Skocz do zawartości
podkrakus

pojemność podkarmiaczki powałkowej/korpusowej

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki/Koledzy,

Czy ktoś wie, jaka jest pojemność podkarmiaczek korpusowych (powałkowych) do Dadanta od Łysonia czy Apikoza?
Chcę postawić parę uli daleko od domu i szukam sposobu na najmniej uciążliwe podkarmianie/zakarmianie pszczół.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze 2,8 litra, większe 4 l.
Obie mieszczą się w półkorpusie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe rozwiązanie.... nie podoba mi się tylko "amelinium". Przy lekko kwaśnym roztworze bardzo łatwo się rozpuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 14:16, podkrakus napisał:

Koleżanki/Koledzy,

Czy ktoś wie, jaka jest pojemność podkarmiaczek korpusowych (powałkowych) do Dadanta od Łysonia czy Apikoza?
Chcę postawić parę uli daleko od domu i szukam sposobu na najmniej uciążliwe podkarmianie/zakarmianie pszczół.

Dzięki.

Zamów w Chorzelowie koło Mielca olx,(trzeba dodatkowy korpus 1/2)  lub kup u  Burnata  ,są jeszcze z żywicy na 10 litr ale te u mnie się nie sprawdziły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Ta z Chorzelowa wygląda na najsensowniejszą, ogrzewana ciepłem z gniazda, do tego raczej największa z nich wszystkich - 13 litrów. Z Apikoz-u odpisali mi, że pojemnośc ich wyrobu to 6-7 litrów. Łysoń nie odpowiedział, ale pewnie podobnie. Jest jeszcze taka firma:

https://www.olx.pl/d/oferta/podkarmiaczka-powalkopodkarmiaczka-powalko-podkarmiaczka-dadant-wlkp-CID757-IDo1ezG.html#e8bbadbe59

Ale nie odpisali mi, jak jest jej pojemność. Ale pewnie podobnie jak u Łysonia czy Apikoz-a.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zimne noce i takie podkarmiaczki wymagają przykrycia z góry  inaczej zimno wychładza bardzo syrop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, baru napisał:

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zimne noce i takie podkarmiaczki wymagają przykrycia z góry  inaczej zimno wychładza bardzo syrop.

Wystarczy na to powałka ze styroduru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...