Skocz do zawartości
ltms

Sprzedaż bezpośrednia a podatek

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna zajmuję się pszczelarstwem, a miód który udało mi się "podkraść" pszczołom, rozdawałem. W tym roku postanowiłem jednak trochę sprzedać by móc finansować to moje hobby. Zarejestrowałem posiekę, mam pozwolenie na sprzedaż bezpośrednią ale nie potrafię dotrzeć do informacji, czy od sprzedanej ilości muszę płacić podatek. Mam 20 uli i jestem już na emeryturze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie bez paniki!!!!!

Nic Pan nie musi. Spokojnie to Pan pracuje na rzecz Społeczeństwa (środowiska), a Ono w swojej roztropności postanowiło nie nakładać na Pana żadnych ciężarów.

Tyle powinno wystarczyć. Ale jak zwykle są szczegóły które to Społeczeństwo sobie postanowiło zastrzec. Co by Pan nie postanowił być przedsiębiorcą mającym 1000 uli a wtedy trzeba płacić.

Do rzeczy jest Pan z mocy prawa zwolniony z płacenia podatku ale musi pan prowadzić ewidencję sprzedanego miodu. To brzmi bardzo eufemistycznie ale wystarczy zeszyt 16to kartkowy na którym Pan napisze ewidencja sprzedaży. Na pierwszej stronie na górze "2020 rok"

Pozycja 1 sprzedałem Roch kowalski 10 słoików za 200 zł'

pozycja 2

i tak dalej

wszystko jak mówi młodzież w temacie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wątpliwości Kolegi emanuje imponujące przekonanie, że wartość człowieka w naszym ustroju można zmierzyć wartością płaconego przezeń podatku. Tak nie jest, nasze państwo więcej Obywatelowi daje, niż mu zabiera. Ale nie będę wchodził głębiej w temat tego cudu ze względu na ciszę wyborczą, a i pszczelarze korzystający z dopłat KOWR, trzynastych rent i innych dobrodziejstw mogliby poczuć się niekomfortowo?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Kolegom za informację, bo i teraz będę mógł spać spokojniej, i łatwiej będę mógł spojrzeć w oczy co niektórym sąsiadom, którzy myślą jaki to ja biznes kręcę na tych moich pszczółkach. Z tego też powodu postanowiłem załatwić wszystkie możliwe formalności... włączenie z tabliczkami na płocie UWAGA PSZCZOŁY. 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...