Skocz do zawartości
Atena

Podatek cukrowy

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni mamy podatek cukrowy. Zapewne większość zna, przynajmniej w zarysie, zasady i uzasadnienie jego wprowadzenia.  Miód często jest substytutem cukru i w tym kontekście może być brany pod uwagę przy ocenach wprowadzenia rzeczonego podatku. Przyznam, że nie mam sprecyzowanego zdania, widzę pozytywy i negatywy tego rozwiązania ale, na razie, nie mam zamiaru dawać komentarza choćby z tej przyczyny że nie widzę aby miał on znaczący wpływ na mój budżet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogłeś skomentować zawartą informację a nie skomentować to że ja, na razie, nie mam ochoty wypowiadać się na temat który jest nowy i, jak sądzę, niewiele mnie będzie dotyczył. To co napisałeś to raczej żenada nie zasługująca na uśmiech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie Ateno życzysz skomentuję to w Twoim stylu:

Czy wprowadzenie podatku cukrowego spowoduje braki cukru w handlu?

Czy w 2021 r my pszczelarze, pomni doświadczeń przeszłych i teraźniejszych 

 możemy spokojnie czekać na dostawy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylu nie da się podrobić... Komentujesz w SWOIM STYLU. Niech go bywalcy portalu oceniają. Wsparcie prawdziwego satyryka nie pomoże... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Atena napisał:

na razie, nie mam ochoty wypowiadać się na temat który jest nowy i, jak sądzę, niewiele mnie będzie dotyczył.

Już rozumiem nie masz ochoty się wypowiadać, bo temat Cię nie dotyczy

 i w tym celu założyłeś specjalny wątek na forum.

Wszystko jasne i logiczne.

Dictum sapienti sat jak mawiali starożytni potomkowie swoich romańskich protoplastów

mniej niż 4000 lat temu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czargu nie kumam, czy chodzi Ci w czasie projekcji 1.30 – 4.06 o prorocze nawiązanie przed 40 laty do aktualnej sytuacji szczepień przeciw covid, czy może o ten słoik miodu który stoi na scenie i nie jest jeszcze kupażowany ze składników o różnistym pochodzeniu?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, robinhuud napisał:

 Teraz czargu nie kumam, czy chodzi Ci ...

Chodziło o jedno i drugie, ale także o trzecie , czwarte i piąte - interpretacji skeczu Laskowika i Smolenia może być bardzo wiele, ważne żeby odnosiły się one do aktualnej sytuacji w kraju i żeby były bardzo luźno związane z tematyką pszczelarską tylko tak zbliżają się do stylu newsów Pana Ateny, które TUTAJ parodiuję/naśladuję/małpuję i sentencjami opatruję - Quidquid latine scriptum est, altum videtur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Może zbyt trudnym do rozszyfrowania jest zawarte,  w pierwszym moim wpisie, zdanie które zawiera sens całości notki, zacytuję je ponownie...

MIÓD często jest substytutem CUKRU i w takim kontekście może być brany pod uwagę przy ocenach rzeczonego podatku. Uważam, że sprawa gospodarczo/społecznie dotknie, w różnych kontekstach i w różnym stopniu większość społeczeństwa.  I co tu jest do parodiowania/ naśladowania/małpowania - nie rozumiem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Piwo miodowe objete tym podatkiem . Trzepanie piany - nieopodatkowane .

Dyskusja ruszyła razem z podatkiem .Małpki kupiliście czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Atena napisał:

Uważam, że sprawa gospodarczo/społecznie dotknie, w różnych kontekstach i w różnym stopniu większość społeczeństwa.  I co tu jest do parodiowania/ naśladowania/małpowania - nie rozumiem.  

Dotknie albo nie dotknie, zasadniczo się z Tobą Ateno zgadzam - nie ma co małpkować.

Trzeba być twardym a nie miętkim, nie certol się, kupuj w litrowych, czniaj na małpki i odstaw colę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Próba  robienie z każdego tematu,  który tknę na tym portalu, jakiejś błazenady nie przydaje Ci autorytetu - co mi tam, wszak to nie o mój autorytet chodzi. W poniedziałek napisałem, że na mój budżet nie będzie miało wpływu bo wódki nie pijam /co nie znaczy że jestem abstynentem/ słodzonych napojów i pseudosoków też nie kupuję /mam swoje/. Istotną sprawą jest to że już dzisiaj co trzeci rodak ma nadwagę a w ciągu ubiegłego roku przeciętnemu Polakowi /i Polce/ przybyło dwa kilogramy.  Angażuj dalej swój intelekt aby temat ośmieszyć bo napisał go Atena... 

 Jeżeli każdy temat, który ja tu podnoszę, chcesz sprofanować - to proszę, jest następny; ktoś komuś w niedzielę zniszczył pasiekę koło Wałcza. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
53 minuty temu, Atena napisał:

Istotną sprawą jest to że już dzisiaj co trzeci rodak ma nadwagę a w ciągu ubiegłego roku przeciętnemu Polakowi /i Polce/ przybyło dwa kilogramy. 

Jak takiś dbały to niech zakażą sypania cukru do kiełbas , niech zakażą stosowania karagenu ( powodujęcego raka jelit ) do nabiału ,obniżą poziom wody w produktach wędliniarskich ( podniesie się cena ) niech piwo wróci do artykułów spożywczch  ( robienie ,,piwa ,, z gówna do biedry ), niech zakażą syropu glukozowego ( z kukuruzy ) w art. spozywczych  . Niech nadzór nad zywnością wróci do sanepidu( odkręcenie psl -owskiego kantu )  . Oraz wiele parszywych spraw robionych z żywnością wzorem USA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to był "kant" to należy go wygładzić... Można to zrobić zmieniając prawo. Urzędnicy, służby państwowe, mogą działać w ramach obowiązującego prawa. Dziś niech swoje moce sanepid wykorzystuje w walce z zarazą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Toż PSL tworzył te prawo od II wojny światowej .Podziękowania za zdrową zywność , że o ziołomiodzie nie wspomnę , jego też ministerstwo nazywa produktem .

1449357491_w6exgf_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Może to  nie ma bezpośredniego związku z pszczołami/miodem / podobnie jak zamieszczona wyżej  etykieta/ ale usłyszałem wczoraj w Radio Zet że ma być importowana coca-cola z Czech jako środek odrdzewiający.  Nie wiem co na to konsumenci tego odrdzewiacza?  Pominę tu polityczny wydźwięk zagadnienia /nie dostrzegam roli partii politycznych w produkcji napoju/odrdzewiacza/ jako że to sprawa konsumentów którzy chcą / z własnej i nieprzymuszonej woli/ ów odrdzewiacz spożywać. 

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podają wiarygodne źródła rządowe nastąpił spadek, o 20%, spożycia napojów dosładzanych. Cieszą się lekarze i producenci soków naturalnych, niedosładzanych... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...