Skocz do zawartości
robinhuud

Polski wosk i polska węza

264 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozpuszczeniu na patelni, jak radził Robin, zapach produktu bardziej przypominał petrochemię niż wosk pszczeli. W rozmowie przez tel. pani z obsługi klienta poprosiła o fotki w celu przekazania do działu reklamacji. Po jakimś czasie oddzwoniła i przekazała, że węza jest jak najbardziej w porządku, a na kolor i zapach wpływu nie mają, bo te zależą od partii wosku, który idzie na walce. Jednak węzę mogę odesłać, a oni zwrócą mi kasę. Tak też zrobiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze źródeł przyzwoicie poinformowanych dowiedziałem się że Marszałek woj. Lubelskiego wysupłał jakąś kasę na utworzenie przy UMCS-ie laboratorium które ma się zajmować woskiem/węzą - całokształtem zagadnień technicznych z tym tematem związanym. 

  No cóż, chyba tylko się cieszyć /nie wiem czy wszyscy będą się cieszyć/ ale zaczyna się jakieś "pokłosie"  spotkania Zespołu Parlamentarnego ds. Wspierania Pszczelarstwa. Wydaje się że to będą NAPRAWDĘ dobrze wydane pieniądze na WSPIERANIE PSZCZELARSTWA. 

  No cóż, wspomnę nieśmiało, że swój wkład w rozwój tematu ma "diabelska" Dolnośląska Izba Rolnicza / z dolnośląskiego piekiełka/ która naciskała na uaktywnienie Zespołu. Trwało to trochę ale... przynajmniej optymistyczne perspektywy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę sprostować. Nic nie umniejszając działalności Dolnośląskiej Izby Rolniczej, zwłaszcza, że perspektywy tych działań także wyglądają obiecująco, jednak działania te są pokłosiem innego spotkania. Tego mianowicie:

Wiem to na pewno będąc w kontakcie z Lubelskim Urzędem Marszałkowskim. To zresztą nie jedyny owoc naszego wspólnego z UMCS webinaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchylam nisko kapelusza przepraszając za zamieszczoną nieścisłość. Chyba najistotniejszym jest to że jest perspektywa na lepsze czasy w TYM TEMACIE. Jeżeli będzie sukces - szczerze pogratuluję ojcom... 

 Jak sądzę przekłamanie nastąpiło na łączach między Lubelszczyzną a Dolnym Śląskiem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
9 godzin temu, Atena napisał:

Ze źródeł przyzwoicie poinformowanych dowiedziałem się że Marszałek woj. Lubelskiego wysupłał jakąś kasę na utworzenie przy UMCS-ie laboratorium które ma się zajmować woskiem/węzą - całokształtem zagadnień technicznych z tym tematem związanym. 

  No cóż, chyba tylko się cieszyć /nie wiem czy wszyscy będą się cieszyć/ ale zaczyna się jakieś "pokłosie"  spotkania Zespołu Parlamentarnego ds. Wspierania Pszczelarstwa. Wydaje się że to będą NAPRAWDĘ dobrze wydane pieniądze na WSPIERANIE PSZCZELARSTWA. 

  No cóż, wspomnę nieśmiało, że swój wkład w rozwój tematu ma "diabelska" Dolnośląska Izba Rolnicza / z dolnośląskiego piekiełka/ która naciskała na uaktywnienie Zespołu. Trwało to trochę ale... przynajmniej optymistyczne perspektywy. 

Chciałbym Szanownemu Koledze uzmysłowić że IZBY ROLNICZE to nie jest żaden samorząd rolników.

"Na działalność izb rolniczych przeznaczane jest 2 proc. podatku rolnego. W 2013 roku z tytułu podatku rolnego wpłynęło do budżetu państwa 1 634 452 210,23 zł. 2 proc. z wpłaconego podatku to 32 689 044 zł. W poprzednich wyborach do izb wzięło udział 7,25 proc. uprawnionych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
14 minut temu, Atena napisał:

A co mówi na ten temat statut Izb?  Ktoś go zatwierdził i stanowi on prawo w naszej Najjaśniejszej...  I tyle.

Izby Rolnicze mogą reprezentować tylko tych pszczelarzy, którzy płacą podatek rolny. Nawet Ci co mają działy specjalne czyli zawodowcy a nie płacą podatku rolnego nie mają uprawnień do korzystania z działalności Izb Rolniczych.( bo płacą zryczałtowany podatek do Urzędu Skarbowego a nie rolny).

To jakaś karykatura struktur samorządowych, utrzymywana z podatków Państwa.Mym zdaniem rolnik to ten choć z 1% swych dochodów ma z tytułu prowadzenia takiej działalności.( nie dotyczy dotacji unijnych ale faktycznej rolniczej działalności w tym pszczelarskiej). Jeśli wszyscy pozostali zapłacili by podatek od nieruchomości to większość, pozbyła by się obciążenia. A i jak patrzę na struktury Izb Rolnych by się znacząco zmniejszyły. ( patrzę na klakierów , w mej okolicy co płacą podatek rolny i wykoszą 1,5 ha dla dotacji unijnych a są nawet na zjazd wojewódzki członkami). Ciekawe ile taki " rolnik" na wojewódzkim zjezdzie bierze pieniążków.? Parodia. Dziękuję Koledze że zachęcił mnie do zainteresowania Izbami Rolniczymi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze robert za analizę Izb Rolniczych. Napiszę post tak.

Kiedy zwróciłem się o pomoc jako Klub Polankowy do Izby Rolniczej, nikt nie pytał się mnie czy pszczelarze płacą podatek rolny? Nie zadano nam pytania. Czy są wśród was jacyś rolnicy? Było tylko pytanie. Jak możemy Wam pomóc?

Czyż nie tak powinno się podchodzić do pszczelarzy? Czyż nie tak, winno się załatwiać osoby które szukają pomocy gdziekolwiek? 

Wyszedłem z założenia, że to właśnie Izba Rolnicza winna być zainteresowaną dobrostanem pszczelarstwa. Korzyści są obopólne.

W dobie pandemii udało się nam zorganizować spotkanie 22 lutego 2021 nie gdzie indziej jak w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej. Żadna z wiekszych organizacji pszczelarskich działająca na Dolnym  Śląsku nie wzięła inicjatywy. Lepiej cicho siedzieć i nic nie robić a temat jakości wosku i węzy jest bardzo ale to bardzo ważny. Z tego to spotkania, wreszcie udało się namówić przewodniczącego sejmowej komisji do spraw pszczelarstwa aby zostało zorganizowane posiedzenie. I tu ukłony dla posła Borysa. Pamiętajmy jest pandemia. 

I jeszcze tak na marginesie. Od 9 lat tworzymy fajny klub Polankowy (dość liczny) Ani razu nie zdarzyło się aby jakakolwiek duża organizacja pszczelarska zaprosiła nas do udziału w spotkaniu zorganizowanym przez nich samych. Natomiast, Sudecki Klub pamięta tylko nie zawsze te duże organizacje są zainteresowane. Ale o tym więcej w wątku Dolnośląskie piekiełko. 

Pozostaje mi tylko gratulować Lubelszczyźnie, że temat z woskiem ruszył, bo na UM Dolnego Śląska ni huhu. Dlatego też próbuję, próbujemy działać po przez DIR.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jokaz. A kto ma się zająć jakością wosku? Producent węzy Radosław Janik we władzach UMCS? A może przeterminowany prezydent Dylon na woluntariackim stażu w firmie Łysoń? Jeden jedyny z dużych producentów – Janusz Kasztelewicz walczy o Puławy. Pewnie żal mu utracić puławskie badania wosku i miodu. Ci panowie nie trawią woskomatu i nie ma w tym nic dziwnego. Oj niegodny on Apimondii, niegodny…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
9 godzin temu, jokaz napisał:

Dziękuję koledze robert za analizę Izb Rolniczych. Napiszę post tak.

Kiedy zwróciłem się o pomoc jako Klub Polankowy do Izby Rolniczej, nikt nie pytał się mnie czy pszczelarze płacą podatek rolny? Nie zadano nam pytania. Czy są wśród was jacyś rolnicy? Było tylko pytanie. Jak możemy Wam pomóc?

Czyż nie tak powinno się podchodzić do pszczelarzy? Czyż nie tak, winno się załatwiać osoby które szukają pomocy gdziekolwiek? 

Wyszedłem z założenia, że to właśnie Izba Rolnicza winna być zainteresowaną dobrostanem pszczelarstwa. Korzyści są obopólne.

W dobie pandemii udało się nam zorganizować spotkanie 22 lutego 2021 nie gdzie indziej jak w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej. Żadna z wiekszych organizacji pszczelarskich działająca na Dolnym  Śląsku nie wzięła inicjatywy. Lepiej cicho siedzieć i nic nie robić a temat jakości wosku i węzy jest bardzo ale to bardzo ważny. Z tego to spotkania, wreszcie udało się namówić przewodniczącego sejmowej komisji do spraw pszczelarstwa aby zostało zorganizowane posiedzenie. I tu ukłony dla posła Borysa. Pamiętajmy jest pandemia. 

I jeszcze tak na marginesie. Od 9 lat tworzymy fajny klub Polankowy (dość liczny) Ani razu nie zdarzyło się aby jakakolwiek duża organizacja pszczelarska zaprosiła nas do udziału w spotkaniu zorganizowanym przez nich samych. Natomiast, Sudecki Klub pamięta tylko nie zawsze te duże organizacje są zainteresowane. Ale o tym więcej w wątku Dolnośląskie piekiełko. 

Pozostaje mi tylko gratulować Lubelszczyźnie, że temat z woskiem ruszył, bo na UM Dolnego Śląska ni huhu. Dlatego też próbuję, próbujemy działać po przez DIR.

Pozdrawiam

Jeżeli tak jest  na  Dolnośląskim to czapka z głowy dla owej Izby. Jeśli tak myślą wszystkie to odszczekuję wszystko. I dziękuję za wpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
8 godzin temu, robinhuud napisał:

Kolego Jokaz. A kto ma się zająć jakością wosku? Producent węzy Radosław Janik we władzach UMCS? A może przeterminowany prezydent Dylon na woluntariackim stażu w firmie Łysoń? Jeden jedyny z dużych producentów – Janusz Kasztelewicz walczy o Puławy. Pewnie żal mu utracić puławskie badania wosku i miodu. Ci panowie nie trawią woskomatu i nie ma w tym nic dziwnego. Oj niegodny on Apimondii, niegodny…

 

Jako że Szanowny Kolega przedstawia od lat wszelkie nikczemności w pszczelarstwie. Chylę czoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
W dniu 7.05.2021 o 06:38, jokaz napisał:

Dziękuję koledze robert za analizę Izb Rolniczych. Napiszę post tak.

Kiedy zwróciłem się o pomoc jako Klub Polankowy do Izby Rolniczej, nikt nie pytał się mnie czy pszczelarze płacą podatek rolny? Nie zadano nam pytania. Czy są wśród was jacyś rolnicy? Było tylko pytanie. Jak możemy Wam pomóc?

Czyż nie tak powinno się podchodzić do pszczelarzy? Czyż nie tak, winno się załatwiać osoby które szukają pomocy gdziekolwiek? 

Wyszedłem z założenia, że to właśnie Izba Rolnicza winna być zainteresowaną dobrostanem pszczelarstwa. Korzyści są obopólne.

W dobie pandemii udało się nam zorganizować spotkanie 22 lutego 2021 nie gdzie indziej jak w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej. Żadna z wiekszych organizacji pszczelarskich działająca na Dolnym  Śląsku nie wzięła inicjatywy. Lepiej cicho siedzieć i nic nie robić a temat jakości wosku i węzy jest bardzo ale to bardzo ważny. Z tego to spotkania, wreszcie udało się namówić przewodniczącego sejmowej komisji do spraw pszczelarstwa aby zostało zorganizowane posiedzenie. I tu ukłony dla posła Borysa. Pamiętajmy jest pandemia. 

I jeszcze tak na marginesie. Od 9 lat tworzymy fajny klub Polankowy (dość liczny) Ani razu nie zdarzyło się aby jakakolwiek duża organizacja pszczelarska zaprosiła nas do udziału w spotkaniu zorganizowanym przez nich samych. Natomiast, Sudecki Klub pamięta tylko nie zawsze te duże organizacje są zainteresowane. Ale o tym więcej w wątku Dolnośląskie piekiełko. 

Pozostaje mi tylko gratulować Lubelszczyźnie, że temat z woskiem ruszył, bo na UM Dolnego Śląska ni huhu. Dlatego też próbuję, próbujemy działać po przez DIR.

Pozdrawiam

Ja rozumiem że współpraca jest git. Ale co to daje, prócz Kolegi Szanownego deklaracji. Wzajemne uśmiechy, uścisk dłoni. Nic szczególnego nie słychać ? To jakieś tajne sukcesy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, robert napisał:

Ja rozumiem że współpraca jest git. Ale co to daje, prócz Kolegi Szanownego deklaracji. Wzajemne uśmiechy, uścisk dłoni. Nic szczególnego nie słychać ? To jakieś tajne sukcesy ?

Wszystko co się robi, robi się małymi krokami. Ja tam efekty widzę. Proponuję jeszcze raz przeczytać to co napisałem powyżej. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię;  

do współpracy zaprosił prezes Grala który, niestety za sprawą coronovirusa, jesienią przeniósł się do wieczności / o czym pisałem na portalu/. Jego następca podjął temat i jak to pokrótce zarysował Jokaz mamy uzgodniony plan współpracy.  

Jeżeli ma KTOŚ  bogatsze doświadczenie we współpracy  z przedstawicielami władz/samorządów niech je przedstawi i upowszechni na portalu. Sądzę, że wielu by mogło skorzystać z cudzych doświadczeń. 

   

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Atena napisał:

Uzupełnię;  

do współpracy zaprosił prezes Grala który, niestety za sprawą coronovirusa, jesienią przeniósł się do wieczności    

   

Uzupełnię;

Może jesienią przeniósł się do wieczności, ale zmarł 6 stycznia br., zasadniczo. 

https://www.rp.pl/Wspomnienia/210119903-Nie-zyje-prezes-Dolnoslaskiej-Izby-Rolniczej-Leszek-Grala.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze że KTOŚ czuwa nad moimi wpisami...

Jakiś anioł stróż? Uprzedzę kolejne wpisy i... samokrytycznie przyznam że nie zachowałem należytej staranności wpisując jesień zamiast zima. Ten co nic nie pisze - nie pomyli... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się nauczyć opowiadać historie, przygotować się należycie, w domu przećwiczyć przed lustrem z szacunku dla odbiorcy, a jak się nie umie i się już nie nauczy, bo głowa za słaba, to nie męczyć publiki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może, domorosły geniuszu, wytłumaczysz co wspólnego mają gawędziarskie dowcipy Bałtroczyka i Strasburgera ze sprawą współpracy Izb Rolniczych z pszczelarzami?  Myślisz że usilne podkreślanie błędów  w moich wpisach / czasem brak kropki/ buduje Twój autorytet???  Dlaczego tak rygorystycznych kryteriów nie stosujesz w stosunku do tekstów innych tu piszących?  Niektórzy nazywają to... no mniejsza z tym, jesteś na tyle inteligentny że dobierzesz adekwatny przymiotnik dla siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze Strassburgera i Bałtorczyka, (którzy opowiadali ten sam dowcip na dwa różne sposoby z różnym sukcesem) miał Ci Panie Ateno uzmysłowić, że publiczny występ a czymś takim jest również pisanie na forum wymaga nie tylko dobrych chęci, ale także nieco pracy albo treningu i więcej staranności w posługiwaniu się faktami.

Najsłuszniejszą i najbardziej godną sprawę można zniweczyć i do niej zniechęcić jeśli jest ona przedstawiana w taki sposób w jaki Ty to Ateno robisz.

Zresztą mniejsza o Twoje mało merytoryczne i pełne błędnych informacji wpisy na forum, tutaj Cię wszyscy znają i mało kto traktuje poważnie, najbardziej obawiam się Twoich samozwańczych występów w imieniu pszczelarzy w realu przed tzw. czynnikami. Tam na pewno też solisz swoje androny bez kontroli i opamiętania, a to z pewnością nie przysparza pszczelarzom korzyści ani splendoru, tylko ich ośmiesza, a kto wie czy pewnych spraw w ogóle nie grzebie, bo są one odkładane  na święty nigdy (Ad calendas Graecas IYKWIM).

Gdybym ja był urzędnikiem i miał przed sobą takiego jak Ty petenta to uciekałbym przed nim gdzie pieprz rośnie, a jego sprawę traktował jak rojenia nieprzytomnego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że od marca tego roku funkcjonuje w Puławach nowe Laboratorium HoneyLab Teper & Waś s.c., które wykonuje badania jakości wosku pszczelego/węzy.

Wykrywamy już 3% dodatek stearyny oraz 3% parafiny.

Wyniki badań przekazujemy w ciągu 3 dni roboczych.

Wykonująca w naszym Laboratorium badania dr Ewa Waś ma trzynastoletnie doświadczenie w badaniach jakości wosku pszczelego. Od wielu lat uczestniczy w pracach Międzynarodowej Komisji ds. Miodu (ang. International Honey Commission - IHC) - jest ekspertem w zakresie badań jakości produktów pszczelich, a w szczególności wykrywania zafałszowań wosku pszczelego.

Zapraszamy do współpracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa godna pochwały i uznania. Należy domniemywać, że aparatura i kadra /a może odwrotnie/ na najwyższym poziomie. Mając na względzie powyżej zawarte informację deklaruję,  że do czasu "ustanowienia" urzędowych norm na węzę i wosk NIE skorzystam z oferty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...