Skocz do zawartości
Szern

Wysyłka miodu

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się,

Chciałbym prosić o Wasze opinie co do wysyłki miodu.

Do tej pory wysyłałem go InPostem, ale w tym roku zgubili mi ubezpieczoną paczkę z dziesięcioma słoikami i odmówili wypłaty odszkodowania, bardzo mętnie argumentując, że wysyłka miodu nie jest dozwolona.

Chciałbym zapytać: w jaki sposób wysyłacie miód? W których firmach kurierskich jest to dopuszczalne i legalne? Będę wdzięczny za wszystkie rady na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
2 godziny temu, Szern napisał:

i odmówili wypłaty odszkodowania, bardzo mętnie argumentując, że wysyłka miodu nie jest dozwolona.

Żadne mętnie . Regulaminy trzeba czytać . Nie wolno przesyłać żywności czymkolwiek w tym miodu , pyłku. Nie ma przewoźnika zywności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się jak najmniej wysyłać miód, ale są dwie możliwość aby coś takiego robić. Jedna możliwość są to słoiki z tworzywa sztucznego, które produkuje jedna z wiodących firm pszczelarskich, w których wysyłaliśmy miód do Anglii, i z powodzeniem dotarł  Druga możliwość to jest firma która produkuje pojemniki styropianowe . Dwa razy w tym sezonie wysyłałem w takich miód i też dotarł szczęśliwie. Uzgadniając taką wysyłkę , zgadzam się tylko wtedy, kiedy klient potwierdzi, że w razie szkody, nie będzie ode mnie dochodził  kosztów. Pozdrawiam.

ed3a86d32d20a7eb4b63129b90e645ff.jpg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, daro napisał:

Żadne mętnie . Regulaminy trzeba czytać . Nie wolno przesyłać żywności czymkolwiek w tym miodu , pyłku. Nie ma przewoźnika zywności .

"Regulaminy trzeba czytać" możesz zastosować do siebie.

W regulaminie nie ma na ten temat mowy, a powołano się nie na regulamin, ale na instrukcję "Zasady przygotowania i przechowywania przesyłek InPost", który to cytat zamieszczam "Artykuły spożywcze. Suplementy diety. Przewóz towarów łatwo psujących się, wymagających temperatury kontrolowanej i/lub szczególnych warunków przechowywania i przewozu jest zakazany w sieci InPost. Pozostałe towary akceptowane są bez dodatkowych uwarunkowań z wyjątkiem towarów płynnych - maksymalna pojemność opakowania jednostkowego to 750 ml, pod warunkiem zabezpieczenia przed samoistnym wyciekiem (z wyłączeniem butelek i opakowań szklannych)."

Miód nie jest towarem łatwo psującym się, ani płynnym (krupiec).

Koniec tematu z mojej strony. Zupełnie nie chodzi mi o to, aby to rozdrapywać, ale aby znaleźć przewoźnika, który legalnie i uczciwie przewiezie miód. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Karpacki napisał:

Ja staram się jak najmniej wysyłać miód, ale są dwie możliwość aby coś takiego robić. Jedna możliwość są to słoiki z tworzywa sztucznego, które produkuje jedna z wiodących firm pszczelarskich, w których wysyłaliśmy miód do Anglii, i z powodzeniem dotarł  Druga możliwość to jest firma która produkuje pojemniki styropianowe . Dwa razy w tym sezonie wysyłałem w takich miód i też dotarł szczęśliwie. Uzgadniając taką wysyłkę , zgadzam się tylko wtedy, kiedy klient potwierdzi, że w razie szkody, nie będzie ode mnie dochodził  kosztów. Pozdrawiam.

ed3a86d32d20a7eb4b63129b90e645ff.jpg.jpg

Baaardzo dziękuję za konkretne wskazówki. Wprawdzie plastykowych słoików wolałbym uniknąć, ale opakowanie ze styropianu jest świetnym pomysłem. Poszukam tego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
1 godzinę temu, Szern napisał:

Zupełnie nie chodzi mi o to, aby to rozdrapywać, ale aby znaleźć przewoźnika, który legalnie i uczciwie przewiezie miód. 

Toż napisałem . Nie ma . Ba jak peknie i się wyleje na sortowni to mogą obciążyć za czyszczenie lini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...