Skocz do zawartości
Karpacki

Literatura pszczelarska

45 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim okresie przybyło na forum dużo nowych użytkowników. Być może wśród nich znajdą się tacy, którzy chcieli by sobie skompletować jakieś braki w swoich biblioteczkach. Mam bardzo dużo nadmiarów zarówno w czasopismach pszczelarskich  takich tytułów jak Pszczelarstwo, Pszczelarz Polski czy Pasieka. Mam tez w nadmiarach wiele pozycji książkowych  oczywiście dotyczy to  głownie wydawnictw z okresu powojennego.  Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu. Możliwa  jest wszelka forma rozliczeń. Można np. za czasopisma czy książki , oferować inne w  zamian, lub jakieś inne pamiątki pszczelarskie , niekoniecznie literaturę. Mogą to być proporczyki, znaczki okolicznościowe wpinane w klapę marynarki , lub nawet jakieś inne rzeczy, byle były związane z tematyką pszczelarską .  Zdjęcie fragmentu zbioru książek  poniżej , jest tylko ilustracją tematyczną , nie stanowi oferty handlowej.  W miarę czasu , będę umieszczał oferty konkretnych pozycji książek i czasopism , jakie można pozyskać z moich nadmiarów. Pozdrawiam.

DSCF1836.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnym zadowoleniem mogę napisać , że zanim jeszcze rozpocząłem pokazywać książki czy czasopisma , które są na zbyciu, już odzywają się chętni do zakupu niektórych z nich.  Zaczynam więc prezentować  poszczególne pozycje jakie są u mnie nadmiarami . Jeszcze raz przypominam , że zdjęcie poglądowe jakie załączone jest przy poprzednim poscie, nie jest ofertą do pozbycia. Kolejno będę prezentował pozycje, które można nabyć w rożny, zaproponowany sposób. Pozdrawiam.

DSCF1839.JPG

DSCF1840.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś chcę pokazać kolejną książkę z tych , które są u mnie w nadmiarach i można je nabyć.  Najlepiej zaproponować coś w zamian tak , aby była jakaś szansa na  wzbogacenie moich zbiorów. Rozliczenie nie musi być "aptekarskie".  Sztuka za sztukę, lub jakaś pamiątka związana z pszczelarstwem ucieszy mnie szczególnie wtedy , kiedy będzie pochodziła z jakiegoś odległego terenu , co sprawia że nabycie jej przeze mnie, mogło być utrudnione.  Pozdrawiam. 

 

DSCF1841.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Bardzo chętnie zakupię " Fenomen pszczół miodnych" Tautz i ewentualnie " Pszczelnictwo " Prabucki . Dosyć wygodna jest forma wysyłki pobraniowej na koszt adresata, Pocztą Polską. Sprzedający nie ponosi żadnych kosztów. Mój telefon 503 355 952 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego PIORUN.  Piszę na forum , gdyż prawdopodobnie uznał kolega , że pierwsze zdjęcie , jakie umieściłem poglądowo pisząc pierwszą wiadomość w tym  wątku , jest ofertą do zakupu.  Dwukrotnie pisałem ,że to nie oferta. Tak się składa , że z tych dwóch pozycji, "Pszczelnictwo" pana Prabuckiego , jest w wykazie moich nadmiarów, i jest możliwe do nabycia, jednak książka "Fenomen pszczół miodnych" , na dzień dzisiejszy nie jest do zbycia.  Oczywiście moją intencją jest , aby powstała tutaj  możliwość uzyskania wiedzy, kto być może , posiada jakieś pozycje w nadmiarze i mógł by je odstąpić. Podobnie moją intencją jest aby można było tu zgłaszać swoje potrzeby i uzyskać informacje , że ktoś taką pozycję posiada , i może ją zbyć zgodnie z ustaleniami dwustronnymi pomiędzy zainteresowanymi kolegami.  Wyraźnie zauważalne jest zmniejszenie zainteresowania literaturą pisaną na rzecz wiedzy zawartej w internecie.  Ja jednak mam nadzieję, że to kwestia chwilowej mody, która w miarę upływu czasu zmieni się , chociażby dlatego, że w internecie jest wiele wiedzy dobrej, ale też wiele materiałów , które nie mają większej wartości merytorycznej, a często mają na celu , zaistnienie autora materiału w sieci. Zachęcam więc do zgłaszania swoich oczekiwań i ofert.  Ja oczywiście nie przedstawiłem jeszcze wszystkich książek , które u mnie są w dziale nadmiarów. A oczekują jeszcze oferty w dziedzinie czasopism pszczelarskich, których mam ogromne ilości.  Mógł bym oczywiście w jednym poscie opublikować całą listę nadmiarów , która prawdopodobnie za kilka tygodni zeszła by w wykazie tematów tak nisko, że mało kto już by tam zaglądał. Dlatego chcąc , aby temat był żywy, i ciągle się aktualizował, postanowiłem co pewien czas umieszczać kolejną ofertę. Korzystając z okazji  umieszczam kolejną . Pozdrawiam.

 

DSCF1860.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I następne dwie. Zainteresowanych proszę o kontakt e-mailowy gdyż na PW wkrótce zapcha mi się skrzynka. Mój e-mail to :  pasieka@berest.pl.  Pozdrawiam.

DSCF1845.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna oferta tego co mi zbywa. Niektórzy piszą na e-maila w sprawie pozycji książkowych , których ja nie posiadam w nadmiarze. Tych wszystkich zapraszam , aby tu właśnie zgłaszali swoje potrzeby. Taki między innymi cel ma otwarcie tego tematu. Ja sam też nabył bym niektóre pozycje których nie posiadam z chciał bym mieć je w swojej bibliotece. Na przykład chętnie nabył bym książkę "80 lat wśród pszczół " autora Radomskiego.  Mógł bym za nią dać jakieś pozycje z moich nadmiarów lub zapłacić. Pozdrawiam.

DSCF1844.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś chcę zaproponować pozycję która jest bardzo cenna ze względu nie tylko za zawartość prezentowanych w niej prac, ale także  na niewielki nakład tego wydawnictwa.  Po Międzynarodowym  Sympozjum Apiterapii w Krakowie w 1985 roku, została wydrukowana praca zawierająca główne tematy z tego Sympozjum.  Jest to praca w formacie A4  zawierająca 199 stron.   Mówiąc o niewielkim nakładzie tej pozycji, można porównać go do np . "Encyklopedii Pszczelarskiej " z 1989 roku. Wyszła ona w nakładzie  100 000 sztuk i dzięki temu dziś jest najczęściej oferowaną pozycją książkową z tematu pszczelarstwa w Internecie.  Biorąc pod uwagę ilość pszczelarzy w Polsce, każdy musiał by kupić sobie po trzy sztuki tej książki, a przecież wiemy, że wielu nie kupuje prawie żadnej.  Prezentowana pozycja została wydana w jednym tysiącu egzemplarzy, z czego część trafiła za granicę , chociażby dla tych, którzy na tym Sympozjum głosili referaty. Pozdrawiam.

DSCF1865.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejka pozycji książkowych z pszczelarstwa jest jeszcze dość długa , a czekają w kolejności jeszcze czasopisma , które też niektórzy zbierają i czasem braknie im jakiś numer, zwłaszcza kiedy chcą aby introligator ładnie oprawił im kompletny rocznik. Dlatego kolejna propozycja z moich nadwyżek.   Pozdrawiam. 

DSCF1864.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam nic do zaproponowania w zamian ponieważ tworze dopiero biblioteczkę. Dlatego chętnie nabędę:

1. Pszczoły i las

2. Gospodarka pasieczna na terenach spadziowych

3. Pszczoły na spadzi.

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego. Już kilka osób zwraca się o książki będące na zbiorczym zdjęciu , załączonym do pierwszego postu w temacie literatury pszczelarskiej. W tej wiadomości wyraźnie napisałem , ze to zdjęcie nie jest ofertą handlową, a tylko pokazuje część zbioru, jako wskazanie o co chodzi.  Proszę więc nie pisać w sprawie książek pokazanych na tym zdjęciu tylko o takie , które w następnej kolejności pokazuję już jako oferty z moich nadmiarów.  Aktualnie z tego co Pan zapotrzebował, mogę odstąpić pozycję , "Pszczoły na spadzi" .  Gospodarka Pasieczna na terenach spadziowych w ubiegłym tygodniu została wysłana na zasadzie wymiany , także w okolice Rzeszowa.  Pozycja pt. "Pszczoły  i las" na dzień dzisiejszy nie jest na zbyciu. To jednak może się zmienić, gdyż niektórzy z potrzebujących, oferują w zamian inne pozycje, i one jeśli będą stanowiły u mnie nadmiar, zostaną w tym wykazie umieszczone. Proszę podać adres na jaki mogę wysłać szukaną książkę. Najlepiej na adres e-mail lub PW. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja literatury z moich nadmiarów. Muszę powiedzieć, że niewielki ruch w temacie na stronach forum, nie oddaje rzeczywistego zainteresowania przy pomocy innych rodzajów kontaktów takich jak e-mail czy PW.  Nie wiem dlaczego niektórzy mają jakiś opór przed opublikowaniem swoich potrzeb.  Poza forum piszą i pytają o różne tytuły książek, a na forum jakoś nie mają odwagi napisać , że poszukują tego czy tego. Trudno, ale ja będę systematycznie umieszczał swoje oferty,  chociaż nie ukrywam , że sam bym też niektóre pozycje kupił. Czasem ktoś taką pozycję , której szukam , posiada, i skoro nie jest kolekcjonerem , mógł by za nią otrzymać coś więcej , dlatego zachęcam. Za coś co wzbogaci moją kolekcję , jestem w stanie dać , dwie lub trzy pozycje z moich nadmiarów, lub zapłacić , jeśli taka była by wola sprzedającego. Pozdrawiam.

DSCF1862.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna porcja literatury pszczelarskiej z moich nadmiarów.  Dziś oferuję poważne pozycje. Zwłaszcza książka pt."  Społeczeństwa Owadów", to bardzo cenna rzecz, traktująca nie tylko o pszczołach ale także o innych owadach żyjących społecznie.  Wiedza na ten temat bardzo się przydaje , zwłaszcza wtedy , kiedy mamy do czynienia z ludźmi, których gościmy w pasiece lub takich , którzy przychodzą kupić jakieś produkty pszczele. Zdarza się , że wiedza ich o owadach jest tak niska, że nie rozróżniają pszczoły od osy, a na trzmiela mówią "bąk", i tym podobne określenia. Pszczelarz , posiadający w tym zakresie wiedzę, i potrafiący ze zrozumieniem wytłumaczyć , co i jak, zyskuje w oczach tych ludzi uznanie i autorytet. Dlatego warto , nie tylko znać ogólne różnice , ale też więcej szczegółów, na wypadek dodatkowych pytań , jakie mogą zadać zainteresowani. Pozdrawiam.

DSCF1849.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim podam kolejne propozycje nadmiarów książek, zacznę powoli wymieniać nadmiary z czasopism pszczelarskich.  Zaczynając od Pszczelarstwa, którego nadmiarów mam najwięcej.  Jednorazowo , aby nie rozbudowywać pojemności posta ponad miarę , będę przedstawiał nadmiary z kolejnych 5 lat , w których posiadam nadwyżki. A więc kolejno:   

Rok 1967  nr. 3, 6 

Rok 1968 nr.  1, 1, 2, 3, 

Rok 1971 nr.  1, 2, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 

Rok 1973 nr.  7, 8, 9, 10, 11, 

Rok 1974 nr.  2, 3, 7, 10, 

W kolejnych wpisach będę  podawał nadmiary z kolejnych lat.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję kolejną porcję czasopisma Pszczelarstwo, które posiadam w nadmiarach , i z których można uzupełnić swoje ewentualne braki. Pozdrawiam.

Rok 1976 nr.  2, 3 , 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 3, 6, 12. 

Rok 1977 nr.   cały rocznik + nr. 9, 10. 

Rok 1978 nr.   cały rocznik + nr. 3. 

Rok 1979 nr.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12.

Rok 1980 nr.  cały rocznik + nr. 1, 10, 11, 11, 12.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wykaz nadmiarów Pszczelarstwa z lat 1981 - 1985

Rok 1981 nr.  cały rocznik  + nr. 1, 2, 4,  5, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 11, 12.

Rok 1982 nr.  cały rocznik + nr.  1-2-3, 1-2-3, 1-2-3, 4, 4, 5, 5, 8, 8, 9, 10, 11, 12.

Rok 1983 nr.  cały rocznik + nr. 3, 4, 5, 6, 8, 8, 10, 11, 12, 12. 

Rok 1984 nr.   cały rocznik  podwójnie.

Rok 1985 nr.  cały rocznik ,  cały rocznik, + nr. 1.

Wkrótce następne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wykaz nadmiarów Pszczelarstwa z lat 1986 - 2000. 

Rok 1986 nr.   cały rocznik + 1, 1, 2, 5, 7-8, 7-8, 9, 11, 11, 12, 12, 

Rok 1987 nr.  1, 2, 2, 3, 3, 4, 6, 7-8, 7-8, 7-8, 9, 10, 12, 

Rok 1988 nr.  3, 4, 5, 6, 7, 7, 11,11, 12, 12, 

Rok 1999 nr.  cały rocznik +1, 2, 3, 3, 6, 8, 9, 9, 11, 12, 12, 

Rok 2000 nr.  1, 3, 4, 6, 6, 7, 7, 8, 8, 9, 10, 11, 11,  12 Pięć egzemplarzy

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poscie zostało "przeskoczonych kilka lat, gdzie po 1988 roku , nastąpił wykaz nadmiarów z 1999-tego.  Dane te są jak najbardziej aktualne, a teraz uzupełniam te  lata, które zostały pominięte.

Rok 1989 nr.   cały rocznik + nr. 7, 10, 11, 12. 

Rok 1990 nr.   cały rocznik + nr. 1-2-3, 1-2-3, 4, 4, 5,5, 6, 6, 8, 9, 10.

Rok 1991 nr.   cały rocznik + nr. 1, 1, 3, 5, 6, 7, 9, 9, 10, 10, 11, 11, 11, 12. 

Rok 1992 nr.  4, 4, 5, 5, 7, 7, 8, 8, 10, 10, 11, 11, 12.

Rok 1993 nr.  1, 2, 12, 

Kolejne lata w dalszych postach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...