Skocz do zawartości
Gość robert

Ekologia, UE, pszczelarstwo,rolnictwo.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert
Nowa perspektywa UE zwraca bardzo dużą uwagę na ekologię. Rolnictwo na początku ma być ekologiczne do 25 %. Ule z tworzyw sztucznych w pszczelarstwie ekologicznym są wykluczone. Dlatego pod rozwagę Szanownych Kolegów poddaję inwestycje w ule z tworzyw sztucznych. Oczywiście że kierunki mogą być różne ale chce ostrzec.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, robert napisał:
Nowa perspektywa UE zwraca bardzo dużą uwagę na ekologię. Rolnictwo na początku ma być ekologiczne do 25 %. Ule z tworzyw sztucznych w pszczelarstwie ekologicznym są wykluczone. Dlatego pod rozwagę Szanownych Kolegów poddaję inwestycje w ule z tworzyw sztucznych. Oczywiście że kierunki mogą być różne ale chce ostrzec.


 

Ule to mały pikuś. Jeszcze przyjdzie moda na plastykowe ramki i węzę. Później już tylko mini drony zamiast pszczół 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

Wieści z innego forum , od człowieka poważnego , informują nas że podobno od 21.04.2021 zgnilec amerykański w nomenklaturze weterynaryjnej spadł z grupy A do grupy B , chorób pszczół. Czyli jest dziś traktowany jak warroza i już nie podlega leczeniu z urzędu. Czy Szanowni Koledzy potrafią zweryfikować tą informację ?

Czy może mają wiedzę jak to jest w krajach ościennych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

UE szacuje że 30 do 40 % dziś w Polsce tych , którzy pobierają świadczenia z dopłat jako rolnicy nimi nie są. I chce zmian. Obecny rząd uważa że to prawdą w Polsce nie jest. I chce utrzymania obecnego systemu.

Rolnik to osoba żyjąca ze swej działalności choć w kilku procentach swych dochodów. Dziwi mnie postawa rządu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w praktyce wyglądają dopłaty, ale moim zdaniem uprawa kukurydzy, czy innego zboża, przez wiele lat po kolei na tym samym polu powinna się kończyć zabraniem dopłat. potem w taka glebę leje się mnóstwo chemii, aby jakoś rodziła, ale pytanie podstawowe dla mnie, co tu nawaliło? Edukacja czy ekonomia?

Od wczesnej wiosny w tym sezonie testuję tzw. Efektywne Mikroorganizmy, ponieważ ustawiłem sobie prosty proces ich mnożenia to mam ich dużo i pryskam często - glebę, rośliny... Pada, jest wilgotno więc akuratnie w tym sezonie mają dobre warunki do rozwoju w glebie.

Już teraz widzę, że w paru przypadkach działanie jest wyraźnie widoczne. Korzystne działanie. A sezon jest bardzo trudny dla roślin, gleba nieogrzana, noce bardzo chłodne... te wszystkie rośliny ciepłolubne tkwią w miejscu skutwiałe... pszczoły więcej siedzą w ulach aniżeli latają bowiem leje co i rusz.

A co do tworzyw sztucznych... sporo narozrabialiśmy nimi w przyrodzie, wybrniecie z tego nie będzie łatwe. Chociaż... w jednym ulu miałem zgromadzone nieoskrobane beleczki i barciak złożył tam jajeczka. Larwy były głodne, zjadły połowę powałki. Może taką farmę z barciakami dla resztek uli przygotować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

Widziałem gdzieś opracowanie, nie pamiętam gdzie że barciaka już zaprzęgnięto do utylizacji tworzyw sztucznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem wpisu roberta  - dopłaty są do hektara a nie do osoby??? 

 A co do drugiego wpisu to mam wątpliwości czy chodzi o barciaka czy o bartnika /bezrobotnego/???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
21 minut temu, Atena napisał:

Nie rozumiem wpisu roberta  - dopłaty są do hektara a nie do osoby??? 

Już Szanownemu Koledze tłumaczę. UE chce finansować produkcję .A nie oligarchów co za grosz kupili PGR i dziś biorą dotacje a ziemię wynajmują. Ma być dotacja dla człowieka co uprawia. Co mu pot z czoła kapie jak orze i młóci . A nie jak za pańszczyzny bywało. A pańszczyzna wróciła . Panami są działacze Unii Wolności, AWS i inni .Co wynajmują grunta ( i Kościół ) co dotacje zgarnia a dzierżawcy nie mają praw do dotacji. Jasno się wypowiedziałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 20:36, Piotr_S napisał:

A także inny, ostatni który znalazłem, dokument na ten temat: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001421
Tutaj też załącznik do ustawy nie zawiera zmian w kwestii AFB.

Zmiany są obecnie na poziomie Unijnym.  W Polsce dopiero do zmian dojdzie. Ale zalecenia dla PLW już są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tak jest. Praktycznie do końca roku obowiązują dotychczasowe rozwiązania. Przed końcem grudnia musi w kraju powstać nowe "Prawo o zdrowiu zwierząt". Ministerstwo pracuje nad kształtem nowego prawa, ale jeszcze unika podawania konkretów także w sprawie zgnilca. Nieoficjalnie: "dużo się zmieni ale nie zostaniemy sami z problemem". Czy będą jakieś konsultacje? Czy będziemy mieli jakiś wpływ na ostateczny kształt nowych artykułów ustawy? Nie znam odpowiedzi na te pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...