Skocz do zawartości
PasiekaWedrownaBzyk

XIV Świętokrzyskie Święto Pszczoły

Rekomendowane odpowiedzi

XIV Świętokrzyskie Święto Pszczoły

20-22 sierpnia 2021 roku zapraszamy na XIV Świętokrzyskie Święto Pszczoły, które tradycyjnie odbędzie się w niepowtarzalnym klimacie Bałtowskiego Przełomu Kamiennej. 

Zamierzamy kontynuować to, co dotychczas było najlepsze oraz rozwijać wydarzenie o nowe, głównie edukacyjno – warsztatowe walory pszczelarskiego święta. 

Na tegoroczną formułę złożą się różnorodne strefy przedsięwzięcia:

1. STREFA WYSTAWIENNICZA zorganizowana na Okręglicy przeznaczona będzie dla wystawców: producentów sprzętu pszczelarskiego, wytwórców produktów pochodzenia pszczelego, hodowców matek pszczelich, roślin miododajnych, rękodzielników, twórców ludowych itd. oraz szerokiego grona klientów nie tylko z branży pszczelarskiej. Formuła otwartego kiermaszu corocznie gromadzi ponad 40 wystawców z Polski i zagranicy, tysiące gości oraz jest przeglądem najnowszych wyrobów, produktów, technologii i wiedzy na temat pszczelarstwa.

2. STREFA KONFERENCYJNA jest ukłonem w kierunku błyskawicznie rozwijającej się wiedzy naukowej na temat życia pszczół i produktów pochodzenia pszczelego ze szczególnym uwzględnieniem ich właściwości leczniczych w służbie apiterapii. W gronie tegorocznych autorytetów świata nauki, którzy wystąpią z wykładami znajdą się: . 

3. STREFA WARSZTATÓW zakłada szereg interaktywnych wydarzeń, które nawiązywały będą do tradycji pszczelarskich w regionie, twórczości artystycznej oraz praktycznej wiedzy na temat pszczelarstwa. Wykonanie tradycyjnych barci przypomni o dziedzictwie prastarej Puszczy Iłżeckiej, w ostępach której do poł. XIX w. kwitło bartnictwo cechowe. Pokazy rzeźbiarskie odsłonią inne, artystyczne oblicze wosku, a warsztaty pszczelarskie z udziałem m.in. specjalistów z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli  oraz doradców największych producentów sprzętu pszczelarskiego w kraju posłużą wzbogaceniu praktycznej wiedzy niezbędnej do obsługi pasieki.

4. STREFA MIĘDZYNARODOWA, która przeniknie do wszystkich wyżej wymienionych, zakłada obecność (na ile pozwoli sytuacja pandemiczna) pszczelarzy z zaprzyjaźnionych środowisk z Ukrainy, Litwy oraz Niemiec. Będą wśród nich producenci sprzętu, produktów pochodzenia pszczelego oraz naukowcy, a wśród nich dr Thomas Gloger (Niemcy) z promocją przetłumaczonej na język polski, autorskiej publikacji na temat apiterapii.  

5. STREFA ARTYSTYCZNA to tradycyjnie dobra rozrywka. Gwiazdą tegorocznej sceny na Okręglicy będzie zespół MILANO, ale nie zabraknie lubianej Orkiestry Polowej Brygady Drużyn Strzeleckich oraz innych wykonawców skocznej muzyki.

XIV edycji Świętokrzyskiego Święta Pszczoły towarzyszył będzie także konkurs artystyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, by edukacją pszczelarską oraz świadomością roli jaką pszczoły odgrywają w ekosystemie, obejmować najmłodsze pokolenia obywateli.

Serdecznie zapraszamy do udziału i współpracy, by kolejna edycja pszczelarskiego święta nad Kamienną była najlepszą z dotychczasowych i otworzyła przed wydarzeniem nowe perspektywy.

Zapraszamy serdecznie organizatorzy XIV Świętokrzyskiego Święta Pszczoły: 

Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemii Ostrowieckiej, Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg, DLF Invest, Bałtowski Kompleks Turystyczny.

A7336E16-09D7-402D-B099-AF2EB85A0C83.jpeg

989A26D4-2D24-41C4-934C-83CCD193F7BF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo pandemi widac , ze juz Pan Prezes Misiura  dziala dla dobra pszczelarzy.

Z przeciekow wynika, ze szykuje  informacje z zakresu pszczelarstwa w wykonaniu grona profesorskiego.

Mam sugestie  dla Pana Czeslawa aby perelki pszczelarstwa pokazal w Baltowie, poniewaz takiej oferty dotychczas nie bylo.

Do zobaczenia w Baltowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, an500 napisał:

Z przeciekow wynika, ze szykuje  informacje z zakresu pszczelarstwa w wykonaniu grona profesorskiego. Mam sugestie  dla Pana Czeslawa aby perelki pszczelarstwa pokazal w Baltowie, poniewaz takiej oferty dotychczas nie bylo.

Przezacny Kolego Andrzeju.  Mój udział w Bałtowskim Święcie Pszczelarzy w innej roli niż turysta, zależy nie od sugestii Kolegi, tylko musiał by wynikać z propozycji organizatorów.  Obawiam się jednak , czy skoro zakłada się , że w roli głównej , wystąpić ma grono profesorskie, mój ewentualny tam udział, nie zaniżył by zakładanego wysokiego poziomu tej imprezy.  Po moich ubiegłorocznych uwagach  dotyczących programu, które miały na celu uchronienie przed przedstawieniem "nowości" sprzed ponad 30 lat, zauważyłem jakby spadek sympatii wobec mnie , organizatora tego Święta. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fantastycznie, wspaniała sprawa... Wiodącym tematem winna być sprawa coronowirusa!!!   Uważam, że wykłady /pkt 2/ winne być zdominowane przez naukowców którzy wskażą kierunki działań dla ratowania zdrowia i życia przez podejmowanie wspomagania tych którzy podupadli na zdrowiu z przyczyny porażenia coronowisem.  Na razie nie ma wypowiedzi, oczywiście nie mam szerokiego " podglądu" sytuacji na którym  froncie trwa walka  o zdrowie rodaków. 

Sądzę, że nie tylko ja jestem ciekawy jakie są plany organizatorów jako jest tylko zajawka o igrcach ku wesołości uczestników. Chyba CZAS  ABY MYŚLEĆ O ZDROWIU a nie jak świętować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz za 10 dni   sprawy beda  rozwiazane, jestem pewny , ze Pan Prezes Jozef Misiura docisnol  wszystko pod korek.

Klub Przyjaciol Krainki pod przewodnictwem Starosty   Bartnego Pana Cz. Skrzek  wybiera sie calym skladem, juz w piatek.
|

0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pożywiom uwidim... jako że innostranni fachowcy też mają być uczestnikami Święta.

Liczę na to że p. prezes Misiura  "docisnął wszystko pod korek"... i sprawy  ewentualnego wpływu produktów pszczelich na ozdrowieńców będą naświetlone zgodnie z wiedzą jaką w TEJ CHWILI posiadają ci którzy za zadanie mają dbać o nasze zdrowie i samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę,  że organizatorzy Święta dość dziwnie skwitowali swoją  IMPREZE; krótko - ZAPRASZAMY!!!  

Skoro  w zajawkach było wiele o sprawach, jak to ujęto "edukacyjno-warsztatowych"  to nie rozumiem dlaczego gospodarze nie podzielą się na forum JAKIE BYŁY EFEKTY...   Moim zdaniem należałoby zaprezentować coś co mogło szczególnie zainteresować szerszy krąg pszczelarzy, może nawet z odległych regionów Polski.

Dylemat; było tak dobrze że nie ma potrzeby się chwalić czy  .................

Sądzę, że nie tylko ja jestem zainteresowany bo sprawy pszczelarskie należy promować w każdej dostępnej formie z zaangażowaniem ale i rozsądkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Atena napisał:

Widzę,  że organizatorzy Święta dość dziwnie skwitowali swoją  IMPREZE; krótko - ZAPRASZAMY!!!  

Skoro  w zajawkach było wiele o sprawach, jak to ujęto "edukacyjno-warsztatowych"  to nie rozumiem dlaczego gospodarze nie podzielą się na forum JAKIE BYŁY EFEKTY...   Moim zdaniem należałoby zaprezentować coś co mogło szczególnie zainteresować szerszy krąg pszczelarzy, może nawet z odległych regionów Polski.

Dylemat; było tak dobrze że nie ma potrzeby się chwalić czy  .................

Sądzę, że nie tylko ja jestem zainteresowany bo sprawy pszczelarskie należy promować w każdej dostępnej formie z zaangażowaniem ale i rozsądkiem

Przycupnę bo chętnie się również dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi