Skocz do zawartości
Piotr_S

KPWP 2016/17

50 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ponieważ korzystam z refundacji pierwszy raz, nie wiem kiedy złożyć swoje zamówienie na miodarkę u producenta. Nurtuje mnie jeszcze kwestia stawki refundacji, na początku przyjęto 50 zł na rodzinę a w informacji o przyjęciu projektu jest napisane 9,78zł na rodzinę. Nie rozumiem tego mechanizmu i potrzebuję kogoś, kto mnie poprowadzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 zł na rodzinę to max. kwota, którą ostateczny beneficjent może dostać w formie refundacji.

Natomiast 9,78 zł to pewnie stawka ustalona przy podziale ogólnej kwoty środków na program wsparcia w całej kochanej Polsce na liczbę rodzin pszczelich zgłoszonych do uczestnictwa w tym programie.

Stąd ta stawka, ponieważ popyt na zakupy refundowane jest sporo większy niż kasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podpisaniu umowy można realizować zakupy

pamiętając by wpisać na dowodzie wpłaty w tytule

 nr faktury 

 sprzęt-symbol-szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ponieważ korzystam z refundacji pierwszy raz, nie wiem kiedy złożyć swoje zamówienie na miodarkę u producenta. Nurtuje mnie jeszcze kwestia stawki refundacji, na początku przyjęto 50 zł na rodzinę a w informacji o przyjęciu projektu jest napisane 9,78zł na rodzinę. Nie rozumiem tego mechanizmu i potrzebuję kogoś, kto mnie poprowadzi :)

 

50 zł na rodzinę to max. kwota, którą ostateczny beneficjent może dostać w formie refundacji.

Natomiast 9,78 zł to pewnie stawka ustalona przy podziale ogólnej kwoty środków na program wsparcia w całej kochanej Polsce na liczbę rodzin pszczelich zgłoszonych do uczestnictwa w tym programie.

Stąd ta stawka, ponieważ popyt na zakupy refundowane jest sporo większy niż kasa :)

Więc jak to w końcu wyszło ?może ktoś łopatologicznie wyjaśnić ? Rozumie że imiodek dowiedział się gdzieś indziej .Czy ta odpowiedz wystarczyła? .

Jak to w realu wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to w końcu wyszło ?może ktoś łopatologicznie wyjaśnić ? Rozumie że imiodek dowiedział się gdzieś indziej .Czy ta odpowiedz wystarczyła? .

Jak to w realu wygląda ?

 

Maksymalna kwota refundacji przy zakupie sprzętu to 50 zł razy ilość rodzin pszczelich. Nie można dostać większej refundacji.

 

Jeśli np. pszczelarz ma 20 rodzin i kupi miodarkę za 4 000 zł, dostanie jedynie 1000 zł refundacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dostać refundacje związane z pasięką jeśli kożysta się Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 ale na inne cele rolnicze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Podepnę się z pytaniem: Maksymalna cena netto przyjęta do refundacji odkładu, matki reprodukcyjnej to 200 zł/szt.

Jeżeli odkład lub matka kosztuje przykładowo 250 zł/szt. to oznacza to że nie zostanie zrefundowana wcale, czy też zostanie zrefundowana  od kwoty 200 zł/szt, a 50 zł pszczelarz pokrywa z własnej kieszeni bez refundacji?

Może warto wyjaśnić przed sezonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf, sądzę, że nie można ale zapytamy.

Wojciech_P, też zapytamy.

 

W połowie miesiąca ARR organizuje spotkanie instruktażowe dla osób prowadzących programy. Niestety nie dla wszystkich chętnych ale osoby odpowiedzialne za te akurat programy tam będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale co z umowami?

 

Odesłałem w styczniu umowę na sprzęt do podpisania przez prezesów i do dnia dzisiejszego nie odesłaliście.

 

Na umowie jest data podpisania umowy 5 stycznia, a dziś jest 7.03.

 

A tak na marginesie nie szkoda wam pieniędzy na kolejne listy,  nie dało się przysłać podpisanych umów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na umowie jest data podpisania umowy 5 stycznia, a dziś jest 7.03.

 

A tak na marginesie nie szkoda wam pieniędzy na kolejne listy,  nie dało się przysłać podpisanych umów.

Szkoda, że nie dało się przyjechać na wiosenne spotkanie. Obyłoby się bez znaczków.

Ubolewam, ze postawa roszczeniowa staje się powszechna .

Pewnie gdyby się dało...toby się stało.

Kolega prowadzący Projekt jest operatywny i raczej nie zasypia gruszek w popiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie dało się przyjechać na wiosenne spotkanie. Obyłoby się bez znaczków.

Ubolewam, ze postawa roszczeniowa staje się powszechna .

Pewnie gdyby się dało...toby się stało.

Kolega prowadzący Projekt jest operatywny i raczej nie zasypia gruszek w popiele.

Ale ja tylko pytam.

 

To chyba normalne, że trzeba zapytać co się dzieje. Sprzęt zamówiony w styczniu z dostawą na marzec, a tu umowy brak. 

 

 

postulat - zamienić wszystkie projekty dotacyjne do pszczelarstwa na dopłatę do ula i będzie po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tylko pytam.

 

To chyba normalne, że trzeba zapytać co się dzieje. Sprzęt zamówiony w styczniu z dostawą na marzec, a tu umowy brak. 

 

 

postulat - zamienić wszystkie projekty dotacyjne do pszczelarstwa na dopłatę do ula i będzie po problemie

W punkcie ostatnim akurat się zgadzamy tyle tylko, że póki co nie było to w ogóle  brane pod uwagę z racji założeń KPWP Jest jednak światełko w tunelu, bo szykują się dodatkowe pieniądze dla pszczelarstwa. Szału nie ma. Może uproszczą procedurę z tej racji, że pieniądze mają pochodzić z budżetu.

Przy okazji przypominam prezesom, że do "wczoraj"  zgłoszenia Polanki w Zespole, który się kształtuje  i będzie współdecydował brak. ale może to się już zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym uaktualnić liczbę rodzin z 5 na 10. Komu to zgłosić, aby otrzymać refundację na większą liczbę leków i matek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobom, które prowadzą projekty. Powinno to być wpisane w formularze elektroniczne, tam jest pytanie o ilość rodzin na dzień 30 września 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na koncie pojawiły się pierwsze pieniądze. Za leki i gospodarkę wędrowną. Za tydzień - dwa te projekty powinny być wypłacone.

 

Korekta. Widzę, że już wszystkie pieniądze mamy na koncie. Razem może to zająć nieco dłużej, ale sprawdzajcie rachunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...