Skocz do zawartości
Karpacki

Wielki Dzień Pszczół

26 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

To ja rozmawiałem z p. posłem Łopatą. Porównanie do Zeusa... hmm, nie wybieram się na Olimp w jakiejkolwiek roli, ale do brzegu.

Pan Poseł twierdzi, że Pani Marszałek nie pozwala zbierać się zespołom parlamentarnym w związku z wirusem. Nie pozwala i już, bo ma takie kompetencje. Czy to prawda? - nie wiem. Ponieważ jednak pełnił dyżur poselski kilka dni temu, pozwoliłem sobie zabrać mu kilkanaście minut i naświetlić główne tematy, które przed "nami wszystkimi" - związanymi z pszczelarstwem stoją. Obiecał od ręki wystosować interpelację w sprawie nowego środka ochrony roślin, o którym w maju mówił min. Ardanowski, a który ma zastąpić nieszczęsne neonikotynoidy.

Także obiecał się zająć dziwnym zagadnieniem, że rolnicy mają wsparcie w wypadku niekorzystnych warunków klimatycznych (tzn. kiedy sami nie zawinili temu, że nie mają plonów a np. susza), a pszczelarze takiego wsparcia nie mają. Dziwne prawda? - jesteśmy mniej potrzebni? Nie mam tu na myśli wszystkich pszczelarzy, a jedynie tych, dla których gospodarstwo pasieczne jest źródłem utrzymania dla nich i dla ich rodzin. Powiedzmy, że zgłoszenie pasieki powyżej 80 rodzin powinno być cezurą.

Rozmawialiśy też o innych tematach, któych bez spotkań i rozmów w szerszym gronie nie da się "popchnąć", więc muszą poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...