Skocz do zawartości
Piotr_S

Warroza, nowy preparat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za dużo mogę napisać i niezbyt dużo sam wiem. Kluczem jest to, że chodzi o substancję występującą naturalnie lub otrzymywaną ze składników występujących naturalnie. Działanie preparatu zaburza w jakiś sposób rozmnażanie varroa. Jest dla mnie dość oczywiste, że wiele jest powodów, by osoba, która się do mnie zwróciła, chciała na tym etapie większość informacji zachować dla siebie. Napiszę jedynie wprost, że nie jest to Prof. Mariusz Gagoś choć też chodzi o naukowca.

Nie mówimy póki co o wprowadzaniu preparatu na rynek, potrzebne jest przeprowadzenie wstępnych badań i w związku z tym zebranie na to funduszy. Nie mam pomysłu, jak się za to zabrać. Próbowaliśy kilka lat temu znaleźć finansowanie na inny projekt stąd wiem, że ministerstwa i agencje rządowe nie pomogą. Nie znaczy to, że nie spróbujemy. Spróbujemy, ale to nie może być jedyna droga.

Czy macie jakiś pomysł skąd zdobyć pieniądze na badania? Oceniam, że wystarczy kilkadziesiąt tysięcy zł na potwierdzenie działania produktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E tam, nie ma pieniędzy... Podobnie jak z WAXO,  czy jest wola tych którzy mieliby chcieć je znaleźć?  Podobnie jak z maskami przeciw zarazie, wielu zrobiło na tym niezły interes... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kowr. Rezygnacja członków Polanki z refundacji badań miodu w 2021 roku, lub coś podobnego. Tak by pozostała im kalkulacja szansy na zmniejszenie dopłat do walki z varroa w wyniku powstania skutecznego preparatu. Celowo nie piszę leku, bo wkraczamy na czyjąś udeptaną ziemię. Propozycja złożona publicznie i demonstracyjnie ministrowi Ardanowskiemu w jakimś związku z derogacją neoniko i z pominięciem obowiązku powiadamiania najpierw Jacka Parszewskiego. Ot takie zagranie na Jego niewątpliwej wrażliwości neoniko na dolę apis mellifera. W ten sposób, by ewentualny sukces natychmiast przekuć na kampanię wyborczą decydenta. Tak by suweren i pan minister byli przekonani, że uratowali pszczoły na Świecie. Każdy z osobna i niezależnie z zupełnym pominięciem starającego się naukowca. Albo w całosci finansowanie z zupełnie niedociążonego rzepakowego FPRO pana sekretarza M. Barzyka, któren to kisi kasę na ODP w Łowiczu, ktore nie wiadomo czy się odbędą. Tu możemy śmiało i bezczelnie naciskać, bo mamy pozorne moralne prawo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi