Skocz do zawartości
Karpacki

Polska literatura pszczelarska

331 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert

ArkadiuszCnie wydaję książek - może kiedyś specjalnie dla Ciebie wskoczę w mundur i zapukam grzecznie o 6 rano i pośmiejemy się wspólnie o pierdołach które tu wypisujesz. 

Czyli nie jesteś wydawcą i nie jesteś byłym mundurowym? To w jakim celu to pisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, robert napisał:

ArkadiuszCnie wydaję książek - może kiedyś specjalnie dla Ciebie wskoczę w mundur i zapukam grzecznie o 6 rano i pośmiejemy się wspólnie o pierdołach które tu wypisujesz. 

Czyli nie jesteś wydawcą i nie jesteś byłym mundurowym? To w jakim celu to pisałeś?

15 razy pisze że pracowałem w DZIALE wydawnictw, a czym się rzeczone zajmowało i co wydawało warto sprawdzić. Mundur zawsze można zmienić i nie muszę anonimowych bojowników informować o aktualnych poczynaniach w kwestii mojego zawodu. Żale możesz wylewać tu. Tylko napisz kim Ty jesteś i czym się zajmujesz bo słyszałem już że zdziwimy się jak się ktoś ujawni kim on nie jest. Reszta wpisu dodana w innym wątku. Koniec przekazu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.09.2021 o 17:35, robert napisał:

Szanowny Kolega napisał że jest wydawcą. Ja nie Kolega Karpacki , dochodzeń nie prowadzę. Więc jak do wydawcy się odniosłem.

Proszę być bardziej skrupulatnym w opisie swej działalności , tak czytający łatwiej zrozumieją kontekst. Kolega pisze że wiara mu zabrania spożywania alkoholu . Ani Katolikom ani Prawosławnym wiara spożywania alkoholu nie zabrania. Więc tu jest Kolegi manipulacja. Osobista droga interpretacji to Kolegi osobista sprawa.  Odniosłem się do Kolegi wpisy a nie religii . Ale Kolega jest zwykły trollem,który z zamiarem miesza pojęcia.

Kolega wydawcą nie jest. Tak myślałem bo przecież by zbankrutował , pisząc własne teksty. Jako kontynuator myśli Kolegi Daro , mogą być jakieś małe zlecenia.

Najgorszą stratą czasu jest kłótnia z głupcem i fanatykiem, któremu nie zależy na prawdzie ani rzeczywistości a jedynie na zwycięstwie swych przekonań i złudzeń. Nigdy nie marnuj czasu na dyskusję które nie mają sensu. Są ludzie, którzy mimo przedstawionych dowodów nie mają zdolności zrozumienia i inni którzy są zaślepieni przez ego, nienawiść i urazę a jedyną rzeczą której chcą, to mieć rację, nawet jeśli jej nie mają. Kiedy ignorancja krzyczy, inteligencja milczy. Więc wielokrotnie wkładano mi słowa których nie wypowiedziałem, naśmiewano się z mojej religii, więc zamilknę. Mój spokój jest więcej wart niż użeranie się z anonimowym trollem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość robert
21 godzin temu, ArkadiuszC napisał:

Najgorszą stratą czasu jest kłótnia z głupcem i fanatykiem, któremu nie zależy na prawdzie ani rzeczywistości a jedynie na zwycięstwie swych przekonań i złudzeń. Nigdy nie marnuj czasu na dyskusję które nie mają sensu. Są ludzie, którzy mimo przedstawionych dowodów nie mają zdolności zrozumienia i inni którzy są zaślepieni przez ego, nienawiść i urazę a jedyną rzeczą której chcą, to mieć rację, nawet jeśli jej nie mają. Kiedy ignorancja krzyczy, inteligencja milczy. Więc wielokrotnie wkładano mi słowa których nie wypowiedziałem, naśmiewano się z mojej religii, więc zamilknę. Mój spokój jest więcej wart niż użeranie się z anonimowym trollem...

Czytelnicy forum czytają . I Rozumieją. To wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, robert napisał:

Czytelnicy forum czytają . I Rozumieją. To wystarczy.

Grunt żeby robert zrozumiał kimkolwiek jest....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowni Koledzy. W związku z tym że mamy na forum moderatora, postanowiłem wznowić wpisy w temacie Polskiej Literatury Pszczelarskiej.  Co prawda , to w ostatnim czasie , pokazało się kilka ciekawych pozycji książkowych, ale ta którą dziś otrzymałem , jest szczególnym ewenementem w naszej literaturze.  Książka jest autorstwa Mateusza Klebba, pod  wiele mówiącym tytułem:" Pszczoła to Dar Boży".  Jak można się dowiedzieć w podtytule, rzecz jest o pszczelarstwie ludowym na Kaszubach.  Nie dość że traktuje ona o specyfice tego pszczelarstwa , to jeszcze jest napisana w dwóch językach:  czystą polszczyzną, oraz także dialektem kaszubskim co dodaje właśnie tego niespotykanego charakteru, podkreślającego specyfikę wynikającą z odmienności terenu , który omawiany jest w tej pracy.  Jak myślę , pojawienie się tego wydawnictwa, wzbogaca naszą wiedzę o tym pszczelarstwie, które dotąd nie miało jeszcze jako regionalne , swojego miejsca w literaturze. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tą pracą. 

DSCF1962.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi