Skocz do zawartości
jokaz

Projekt na lata 2023/2027

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt na lata 2023-2027 jest tu;
https://www.gov.pl/web/wprpo2020/konsul ... go-dla-wpr

Rozdziały jakie nas pszczelarzy interesują to 3.3 oraz 5.2


Wnioski i propozycje można składać tylko do 15.02 2021

Polanka i Polanie macie mało czasu na składanie wniosków. 

Mój pójdzie a dotyczyć będzie: brak uwzględnia jakości węzy pszczelej i wosku, brak ustawy pszczelarskiej i wiele innych zagadnień.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, robinhuud napisał:

Warto powołać się na protokół ostatniej kontroli sektora pszczelarskiego przez NIK. Teraz nie mam czasu, ale wieczorem podrzucę ci link.

Słuszna uwaga.

NIK wskazuje na wiele nieprawidłowości w sektorze pszczelarstwa. Myślę, że odpowiednie kroki podejmie Zarząd Polanki. Chodzi o to, aby w późniejszym czasie można będzie się do czegoś odnieść o ile te uwagi zostaną wyartykułowane w tym dokumencie o Wspólnej Polityce Rolnej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do dyskusji ale w kontekście tego, co już na ten temat zostało powiedziane i wyartykułowane w formalnym piśmie:

Po chwili - spróbowałem ponownie przeczytać załączone pismo i mam informację o uszkodzonym pliku. Załączam go więc ponownie, ale cała dyskusja prowadzona 2 lata temu (za wyjątkiem niepotrzebnych wątków osobistych) jest zbyt cenna, by o niej zapominać.

WPR po 2020 WSPARCIE SEKTOROWE - pismo.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd można sobie ściągnąć zakres i wyniki kontroli sektora pszczelarskiego ("Informacja o wynikach kontroli"). Minęło kilka lat i bardzo dobrze -  można sobie wyrobić zdanie, jak kolejni ministrowie rolnictwa i władcy pszczelarstwa przejmują się wynikami kontroli i jak należy traktować NIK. Ocenić po skuteczności, czy ktoś się nim przejmuje i czy jest rządzącym potrzebny. Fajnie się to czyta, próba lektury ze zrozumieniem wciąga. Czytam to sobie, jak mam za dobry humor. Polecam przeczytanie wszystkim rządzącym, którzy zamiast służyć pszczelarstwu upajają się władzą i pieszczą stanowiska. Z serwowanej logiki zdarzeń wynika, że aby jeszcze bardziej pozbawić system sensu, należy zwiększyć ilość środków KPWP i unijnych będących w dyspozycji polityków. Nie ma takiej sumy naszych pieniędzy, której oni nie potrafią przekuć w sukces pszczół i pszczelarzy. Prasa pszczelarska o tym milczy.

https://www.nik.gov.pl/kontrole/P/16/044/

To wszystko to oczywiście moje prywatne zdanie i nie ma ono nic wspólnego ze stanowiskiem Polanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłużej klasztora niźli przeora... Tak w staropolskim stylu podsumowuję relację NIK-u do działań organu rządzącego. Przeor przestawia meble, często wg swojej intencji /władza/ ale bez sensu z punktu widzenia braci zakonnej. Aluzja do spraw pszczelarskich chyba aż nadto przejrzysta...  Ale skoro braciszkowie pokorni... /mając w tym interes lub bezwolni wbrew interesowi?/ to czego się spodziewać? 

A teraz ad rem; powtórzę to co wielokrotnie prezentowałem - wsparcia trzeba szukać nie u przeorów/ministrów a w zapleczu klasztora czyli we współpracy z samorządami terenowymi i branżowymi. Wieeeeeeeeloletnie  doświadczenie tego uczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo z góry, albowiem próbuję czytać ze zrozumieniem i ciężko mi to idzie, ale jakoś ten 6ty cel jest najbliższy memu sercu, a o nim Kaziu nie wspominasz? 

Bardzo podobają mi się normy GAEC, szczególnie 9ta, tyle tylko, że większość dotyczy gospodarstw o wielkości ponad 10 ha, a to średniej wielkości gospodarstwa z 2/3 kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w formularzu zgłoszenia swojej propozycji, zmiany, wnioski i sugestie możesz jako osoba fizyczna również swoje postulaty wnieść. Ten formularz daje taką możliwość. 

Inną kwestią jest czy się przebijesz. Ja to zrobiłem w imieniu Klubu swojego jak i prosiłem swoją Izbę Rolniczą o wsparcie. A czy to coś da? Tego nie wiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...