Skocz do zawartości
Karpacki

Literatura pszczelarska

45 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna porcja nadmiarów czasopisma Pszczelarstwo. Ofertę planuję zakończyć na roku 2000, gdyż aktualnych jest wiele na aktualnych portalach ogłoszeniowych. Nadmieniam tylko ,że posiadam też wiele nadmiarów tego pisma z lat 2000 i młodszych.

Rok 1994  nr.  4, 5, 6, 7, 7, 8, 9. 

Rok 1995 nr.  1, 2, 4, 5, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. 

Rok  1996 nr.  cały rocznik + nr. 1, 2, 8, 10. 

Rok 1997 nr.  cały rocznik + nr. 4, 5, 8, 11, 12.

Rok  1998 nr.  cały rocznik + nr. 1, 2, 4, 5, 6, 6, 7, 10, 11, 12.

W dalszej kolejności przedstawię kolejne pozycje książkowe z moich nadmiarów. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do prezentacji nadmiarów książkowych, które są do dyspozycji zainteresowanych kolegów.  Najmniej zainteresowany jestem tym , aby pozbyć się ich za parę groszy.  Najlepiej jeśli ktoś chętny , mógł by zaproponować jakiś przedmiot mogący spełnić rolę w różnych dziedzinach kolekcjonerstwa pszczelarskiego. Może to być jakaś broszura , książka , znaczek w klapę marynarki czy inna pamiątka pszczelarska. Działów kolekcjonerstwa pszczelarskiego jest tak wiele , że nie sposób tu wszystkich wymienić. Może to być filatelistyka pszczelarska, numizmatyka, itd. itp. Więcej na ten temat można przeczytać w dziale "Kolekcjonerstwo pszczelarskie, w innej części tego forum. Pozdrawiam.

DSCF1879.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się. że niektórzy chociaż nie kolekcjonują jeszcze z zapałem literatury pszczelarskiej, posiadają też czasem jakieś nadmiary książek , których chętnie się pozbywają.  W taki sposób pojawiają się u mnie niektóre pozycje , które już komuś wysłałem, lub wcześniej nie były u nie w wykazie nadmiarów. Tak więc mogą pojawić się jako oferta nadmiarowa pozycje, które już musiałem z tego wykazu zdjąć. Pozdrawiam.

DSCF1889.JPG

DSCF1888.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z nabyciem niewielkiego zbioru książek pszczelarskich , znów mogę oferować pozycję którą pokazuję na zdjęciu.  Nabyłem ostatnio w pakiecie 9 książek, z których tylko dwie powiększyły mój zasadniczy księgozbiór. Reszta powiększyła zasoby nadmiarów. Pozdrawiam.

DSCF1847 (2).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany starszymi numerami czasopisma "Pasieka", to podaję posiadane nadmiary tego czasopisma.

 Rok 2003  numery: 1, 2, 2, 2, 3, 4. 

 Rok 2004  numery 2, 2, 

 Rok 2005 numery  cały rocznik  + nr. 2, 5, 6, 

 Rok 2006 numery  5, 6, 

 Rok 2007 numery  2, 3, 4, 5, 6, 

DSCF1879.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje , trafiają się jednak koledzy, którzy korzystają z ofert jakie przedstawiane są w tym wątku, i dzięki temu mają miejsce transakcje , które cieszą mnie tym bardziej kiedy nie są typowymi zakupami, tylko wymianą coś za coś i dzięki temu obydwie strony powiększają swoje zasoby kolekcjonerskie, niekoniecznie w dziedzinie literatury, ale także w innych  dziedzinach pszczelarskiego kolekcjonerstwa.  Na tej też zasadzie nie ma już oferowanego poprzednio ładniejszego wydania Hodowli Pszczół, a do dyspozycji jest jeszcze wydanie które poniżej przedstawiam. Pozdrawiam.

hp.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziedzinie zbieractwa literatury stale coś się dzieje. Skutkiem tych działań , niektóre pozycje pojawiają się , w wykazie nadmiarów.  Już nie ma pozycji "Zakładamy Pasiekę" , jest za to Terminarz Pszczelarski" pod redakcją Jerzego Marcinkowskiego. Też fajna pozycja  Może kogoś zainteresuje. Pozdrawiam.

 

DSCF1886.JPG

Edytowane przez Karpacki
zmiana oferowanej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach kiedy Dom Pszczelarza , służył dla dobra wszystkich pszczelarzy , trwała w nim ożywiona działalność wydawnicza. Co prawda dysponowano w nim niezbyt wysokiej klasy maszyną do druku, ale wydawano w nim wiele broszur i wydawnictw periodycznych przeznaczonych  przede wszystkim dla pszczelarzy zainteresowanych tym, co się tam działo, a także turystom tłumnie odwiedzającym ten Dom. To dla ich potrzeb , drukowane były broszury zawierające podstawową wiedzę w dziedzinie Apiterapii, i podstawowe wiadomości , jak używać  produktów pszczelich , aby pomagały nam w utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Tych broszur było wiele. Wiele z nich można u mnie znaleźć w nadmiarach literatury, jakie tu staram się pokazywać.  Pozdrawiam.

DSCF1884.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pozycja , która wyszła nakładem poligrafii w Kamiannej, która była adresowana szczególnie dla tych , którzy odwiedzali ten Dom, jako ewenement w skali nie tylko kraju ale być może Europy.  W tej skromnej broszurze, zawarto podstawową wiedzę, jak powstał ten Dom, i jak wielki wysiłek poniosło środowisko pszczelarzy, aby ten obiekt mógł powstać.  W tym czasie nikt nie był w stanie przewidzieć , co w późniejszym czasie z tym Domem się stanie.  Jacy ludzie i jakie interesy będą chcieli na nim zrobić.  Ta niewielka broszura , wydana w wielotysięcznym nakładzie pokazywała na jak wiele stać zdrową część środowiska pszczelarskiego. Pozdrawiam.

DSCF1886.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pozycja z moich nadmiarów , które były wydane w Małej Poligrafii w Kamiannej   Wyszła tam bardzo duża ilość tych  pozycji , głownie w postaci broszur, które można dziś traktować jaki forpocztę wydawnictw dotyczących Apiterapii w Polsce.  Jest moim zamiarem pokazanie ich wszystkich, co dopiero mogło by pokazać ile tego było.  Nie wszystkie jednak są u mnie nadmiarami, więc nie pasuje ich tu pokazywać, chyba że został by uruchomiony specjalny temat , mający za zadanie właśnie pokazanie ich, a nie koniecznie , jako oferty do pozbycia.  Pozdrawiam. 

DSCF1887.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna propozycja broszury, która znalazła się wśród moich nadmiarów.  Był okres , kiedy podobnych broszur wychodziło dużo o różnej tematyce pszczelarskiej. Można było je brać na stoiskach  jakie miały miejsce w czasie Ogólnopolskich Dni Pszczelarza , lub innych pszczelarskich imprez regionalnych. Dziś już wszystko jest skomercjalizowane, i jeśli już można coś  otrzymać za darmo, to najwyżej jakiś katalog reklamowy firmy, która w następstwie tej darowizny, "odrobi sobie" tą stratę w cenach oferowanych produktów.  Pozdrawiam.

DSCF1889.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nabytych w tym tygodniu książek o tematyce pszczelarskiej, kolejna z nich zasiliła mój wykaz nadmiarów. Jest to pozycja w miarę młoda , jedna z ostatnich jakie wydał profesor Czarnecki .  Traktuje o propolisie i jego zastosowaniu w Apiterapii. Praca napisana zwięźle i zrozumiale , pozwala poszerzyć nasze wiadomości na temat tego produktu pszczelego. Pozdrawiam.

nadw.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach, udało mi się nabyć prawie komplet czasopisma pszczelarskiego jakie wychodziło w okresie ostatniej wojny za akceptacją okupantów. Są one oprawione w jeden duży album i zawierają jeszcze dodatkowo komplet wydawanych osobno ulotek - informacji na temat chorób pszczelich.  W związku z tym stały się u mnie nadmiarami , wcześniej nabyte, luźne niektóre numery tego pisma. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu i ewentualnego uzgodnienia , co za co można by oferować , celem powiększenia i wzajemnego wzbogacenia zbioru. Pozdrawiam.

Pszczelarz.jpg

Pszczelarz2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzeniem moim jest uruchomienie  wątku podobnie jak Majsterkowicza, takiego który nazywał by się  Kącik Kolekcjonera.  Jednak nie wydaje mi się , aby był on w dziale Giełda Ogłoszenia ,   bo przecież kolekcjonerstwo , to nie tylko handel i sprzedaż.  To często przeróżne formy poszukiwania , wymiany  i temu podobne sposoby pozyskiwania i powiększania kolekcji tematycznej.  Zanim jednak powstanie wątek w postaci jaka jest właściwa, chciał bym przedstawić pozycję książkową , którą można ocenić jako klasykę z okresu międzywojennego . Jest to książka autorstwa Antoniego Demianowicza " Pszczoły Ich Życie i Hodowla"  z 1936 roku wydana nakładem Rodziny Kolejowej.  Str. 304  Książka jest w idealnym stanie , utrzymana perfekcyjnie, i wystawiam ją jako propozycję dla wymiany , aby dzięki niej wzbogacić stan zbioru jaki posiadam.  Oczekuję na propozycję co za to? Oczywiście proszę nie pytać za ile? , bo gdybym chciał się jej pozbyć za parę groszy, już dawno zapomniał bym , że miałem ją w nadmiarze. Chętnie wymienię ją za pozycję ze zbliżonego okresu wydania , i o podobnym stanie technicznym. W razie czego , każdą propozycję rozważę i wyrażę zdanie. Pozdrawiam.

demia..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziekowania dla Pana Czeslawa.W starych zbiorach odnalazl i mi przesla dokumentacje  ula Lewickiego.

Podzikowanie za pasje Pana Czeslawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...