznej, wybiorą np. Ambrozję. To forum zawsze będzie forum kilku "mędrców". Każdy nowy szybko się zniechęci jak tutejsza elita zasłużonych zacznie szarpać go za uszy, okładać linijką, wyzywać od grafomana, czy wytykać zbyt mały staż i zasługi. To forum jest specyficzne. Niestety niezbyt przyjazne dla przeciętnego pszczelarza i szybko się nie zmieni, o ile w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
23 godziny temu, lech napisał:

Moim zdaniem Forum Polanka sprawia wrażenie , że zajmuje się głównie sprawami organizacyjnymi tak jak kiedyś "Pszczelarz Polski" , a np. Forum Ambrozja czy Forum Banicja sprawami takimi jak zajmuje się  "Pszczelarstwo".  Reasumując na Forum Polanka jest zbyt dużo kłótni , a za mało spraw związanych z hodowlą pszczół. Gdyby te kłótnie dotyczyły hodowli pszczół można by było je wybaczyć.

Kolega Lech pisze oszczędnie. Ale zawsze , prawdziwie i zwięźle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak określenia się Polanki.

Jaką organizacją pszczelarską chce być w Polsce.

Trzeba nad tym się zastanowić.Albo idziemy do przodu,albo babramy się w błotku.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
2 godziny temu, Saute napisał:

Całkowicie się z tobą zgadzam. Dlatego zwykli pszczelarze jak chcą pogadać, czy poczytać o gospodarce pasiecznej, wybiorą np. Ambrozję. To forum zawsze będzie forum kilku "mędrców". Każdy nowy szybko się zniechęci jak tutejsza elita zasłużonych zacznie szarpać go za uszy, okładać linijką, wyzywać od grafomana, czy wytykać zbyt mały staż i zasługi. To forum jest specyficzne. Niestety niezbyt przyjazne dla przeciętnego pszczelarza i szybko się nie zmieni, o ile w ogóle. 

Masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty kilku użytkowników tego forum można odnieść wrażenie, że są oni w jakimś stopniu ograniczani i ktoś nie daje im rozwinąć skrzydeł. Chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że ilość wątków zakładanych przez użytkownika i ilość wpisanych postów nie są ograniczane tak ilością, jak i tematyką. Również pojemność personalna forum nie jest ograniczana i pisać tu może każdy. Że niby za mało o hodowli pszczół? Panowie, to nie jest tak, że ktoś ma obowiązek Wam zrobić dobrze i pisać o hodowli pod wasze marzenia i wymagania. Musicie to pisać sami zgodnie ze starą polankową dewizą. Chociaż mam wrażenie, że raczej chodzi Wam o chów pszczół, a nie o ich hodowlę. No może hodowlę też trochę. Chyba nie chodzi o takie forum, gdzie w kółko magluje się jakie dłutko najlepsze, jaki ul najlepszy, jaka matka najlepsza i co najlepiej ładować do podkurzacza?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...