Skocz do zawartości
maniek_mb

Dopłata do ula

281 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum ambrozja  http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=35&t=23654&hilit=dopłata+do+rodziny+pszczelej&start=300 właściciel a zarazem Prezydent PZP napisał poniższy tekst. Czy Zarząd SPP Polanka prowadzi w tej sprawie jakieś konsultacje z PZP .

Szanowni koledzy, dopłata do przezimowanej rodziny to extra pieniądze.
Program ten nie ma nic wspólnego z KPWP, oba będą funkcjonować równolegle.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wypowiedź, we właściwym kierunku, o ile znajdą się takie pieniądze, też może to spowodować zwiększenie jakości pszczelarstwa w Polsce poprzez wyjście wielu pasiek z krzaków, świadomość rzeczywistej liczby rodzin pszczelich itp. Każde wsparcie dla dopłaty do zapylania jest cenne i jakkolwiek KPWP także należy do tej dopłaty podłączyć (będzie więcej pieniędzy) to nawet bez tego podłączenia jest to cenny wpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominamy o jednym - tak naprawdę to są nasze pieniądze wracające z tego co zabrał nam rząd.

Zapytam jutro wujka w dość podeszłym wieku (niestety dziadek nie żyje on pewnie by coś więcej wiedział) jak radzili sobie gdy nie było dopłat? Teraz proste rozwiązanie - dopłata i po sprawie, to nic że dostajemy 500+ które kosztuje nas 800 w podatkach. Brak dopłat spowodował by dwie rzeczy- spadek cen do poziomu tych jakie były przed dotacjami, no i brak problemów z papierologią i oskarżaniem o nieuczciwość.

Prezio PZP(r) nie pozwoli żeby znikł KPWP no bo z czego ogryzą za obsługę?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marszałek woj. wielkopolskiego rozdaje wg jakichś kryteriów(?) węzę / ryby wg Ewangelii/... Zainteresowani /pielgrzymi nasycą, na jakiś czas, żołądki/ i ... co dalej? Logicznie myślący dojdą do wniosku że trzeba rozglądać się za wędką!  Jakie to może dać efekt? A no, jak pisze powyżej p. Piotr - da powód do policzenia się pszczelarzy /i ilości rodzin/ ... i nic ponadto!  Jak to zburzyło  logiczny /choć nieco jarmarczny/  ład w obrocie woskiem wielokrotnie wykazywał robin. 

Potrzeba uregulowań prawnych/organizacyjnych które CAŁOŚCIOWO ujmą formy i metody wsparcia dla pszczelarstwa. Jedną z takich form mogłoby być dofinansowanie, z jakichś funduszy centralnych(?) spraw obrotu woskiem/węzą. Skorzystaliby z tego /prawie/ wszyscy pszczelarze choć na konto nic by nie wpłynęło. Podobnych tematów jest więcej...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

            No i mamy odkrycie. Farmer.pl napisał 22.01.2021,10.46: ,,Polski Związek Pszczelarski zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z apelem o objęcie co roku dofinansowaniem bezpośrednim każdej przezimowanej rodziny pszczelej.” PZP nie widział problemu przez długie lata Teraz pan Tadeusz Dylon pisze list do ministra. Pewnie lepiej bardzo późno niż wcale. Jak to jest nie dla poklasku, to może warto też wziąć się na odwagę i wysmarować jakiś własny memoriał. Nie koniecznie być gorliwym klakierem, ale realistą w współpracy z panem Tadeuszem Dylonem. To leży w wspólnym interesie wszystkich pszczelarzy, nawet takich co nie widzą w tym pożytku dla naszych pszczółek.           

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, rzeczywiście, nie zauważyłem pytania w poście maniek_mb. Nie, nie było oczywiście żadnych konsultacji. Pan Tadeusz Dylon raczył kiedyś powiedzieć w zacnym gronie, że jedyną aktywnością Polanki jest podłączanie się do dobrych inicjatyw PZP, więc może nie wypadało mu, nie wiem... zapytać? NIgdy nie zadzwonił od czasu, kiedy został prezydentem, więc i ja przestałem dzwonić po drugiej czy trzeciej próbie konsultacji. Od kiedy przejął Ambrozję, wyrzucił z niej parę wpisów, w których ktokolwiek ośmielił się wspomnieć o Polance, wiec i ja już się tam nie zalogowałem.

Nie odżegnuję się od współpracy, zapytany zawsze poprę ten pomysł, jeśli będzie okazja przedstawię stanowisko Polanki rozszerzające bezpośrednie wsparcie o przemodelowanie KPWP i przekierowanie lwiej części wsparcia na wsparcie bezpośrednie. Zrobimy to nawet bez konsultacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się o konsultacjach, w tym temacie, od jednego z członków Sejmowej Komisji Rolnictwa.  Z tego co mi wiadomo to wszystko jest na lodzie zapisane... Nie mam żadnego /od jakiejś znaczącej organizacji pszczelarskiej/ pełnomocnictwa aby szerzej włączyć się w temat. Jakie jest moje zdanie  napisałem powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż ja bym się aż tak bardzo Panu Dylonowi nie dziwił.

Naczyta się tu, oj naczyta ;- )

To i gadać może nie chcieć.

Prezes się dziwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
3 godziny temu, Piotr_S napisał:

Od kiedy przejął Ambrozję, wyrzucił z niej parę wpisów, w których ktokolwiek ośmielił się wspomnieć o Polance, wiec i ja już się tam nie zalogowałem.

A nie mówiłem - kupować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna w tym incjatywa Dylona, proszę zwrócić uwagę na towarzystwo posłów w tej incjatywie. To oni zapewne przymuszeni ? przez swoich Pszczelarzy z okręgu wyborczego postanowili zadziałać a Dylon - PZP tylko to firmuje. Cóż takie życie.

Jeszcze nic nie zrobił dla pszczelarstwa oprócz rozwalenia PZP i oddania go do realizacji celów biznesowych największej firmy pszczelarskiej. 

PS. Kto nie potrafi prowadzić pasieki bez dotacji lepiej niech się za pszczoły nie bierze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
Godzinę temu, adamski napisał:

Kto nie potrafi prowadzić pasieki bez dotacji lepiej niech się za pszczoły nie bierze. 

Kto potafi tego krew zalewa słuchając jaką pomoc otrzymuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, daro napisał:

A nie mówiłem - kupować ??

No nikt nie napisał za ile poszła Ambrozja.Jeśli dobrze pamiętam to za niewielkie pieniądze .No cóż Pan Tadeusz ograł Polankę .Był na naszym zebraniu wyborczym na Polance,był Wojtek Pelczar.Słuchał i słuchał,i przyglądał się nam.No jak go wybrali na prezydenta PZP zaczął działać.Pewno niektórzy wiedzą jaką rolę odrywał pan Wojtek Pelczar na zakupionym forum.Jaką jeszcze odgrywa.Pewno mają jakąś strategie długofalową.A co mi do tego.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, meteor napisał:

No nikt nie napisał za ile poszła Ambrozja.Jeśli dobrze pamiętam to za niewielkie pieniądze .No cóż Pan Tadeusz ograł Polankę .Był na naszym zebraniu wyborczym na Polance,był Wojtek Pelczar.Słuchał i słuchał,i przyglądał się nam.No jak go wybrali na prezydenta PZP zaczął działać.Pewno niektórzy wiedzą jaką rolę odrywał pan Wojtek Pelczar na zakupionym forum.Jaką jeszcze odgrywa.Pewno mają jakąś strategie długofalową.A co mi do tego.Pozdrawiam

Tadziu to nie istotne za ile, ważne że jest. Wojtek już jest zwykłym użytkownikiem ostatnio zrezygnował z funkcji administratora. Czy Prezydent PZP ograł Polankę nie sądzę. Zbyt dużo jest rzeczy do naprostowania w PZP. Własnym nazwiskiem nakreśla aktualny trend. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż miło mądrego poczytać. A mnie cieszy, że prezydent PZP realizuje stare pomysły Polanki. Nie ukrywam, że głośno o tym mówię. Rzeczywiście, jest wiele rzeczy do zrobienia. Może nawet i zbyt wiele. A my, róbmy swoje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2021 o 11:05, Piotr_S napisał:

(...) Od kiedy przejął Ambrozję, wyrzucił z niej parę wpisów, w których ktokolwiek ośmielił się wspomnieć o Polance, wiec i ja już się tam nie zalogowałem.

(...)

Wyżalę się. Wyleciałem z forum "ambrozja" kiedy zaskoczony bardzo hojną zbiórką wśród forumowiczów "na serwer" zapytałem o rzeczywiste koszty utrzymania forum i zaproponowałem (mam niejakie rozeznanie w tej branży) obniżenie kosztów utrzymania forum przez dobór firmy hostingowej w normalnej cenie. Żal mi tego, że straciłem kontakt z pszczelarzem, w którego pasiece stawiałem pierwsze kroki. Wyleciałem z forum bez uprzedzenia.

W tej chwili z cała odpowiedzialnością mogę napisać, że forum "ambrozja" to forum bazujące na dezinformacji i oszustwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Szern napisał:

Wyżalę się. Wyleciałem z forum "ambrozja" kiedy zaskoczony bardzo hojną zbiórką wśród forumowiczów "na serwer" zapytałem o rzeczywiste koszty utrzymania forum i zaproponowałem (mam niejakie rozeznanie w tej branży) obniżenie kosztów utrzymania forum przez dobór firmy hostingowej w normalnej cenie. Żal mi tego, że straciłem kontakt z pszczelarzem, w którego pasiece stawiałem pierwsze kroki. Wyleciałem z forum bez uprzedzenia.

W tej chwili z cała odpowiedzialnością mogę napisać, że forum "ambrozja" to forum bazujące na dezinformacji i oszustwie.

Kolego za czasów Bogdana było to inne forum. A jego odejście z tego świata pokazały ciemną stronę prozy życia. My głownie piszemy o tym co teraz tam się dzieje, gdzie właścicielem jest  Prezydent PZP. Choćby ostatni wpis właściciela Romek123

Cytat
Cytat

 

 

Koledzy, przy stole negocjacyjnym jest wiele stron, więc cytat powyżej jest jak najbardziej zasadny, jeżeli już będzie znana treść i obie strony zaakceptują to wówczas nastąpi odkrycie szczegółów.
Cierpliwości sprawy sprawnie posuwają się na przód.
Pozdrawiam.

                        Pytanie: czy władzę Polanki biorą udział w negocjacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maniek_mb napisał:

Pytanie: czy władzę Polanki biorą udział w negocjacjach?

Absolutnie nie. Nie spodziewam się jakiegokolwiek zaproszenia od strony obecnego prezydenta PZP. Jestem przekonany, że organizacje dawniej należące do PZP i inne nowo powstałe też nie zostały zaproszone. Ten tort nie po to powstaje, by się nim dzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że fosa pomiędzy pszczelarzami coraz głębsza.  Pszczelarzami czy władzami???  Jak "wielcy" potrafią skłócać tych "z nizin", mamy aż nadto przykładów.   Sądzę, że więcej wniosków, o tym wydumanym(?) antagonizmie, wyjaśni się po 22.02. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
W dniu 28.01.2021 o 21:37, ArkadiuszC napisał:

Brak dopłat spowodował by dwie rzeczy- spadek cen

Jak rozumiem miodu ? Jakie kuźwa dopłaty ?????????? 

To rekompensata za psucie rynku poprzez UE . Bezcłowy kontygent z UA  itp.

7 godzin temu, maniek_mb napisał:

Kolego za czasów Bogdana było to inne forum. A jego odejście z tego świata pokazały ciemną stronę prozy życia.

Dobre ! Naprawde mocny jesteś . To ,, wzór ,, moderacji na forum od czasów Pana ze Skierniewic . Jak pisałem - było kupować i pokazywać jakie być powinno .

 

7 godzin temu, maniek_mb napisał:

Pytanie: czy władzę Polanki biorą udział w negocjacjach?

Pytanie jest tendencyjne . Czy trwają jakieś negocjacje . ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, daro napisał:

Jak rozumiem miodu ? Jakie kuźwa dopłaty ?????????? 

To rekompensata za psucie rynku poprzez UE . Bezcłowy kontygent z UA  itp.

Dobre ! Naprawde mocny jesteś . To ,, wzór ,, moderacji na forum od czasów Pana ze Skierniewic . Jak pisałem - było kupować i pokazywać jakie być powinno .

 

Pytanie jest tendencyjne . Czy trwają jakieś negocjacje . ?

Nie szanowny kolego nie miodu, a cen sprzętu porównaj ceny przeddotacyjne i po wprowadzeniu dotacji.

Jak UE psuje rynek? Nie mam problemu ze zbytem miodu  - jeżeli to ma być rekompensata to podziękuję. Dostaniesz 70 zł do ula ale z podatków zabiorą ci 140. 

Ja utrzymam się bez dotacji w jakiejkolwiek formie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

          Jeśli nie ściema Pana Tadeusza Dylona to najwyższy czas na oficjalne wystosowywanie własnych Polankowych  dezyderatów, kierowane wprost do ministra. Głupio by było wyciągać kasztany z ognia cudzymi rekami.           ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
Godzinę temu, ArkadiuszC napisał:

Nie mam problemu ze zbytem miodu 

Po ile i od ilu lat za tę samą cenę . To taka podstawowa zasada ekonomi . są dwie krzywe popytu i podaży ich punkt przecięcia to cena rynkowa . Jeśli ingeruję się w krzywą podaży wpuszczając na rynek towar , w dodatku po zaniżonej cenie ,obniża się punkt przecięcia czyli cenę.

Mitologizujecie podwyzki cen sprzętu . W zeszłym roku kupiłem suszarke do pyłku od Konigina zrób za tę włąściwą cenę ( taniej ) cenę w takiej samej jakości to podbijesz rynek europejski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Szern napisał:

Żal mi tego, że straciłem kontakt z pszczelarzem, w którego pasiece stawiałem pierwsze kroki. Wyleciałem z forum bez uprzedzenia.

W tej chwili z cała odpowiedzialnością mogę napisać, że forum "ambrozja" to forum bazujące na dezinformacji i oszustwie.

Po pierwsze jak chcesz wrócić i skontaktować   się z przyjacielem nie ma problemu ,moderacja jest teraz mniej impulsywna  ;) .

Napisz do mnie czy któregoś z moderatorów lub  do właściciela ,albo  po prostu załóż znów konto ,tylko teraz trzeba podać nr. tel. i jest on weryfikowany . Nie ma ananimowego rumakowania .

I tutaj dalsza część .

Co takiego cię zmyliło? ,kto cię wprowadził w błąd ? . Chłopie obrażasz piszących na forum.

Napisz  na jakiej podstawie tak twierdzisz.

 

maniek_mb  od dawna wiadomo że rewolucja startuje pod hasłami ogólnymi ,ale  negocjują delegaci.

I "lud" nie wie o szczegółach negocjacji ,dowiaduje się o efektach ,może mało lotne ale to się nie zmieniło .

Po za tym np; Piotr odbiera tel. od szarych członków  ,pewnie i tamten Pan też więc droga wolna .

Nie o wszystkim trzeba trąbić pod kościołem .

Zostało napisane  wyraźnie że.

Dopłaty do rodziny mają być ,ekstra ,niezależnie od tych  istnieją .

Co do "rozbioru polski na, niezależne i samorządne związki pszczelarskie"

Mam taki pomysł żeby tych co do tego doprowadzili teraz ,zamknąć o chlebie i wodzie  w jednej sali ,i wypuścić dopóki się nie dogadają .

 

daro  - po 45zł wielokwiat ,też nie mam,bo było mało ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...