Skocz do zawartości
Piotr_S

Pozornie mało związany z pszczołami temat

141 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Atena napisał:

Przed chwilą przeczytałem ogłoszenie na fb, że "Drugi ślub kościelny ze zniżką 50%"...

To bardzo ważna wiadomość dla pszczelarzy , zwłaszcza tych którzy są rówieśnikami autora wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Atena napisał:

Przed chwilą przeczytałem ogłoszenie na fb, że "Drugi ślub kościelny ze zniżką 50%"...

Pan Atena zdaje się ma zamiar na forum "Polanki" reformować nie tylko polskie i europejskie pszczelarstwo,

polską politykę i organy władzy, ale także Kościół Katolicki.

Cóż za rozmach i jakie kompetencje.

I jeszcze twierdzi:  "JA wsparcie mam" - ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników, z okazji Wielkiego Dnia Pszczoły,  ogłosiło konkurs kulinarny na potrawy z miodem.  Czyżby św. Ambroży miał wręczać nagrody laureatom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Ta sobie tak wzionem kawa i czytam te wszystkie pierdoły dwuulowców i tak się zastanawiam . Jak powiedział mi kolega że od 50 lat nie było takiej biedy w ulach . Rok pracy w wolontariacie przy pszczołach .Pracy a nie grzebaniu w kalesonach .

To już koniec pszczelarstwa czy z rok trzeba poczekać ? 

Będziecie leczyć , zioło ważyć ..... 

Ja jednak z choinki się urywałem . Wracam z powrotem . Leczcie się humolami , ziołosmrodem . Wam już i tak nic nie pomoże . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiaty i zioła, te z nektarem i bez, dzisiejszym i niegdysiejszym, żołnierzom którzy kiedyś przelewali krew za Niepodległą a dziś strzegą Rzeczypospolitej składam serdeczne życzenia; pomyślności w życiu oraz uznania, w oczach i sercach młodszych pokoleń, za ich dokonania... Wznoszę toast w dniu ICH ŚWIĘTA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

1597459785_zjx1fs_600.jpg

Katolickie święto nastąpił pogrom bezbozników . No normalnie Cud nad Wisłą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Aby nie było wiele na temat pszczół - po wczorajszym głosowaniu w Sejmie poczułem się jak kibic Barcelony...po ostatnim meczu.   A może to Dante miał rację?  - "Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie..."  Nie, nie wchodzicie? Wdepnęliśmy, jako pospólstwo...  

  Może ktoś pamięta słowa, prorocze słowa że "rząd się wyżywi" /czy jakoś tak/. Kto był tym wizjonerem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

7 godzin temu, daro napisał:

1597459785_zjx1fs_600.jpg

Goń bolszewika Goń!  Goń! Goń!

Ale pokój to zawarto w 1921 r Kolego daro a nie w 1920r. wtedy były tylko preliminaria podpisane.

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19210490300/O/D19210300.pdf

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Wisłą pieśń poleci

falami jasnemi

że nie będzie już Moskali

na piastowskiej ziemi

na piastowskiej ziemi ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zatroskaną twarz Dziadka i nachodzą mnie smutne refleksje. Dochodzę do wniosku że coronawirus przeszedł w Polsce dodatkową mutację. Nie dość, że część, tych co przechorowali, traci smak i węch ale chyba udzielił się również niektórym w postaci utraty zdrowego rozsądku. 3/4 posłów żąda podwyżek a dwa lata temu głosowali aby im obniżyć płace. Bez wpływu "siły wyższej"  to chyba niemożliwe.  Co prawda u części nastąpiła refleksja /po jakiej kuracji???/ ale za takie działania przedstawicieli tych których żeśmy wybrali to chyba winna nastąpić jakaś  pokuta? Już widzę 360 pątników podążających, w habitach na Grabarkę, bijących się w piersi i powtarzających mea culpa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłsudski to ogólnie nie moja bajka. Moja bajka to raczej Rataj, Witos... Mnóstwo ludzi jest z jednej strony zafascynowanych marszałkiem, a z drugiej strony są antyniemieccy. Tymczasem ostatnia msza, na jakiej podobnoć był Hitler to msza  za duszę J. Piłsudskiego. Można powiedzieć, że Piłsudski to była taka "opcja niemiecka" - pomijając jego współpracę z wywiadem niemieckim idzie o poglądy, koncepcje sojusznicze. Coraz częściej krążymy w obszarze mitów, a nie konkretnych, żywych osobowości.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
12 godzin temu, jjb napisał:

Coraz częściej krążymy w obszarze mitów,

bo Pisłudzki ( Dziadek jak to mówili  ) to jeden wielki mit, lewak , bezbożnik a na sztandarach Katolików . Choć wzór powinien być dla obecnej lewicy  bo szanował Kościół potrafił się zachować ( ale to ,to z domu się wynosi ) .

Bwaiło mnie jak moi dziadkowie się kłocili o niego ,Pradziadek ze swoim zięciem . O Sanację i jak tam dobrze było. Jak to mówił pradziadek nawet wódka była lepsza . Dziadek na to ,że jak wstało się obrządzić o 3 rano , jechało się o suchym pysku na jarmark i jak w obiad bez zakąski wypili ćwiartkę to w zakładkach do domu wracali . A mieso jeden z drugim w niedzielę widzieli . I się zaczynało ........ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
Teraz, czarg napisał:

To nie krążcie.

Jest mitologia grecka jest i polska . Jest mit dobrego roku 2020 . Kazdy lubi bajki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nam żyjącym z pracy pszczół, które jednym miód znoszą a innym plonów przysparzają, potrzebny jakiś znak na nieboskłonie, bo chyba doszliśmy, w bezinteresownym zacietrzewieniu/swarliwości/agresji do momentu, "że już gorzej być nie może"... /optymiści mówią że może/.   Nie wiem jak się to ma do słów ze Starego Testamentu; "że wspomnę na przymierze moje, które między mną i między wami i każda duszą w każdym ciele".   

Z każdej bajki jest jakiś morał, z Biblii winno być przesłanie które NAM winno być drogowskazem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednim wątku (sezon 2020) JJB napisał:

"Gwałtownie ubyło trzmieli - takie mam wrażenie. Może one też odczuły głód.

Regularnie widywałem w tym roku trzmiele, które chciały się dostać do uli."

 

Głodne trzmiele potrafią być brutalne wobec roślin, które na czas nie zaspakajają ich potrzeb aprowizacyjnych.

Jak donoszą naukowcy z prestiżowej uczelni ETH Zurich 

w przypadku głodu (brak pyłku) trzmiele celowo mechanicznie uszkadzają liście roślin i prawdopodobnie

wprowadzają do nich swoiste substancje chemiczne, co skutkuje wcześniejszym kwitnieniem. 

"Pomidory podskubywane przez trzmiele kwitły do 30 dni wcześniej niż te, które nie były celem tych osobliwych

zabiegów ogrodniczych. Gorczyca także kwitła wcześniej po nacinaniu przez owady liści.

Rośliny te kwitły około 14 dni wcześniej, gdy zostały uszkodzone przez pszczoły."

cytat za:

https://dzienniknaukowy.pl/planeta/pozbawione-pylku-trzmiele-zmuszaja-rosliny-do-wczesniejszego-kwitnienia

Por.

https://ethz.ch/en/news-and-events/eth-news/news/2013/12/invasive-bumble-bees.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Atena napisał:

A może nam żyjącym z pracy pszczół, które jednym miód znoszą a innym plonów przysparzają, potrzebny jakiś znak na nieboskłonie, bo chyba doszliśmy, w bezinteresownym zacietrzewieniu/swarliwości/agresji do momentu, "że już gorzej być nie może"... /optymiści mówią że może/.   Nie wiem jak się to ma do słów ze Starego Testamentu; "że wspomnę na przymierze moje, które między mną i między wami i każda duszą w każdym ciele".   

Z każdej bajki jest jakiś morał, z Biblii winno być przesłanie które NAM winno być drogowskazem...

Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę "istota żywa". I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny.
Rozumiem, że w tym fragmencie Biblii mamy inwentaryzację...
Ale potem mamy przestrogę w Apokalipsie, że trzeba się chyba z tego spisu rozliczyć.
 I rozgniewały się narody,
a nadszedł Twój gniew
i pora na umarłych, aby zostali osądzeni,
i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom
i świętym,
i tym, co się boją Twojego imienia,
małym i wielkim,
i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię»
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Przekaz ważnych informacji dla społeczeństwa może odbywać się różnymi metodami. Parę lat temu ogólnopolski rajd nagłaśniał tematykę pszczelarską. Było spore zainteresowanie....  Dziś, /korzystając z dobrego wzorca powielonego od pszczelarzy/ inne organizacje próbują przekazywać wiedzę... o seksie, w podobny sposób.  Za "fizyczny" sprzeciw, takim metodom edukacji, jedna osoba trafiła do pierdla.  Widocznie nie wszystkie tematy do tego rodzaju krzewienia wiedzy  się nadają. Chyba internet bezpieczniejszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ostrzec szanownych pszczelarzy aby  nie wybierali się, drogą lotniczą, do Andory, San Marino i Monako bo państwa te znalazły się na liście rządowej, dokąd zostały wstrzymane loty z Polski, o San Escobar ani słowa. Szkopuł w tym, że w żadnym z tych państw nie ma lotniska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Atena napisał:

Chciałbym ostrzec szanownych pszczelarzy aby  nie wybierali się, drogą lotniczą, do Andory, San Marino i Monako bo państwa te znalazły się na liście rządowej,

Lista państw do których wstrzymane są loty obejmuje 43 pozycje wskaż nam Ateno pod jakim nrem na tej liście znajdują się: Księstwo Andory, Rep. San Marino i Księstwo Monako.

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200001452/O/D20201452.pdf

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001452

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...