Skocz do zawartości
roburus

Refundacja 2020 - 2021

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku września zostaną zamieszczone tablice do zamówień na refundację 2021. W ramach refundacji, jak w poprzednich latach będą: Zwalczanie varroa, pasieka wędrowna, sprzęt, zakup pszczół. Korzystanie z dopłat tylko w ramach jednej organizacji. Prosimy osoby będące członkami naszego Stowarzyszenia, chcącymi korzystać z dopłat w ramach innych organizacji o zgłaszanie tego faktu w celu wykreślenia z załącznika przekazywanego do KOWR. Osoby, które zgłoszą się na zakup leków a nie będące członkami naszego Stowarzyszenia, będą dopisane do załącznika przekazanego do KOWR. W tym roku zostanie wysłana automatycznie odpowiedź o złożonym zamówieniu, po podaniu adresu e-mail.

 

 

Sprzęt:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScavGmYEwuydarVPtt-3cO1i6yuV9uSmuA5MERJqB_hDqJ23w/viewform

Leki:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQB9JeVQRQXhvf-hFdTLWPr4sNfZbWFmhuZYtnOSvVTnqtXw/viewform

Pasieka wędrowna:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBLYlNv8UsZd3WUicYRxV13sYiL0IlHrCaBUlKizvRg4u2pw/viewform

Pszczoły:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedkH6tyjco0AxZ0CUqUXJ2Ze9SrQ6OHrgZ5nKtnf-jeDJoqw/viewform  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii programu "pasieka wędrowna", jest duże prawdopodobieństwo, że włączone zostaną od najbliższego programu zakupy lokalizatorów GPS (dla obrony przed złodziejami) i elektrycznych pastuchów (dla obrony przed dziką zwierzyną). Na wszelki wypadek, można zastanawiać się nad takimi zakupami i głaszać je w formularzach, które się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

A może otrzymam odpowiedź czy faktury RR to dokument legalności , na jaką sumę czy znowu sprzedaż bezpośrednia ?

JP. Urzędnicy nie raczą odpowiadać .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktury RR to jak najbardziej dowód legalności. Kwota jest nieistotna o ile nie jest to 2,5 kg z 50 uli. Każda rozsądna jest dowodem legalności wprowadzania produktów pszczelich na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
W dniu 27.08.2020 o 22:27, Piotr_S napisał:

Każda rozsądna jest dowodem legalności wprowadzania produktów pszczelich na rynek.

W tym roku jak jest rozsądna ? Czego miodu , pyłku , pierzgi , kitu ? 

I znów bat  ukręcony na Nas . Kto ma to oceniać ? Ano prezes koła , związku czy kto ? Jak to mawiali starozytni -divide et impera

Jak u mnie średnio 3kg z ula  to co jajca sobie robię ? Jak drugiego mam 50 i dam faktury na 20 to co ? I wszycy cicho sza . Jak to w ruskim kawale . Rabinowicz napisał do Lenina list aby  mu ten dał mieszkanie . Wzieli go na dywanik i Tłumaczą - Lenin nie żyje  . Głupiś ? A on na to , jak na subotnik Rabinowicza to Lenin wsiegda żyw , Jak Rabinowiczowi mieszkanie - to umarł !

Chore i p.j.b.n.e .

Daruję sobie . Daro żem jest , a środkowy palec mam sztywny .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2020 o 22:27, Piotr_S napisał:

Tak, faktury RR to jak najbardziej dowód legalności. Kwota jest nieistotna o ile nie jest to 2,5 kg z 50 uli. Każda rozsądna jest dowodem legalności wprowadzania produktów pszczelich na rynek.

No nie wiem…

Wstawiłem miód do sklepu/knajpy/sanatorium. Kto komu wystawia RR, ja sklepikarzowi, czy odwrotnie? Fakturę może wystawiać tylko ktoś, kto prowadzi działalność gospodarczą. Czy sklepikarz ma prawo handlować moim miodem (oznakowanie) jeżeli nie mam SB (RHD)? Kogo i dlaczego biorą za dupę jak potrują się klienci? Czy sklepikarz ma prawo handlować moim miodem pod swoim oznakowaniem jak nie ma laboratorium, ani prawa do SB/RHD? (tu chyba jest klucz interpretacji) Co na to urząd podatkowy?

Co innego sprzedać miod zbiorczo na skupie. Skup ma laboratorium, bada i sprzedaje dalej pod swoją firmą i na własną odpowiedzialność płacąc stosowne podatki. Nie ma to nic wspólnego z SB ani RHD (aktualnie opodatkowane zerowym podatkiem).

Dla mnie zawsze musi być ktoś winny w przypadku masowych zatruć klientów i muszą być czyściutkie sprawy podatkowe.

Sugerowałbym konsultację z kimś kto zawodowo siedzi w przepisach i podatkach rolniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Fakturę RR wystawia za pszczelarza podmiot kupujący . To on przejmuje księgowość . Nie odpowiada jednak za pszczelarza za np. pozostałości kumafosu w miodzie . Za zatrucia ( Chyba ołowiem ) odpowiada pszczelarz .

P.S .Patologia rodzi patologię większego kumoterstwa już chyba nie będzie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, robinhuud napisał:

Dla mnie zawsze musi być ktoś winny w przypadku masowych zatruć klientów 

Szanowny Kolego "robinie". Niewątpliwie takim specjalistą jest użytkownik podpisujący się "Nightingale"  Potrafi on wyliczyć procentowo ilość zatrutego miodu z pasieki, nie wiedząc nawet czy był w niej zastosowany jakiś szkodliwy preparat.  W temacie "Pozornie mało związany z pszczołami temat" , podawał takie dane , których jednak obecnie już przeczytać nie można, gdyż po odpowiedzi kolegi "daro" edytował on treść swojego postu. Zdążyłem jednak zrobić zrzut z ekranu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, daro napisał:

I znów bat  ukręcony na Nas . Kto ma to oceniać ? Ano prezes koła , związku czy kto ? Jak to mawiali starozytni -divide et impera

Władza daro, władza. W tym wypadku jednostka kontrolująca prawdopodobnie w postaci terenowego biura KOWR. W Polance nikt nie spotka się z odmową w przypadku sprzedaży na RR 2 kg/rodzinę miodu od zadeklarowanej liczby rodzin w takim roku, jak obecny. Jeśli władza zechciałaby potraktować taką sytuację jako pretekst do "dania po uszach" niepokornemu stowarzyszeniu - trudno. Czy inne organizacje będą używały tego wymogu jako narzędzia władzy wobec swoicz członków? - pojęcia nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
2 godziny temu, Piotr_S napisał:

Jeśli władza zechciałaby potraktować taką sytuację jako pretekst do "dania po uszach" niepokornemu stowarzyszeniu - trudno

Niepokornemu wsio ryba.Była patologia a będzie większa. Nie chodzi mi tu ani o mnie ani Polankę ani PiS czy PO ,PSL. Jak było  w tym roku ?

Dlaczego tylko miodu ?

2 godziny temu, Piotr_S napisał:

Władza daro, władza

Prezes Polanki czy Zarząd , Prezydent PP ? Tak ? To jest patologia .

Jak zamierzam nastawić się tylko na pyłek to co ? Chba najpierw muszę kupić sprzęt.

Cytat

W tym wypadku jednostka kontrolująca prawdopodobnie w postaci terenowego biura KOWR

Właściwa terenowo Polance , kupującemu ?

Prawdopodobnie czyli nie wiadomo . Jak PanBóg da i JP Urzędnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, daro napisał:

Dlaczego tylko miodu ?

A kto powiedział, że tylko miodu?

4 godziny temu, daro napisał:

Prezes Polanki czy Zarząd , Prezydent PP ? Tak ? To jest patologia .

Przecież napisałem: W tym wypadku jednostka kontrolująca prawdopodobnie w postaci terenowego biura KOWR.

4 godziny temu, daro napisał:

Właściwa terenowo Polance , kupującemu ?

A czy to nie wszystko jedno?

 

daro, to nie ja na tym forum jestem od bronienia kolejnych radosnych pomysłów władzy. Czyli rządu i jego agencji - bo znów będziesz się słówek czepiał. Wywołaj sobie do tablicy kolegów, którzy objaśnią Ci celowość podobnych działań - ja nie potrafię. Pisałem kiedyś o wzroście obciążeń podatkowych w działalności gospodarczej ze względu na samochód przeznaczony do działalności, to mi Czarg kazał kilometrówkę robić. NIe wiem, czy ktoś wpadł wtedy na pomysł, że nie ma sensu robić kilometrówki, żeby zaoszczędzić stówkę na daninie państwowej rocznie - wszystko jedno czy wzrost obciążeń polega na stówce rocznie czy kilku godzinach pracy rocznie. Tu jest tak samo, władza każe, my protestujemy ale wykonujemy. Czego nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, daro napisał:

Jak było  w tym roku ?

W tym roku pszczelarze składali oświadczenia, że wprowadzają produkty pszczele na rynek zgodnie z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

W tym roku otrzymałem wytłuszczone na piśmie że mam dostarczyć wraz z umową numery lub kserokopie  rejestracji RHD ewentualnie sprzedaży bezpośredniej . Jak komu nie potrzebne i może sobie pół roku czekać ....  Ja jak coś zamawiam mam kwotę na wszystko .

Daruję sobie . Kto bogatemu zabroni ?

jak to Kazik śpiewa ,, grosz dla jadzi niech se Jadzia wsadzi ,,.

P.S. Nie atakuję nikogo a chore popaprane pomysły rodem z Barei. Nigdzie nie doczytałem tych protestów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam         PILNE

ARiMR przyznała nam większą kwotę do refundacji na zakupiony sprzęt ( ule, miodarki, odstojniki)

chętnych na dodatkowe zakupy proszę o kontakt, czas jest krótki  do 15 lipca

tel 794 375 525

sprzet@spp-polanka.org

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...