Skocz do zawartości
maniek_mb

Dopłata do ula

281 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.03.2022 o 10:47, jokaz napisał:

Cześć, poszukuję podstawy prawnej dla której Powiatowy Lekarz Weterynarii wyda mi bezpłatne zaświadczenie potrzebne do przedstawienia w ARiMR  na dopłatę do rodziny pszczelej. 

Byłem dzisiaj po zaświadczenie. Dotyczyło zupełnie innej sprawy. Pani przyjmująca wniosek zapytała czy to dla ARIMR, bo chce wiedzieć, czy kasować opłatę. Ponieważ to nadal dla ARIMR, nic nie zapłaciłem. A rok temu, dla potrzeb dopłaty do przezimowanych, zapłaciłem.

Podstawy nie podam, ale zapytaj u swojego PLW. Może to już ujednolicona wersja, że dla potrzeb ARIMR, zaświadczenie jest bezpłatne w całej Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARiMR od 1 kwietnia 2022 r. rozpoczęła nabór wniosków o pomoc finansową dla pszczelarzy. Nabór potrwa do 31 maja 2022 r.

Zamieszczam link do informacji szczegółowych, jeśli by ktoś miał problemy w tym zakresie :

https://www.gov.pl/web/arimr/pomoc-dla-pszczelarzy---nabor-2022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy jeżeli uzyskałem już na piśmie informację o ilości przezimowanych rodzin pszczelich i złożyłem wniosek o dofinansowanie , czy w tym momencie mogę już częścią rodzin zasilić pozostałe rodziny /faktycznie likwidując je/  , aby lepiej przygotować je do pożytku rzepakowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lech napisał:

Mam pytanie , czy jeżeli uzyskałem już na piśmie informację o ilości przezimowanych rodzin pszczelich i złożyłem wniosek o dofinansowanie , czy w tym momencie mogę już częścią rodzin zasilić pozostałe rodziny /faktycznie likwidując je/  , aby lepiej przygotować je do pożytku rzepakowego?

Na wstępie wyjaśnijmy "co" złożyłeś ARiMR:

1. Zaświadczenie Inspekcji Weterynaryjnej Powiatowy Lekarz Weterynarii a w nim:

"Obecnie w gospodarstwie pasiecznym utrzymywanych jest XXX pni pszczelich"

2. Wniosek o pomoc finansową dla pszczelarzy, ............... na stosownym druku ARiMR.

We wniosku tym oświadczyłeś że na dzień złożenia wniosku posiadasz XXX pni pszczelich.

A teraz NIGDZIE nie oświadczyłeś że ten stan będziesz utrzymywał i do kiedy.

Szukałem i nigdzie nie natrafiłem na wymóg utrzymania tej liczby pni pszczelich do kiedy i na jakich uwarunkowaniach.

A więc łącz.

Bo czy będzie możliwe udowodnieni Ci że na dzień składania oświadczenia nie posiadałeś tyle przezimowanych rodzin pszczelich co zadeklarowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...