Skocz do zawartości
Karpacki

Nie żyje były senator Stanisław Kogut

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę 18 - tego października zmarł w szpitalu w Gorlicach były senator Stanisław Kogut.  W ostatnim czasie jego życia, dochodziły różne wieści związane z jego działalnością jako senatora PIS, które jednak nie znalazły swojego ostatecznego zakończenia. Dla nas osoba Stanisława Koguta, zawsze będzie zapamiętana , jako szczerego , ciepłego człowieka, oddanego całkowicie pomaganiu  innym, potrzebującym i w różny sposób poszkodowanym bliźnim. Osobiście znałem Pana Stanisława Koguta i wielokrotnie miałem możliwość być obecnym , kiedy zwracał się do niego ktoś , takiej pomocy oczekujący. Nigdy nie zdarzyło się , aby on komukolwiek pomocy odmówił, i nie pytał się , skąd ten ktoś przychodzi, z jakiej jest opcji politycznej i dlaczego do niego się zwraca?  Darzył wielkim szacunkiem ludzi , zajmujących się pszczelarstwem.  Przypomnę jego czynny udział w kontakcie z pszczelarzami podczas historycznego już Marszu w Obronie Pszczół w Warszawie.   W dniu tym też , odbywało się posiedzenie Parlamentarnej Komisji do spraw Pszczelarstwa , które zostało wyznaczone na godziny popołudniowe. Ponieważ z ramienia Polanki miałem w tym posiedzeniu wziąć udział, a w Warszawie nie miałem gdzie tego czasu przeczekać, Pan Stanisław Kogut przez blisko trzy godziny, towarzyszył mi w kuluarach Sejmowych w oczekiwaniu na to posiedzenie.  Ileż to tematów związanych z pszczelarstwem w Polsce wtedy poruszaliśmy?? Wielokrotnie miałem też możliwość dyskutowania z nim , w biurze Ośrodka dla osób niepełnosprawnych PFRON im. św. Ojca Pio w Stróżach.  Był to czas , który jak twierdził Pan Stanisław Kogut, został mu przez Boga darowany, gdyż nie zginął on w katastrofie smoleńskiej , tylko dlatego , że źle znosząc lot samolotem, na Uroczystości  Katyńskie , wybrał się koleją, rezygnując z miejsca, jakie miał zarezerwowane w samolocie , który uległ katastrofie.   Cześć jego Pamięci !!

Na zdjęciu Senator Stanisław Kogut w centrum zdjęcia pomiędzy Markiem Kowalskim , a śp. Zbigniewem Durajczykiem , po prawej profesor  Jan Szyszko.

DSCF0391.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się pogrzeb śp. Stanisława Koguta. Gdyby nie warunki związane z pandemią koronawirusa , na pewno na tym pogrzebie były by nieprzebrane tłumy.  I tak pomimo największych obostrzeń, ilość ludzi chcących towarzyszyć mu w ostatniej drodze była bardzo duża . Gdyby ktoś zechciał bliżej zapoznać się z przebiegiem uroczystości pogrzebowych, podaję link do tych informacji i wielu zdjęć z tego zdarzenia.  Niech odpoczywa w pokoju. 

https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/jego-dziela-mowia-same-za-siebie-w-strozach-odbyl-sie-pogrzeb-senatora-koguta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...