Skocz do zawartości
Piotr_S

Warroza 2015... i jesień w ogóle

69 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, rzeczywiście ograniczmy personalia. Nie o to chodzi w tym wszystkim.

  Bardzo chętnie , tylko które?  Prawdziwe czy wymyślane?  Jeśli wymyślane to mozemy nie nadążyć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Oj ma teraz Piotr dylematy. Ciekawe jak wybrnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Bardzo chętnie , tylko które?  Prawdziwe czy wymyślane?  Jeśli wymyślane to mozemy nie nadążyć. Pozdrawiam.

 

Wiemy, kto kim jest. Nie uda się ukryć jakiejś tożsamości na dłużej bo każdy kiedyś tam się odkryje. Poza tym solidaryzuję się z Karpackim, jeśli chodzi o poglądy na sensowność pisania na forum kontra wyprowadzka na Facebooka i nie sądzę, by komuś tu się stałą krzywda póki co. A proszę o ograniczenie personaliów, bo naprawdę wystarczy, jeśli odniesiemy się do zawartości postów użytkownika. 

 

A tak na marginesie... znów się rozmył temat. Wrócimy do warrozy i przygotowania pszczół do zimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

I gdzie tu równe traktowanie piszących? Nikt nie może powiedzieć polanka to ja(nawet pytla). A p. [usunięto nazwisko - Piotr_S] który żadnej funkcji nie piastował i nie piastuje w SPP tak właśnie się zachowuje. Jeszcze raz ponawiam moje żądanie wyrażone w PW.

Edytowane przez Piotr_S
Nazwiska podlegaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Szanowny Kolego. Znów tak sie składa, że to ja trafiłem na napisany przez niego post, prawie natychmiast po jego umieszczeniu. Jak widać z treści jaka do tej pory znalazła sie na forum, rzeczywiście niewiele jest tematów dotyczących, nazwanego przez kolegę "postępu merytorycznego" . Ja też nad tym ubolewam, ale proszę wskazać, czy znalazły się jakieś pytania ze strony użytkowników forum o wyjaśnienie takich czy innych kwestii dotyczących np. gospodarki pasiecznej, czy chorób pszczół. Owszem jest dyskusja na temat niedopuszczonych w Polsce środków przeciw warrozie. Ale są to środki, oparte na ciężkiej chemii, których np. ja, nie toleruję w swojej pasiece. Nie będę się więc wypowiadał na temat kumafosu, czy jest lepszy jak amitraza, bo tak jeden jak i drugi, nie ma co szukać w mojej pasiece. Dla mnie różnią się one tylko tym ,że jedne są dopuszczone a inne nie.  Pisze kolega "czekam ,że ktoś mnie przekona, że nie mam racji"  I tu mogę kolegę mile rozczarować. Jest taki sposób. W dniach 4-6 grudnia br. odbędzie sie kolejne cykliczne spotkanie członków Polanki w Puławach. Jak zwykle te spotkania realizowane są właśnie w celach postępu merytorycznego, o jakim kolega pisze. Są to nie tylko wykłady , pokazy i ożywiona na nich dyskusja. To także spotkania w gronach kolegów w swobodnej dyskusji i dzielenia się doświadczeniem w atmosferze koleżeństwa i przyjaźni, które przez lata istnienia Polanki sie potworzyły. Pisze o tym na tym forum także kolega "Chrośniak".

Jak nie góra do Machometa, to moze Machomet do góry.  Zapraszamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieram się do Puław z conajmniej pięciu powodów; Po pierwsze - nie jestem członkiem Polanki. Po drugie - nie stać mnie na wydanie połowy emerytury na wycieczkę która mi nic nie da. Po trzecie; w wielu tematach nie mam nic do powiedzenia- a dla samego słuchania...Po czwarte; uważam że nowe kierunki, nowe rozwiązania to winno być domeną młodych, utytuowanych, z wiedzą szerszą niż z własnego podwórka. Po piąte; liczę że czuwając pod swoim meczetem usłyszę co muezzin obwieszczy co wielki aeropag w Puławach uchwalił, ustalił, zdecydował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód pierwszy - absolutnie nieistotny.

Powód drugi - rozumiem pierwszą część, nie zgadzam się z drugą.

Powód trzeci - czasami tak się wydaje... a potem dyskusja się rozgrzewa i wcale nie kończy się na słuchaniu.

Powód czwarty - nie młodość a otwarte horyzonty są tu kluczem.

Powód piąty - to prawda, ale obecni zawsze podkreślają korzyści z bycia...

 

Nie nachalnie... ale jednak zapraszam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Panie Leszku, niech się pan nie boi.

Tego który bezustannie pana atakuje o przynależność do PSL nie będzie. To z powodu Jaronia który ma prowadzić wykład. Oni się organicznie nie znoszą. Wykład Jaronia może być ciekawy ale potem w kuluarach to prawdziwa gratka - można z nim o prawdziwej historii Śląska porozmawiać. Tego w książce pan nie wyczyta.

Ja też dostałem propozycje półgodzinnej prelekcji, ale na to jeszcze zbyt wcześnie. Jak widać chorobliwe uczulenie na moją osobę jest zbyt wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie grupy na fb z nazwą polanka.

...

No cóż fb nie ma zastępować forum i narazie nie będzie, nie taki cel.

Fb jest moderowany i zapewne będzie, osoby króre nie dostosują się do zasad będą usuwane tak jak miało to miejsce z JG. A już jes następny kandydat (kandydatka).

W zasadzie nie wszystkie artykuły są tłumaczeniami z zagranicznej prasy a nawet jeśli to wiele osób nie na tyle czasu na przesiadywania na necie co RafałK ..., wielu kożysta z umieszczonych tam informacji. Nie robi tego RafałK bo jak Chuck Norris przeczytał cały internet od przodu i od tyłu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u was Panowie z osławioną reinwazją i zmorą nowoczesnych pszczelarzy czyli  "starsi Panowi tzw. trzymacze" którzy podobno są przyczyną całych upadków pasiek a o dziwo u nich zawsze z wiosny pszczoły bzyczą w ulach... Piszę tak bo często słysze te dwa argumenty które są przyczyną upadków rodzin na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Dziwne, nie wiedziałem że grupa "polanka" jest moderowana.  Ja dotychczas zauważyłem na fb jedynie usuwanie spamu reklamowego. Tak jak mówiłem nie jestem stałym czytelnikiem tej grupy bo i za bardzo nie ma co czytać.

Szkodliwość Karpackiego dla polanki (jej wizerunku) to jego charakter który karze mu się ładować w słowne bezsensowne przepychanki na forum ( myślę o starym forum). To taki samiec alfa który nikogo nie trawi kto różni się z nim poglądami. Od kogoś kto chciał stworzyć federację (kilkakrotnie) i odnowić ruch pszczelarski wymagałbym więcej wstrzemięźliwości. Może właśnie cechy charakteru Karpackiego spowodowały że próby sformowania federacji zakończyły się fiaskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem federacji to zupełnie inna para kaloszy. W ogóle nie cechy charakteru kogokolwiek konkretnego spowodowały, że wciąż prawdziwa federacja (choć działamy w wielu sytuacjach razem) nie może powstać. Niczyjej personalnej winy w tym nie było i nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nie wiedziałem że grupa "polanka" jest moderowana.  Ja dotychczas zauważyłem na fb jedynie usuwanie spamu reklamowego. Tak jak mówiłem nie jestem stałym czytelnikiem tej grupy bo i za bardzo nie ma co czytać.

Szkodliwość Karpackiego dla polanki (jej wizerunku) to jego charakter który karze mu się ładować w słowne bezsensowne przepychanki na forum ( myślę o starym forum). To taki samiec alfa który nikogo nie trawi kto różni się z nim poglądami. Od kogoś kto chciał stworzyć federację (kilkakrotnie) i odnowić ruch pszczelarski wymagałbym więcej wstrzemięźliwości. Może właśnie cechy charakteru Karpackiego spowodowały że próby sformowania federacji zakończyły się fiaskiem?

   Dziwne, że jest coś, czego nie wiesz. I jeszcze dziwniejsze, że przyznajesz to publicznie.  Jak twierdzisz , "nie jesteś stałym czytelnikiem tej grupy bo i za bardzo nie ma co czytać" Ale jesteś na tyle zorientowany, aby radzić nam, że tam właśnie powinniśmy się przenieść.  Gdzie tu logika ???  To pisz tam , moze będzie co czytać. Może dzięki temu , co tu o tej grupie napisałeś , uzyskasz kilka "lajków".

Jeśli ktoś chce mnie obwiniać za to, że federacja nie powstała, to moze sobie podać ręce z ambasadorem Rosji w Polsce , który obwinia Polskę, za rozpętanie drugiej wojny światowej.  Pochwal się, co ty zrobiłeś , aby taka federacja powstała ???

W jednym mogę przyznać ci rację, że uczestniczyłem w wielu bezsensownych przepychankach na starym forum. Były to z reguły przepychanki z Gilianem , Gilewskim i całą rodziną tworzonych przez niego klonów. [usunięto fragment, który jest niedozwolonym atakiem na użytkownika - Piotr_S]. A wymagania wstrzemiężliwości kieruj do tego kogo zobaczysz w lustrze.

Edytowane przez Piotr_S
Pkt. 2.1 regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę tu nikogo w obronę, chciałbym jednak się wciąć i zaznaczyć, że pisać może każdy. Nie będę próbował kazać komukolwiek lubić kogokolwiek bo to też nie o to chodzi, ale nie zabraniajmy innym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

A na tym nowym forum które istnieje parę tygodni już pan zdążył wejść w ostrą scysje z "daro" która skończyła się interwencją Piotra oraz jeździł pan po p.Leszku jak po burej kobyle z powodu jego przynależności partynej do PSL.

 

Przypadek? Czy ktoś inny wywołał w tym czasie awantury na forum?

Niestety nie. Taki ma pan styl i charakter. I zero samokrytycyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na tym nowym forum które istnieje parę tygodni już pan zdążył wejść w ostrą scysje z "daro" która skończyła się interwencją Piotra oraz jeździł pan po p.Leszku jak po burej kobyle z powodu jego przynależności partynej do PSL.

 

Przypadek? Czy ktoś inny wywołał w tym czasie awantury na forum?

Niestety nie. Taki ma pan styl i charakter. I zero samokrytycyzmu.

 Niepotrzebnie czynisz sie tu obrońcą kolegi Ateny. Czyżby cie o to prosił?? Nie wierzę. W sumie to go nawet lubię, ale Rafałowi K nic do tego. a co do moich braków to widocznie brak mi tego , czego ty masz w nadmiarze. Jak juz nie możesz wytrzymać bez pisania, to moze przybliżył byś naszym uzytkownikom swoją historię śmierci w wypadku samochodowym koło Sandomierza. Tak pięknie to opisywałeś. Wtedy rzeczywiście popisałeś się stylem i charakterem. O samokrytycyźmie już nawet nie wspomnę. A jaką musiałeś mieć radochę z zakpienia sobie z tych wszystkich którzy to czytali? To właśnie jest twoje prawdziwe oblicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Ktoś zażartował, napisał o mojej śmierci , taki sobie żart. Chora wyobraźnia która w każdym możliwym wpisie widzi moją rękę, pan ma manię prześladowczą i to jest całe wytłumaczenie.

 

Ale niech mi pan wytłumaczy jak można uważać się za pszczelarza ekologicznego i stosować oraz propagować endocox jako lek na nosemę?

 

Nie wie pan co to jest toltrazuryl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

Spokojnie pożegnałem się z Piotrem (trochę pisywaliśmy ze sobą w różnych sprawach w ostatnich tygodniach) nie zamierzam dalej prowadzać z panem dyskusji.

Ma pan dla siebie to forum.

Ostatnie miejsce gdzie może pan jeszcze zaistnieć. Ja to trochę rozumiem. Życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze Ty nie bierzesz nikogo w obronę, Ty wprost zachęcasz żeby ten rozpierdolnik na tym forum trwał dalej, napisz mi gdzie tu jest o warozie i jesieni. Wpisy nie na temat powinny lądować w śmietniku, jak zarząd nie wie jak to zrobić to zapytajcie Bogdana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Wszystkich których drogi prowadzą przez Sandomierz zapraszam na pokaz działania olejku pichtowego na warrozę. Metoda jest na tyle dobra że nie jestem uzależniony od temperatur. Zaproszenie szczególnie kieruję do p.Karpackiego. Po tych wszystkich złych słowach które padły nikt bardziej nie będzie czuły na jakąkolwiek ściemę w tym pokazie.

Przy okazji mógłby się przekonać że nie jestem kolejnym wcieleniem lucyfera za które mnie uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...