Skocz do zawartości
czarg

Na wędrówce

Rekomendowane odpowiedzi

Pasy napinające z grzechotką kosztują kilkanaście złotych, rozwiązanie P. Krzysztofa tylko kilka złotych.

Postanowiłem wyposażyć w nie wszystkie "jeżdżące" ule w pasiece

Z tym zapięciem można zostawić spięte korpusy na wędrówce - są mniej kuszące dla ewentualnego złodzieja,

poza tym deszcz, pył im nie straszne - nigdy się nie zatną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie koledzy ile taki pas wytrzyma ,lat, chodzi o promienie uv .Bo zapinanie jest naprawdę super i na pewno wytrzyma wieki ,tylko nie wiem jak z pasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten nie jest najlepszy. Także z powodu rozciągliwości. Najlepszy jest pas z materiału typu wojskowego, jak paski w dawnych plecakach czy chlebakach.

 

Chociaż właściwie... jeszcze raz sobie obejrzałem film i myślę, że taśma z PP o ile jest to ten sam materiał, z którego robione są niektóre pasy holownicze do samochodów, też zda egzamin i wytrzyma próbę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił bym kilka takich klamerek ze spawanym oczkiem i ocynkowanych. Jest pieniążek do podniesienia przed tym, jak zainteresuje się tematem duży hurtownik na Ł i wejdzie na rynek z masówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać że nie spawany , 1 metr drutu 6m nierdzewnego około 4 zł, z metra zrobimy pewnie 3-4 sztuki ,nie opłaci chyba ocynkowywać takiego wyrobu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły ajzol - zgrzewanie lub spawanie belecym + ocynk

Nierdzewka - zgrzewanie, lub spawanie w argonie.

Nie wiem, co droższe, ale obie klamerki bym łyknął.

Ta klamerka to twórcze wykorzystanie równania (prawa) Eulera (tarcie na elementach opasanych). Można ją zastosować w proponowanej formie nawet na brzuchu zamiast szelek, - jak portki opadają od roboty.

Przy nieznacznej modyfikacji można przy pomocy takiej klamerki opracować portki (gacie) z samowyzwalaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę o wytrzymałości pasów. Warunki atmosferyczne pozwalają na żywotność pasów w granicach 3 - 4 lat nie dłużej. Pasy, po tym czasie po prostu się rwą. Takie jest moje doświadczenie w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...