Skocz do zawartości
podkrakus

pojemność podkarmiaczki powałkowej/korpusowej

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki/Koledzy,

Czy ktoś wie, jaka jest pojemność podkarmiaczek korpusowych (powałkowych) do Dadanta od Łysonia czy Apikoza?
Chcę postawić parę uli daleko od domu i szukam sposobu na najmniej uciążliwe podkarmianie/zakarmianie pszczół.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mniejsze 2,8 litra, większe 4 l.
Obie mieszczą się w półkorpusie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dokładnie a taką podkarmiaczkę mi chodzi. A także o taką:

podkarmiaczka-korpusowa-styropianowa-dadant-ln-wl-12-ramkowa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to ciekawe rozwiązanie.... nie podoba mi się tylko "amelinium". Przy lekko kwaśnym roztworze bardzo łatwo się rozpuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.03.2021 o 14:16, podkrakus napisał:

Koleżanki/Koledzy,

Czy ktoś wie, jaka jest pojemność podkarmiaczek korpusowych (powałkowych) do Dadanta od Łysonia czy Apikoza?
Chcę postawić parę uli daleko od domu i szukam sposobu na najmniej uciążliwe podkarmianie/zakarmianie pszczół.

Dzięki.

Zamów w Chorzelowie koło Mielca olx,(trzeba dodatkowy korpus 1/2)  lub kup u  Burnata  ,są jeszcze z żywicy na 10 litr ale te u mnie się nie sprawdziły .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wszystkie rady. Ta z Chorzelowa wygląda na najsensowniejszą, ogrzewana ciepłem z gniazda, do tego raczej największa z nich wszystkich - 13 litrów. Z Apikoz-u odpisali mi, że pojemnośc ich wyrobu to 6-7 litrów. Łysoń nie odpowiedział, ale pewnie podobnie. Jest jeszcze taka firma:

https://www.olx.pl/d/oferta/podkarmiaczka-powalkopodkarmiaczka-powalko-podkarmiaczka-dadant-wlkp-CID757-IDo1ezG.html#e8bbadbe59

Ale nie odpisali mi, jak jest jej pojemność. Ale pewnie podobnie jak u Łysonia czy Apikoz-a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zimne noce i takie podkarmiaczki wymagają przykrycia z góry  inaczej zimno wychładza bardzo syrop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, baru napisał:

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zimne noce i takie podkarmiaczki wymagają przykrycia z góry  inaczej zimno wychładza bardzo syrop.

Wystarczy na to powałka ze styroduru?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy, ale pajączki żeby były zatkane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi