Skocz do zawartości
maniek_mb

Dopłata do ula

281 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Prezydent senior Dylon (8 marca wygasła kadencja) zagrał na nosie Jackowi Parszewskiemu, który od lat jak zdarta płyta powtarzał: „unia na dopłaty do ula się nie zgodzi”, aż wszyscy mu uwierzyli. Moze pan Jacek przeżył tak wielu ministrów, którzy sprawy pszczelarskie jako duperelne pozostawiali jemu, że zaskoczyła go postawa ministra Pudy?  Najwyraźniej na jego miejscu odebrałbym tą sytuację jako ostrzeżenie - sygnał o niepełnej przydatnosci na zajmowanym stanowisku.🤥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

No i co ? Nie dobra zmiana  ?🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś próbował weryfikować słowa Parczewskiego?

Aha, tak myślałem.

No ale przecież - nie patrz co organizacja może zrobić dla ciebie ale co Ty... blebleble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dobra decyzja /zmiana?/ ale do sukcesu z tej zmiany jeszcze daleko. Do tych darowanych spodni ani paska ani szelek... Rozmawiałem z paroma pszczelarzami /na targowiskach/, traktują temat z przymrużeniem oka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
4 godziny temu, Borowy napisał:

Ktoś kiedyś próbował weryfikować słowa Parczewskiego?

Nikt . Po prostu jak to w życiu, przyszedł ten co nie słyszał tego że nie można , co w 4 literach ( co ciekawe 4 to i $ ) miał UE i jej opinię . I obiecał . Daj Boże żeby dał po złotówce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

daro 

"Daj Boże żeby dał po złotówce "

A po co Ci ta złotówka ? Na tacę wstyd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

daro

  19 godzin temu, cayose napisał:

Niektórzy szydzą, że to tylko 20zł ale lepszy rydz niż nic

Podważone jest to wieczne - nie wolno , UE zabrania .

Choć jak chodzi o pieniądze to mam jak są w moim portfelu trzymanym mocno w garści .

Trzymaj mocno w garści i nie kłam. 20 zł do ula to pieniądze z Państwowego portfela a nie unijnego. Z naszego portfela to nasza brocha. Jak w Czechach 175 koron do karmienia na zimę na ul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
57 minut temu, Borowy napisał:

Robercie.

Nadto się zapalasz.

Kłamstwo i propaganda mnie uwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
1 godzinę temu, robert napisał:

Trzymaj mocno w garści i nie kłam. 20 zł do ula to pieniądze z Państwowego portfela a nie unijnego. Z naszego portfela to nasza brocha. Jak w Czechach 175 koron do karmienia na zimę na ul.

A nakaz zamknięcia kopalni to czeskiej , unijnej czy polskiej ? A zwrot pomocy dla stoczni, która po zmuszeniu do zwrotu , upadała , to w kraju ZuluGula czy Polsce ? Jak byś nie wiedział to Czechy w traktacie akcesyjnym mają tę pomoc zawarowaną , ba mieli ją przed akcesją . Może powoli obudzi się świadomość że potrzebna jest pomoc i rozsądne porachowanie rodzin pszczelich .

Ja te 20 PLN mam pomiędzy pośladkami , mam sztywny środkowy palec i już do śmierci . Jest to rozsądna próba zrobienia czegoś a nie tylko stękania i wiecznej niemocy .

Pomoże tym małym , nie koniecznie 5 ulowym . Pomoże realnie oszacować liczbę rodzin . Coś w dobrym kierunku zmieni. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach .  Rządzący ni z gruszki zażądali udokumentowania legalności sprzedaży dla KPWP . W środku pandemii bez  żadnych liczb i dokładnych progów. Podobnie i w tym przypadku może to być tęczowe mydło w  więziennej łaźni po które mało kto zaryzykuje się schylić .

Oby nie .

Cytat

A po co Ci ta złotówka ? Na tacę wstyd .

Mnie uczyli że wstyd to kraść , co to ,,wdowi grosz ,, i że wartościowszy od majbacha od bezdomnego.

Ta złotówka pokaże że można , że tak naprawdę to nie Unia zabraniała . Jak można dać złotówkę to i pińcet . Jak tak lubisz propagandę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, ho - iluż to będzie ojców tego sukcesiku... No niech tam. Dobrze że choć droga wyboista to kierunek właściwy. Może przyjdzie (kiedyś?) walec i wyrówna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
8 minut temu, daro napisał:

Pomoże tym małym , nie koniecznie 5 ulowym . Pomoże realnie oszacować liczbę rodzin . Coś w dobrym kierunku zmieni. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach .  Rządzący ni z gruszki zażądali udokumentowania legalności sprzedaży dla KPWP . W środku pandemii bez  żadnych liczb i dokładnych progów. Podobnie i w tym przypadku może to być tęczowe mydło w  więziennej łaźni po które mało kto zaryzykuje się schylić .

Oby nie .

Ja nie rolnik . Kiedyś byłem i miałem się dobrze bo zapierniczałem. Udokumentowanie sprzedaży to i dla rolnika (pszczelarza) mała matematyka w zeszycie , która jednocześnie uzmysławia czy sprzedaż po tej cenie się opłaca. ( nie uczą w szkole ekonomi , to trzeba samemu pojąć a nie słuchać pierdów milionera premiera).

Pomoże małym 200 ulowym pszczelarzom na paliwo do wizyt w pasiece. Z Wetliny do Leska jest 59 km , pszczelarz jedzie do AR wypełnić wniosek na 30 uli, po drodze do PLW po zaświadczenie. Pani na chorobowym lub w terenie. W Agencji to samo. To twoje chore mydło tęczowe tak działa.

24 minuty temu, daro napisał:

Mnie uczyli że wstyd to kraść , co to ,,wdowi grosz ,, i że wartościowszy od majbacha od bezdomnego.

Ta złotówka pokaże że można , że tak naprawdę to nie Unia zabraniała . Jak można dać złotówkę to i pińcet . Jak tak lubisz propagandę .

Unia niczego nie zabraniała, unia dba o prawo. Jak ktoś formalności olał, to zamkną elektrownie. W lutym w prasie było głośno. Co zrobił wicepremier do spraw bezpieczeństwa, do tego czasu? Energetyka to bezpieczeństwo . Od lutego? Przecież do grupa wyszechradzka , początek trójmorza. A w Pradze brak Polskiego Ambasadora itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
1 minutę temu, Atena napisał:

Ho, ho, ho - iluż to będzie ojców tego sukcesiku...

Ojciec jest jeden Dylon .

Jak  tu już się podśmiewano z obiecanek .A tu masz babo placek .🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
3 minuty temu, robert napisał:

Unia niczego nie zabraniała, unia dba o prawo

Te prawo to te 5 wywrotek co przed akcesją przywieźli ?  Nie masz fioletowego pojęcia czym jest prawo w UE. Nie odwijaj chłopie kota ogonem. Na temat .

To co Tobie się zdaje  to nie zawsze jest takie jak sobie myślisz .

P.S. Bieszczady to dzika kraina i z nich samych nie składa się Polska , wnioski do ARR rolnicy już składają tylko online . Jak byś nie wiedział .

No  ale interneta nie ma bo sołtys kabel przecioł . Weź chłopie nie wyginaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
9 minut temu, daro napisał:

P.S. Bieszczady to dzika kraina i z nich samych nie składa się Polska , wnioski do ARR rolnicy już składają tylko online . Jak byś nie wiedział .

Weś  mi chłopie wyłuszcz i wszystkim na forum jak to zrobić  online do końca czerwca pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

To tak Ci pilno ?

Propaganda ? Może i tak -

Cytat

5. Wniosek, o którym mowa w ust. 3, zawiera:

1) imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres pszczelarza;

2) numer identyfikacyjny pszczelarza nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;

3) numer identyfikacyjny powszechnego elektronicznego systemu ewidencji ludności (numer PESEL) albo numer identyfikacji podatkowej (NIP) pszczelarza, a w przypadku osób fizycznych nieposiadających numeru PESEL - numer paszportu albo innego dokumentu stwierdzającego tożsamość;

4) wskazanie liczby przezimowanych w roku składania tego wniosku rodzin pszczelich, która nie może być większa niż liczba utrzymywanych pni pszczelich, wskazana w zaświadczeniu, o którym mowa w ust. 6 pkt 1.

6. Do wniosku, o którym mowa w ust. 3, dołącza się:

1) zaświadczenie powiatowego lekarza weterynarii właściwego ze względu na miejsce prowadzenia pasieki o wpisaniu pszczelarza do rejestru, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, oraz liczbie pni pszczelich, wydane w roku, w którym ten pszczelarz ubiega się o pomoc, o której mowa w ust. 1;

2) oświadczenie albo zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis oraz informacje niezbędne do udzielenia tej pomocy, o których mowa w art. 37 ust. 2 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej.

Aktualizacji danych u PLW nie ma internetowo  Postuluj !

To po to wszyscy ( z Polanką ) zabiegali aby była coroczna aktualizacja stanu pasiek . To masz . Ja mam 20 km do PLW są tacy co 2 ulice . Na drugi rok będziesz miał czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

 online  w agencji wygląda tak u mnie że człek bierze papiery, pani wypełnia i bierze pieniążka . Może ze trzech w okolicy zrobią to online.Tak mi pachnie jakby, ktoś rodzinny darowi pracował w agencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
57 minut temu, Borowy napisał:

Robercie - nie idź tą drogą.

Masz rację. Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No I wyszło szydło z wora. To nie Tadeuszowi Dylonowi zawdzięczamy dopłatę 20 zł/ul. Apibohaterem okazal się Stanisław Ból z Gorzkowic, znany mi do tej pory jako autor recepty na doskonały etanol domowej produkcji. Ciekawe jest to, czy minister Puda nie wycofa się z tych dopłat, a podpisy pod umowami wykażą wadę prawną gdy sąd rejestrowy wprowadzi kuratora dla przeterminowanego, łamiącego statut aktualnego zarządu PZP. Stanisław Ból i cała władza PZP łacznie z komisją rewizyjną miała legitymację wyborczą do 8 marca br. Nie jest mi znana uchwała zjazdu w Ciechocinku zmieniająca kadencję połczyńską, a tylko zjazd mógł to zrobić. W ten sposób może się okazać, że podpisujący umowy w imieniu wszystkich polskich pszczelarzy, pełniący do 8 marca obowiązki prezydenta PZP T. Dylon narobi pszczelarzom kupę problemów połączonych z utratą wiarygodności całego środowiska. Obym nie wykrakał. Na dzień dzisiejszy uważający się za prezydenta wszystkich polskich pszczół i pszczelarzy na podstawie uchwały zarządu PZP nie reprezentuje nawet ich połowy.

https://epiotrkow.pl/news/czytaj,43814

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
40 minut temu, tarczewski napisał:

Jak widać przeciwnicy dopłat zrobią wszystko, aby zniszczyć projekt dopłat a nawet unieważnić rozporządzenie.

Bo niektórych nauczono roz..alać a nie budować . Jak koń z klapkami na oczach nie potrafią spojrzeć poza swoją ,urojoną czy prawdziwą, krzywdę . Dodam że nie tylko Prezydent Dylon jest po upływie kadencji , Prezes Polanki też .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes Polanki jako prezes stowarzyszenia ma oficjalnie przedłużona kadencję ogólnym rozporządzeniem premiera dotyczącym stowarzyszeń. Zjazd Polanki musi się odbyć do 6 miesięcy po odwołaniu pandemii. Natomiast prezydent PZP był do 8 marca prezydentem rolniczego zrzeszenia branżowego działającego na podstawie słynnej ustawy z 1982 roku i premierowi nic do tego.

To tak dla informacji dla niedoinformowanych.

Nie jestem przeciwnikiem dopłat do ula, jestem przeciwnikiem bałaganu prawnego. To nie ja złożyłem wniosek w sądzie rejestrowym o powołanie kuratora nad zarządem PZP, a zrobiła to komisja rewizyjna tej organizacji. W cywilizowanym świecie przyjmuje się, ze władza z niepewną legitymacją wyborczą nie podejmuje żadnych istotnych decyzji obciążających ewentualną nową władzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, robinhuud napisał:

Zjazd Polanki musi się odbyć do 6 miesięcy po odwołaniu pandemii.

Do 60 dni. Będziemy mieli 2 miesiące do przygotowania zjazdu. Co  przyjemnością zrobimy. Wiemy, że ludzie tęsknią. Nie wiem, czy bardziej za zmianą czy za możliwością spotkania się wreszcie, mówią, że o to drugie chodzi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...