Skocz do zawartości
an500

Targi Pszczelarskie Baltow 2020

Rekomendowane odpowiedzi

W dniach 22 i 23  Sierpnia 2020r w Baltowie  odbeda sie 

Targi Pszczelarskie , organizowane przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Ostrowieckich/ Jest to nastepna edycja  

Swieta Pszczoly../

Wiecej inf. przekaze Prezes Stowarzyszenia  Pan Jozef Misiura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarzad Stowarzyszenia Pszczelarzy Ostrowieckich na swej stronie www: pszczoly.ostrowiec.pl podaje ramowy program uroczystosci   Swieta Pszczoly.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzamy oficjalną informacją prasową:

XIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły

Bałtów 22-23.08.2020

Organizatorami tegorocznej edycji są Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” oraz DLF sp. z o.o.

Pomimo dość późno podjętej, ze względu na pandemię ostatecznej decyzji o organizacji targów i międzynarodowej konferencji pszczelarskiej, można zapewnić o kontynuacji dotychczasowej rangi oraz rozmachu bałtowskiej imprezy. Obecność potwierdzili wszyscy najwięksi producenci sprzętu pszczelarskiego w Polsce oraz zdecydowana większość spośród tych wystawców, którzy uczestniczyli już w poprzednich edycjach Świętokrzyskiego Święta Pszczoły. Należy się zatem spodziewać wszelkich nowinek dotyczących sprzętu pszczelarskiego, procesu hodowli pszczół (m.in. prezentacja testera wosku) i produktów pochodzenia pszczelego.

Tematyka międzynarodowej konferencji pszczelarskiej została ogólnie ukierunkowana na prozdrowotne właściwości miodu, pyłku, wosku i pierzgi. Szczegółowy zakres swoich wystąpień określą wykładowcy. Swój udział zadeklarował już prof. Algirdas Amsiejus z Litwy, który opowie o nowym leku pochodzenia pszczelego zwanym Apilarnil, powstałego na bazie czerwiu trutowego. Ukrainę reprezentował będzie prof. Oleg Shpychak, kierownik Katedry Farmacji Przemysłowej Uniwersytetu Farmaceutycznego w Charkowie. Spośród polskich wykładowców powinni przyjechać prof. Jerzy Stojko, kierownika Katedry i Zakładu Toksykologii i Bioanalizy Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach) oraz prof. Mariusz Gagoś, kierownik Katedry Biologii Komórki UMSC w Lublinie.  Ostateczna lista wykładowców może ulec zmianie, o czym będziemy informowali w kolejnych komunikatach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.07.2020 o 22:58, apityczka napisał:

XIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły

Bałtów 22-23.08.2020

Organizatorami tegorocznej edycji są Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” oraz DLF sp. z o.o.

Tematyka międzynarodowej konferencji pszczelarskiej została ogólnie ukierunkowana na prozdrowotne właściwości miodu, pyłku, wosku i pierzgi. Szczegółowy zakres swoich wystąpień określą wykładowcy. Swój udział zadeklarował już prof. Algirdas Amsiejus z Litwy, który opowie o nowym leku pochodzenia pszczelego zwanym Apilarnil, powstałego na bazie czerwiu trutowego.

Szanowni koledzy.  Nie mam nic przeciw dorocznym imprezom w Bałtowie. W kilku pierwszych brałem zresztą czynny udział , jako jeden z prelegentów, kiedy jeszcze przeważali ci z Polski.  Widocznie organizatorzy uznali ,że dopiero udział zagranicznych wykładowców , podniesie rangę tego wydarzenia. Bez względu na to, tych organizatorów powinna cechować rzetelność i nie podbijanie w sposób sztuczny bębenka, kiedy chodzi o dobór prelegentów, zwłaszcza zagranicznych. A takie wątpliwości rodzą się , kiedy czytam że niejaki "prof. Algirdas Amsiejus z Litwy , który opowie o nowym leku pochodzenia pszczelego zwanym Apilarnil, powstałego na bazie czerwiu trutowego".  Otóż proszę przyjąć do wiadomości, że preparat pod nazwą Apilarnil został opracowany w latach 1983 - 85 w Rumunii. Posiadam dość dużo materiałów z tego okresu , między innymi także ulotki i kolorowe foldery reklamujące ten preparat.  Producentem tego , i wielu jeszcze innych preparatów pochodzenia pszczelego była firma "INTREPRINDEREA DE MEDICAMENTE " z Bukaresztu.  W 1985 roku była u nas delegacja naukowa z Rumunii, która przekazała nam aktualny wówczas stan nauki około pszczelarskiej jaki był w tym kraju.  A więc ta "nowość " ma już około 35 lat.   Mam też ulotkę tego preparatu wydaną w czterech językach, co sugeruje ,że był on w tym czasie eksportowany do niektórych krajów europejskich. 

Warto też wspomnieć, że w Polsce, też były prowadzone prace w tej dokładnie dziedzinie, i w jednej z dziesięciu różnych broszur , jakie zostały wydane staraniem Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu, które omawiają wszystkie możliwe zastosowanie tego co można wykorzystać od pszczół dla poprawy zdrowia człowieka , jedna z nich ma tytuł: "Czerw trutowy - w profilaktyce  i leczeniu".  Zawiera ta broszura opis , w jaki sposób można przygotować homogenat z czerwiu trutowego, jakie posiada właściwości lecznicze, jak go stosować , i na jakie schorzenia.  W tym przypadku , jak na dłoni , widać ma zastosowanie stare polskie przysłowie:" Cudze chwalicie, swego nie znacie".  A może najważniejsze w tym wszystkim jest, aby prelegent był zza granicy ??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to mawiał p. Zbieg prochu tam i tak nie wynajdą a 35 lat to młodość :-) a tak na poważnie to dziękuję koledze Karpackiemu za ten kubeł zimnej wody na organizatorów - może ktoś wyciągnie wnioski, miałem ochotę pojechać a teraz to poważnie się zastanowię. Jeżeli mam weryfikować to co usłyszę bo ktoś pompuje balonik żeby podnieść rangę to nie tędy droga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie pszczelarze, jak wynika   z  slow "apityczki" sa to ogolne ukierunkowania  i  moze   on. ulec zmianie o czym beda Nas informowali.

Nalezy jednak docenic  starania organizatorow, poniewaz co "robia",  robia tez dla pszczol,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.07.2020 o 22:58, apityczka napisał:

Tematyka międzynarodowej konferencji pszczelarskiej została ogólnie ukierunkowana na prozdrowotne właściwości miodu, pyłku, wosku i pierzgi. Szczegółowy zakres swoich wystąpień określą wykładowcy. Swój udział zadeklarował już prof. Algirdas Amsiejus z Litwy, który opowie o nowym leku pochodzenia pszczelego zwanym Apilarnil, powstałego na bazie czerwiu trutowego. Ukrainę reprezentował będzie prof. Oleg Shpychak, kierownik Katedry Farmacji Przemysłowej Uniwersytetu Farmaceutycznego w Charkowie. Spośród polskich wykładowców powinni przyjechać prof. Jerzy Stojko, kierownika Katedry i Zakładu Toksykologii i Bioanalizy Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach)

Szanowny kolego "an500". Osobiście spodziewałem  się, że to własnie "apityczka" odniesie się do moich uwag, jakie mam do tej części programu , co do której określiłem że jest niezgodna z prawdą.  Skoro to jednak kolega "an500" chce robić za " rzecznika prasowego" organizatorów XIII Świętokrzyskiego Święta Pszczoły, to chętnie dowiemy się od niego , które z cytowanych wyżej punktów programu , są "robione tez dla pszczol" ???  Pomimo szczerej chęci, jakoś tego celu nie mogę się w tych tematach dopatrzeć.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Karpacki napisał:

Szanowny kolego "an500". Osobiście spodziewałem  się, że to własnie "apityczka" odniesie się do moich uwag, jakie mam do tej części programu , co do której określiłem że jest niezgodna z prawdą.  Skoro to jednak kolega "an500" chce robić za " rzecznika prasowego" organizatorów XIII Świętokrzyskiego Święta Pszczoły, to chętnie dowiemy się od niego , które z cytowanych wyżej punktów programu , są "robione tez dla pszczol" ???  Pomimo szczerej chęci, jakoś tego celu nie mogę się w tych tematach dopatrzeć.  Pozdrawiam.

Panowie pszczelarze, jak wynika   z  slow "apityczki" sa to ogolne ukierunkowania  i  moze   on. ulec zmianie o czym beda Nas informowali.

Nalezy jednak docenic  starania organizatorow, poniewaz co "robia",  robia tez dla pszczol,

Pozdrawiam.

Czeslawie wiesz , ze nie mam takiego parcia bycia rzecznikiem, ale popre kazdy gest, incjatywe, impreze o pszczolach  ".W Tobie rowniez plynie "krew pszczelarska"  a na tym "zjadles  zeby".

Pozdrawiam i do zobaczenia w Baltowie aby ocenic starania organizatorow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów pszczelarzy,

Jestem uczestnikiem Bałtowskiego Święta Pszczoły już 6 raz, za każdym razem spotkanie impreza i przede wszystkim wykłady spełniają w pełni moje oczekiwania, a już sam zeszły rok przerósł je w zdecydowanym stopniu. 
Szanowni Koledzy mamy COVID i sytuacja jest dynamiczna, zależy nam jak i organizatorom na jak najlepszym i najrzetelniejszych przekazaniu wiedzy i faktów. To jest fantastyczne miejsce spotkań i wymiany doświadczeń jak i degustacji miodu czy produktów z miodu. Co więcej znam osobiście organizatorów Tęgo wydarzenia i zdecydowanie ich popieram. Co więcej takie międzynarodowe wydarzenie w obecnym roku gdzie Bałtowskie Święto Pszczoły jest jedynym spotkaniem napawa mnie ogromnym optymizmem. Wiem że w Polsce tez są wybitne jednostki które również są dla nas prelegentami na naszych spotkaniach w ciągu roku. Wydarzenie w Bałtowie jest na miarę potrzeb. Zapraszamy wszystkich bo wszyscy są miłe widziani bez względu na wszystko.

Dlaczego? Właśnie dla tego ze nauka wymiana wiedzy i doświadczeń to najlepszy sposób na branie czegoś dla siebie. Spotkanie jest dla Nas pszczelarzy, dla ludzi chcących się nauczyć czegoś, dla ludzi chcących się spotkać, dokupić jakiejś drobnicy lub zrobić zamówienie na coś większego. 
W obecnej dobie jak czytamy na międzynarodowych czasopismach medycznych pszczoły i ich produkty zdecydowanie sprzyjają w walce z chorobami, wirusami i między innymi COVID. Dla mnie spotkanie w którym profesor przekaże konkretne nowości będzie bezcenne. 
jako pszczelarze powinniśmy się wspierać a nie bić pianę i obrzucać błotem.
Życzę sobie i Wam wspaniałego spotkania na Świecie Pszczoły w Bałtowie, popieram w 100% Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej 

Z pszczelarskimi pozdrowieniami 

Michał z Pasieki Wędrownej Bzyk 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, PasiekaWedrownaBzyk napisał:

Witam serdecznie kolegów pszczelarzy, 
jako pszczelarze powinniśmy się wspierać a nie bić pianę i obrzucać błotem.

Szanowna Pasieko Wędrowna Bzyk.  Czy mogła by Pasieka rozwinąć cytowane zdanie ? Jeszcze raz przeczytałem cały wątek i twierdzę , że zdanie to pasuje tutaj jak garbaty do ściany.  Dobrze było by gdyby Pasieka określiła , do których kolegów pszczelarzy kieruje to zdanie , bo wśród zabierających tu głos , ja takich nie widzę. Znam i ja wielu z organizatorów Bałtowskiego Święta, i myślę że wielu z nich, zna mnie. Mój wpis z dnia 17 lipca miał na względzie przede wszystkim uniknięcie ewentualnego wstydu przy obecnym organizowaniu imprezy.  Myślę ,że o wiele większym "fo pa" było by, gdyby w trakcie prelekcji profesora z Litwy, wstał ktoś i powiedział: " co za nowości nam tu pan głosi, które znane są już od 35 lat?"  Jak mi się wydaje, całkiem niepotrzebnie Pasieka Wędrowna Bzyk, chce tu robić za adwokata organizatorów Bałtowskiego Święta. używając przy tym retoryki, z minionego, miejmy nadzieję okresu , jaki obowiązywał kiedyś w PZP. Sądząc po dotychczasowej aktywności Pasieki Wędrownej na tym forum, dziwię się że zaczyna ją od takich uwag, nie wiadomo do kogo kierowanych, i będących tu absolutnie nie na miejscu.  Czy nie prawda , koledzy z Ostrowca ?. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie Karpacki, właśnie o tym pisałem, żeby nie bić piany. Niestety w Pana wypowiedzi jest więcej żalu i pretensji zapewne jest w tym jakaś potrzeba tylko czyja? Pszczelarzy ? Czy Pańska? 
Zastanawiam się po co Pan chce usilnie mnie obrazić i zdyskredytować. 
Nie robię za adwokata organizatorów a adwokata spotkania pszczelarskiego i Bałtowskiego Święta Pszczoły. Co więcej zapewne jeżeli ktoś by miał się wstydzić i czego wstydzić to nie organizatorzy. Z tego co wiem jeżeli maja być nowości to zapewne nie będzie informacji z przed 35 lat, wiele substancji jest standaryzowane i wiele nowości się pojawia. Zapewne Pan jest zdecydowanie na bierząco bardziej niż światowa organizacja zdrowia, czy EMEA ale to już zostawię w kwestii oceny Pana. Proszę mnie nie obrażać wypowiedziami minionej epoki zwracam się z szacunkiem do kolegów jako młody wiekiem z szacunku warto się tak zwracać. Panu to przeszkadza to do Pana Panie Karpacki mogę używać innej retoryk, a zaczynam od uwag jeżeli widzę bezcelowe i agresywne wpisy osoby która najlepiej potrafi wskazywać czyjeś błędy a nie widzi pozytywów tej sytuacji. Jaki ma Pan w tym cel?

Z powyższych wypowiedzi Karpackiego nie wynika nic.

Dziękuję i pozdrawiam szanownych kolegów pszczelarzy.

Michal z Pasieki Wędrownej Bzyk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, PasiekaWedrownaBzyk napisał:

Panie Karpacki, właśnie o tym pisałem, żeby nie bić piany. Niestety w Pana wypowiedzi jest więcej żalu i pretensji zapewne jest w tym jakaś potrzeba tylko czyja? Pszczelarzy ? Czy Pańska? 

Z powyższych wypowiedzi Karpackiego nie wynika nic.

A co wynika z Pańskiej wypowiedzi?  Wiele słów o młodym wieku i jakimś szacunku , ....i tez nic.  Oprócz "bicia piany i błota," są jeszcze "agresywne wpisy", których też nie potrafi Pan określić, dlaczego uważa je Pan za agresywne? Być może dlatego , że ogląda Pan świat do góry nogami. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widząc retorykę nie będę dalej komentować Karpackiego,

Zapraszam wszystkich do Bałtowa. Każdego kto ma ochotę dowiedzieć się czegoś nowego bądź usystematyzować swoją wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby tradycji stalo sie zadosc, za dwa dni spotykamy sie w Baltowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi