Skocz do zawartości
PasiekaMarchlik

Pszczoły agresywne dla siebie

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, PasiekaMarchlik napisał:

Pszczoły nie latają jak w innych rodzinach, spacerują po lotnisku i szukają zaczepki między sobą atakując się nawzajem co jakiś czas. Po podniesieniu powałki spokojne i ok.

Może być charakter pszczół  - jeżeli nie było takich sytuacji wcześniej

to

-możliwy brak pokarmu

-możliwy brak matki (spokojne, ale może być matecznik )

-możliwy cichy rabunek (lub przebyty rabunek)

-możliwa choroba

Bez przeglądu to tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamil napisał:

W jakim regionie mieszkasz, że na przegląd za zimno? Ja zimno północ i od 3 dni pięknie, słonecznie 20st.

Szanowny kolego.  Niektórzy użytkownicy nie mają chęci pokazywać skąd pochodzą.  Mają jakieś swoje racje. Ja takiej nie mam i większość wie że pochodzę z ziemi sądeckiej, a dokładnie z gminy Krynica Zdrój. W tym tygodniu , mieliśmy silne opady śniegu i dość silny mróz. Nie było ani jednego dnia , w którym pszczoły mogły by wylecieć z ula.  Śnieg połamał wiele drzew , które do tej pory wytrwały. U mnie śnieg zniszczył średniej wielkości namiot, w którym malowałem nowe , wykonywane w warsztacie ule. Przetrwał całą zimę, a nie przetrwał kwietniowej śnieżycy.  Pszczoły cierpią w milczeniu. Pozdrawiam.  Dziś było aż 6 stopni na plusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...