Skocz do zawartości
Karpacki

Opowieść Świąteczna.

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji Świąt Wielkanocnych , zamiast tradycyjnych życzeń  z załącznikiem jakiejś typowej kartki, chciał bym przedstawić faktyczne zdarzenie , które mi się właśnie w okresie przedświątecznym przydarzyło, a które uważam za przykład dobra które wraca, i którego każdemu , zwłaszcza w takim okresie można życzyć.  Jak myślę , większość użytkowników tego forum, będąca jednocześnie członkami Polanki, wiedzą , że jednym z tematów którymi się zajmuję , jest kolekcjonerstwo literatury pszczelarskiej.  Ponieważ zamieszkuję w małej wiosce , gdzie nawet poczty nie ma , mam ograniczone możliwości kupowania książek w księgarniach , czy innych punktach sprzedaży.  Korzystam więc często z portali ogłoszeniowych takich jak Allegro, czy OLX.  Zamawiane tam książki proszę , aby przesyłano mi za zaliczeniem pocztowym, co uważane jest , za jedną z bezpieczniejszych form tego typu zakupów.  Z dużym więc zdziwieniem , kiedy nadeszła kolejna zamówiona przesyłka z książką, dowiedziałem się od listonosza , że przesyłka jest zwykła i nie muszę jemu za nią płacić. Pomyślałem sobie , że może nadawca stwierdził , że jako uczciwy człowiek, powinienem  zapłacić , mając na przekazie , podany adres nadawcy przesyłki. I tak też zamierzałem zrobić. Jednak po rozpakowaniu , zacząłem przeglądać książkę i ze zdziwieniem znalazłem w niej, piękny ozdobny arkusik papieru, na którym była dedykacja, że książkę tą mam traktować jako prezent przekazany mi z dobrego serca.   Ponieważ nie znałem i nie znam nadawcy tej przesyłki , zaintrygowało mnie , skąd wzięło się takie postępowanie wobec mnie , całkowicie obcego człowieka, i jak się to stało, że przytrafiło mi się tak miłe zdarzenie?  Napisałem więc do nadawcy tej przesyłki z prośbą o jakieś bliższe wyjaśnienie zaistniałego zdarzenia.  Odpowiedź jaką otrzymałem zdecydowałem się skopiować , i umieścić tu na forum.  Nie jest to jakieś wielkie wydarzenie, które spowodowało by znaczący dla mnie wzrost stanu posiadania.  Nie chodzi tu przecież o finansowy wymiar tego , bądź co bądź drobnego zdarzenia. tu chodzi o inny tego wymiar. Ktoś znalazł przyjemność w tym , że zrobił coś dobrego dla nieznanej sobie osoby. I to jest w tym piękne.  Okazuje się że dobro uczynione innym , wraca .  To zdarzenie , które mnie spotkało, nakazuje wierzyć że tak rzeczywiście jest.  I obyśmy , nie tylko przy okazji świąt, ale na co dzień , potrafili w to wierzyć. Ja na własnej skórze się o tym przekonałem.  Wszystkiego najlepszego dla wszystkich użytkowników tego forum .  Mam wiele pozycji książkowych w swoich zbiorach , z którymi wiążą się ciekawe historie, związane z ich nabyciem lub zdobyciem.  Tą uważam za jedną z  piękniejszych. Pozdrawiam. 

 

książka.jpg

witam0002 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością dołączam do tego łańcuszka dobrej woli. Kilka miesięcy temu wyraziłem chęć posiadania jednej z ogłoszonych pozycji Karpackiego. Otrzymałem ją jedynie za zwrot kosztów przesyłki, także z informacją, że może kiedyś będę mógł odwdzięczyć się jemu, lub komuś innemu, bo tę akurat pozycję posiada w sporym nadmiarze. To miłe i rzeczywiście wzbudza chęć wzajemności wobec tej samej, lub innej osoby. Radości w te Święta dla wszystkich! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wygląda  Normalny Świat ZWYKŁYCH LUDZI .

Drobne upominki ,uprzejmości ,dzielenie się wiedzą ,to jest to czego doświadczam na co dzień .

Ja mam szczęście ,czy tak samo robię ? staram się .

Taka postawa wynika z wychowania ,za co dzięki rodzicom.

To co oferują nam media,  ( wszystkie ) to jest ściek szambo i trzeba mieć dobry filtr żeby nie zwariować ..

Dla Pana Karpackiego ? za podjęcie "nie modnego " a życiowego  tematu .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i do mnie napisał kilka dni temu jakiś "nieznany" mi użytkownik forum, że ma 10 roczników Pszczelarstwa do wydania i to za darmo. Wymusiłem pokrycie kosztów przesyłki z mojej strony. Przesyłka właśnie do mnie jedzie.

Również nieznana mi osoba i nie wiem do teraz czemu napisał akurat do mnie - może kiedyś mi wyjaśni :) 

 

Dobro wraca :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...