Skocz do zawartości
maniek_mb

Dopłata do ula

281 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert
6 minut temu, daro napisał:

Każdy urzędnik musi podać wykładnię prawną swojej decyzji

Premier i minister to też urzędnik. I co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymagane dokumenty to kto jeszcze nie miał nr EP musi go mieć wiec stajemy się rolnikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
12 godzin temu, Atena napisał:

Ja już jestem z tytułu posiadania koguta i sześciu kur... 

To uważaj , bo z tytułu wyrywania się jak Filip z konopi możesz podpaść pod ustawę o zwalczaniu narkomani. 🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
17 godzin temu, daro napisał:

To uważaj , bo z tytułu wyrywania się jak Filip z konopi możesz podpaść pod ustawę o zwalczaniu narkomani. 🤣🤣

Podlasie znane z bimbrownictwa. Odnoszę wrażenie że Kolegą pociąga dla trawienia pierwszy sort i po nim siada do klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

Argumenty daro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2021 o 22:58, raf napisał:

Patrząc na wymagane dokumenty to kto jeszcze nie miał nr EP musi go mieć wiec stajemy się rolnikami :)

To znaczy że została zmieniona ustawa o ustroju rolnym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Nic się nie zmieniło.Ewidencja Podmiotów  to nie ewidencja rolników . Otrzymanie numeru  obowiązkowe można jednocześnie z aplikowaniem o pomoc .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
3 godziny temu, daro napisał:

Nic się nie zmieniło.Ewidencja Podmiotów  to nie ewidencja rolników . Otrzymanie numeru  obowiązkowe można jednocześnie z aplikowaniem o pomoc .

 

O jaką pomoc? Dla wybranych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
27 minut temu, Piotr_S napisał:

Dla jakich wybranych? Dla pszczelarzy. Wszystkich. 

A to nazywa się pomoc ? A nie dopłata do ula. Nie wiedziałem że o "pomoc" mam aplikować.

W moim mniemaniu słowo pomoc znaczy inaczej😉 sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Kolegę już wywalili ze wszystkich forów . Uważa że jak się założy inne buty to słoma nie wylezie. Wylezie nie tylko z filców . Notabene lubię filce i słomę .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
12 minut temu, daro napisał:

Kolegę już wywalili ze wszystkich forów . Uważa że jak się założy inne buty to słoma nie wylezie. Wylezie nie tylko z filców . Notabene lubię filce i słomę .

 

 

Warto mieć na pokładzie człowieka , którego dojna zmiana umieściła w agencji. Wtedy tak rzeczowo o pomoc w zgubieniu słomy aż warto startować. Tylko po co pomagać przezimowanym rodzinom? Któż te słowne rozgrywki pojmie. Słuchało się tow Gierka oj słuchało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
13 minut temu, robert napisał:

Tylko po co pomagać przezimowanym rodzinom?

Wiesz chłopie , ogarnij się . Czytać nie umiesz i zwalasz swoje niedouczenie na Czarnego Luda.

Pomoc jest dla PSZCZELARZY  , w przeliczeniu na przezimowaną rodzinę bo to świadczy żeś pszczelarz i z tych odkładów na refundacje co żeś kupił coś zostało . Teraz możesz mieć 3 a nawet i 10 razy więcej rodzin .

Nie pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zacznijmy od ... nie od Bacha -jak śpiewał Wodecki... a do Gierka. Pozostała po nim gierkówka i parę innych drobiazgów...  po dzisiejszych władcach zostaną pomniki które trafią do Kozłówki.   Czy to co oferuje rząd to pomoc/wsparcie/zachęta?  Niech sobie każdy nazywa jak chce ale jest to krok w dobrym kierunku bo daje szansę na uporządkowanie, w pewnej perspektywie, spraw związanych z pszczelarstwem. Oczywiście, dla wielu obecny stan jest rajem /w raju to jeszcze nie obowiązywał nawet Kodeks  Hammurabiego/. Nie wiem ile lat raj, dla Adasia i Ewy, był rajem ale się skończył.  Czas na prawne porządki w pszczelarstwie, aby wosk był woskiem, miód miodem a barć barcią /a nie dojną kozą/. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
43 minuty temu, daro napisał:

Wiesz chłopie , ogarnij się . Czytać nie umiesz i zwalasz swoje niedouczenie na Czarnego Luda.

Pomoc jest dla PSZCZELARZY  , w przeliczeniu na przezimowaną rodzinę bo to świadczy żeś pszczelarz i z tych odkładów na refundacje co żeś kupił coś zostało . Teraz możesz mieć 3 a nawet i 10 razy więcej rodzin .

Nie pozdrawiam .

Kupił żech dwa odkłady , ale były na czarnym jak asfalt wosku (o ten czarny lud rozchodzi sie?) a warroza łazila im po nogach i glowach. Jak potykał się ja co z tym dobrostanem uczynić , słoma z filcaków wypadła. Zrozumiał ja ze to jakisi kuń trojański o , którym w szkołach uczyciele gadali.Nalatał ja sie na tą chudobą oj nalatał ,że filcaki rozpadły się. Ale chudoba ocalała. Ale jesienią jak grosz rozliczyli to ja stratny był. Słomy nima , filcaki rozpadły se. Ja juz wiecyj taki głupi nie był. Takiego gówna już z odroczoną płatnością nie zamawiał.Pewnie mug sie ja poskarzyć ali do kogo jak wielmorzny Pan Cesarz CK już dawo odszedł był.

A teraz nowy cysorz co z 20 zł rozmnorzy 3 a nwet 10 razów. To szto 200 zł okazać się może. Oj dobre Panisko Oj dobre. Jeno nie porachował ile rachmistrze kosztować będą. Ale dobre Panisko, dobre. Dla swych rachmistrzów. Oj dobre. Ale jak rachmistrz 4200 na rece złociszków ostanie to już marchrabią być będzie. Oj zły marchrabia zły. Milioner znaczy se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

Kapuściana głowa górą jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że daro z robertem podjęli rzeczową dyskusję. Potrzebny jeszcze mędrzec/filozof/komentator który, bywalcom portalu, przedłoży zawarte treści w dostępnej dla pszczelarza formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
14 minut temu, Atena napisał:

Widać że daro z robertem podjęli rzeczową dyskusję. Potrzebny jeszcze mędrzec/filozof/komentator który, bywalcom portalu, przedłoży zawarte treści w dostępnej dla pszczelarza formie.

Mylisz się .

1611666817_zrdrta_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że podjęliście, na publicznym forum,  dialog ale nic z tego nie rozumiem i dlatego wnoszę o ... no właśnie - dostosowanie poziomu zawartych treści do poziomu korzystających z portalu. No i czasem - na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Dnia Pszczół spotkało nas niewypowiedziane szczęście – dostaniemy po 20 zł do przezimowanej rodziny.

Dziś rano obejrzałem w TVP1 program „Tydzień” dla rolników. Program m. in o pszczelarstwie w Polsce. Dowiedziałem się z niego, że jest nas pszczelarzy 80 tysięcy i mamy 1 770 000 rodzin pszczelich. Program nawiązujący do Dnia Pszczół zawierał obszerny wywiad z v-ce prezesem SPZ Januszem Kasztelewiczem. Muszę powiedzieć, że coraz trudniej mi zrozumieć Pana Kasztelewicza. Podczas Marszu w Obronie Pszczół nie szedł razem z pszczelarzami, a uwijał się gdzieś po ministerialnych korytarzach w kapelusiku nie z logo organizacji pszczelarskiej, a przedsiębiorstwa Sądecki Bartnik. Zamiast za organizatorami Marszu szedłem za ściągniętą przez niego do W-wy kapelą z Brunar nie mająca nic wspólnego z pszczelarstwem. Kiedyś podczas transmitowanego posiedzenia Sejmowej Komisji ds. rolnictwa występował jako reprezentant pszczelarzy, a przedstawił się również jako właściciel Sądeckiego Bartnika. Dziwnym trafem nikt mu nie zwrócił uwagi, że chyba pomylił komisje. Pan Kasztelewicz raz się przedstawia jako przedsiębiorca, drugi raz jako pszczelarz. Jakby nie rozumiał, że członkiem SPZ jest tylko ta Jego połowa, która ma pasiekę, a nie jest druga połowa żyjąca z handlu importowanym miodem, bo to akurat nie jest działalność pszczelarska. Zacząłem w związku z tym zastanawiać się dlaczego z okazji Dnia Pszczoły przeprowadzono wywiad właśnie z przedsiębiorcą - v-ce prezesem SPZ? Przecież jest prezes SPZ, są inne organizacje pszczelarskie. Dlaczego drugi garnitur? Może to ze względu na skomplikowaną sytuację w PZP, gdzie komisja rewizyjna wystąpiła z wnioskiem do sądu rejestrowego o ustanowienie kuratora nad zarządem PZP w związku z nieprzestrzeganiem statutu? W wywiadzie Panu Kasztelewiczowi nie przeszkadza archaizm cytowanego galicyjskiego nieformalnego prawa mówiącego o odległości pasieki od sąsiada i wysokości płotu. Czy Janusz Kasztelewicz, który skądinąd robi wiele dobrego dla pszczelarstwa,  musi w wywiadzie zachwalać swoje i innych miody marketowe? Wyraźnie widać konflikt interesów. Zadałem sobie pytanie: czy Janusz Kasztelewicz jest za ustawą pszczelarską, czy raczej nie? Taka ustawa zawierała by m. inn. definicję pszczelarza, pszczelarstwa, miodów i może Pan Janusz by się nie załapał? Chyba w pszczelarskiej Polsce jest nam wszystkim dobrze z mętną mieszaniną praw pszczelarskich z krajow UE i spoza niej.

Oglądaj od 3 minuty: 

https://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/tydzien/wideo/30052021-0800/53728956

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miarą stanu wiedzy /lub niewiedzy/ naszych włodarzy jest rozbieżność w ocenie tego co u nas pracuje w ulach czyli rodzin pszczelich.  Wg Kasztelewicza mamy milion siedemset tysięcy rodzin pszczelich!!! Wg GUS-u /za rok 2019 / - milion sto tysięcy!!!  różnica w ocenach - 600 000!!!  Ta różnica nie mówi a KRZYCZY O NASZEJ NIEWIEDZY... Podobnie  w sprawie ilości pszczelarzy - wg Ministerstwa - ok. 80 000 wg GUS-u - 45 000.    Dane  z Rocznika statystycznego za rok 2019.   Co można mądrego powiedzieć kiedy się ma tak rozbieżne dane???  Zapewne równie "wiarygodne" dane są co do produkcji miodu.  

  I jeszcze jedno - komuś padło 700 rodzin z tysiąca?  I co? Jaki komentarz co do przyczyn?  Coronavirus??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...