Skocz do zawartości
Gość Warroza

produkty pszczele - które badania?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warroza
Mam prośbę. Uprzejmie proszę o podanie publikacji naukowej dotyczącej badania, które uważasz za ważne albo popularne dla rozwoju pszczelarstwa w kontekście spożycia produktów pszczelich i ich właściwości leczniczych. Myślę nad tym, aby z gośćmi podkastu Radio Warroza (https://warroza.pl) przyjrzeć się z kilku z nim i ranking taki pomógł by mi w decyzji. Ważne jednak, aby podany tytuł lub link dotyczył źródła, które jest bezpośrednio opisem badania, lub przeglądówką, która analizuje wiele badań na dany temat.
 
#nauka #pszczelarstwo #badania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza
4 godziny temu, alK napisał:

Ciekawe czy kogoś to zainteresuje, temat ciekawy i pszczoły się ucieszą

https://link.springer.com/article/10.1007/s13592-020-00770-5

Dziękuję za linka. Być może przyjrzymy się w tematowi w Pszczelich Wieściach choć pewnie będziemy raczej czekali na pojawienie się jakiejś przeglądówki czy analizy wielu badań ze względu na mocną niejednoznaczność takich cząstkowych eksperymentów w tak skomplikowanym temacie. Jednak to jest poza tematem, bo dotyczy żywienia pszczół paszami uzupełniającymi. ;)

Moderatora też proszę aby trzymał się tematu i przeniósł wypowiedzi dotyczące opinii na temat ciast dla pszczół do odpowiedniego wątku, gdyż zaraz spowodowanie fermentu nie w temacie zgubi cel założenia tego wątku. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...