Skocz do zawartości
czarg

Kontrola IJHARS

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zakończyła się u mnie kontrola IJHARS pobrano próbki miodu i wzory etykiet, zabezpieczono kontrpróbki.

Piszę o tym dlatego, że po raz pierwszy zdarzyła mi się kontrola tej inspekcji, a zakres kontroli IJHARS różnił się od tego na co zwykle uwagę zwraca PLW.

Numer weterynaryjny mam od 2004, SB od 2007, chyba od 2005 mam zarejestrowane działy specjalne produkcji rolnej w KRUS

- pytałem z jakiego rejestru wytypowano moje gospodarstwo pasieczne do kontroli, ale nie dało się tego ustalić.

Ponoć inspektorzy przeprowadzają kontrolę na polecenie swojego zwierzchnika, a ten kierować się może różnymi względami.

W każdym razie do końca 2020 r każdy kto wprowadza do obrotu miód zapakowany w słoik z własną etykietą

może takiej kontroli sie spodziewać (choć w każdym województwie badanych jest tylko kilkanaście podmiotów).

Centrala w Warszawie zleciła inspektoratom wojewódzkim kontrole branży mlecznej, miodu, zbóż.

U mnie kontrola odbyła sie bez zapowiedzi i zwrócono uwagę na to czy posiadam wagę z legalizacją (zrobiono zdjęcie, spisano nry),

czy mam umowę z firmą deratyzacyjną (nie mam, pułapki przelotowe i niepełny rejestr mam)  i czy prowadzę rejestry temperatury i wilgotności

pomieszczenia w którym przechowuje miód, czy mam raporty produkcyjne (z podaniem ile kg miodu pozyskano w danym dniu z danej pasieki i do jakich pojemników zbiory są zapakowano, tak by można było zidentyfikować każda partię produktu).

W tym roku zbiory nie były najlepsze i została mi niewielka ilość miodu wielokwiatowego już skonfekcjonowanego w słoikach.

Dlatego jako próbki pobrano miód wielokwiatowy - to najkorzystniejsza sytuacja bo odpada badanie pyłków.

Standardowe badanie próbek miodu obejmuje (przytaczam za protokółem): 

"ocenę organoleptyczną, zawartość wody, zawartość cukrów prostych (fruktozy i glukozy), zawartość sacharozy,

przewodniość właściwa, wolne kwasy, liczbę diastazową, zawartość HMF, udział pyłku przewodniego"

Próbki bada laboratorium GIJHARS w Olsztynie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, czarg napisał:

czy prowadzę rejestry temperatury i wilgotności

pomieszczenia w którym przechowuje miód, czy mam raporty produkcyjne (z podaniem ile kg miodu pozyskano w danym dniu z danej pasieki i do jakich pojemników zbiory są zapakowano, tak by można było zidentyfikować każda partię produktu).

Czy ta kontrola wiedziała kogo kontroluje?

W wymogach o SB nie ma mowy o takich wymaganiach .

Miód ma być opisany na  pojemnikach . Powinno się prowadzić rejestr miesięczny sprzedaży .

Pułapki przelotowe ,rejestr kontroli. ,rejestr mycia i dezynfekcji przed i po miodobraniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baru to nie była kontrola, to był inspektor.?‍♂️

Pokazałem mu rejestr sprzedaży, decyzję w sprawie SB - fotkę zrobił, ale nie był specjalnie zainteresowany.

Odniosłem wrażenie, że dla inspektora nie miało to żadnego znaczenia czy miód sprzedaję w ramach SB czy RHD,

jego interesowało to czy zawartość słoika odpowiada etykiecie i czy ta jest właściwie "skomponowana".

Po raz pierwszy żądano ode mnie rejestrów temperatury i wilgotności pomieszczenia magazynowego i wagi z aktualna legalizacją.

Nie było pytań co do atestów słoików, pojemników i urządzeń które mają kontakt z miodem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może czasy się zmieniają, a klimat ociepla. Warto zapoznać się z tym dokumentem, by zrozumieć kto kontroluje, na czyje polecenie, jaki jest cel kontroli, dlaczego raz się oskarża, a za chwilę odwołuje oskarżenie i dlaczego poniższa sprawa zakończyła się samobójstwem. Warto również przeanalizować zarzuty pod kątem kto prowadził badania, kto pobierał próbki, czy laboratoria miały akredytacje itp. Również dlaczego na koniec urzędnik UOKiK powiadamia tylko solenizanta, a pomija instytucje które narozrabiały, uniemożliwiając im poprawienie się w przyszłości. Znam przypadek, gdy bonza pszczelarski handlował miodem rażąco źle oznakowanym, wprowadzającym w błąd klienta i zakończyło się to wywaleniem osoby „szkalującej” bez pozywania jej za to z organizacji za działanie podobno na jej szkodę. Sąd nawet nie był w stanie ustalić adresu handlarza, tak że bez immunitetu uzyskał on bezkarność przed sądem organizacyjnym. Tak to już jest czargu, że jedni są kontrolowani bez specjalnego powodu, a drudzy nie, mimo ewidentnej konieczności. Czy wiesz, kto spowodował kontrolę u Ciebie? Podejrzewam, że Atena, bo podobnie jak mój „dobrodziej” ma on związek z PSL. Może wybacz mu, jako i ja wybaczam swemu winowajcy, albowiem nie wie on co czyni. Jedyne co jest pewne, to to, że jeżeli jesteś kontrolowany, to jesteś ważny i komuś przeszkadzasz nawet z PSL w opozycji. ?

https://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/43104c28a7a1be23c1257eac006d8dd4/9ed72a7e0e0f0743c1257ec6007b7f5e/$FILE/Decyzja_nr_DDK_6_2004_z_30.04.2004.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, robinhuud napisał:

 jedni są kontrolowani bez specjalnego powodu, a drudzy nie, mimo ewidentnej konieczności. Czy wiesz, kto spowodował kontrolę u Ciebie? Podejrzewam, że Atena, bo podobnie jak ...

Wykluczam taką możliwość - Pan Atena jest zajęty łowieniem newsów radiowych i telewizyjnych, porównywaniem wielbłądów do żyraf, zresztą i tak pewnie pomyliłby adresy ..

W te jesienne covidowe dni każdy ma swoje poważne zajęcia:  Prezydent Dylon na falach radia Rzeszów porównuje zbiory, Kol. Baru porównuje produkcję ziołosłodów do zduństwa, ja wklejam emotikony i zamawiam wagi z legalizacją...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przyczyna kontroli była pewnie zupełnie przypadkowa może szef Pana Inspektora był w Baden Baden i kupił mój miód,może widział reklamę? Do tej pory w moim województwie skontrolowano jeden sklep w którym był sprzedawany miód, jedną dużą hurtownię i kilku - kilkunastu takich ślimaków jak ja. Zysk z kontroli taki, że zamówiłem nową wagę z legalizacją, którą będę mógł ważyć napełniane słoiki z dokładnością apteczną w zakresie temperatur od minus 10 do plus 40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...