Skocz do zawartości
Gabriela

Praca Badawcza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Prowadzę pracę badawczą dotyczącą pszczół. Potrzebuje chętnych pszczelarzy, którzy odpowiedzieliby mi na parę pytań dot. ich pasiek. Ankiety są całkowicie anonimowe. Ze swojej strony chciałabym zapewnić że zebrane dane posłużą wyłącznie do celów badawczych (porównania siły i wydajności uli z całej Polski). Byłabym bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

pytania.docx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chętnie pomogę ale...

Załącznik nie działa, kontaktu brak i nikt Pani nie zna. Proszę się zwrócić z oficjalnym pismem do Zarządu Polanki, jestem przekonany, że otrzyma Pani rekomendacja i zdobędzie Pani to czego Pani potrzebuje. 

Ja chętnie pomogę A i w naszym Klubie znajdę ludzi którzy zechcą się podzielić wiedzą.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 06:38, jokaz napisał:

Witam, chętnie pomogę ale...

Załącznik nie działa, kontaktu brak i nikt Pani nie zna. Proszę się zwrócić z oficjalnym pismem do Zarządu Polanki, jestem przekonany, że otrzyma Pani rekomendacja i zdobędzie Pani to czego Pani potrzebuje. 

Ja chętnie pomogę A i w naszym Klubie znajdę ludzi którzy zechcą się podzielić wiedzą.

Pozdrawiam

 

Proszę wysłać wiadomość na moją skrzynkę pocztową : g.dabrowska604@wp.pl  W wiadomości zwrotnej wyśle ankietę, która tym razem powinna bez problemu się otworzyć, oraz dokładnie wyjaśnie na czym mi zależy. 
Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że Pani Gabriela zwróciła się do zarządu o rekomendację, której niniejszym udzielam. Tych, którzy chcą pomóc, proszę o wysłanie maila do niej stosownie do powyższej wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 21:12, Gabriela napisał:

Witam, 
Prowadzę pracę badawczą dotyczącą pszczół. Potrzebuje chętnych pszczelarzy, którzy odpowiedzieliby mi na parę pytań dot. ich pasiek. Ankiety są całkowicie anonimowe. Ze swojej strony chciałabym zapewnić że zebrane dane posłużą wyłącznie do celów badawczych (porównania siły i wydajności uli z całej Polski). Byłabym bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

pytania.docx 14 kB · 15 pobrań

Nie da rady tego zrobić w formie ankiety online? Pierwsze pytanie i będzie kilkanaście różnych odpowiedzi a tak pytanie i kilka wariantów do wyboru 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2020 o 20:48, ArkadiuszC napisał:

Nie da rady tego zrobić w formie ankiety online? Pierwsze pytanie i będzie kilkanaście różnych odpowiedzi a tak pytanie i kilka wariantów do wyboru 

 Niestety nie mogę zrobić tego w innej formie, gdyż odpowiedzi na każde pytanie są indywidualne, a stworzenie ankiety tylko z paroma możliwościami wyboru było by wręcz niemożliwe, a z pewnością bardzo niedokładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2020 o 10:54, Gabriela napisał:

 Niestety nie mogę zrobić tego w innej formie, gdyż odpowiedzi na każde pytanie są indywidualne, a stworzenie ankiety tylko z paroma możliwościami wyboru było by wręcz niemożliwe, a z pewnością bardzo niedokładne.

A jak to poźniej usystematyzować jak kazdy wpisze co mu ślina na jęzp przyniesie? zawsze można dodać rubryczkę inne. Pyt 1b liczebność populacji - chodzi o ilość pszczoły w ulu? 5. Jaka była ilość wytworzonego miodu? - z pasieki z ula?

typy stosowanych pasiek - są dwa stacjonarna i wędrowna tylko słowo stosowanych jest jakby nie na miejscu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2020 o 22:35, ArkadiuszC napisał:

A jak to poźniej usystematyzować jak kazdy wpisze co mu ślina na jęzp przyniesie? zawsze można dodać rubryczkę inne. Pyt 1b liczebność populacji - chodzi o ilość pszczoły w ulu? 5. Jaka była ilość wytworzonego miodu? - z pasieki z ula?

typy stosowanych pasiek - są dwa stacjonarna i wędrowna tylko słowo stosowanych jest jakby nie na miejscu

 

Spokojnie, ze wszystkich uzupełnionych ankiet wyciągne odpowiednie wnioski. W pytaniu 1b miałam na myśli ilość posiadanych uli, przepraszam za niezprecyzowanie pytania.  Co się tyczy pytania 5 zdaje sobie sprawe że ilość miodu w każdym ulu jest inna, jedna rodzina może wyprodukować np. 15 l zaś inna prawie nic.  Dlatego prosiłabym o podanie ilości miodu z całej pasieki (ze wszystkich uli)
Dziekuje za uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gabriela napisał:

Spokojnie, ze wszystkich uzupełnionych ankiet wyciągne odpowiednie wnioski.

Przejrzałem to co nazywa Pani ankietą faktycznie pytania są mocno "niezprecyzowane" i świadczą o tym, że nie zna Pani dziedziny,

którą chce badać w skali ogólnopolskiej.

Radziłbym zacząć od poznania podstaw tj. nauczenia się właściwej terminologii pszczelarskiej i zawężenia badań do jakiegoś powiatu lub koła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...