Skocz do zawartości
maniek_mb

Dopłata do ula

281 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając ostatnie wpisy zastanawiam się czy Panowie Beneficjenci i Szlachetni Darczyńcy KPWP nie pomyliliście

problematyki - wątek dotyczy kwestii dopłaty do ula, a nie dopłaty za obsługę refundacji. :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wszedłem  na stronę AliExpress. Trochę jestem zaskoczony bo mogę kupić Refraktometr za niecałe 60zł. Natomiast dzięki KPWP za ten sam sprzęt od  Łysonia  zapłaciłem 312 zł.w 2014. Nie to żebym był wrogiem KPWP, ale chyba coś tu jest nie halo. Tylko dopłaty do ula mogą zmienić tą patologię i dojenie pszczelarzy. Pozdrawiam jelonków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2021 o 08:52, robinhuud napisał:

W pszczelarstwie patologia goni patologię, Śmietankę spijają: wybrani, swoi, wszelaka maść, Kłody, barcie, jak zwał tak zwał. W niektórych organizacjach nawet potrafią wyłuskać z 1% Jak pączki w maśle prawie bez pszczół.

W dniu 28.03.2021 o 16:04, tarczewski napisał:

Nie to żebym był wrogiem KPWP, ale chyba coś tu jest nie halo. Tylko dopłaty do rodzin i pędzić cwaniaków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ,,ktoś" ważniejszy skomentuje kulisy i przybliży moją wiedzę przeczytaną w agrofakcie.pl: mgr inż. Ewelina Marciniak 12 maja 2021

,,MRiRW przygotowało zmiany do rozporządzenia Rady Ministrów z których wynika, że do rolników trafi dodatkowa pomoc finansowa z ARiMR. Na dotacje mogą liczyć m.in. pszczelarze,"

,,Dodatkowe wsparcie ma być przyznawane na wniosek złożony do kierownika ARiMR w formie dotacji do każdej przezimowanej rodziny pszczelej. Wnioski będzie można składać w bieżącym roku do 30 czerwca.Oprócz wniosku należy dołączyć zaświadczenie powiatowego lekarza weterynarii o wpisaniu podmiotu do rejestru. Jak ustalić wysokość dodatkowej pomocy z ARiMR ustala się jako iloczyn liczby przezimowanych rodzin pszczelich oraz stawki pomocy na 1 przezimowaną rodzinę pszczelą. Resort rolnictwa proponuje, aby stawka pomocy wynosiła 20 zł na 1 przezimowaną rodzinę pszczelą"

Pozdrawiam wszystkich wiercących  dziurę w brzuchach ARiMR i oponentom , niedowiarkom tego programu. Mam nadzieję, że ta niewielka pomoc będzie znacząco zwiększona. Dziękuję, również za wytrwałość w obronie naszych pszczółek.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no. Jestem po lekturze rozporządzenia i powiem, że wygląda dosyć ciekawie. Może w pierwszym roku nie będzie tego dużo bo u PLW ewidencja jest słabo aktualizowana ale jest dobrze. Kolejne wsparcie dla pszczelarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Do konsultacji społecznych przesłany został projekt rozporządzenia Rady Ministrów sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa." OJ ,, OBROŃCY" PSZCZELARZY BĘDĄ MIESZAĆ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten projekt:

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12346500/katalog/12786508#12786508

PZP i SPZ zostali ujęci na liście organizacji z którymi projekt konsultowano

wnioski powinny być przesłane do 12 maja br. na adres: beata.gawlik-pliszka@minrol.gov.pl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polanka z ministerialnego rozdzielnika wypadła,

czy to znaczy, że nie jest już wiodącą, opiniotwórczą i sprawczą organizacją?

A co ze współpracą Prezydenta i Prezesów?

Panowie T. Dylon i P. Mrówka nie informowali o projekcie Prezesa Skorupę? 

Jutro webinar Polanki z udziałem Prezesa P. Mrówki może nam wytłumaczy jak się sprawy mają?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
17 godzin temu, tarczewski napisał:

Może ,,ktoś" ważniejszy skomentuje kulisy i przybliży moją wiedzę przeczytaną w agrofakcie.pl: mgr inż. Ewelina Marciniak 12 maja 2021

,,MRiRW przygotowało zmiany do rozporządzenia Rady Ministrów z których wynika, że do rolników trafi dodatkowa pomoc finansowa z ARiMR. Na dotacje mogą liczyć m.in. pszczelarze,"

,,Dodatkowe wsparcie ma być przyznawane na wniosek złożony do kierownika ARiMR w formie dotacji do każdej przezimowanej rodziny pszczelej. Wnioski będzie można składać w bieżącym roku do 30 czerwca.Oprócz wniosku należy dołączyć zaświadczenie powiatowego lekarza weterynarii o wpisaniu podmiotu do rejestru. Jak ustalić wysokość dodatkowej pomocy z ARiMR ustala się jako iloczyn liczby przezimowanych rodzin pszczelich oraz stawki pomocy na 1 przezimowaną rodzinę pszczelą. Resort rolnictwa proponuje, aby stawka pomocy wynosiła 20 zł na 1 przezimowaną rodzinę pszczelą"

Pozdrawiam wszystkich wiercących  dziurę w brzuchach ARiMR i oponentom , niedowiarkom tego programu. Mam nadzieję, że ta niewielka pomoc będzie znacząco zwiększona. Dziękuję, również za wytrwałość w obronie naszych pszczółek.😁

W terenach przepszcelonych , taka propozycja to jest marnowanie publicznych środków, czyli przestępstwo.

W/W winny byś natychmiast skierowane na uprawy roślin miododajnych i pyłkodajnych w całym sezonie. Nasadzenia miododajnych drzew i krzewów.

Zastanawia mnie czy nieroby w ministerstwie czytają co instytut w Puławach publikuje.

Moim zdaniem winien być podatek 20 zł od ula a nie dopłata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
24 minuty temu, Atena napisał:

I jak zwykle, urzędnicy wiedzieli lepiej... Na razie to PROJEKT.

Martwi mnie Szacowny Kolego, informacja o likwidacji zgnilca z Urzędu z informacją o dopłacie do ula. Macie 20 zł na przezimowany ul a my zgnilca zwalczać nie będziemy. I tak się nam to opłaci (rządzącym). Gdyby się okazało ze taka jest matematyka rządzących , to ja przepraszam!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robert napisał:

Moim zdaniem winien być podatek 20 zł od ula a nie dopłata.

20 zł czemu tak skromnie ja tam:

 

Do Roberta:

Po co powtarzasz bzdury na temat zgnilca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
13 minut temu, czarg napisał:

20 zł czemu tak skromnie ja tam:

 

Do Roberta:

Po co powtarzasz bzdury na temat zgnilca? 

Ja podatek 20 zł szacuje po swych pożytkach. Jeśli Szacowny Kolega Uważa ze 500 zł, to ja jestem za. Na internetach można widzieć pasieki w waszym terenie po kilkaset uli w jednym miejscu. To może 500 zł było by adekwatną sumą podatku. Ja jestem Państwowcem , Państwu należy się co jego. Co cesarskie. I grzechem jest uchylanie się od zobowiązań.

Na temat zgnilca czekam, czy to prawda? Zobaczymy. Władza bywa przewrotna i puszcza zgniłe jaja, czekając na odzew.Zobaczymy jak z prawdą jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest Szacowny kolega takim Państwowcem to niech sobie wpłaca po 20 zł od ula, czy też ile tam po swoich pożytkach szacuje na konto swojego Urzędu Skarbowego, grzechu nie będzie.

Co do zgnilca proszę o przedstawienie źródła informacji o usunięciu zgnilca z listy chorób zwalczanych z urzędu, albo o oszczędzenie sobie i nam bajań o zgniłych jajach.

******************

poprawiłem literówkę i błąd styl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
15 minut temu, czarg napisał:

Skoro jest Szacowny kolega takim Państwowcem to niech sobie wpłaca po 20 zł od ula, czy też ile tam po swoich pożytkach szacuje na konto swojego Urzędu Skarbowego, grzechu nie będzie.

Co do zgnilca proszę o przedstawić źródła informacji o usunięciu zgnilca z listy chorób zwalczanych z urzędu, albo sobie bajań o zgniłych jajach oszczędzić. 

Ja rozumiem Prawicowców. Korzystacie z darmowej nauki dla swych wnuków , ochrony zdrowia za darmo. Ale za tony miody ,wara z podatkami.

W internetach , pokazują że w waszym terenie 800 czy 1000 uli na jednej pasiece to żadna nowość.

To może te 500 zł podatku było by normą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do amerykańskiego zgnilca pszczół, to ostatnio przetrzepałem witrynę Głównej Inspekcji Weterynaryjnej i tam ani słowa na temat wykreślenia go z listy chorób zwalczanych z urzędu. Może być tak, że sprawa w fazie projektu, czy próby dostosowania uregulowań polskich do unijnych tkwi wyżej – w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi. Jeżeli tak, to nie sądzę, że AFB zostanie zlekceważony, ale rzeczywiście ciekawe jak to aktualnie wygląda w UE. Czy tam też używają średniowiecznego określenia "teren zapowietrzony" i głównym lekiem są zapałki?😏

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, robert napisał:

Ja rozumiem Prawicowców. Korzystacie z darmowej nauki dla swych wnuków , ochrony zdrowia za darmo. Ale za tony miody ,wara z podatkami.

W internetach , pokazują że w waszym terenie 800 czy 1000 uli na jednej pasiece to żadna nowość.

To może te 500 zł podatku było by normą.

Idąc tym tokiem myślenia to dla pszczelarzy należało by przywrócić pańszczyznę a dla przyszłych ich żon, wprowadzić prawo pierwszej nocy. Za każdą martwą pszczołę płacić jak myśliwym  w związku z ASF(to akurat, moim zdaniem słusznie) i znieść  koniecznie rekompensaty za  AFB.  Niektórym na pewno by się spodobało, pytanie ilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
Godzinę temu, robert napisał:

Korzystacie z darmowej nauki dla swych wnuków , ochrony zdrowia za darmo

Ta lewackie pierdoły . Kiedyś komuniści mówili żeby nie władza ludowa to nikt by nie umiał pisać i czytać . Choroba , a Ci nie gramotni z RFN przejęli NRD .

Nic nigdzie nie jest za darmo. Nawet po ryju i to trzeba wprzódy zarobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robert napisał:

Ja rozumiem ...

Z tego co nam tu "Szacowny Kolega" prezentuje to chyba jednak niewiele rozumie, albo w taki sposób którego ja zrozumieć nie jestem w stanie. Może gdyby było bardziej na temat, to było by o czym, bo o wszystkim na raz to nie ma sensu.

Dlatego na tym kończę wymianę myśli.

======================================================================================

Wątek dotyczy wsparcia pszczelarstwa przez państwo. W moim odczucie zwot "dopłata do ula" użyty przez autora wątku jest niefortunny i powinien brzmieć "częściowa zapłata za utrzymywanie pszczół bedących głównymi zapylaczami w przyrodzie."

Projektodawcy rozporządzenia zapisali to tak: Agencja udziela pomocy na realizację zadań wynikajacych z polityki państwa w zakresie rolnictwa i rozwoju wsi dla podmiotów prowadzących działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół.

To, że dotacje zwykle prowadzą do wynaturzeń to żadna nowość.

Pszczelarzom należy się zapłata za zapylanie choćby częściowa, a nie dopłata czy dotacje,

bo ich pszczoły wykonują realną pracę dla rolnictwa i środowiska.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

"częściowa zapłata za utrzymywanie pszczół bedących głównymi zapylaczami w przyrodzie."

Szanowny Kolega mi wytłumaczy za co i komu zapłata , jak teren jest pszczepszczelony.? 

Tak rzeczowo , w trzech zdaniach.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
Godzinę temu, czarg napisał:

Dlatego na tym kończę wymianę myśli.

Żeby wymieniać trzeba mieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, czarg napisał:

W moim odczucie zwot "dopłata do ula" użyty przez autora wątku jest niefortunny i powinien brzmieć "częściowa zapłata za utrzymywanie pszczół bedących głównymi zapylaczami w przyrodzie."

Nieśmiało wtrącę ,w obecnej sytuacji przepszczelenia jest to super pomysł .

Podobno ciągle brakuje ileś tam rodzin pszczelich w Polsce na km/kwadrat.

Powinno się wyłączyć pustynię Błędowską ,piaski i wydmy,asfalty i powierzchownie betonowane plus monokultury będące pustynią dla pszczół  ,wtedy by się okazało że jest ok .

W Małopolsce przynajmniej jest  na full .

Wystarczy poczytać na  FB jak wędrowcy uszczęśliwiają  miejscowych pszczelarzy ,podwożeniem uli .

W mojej ocenie promowanie gospodarki wędrownej w Polsce to chybiony pomysł .

Wspomnicie,  będzie o 70% rodzin więcej gdy dopłaty ”będą uproszczone i to będzie realna liczba ,bo teraz większość hobbystów ma w poważaniu biurokracje i związki .

Niedaleko mnie jest do sprzedania miejscówka z 100 rodzinami położona w środku lasu .

Tyle że dookoła tego lasu stoi z 500 rodzin czekających na spadź .

W tamtym roku była całe 3 dni dwa lata temu około 4 dni reszta to głód pyłkowy i siła 1(jednego korpusu ) bo po pyłek daleko .Taka to rzeczywistość zapylania .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...