Skocz do zawartości
robinhuud

Cisza nad trumną Domu Pszczelarza w Kamiannej.

64 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

http://kolo-pszczelarzy.pl/wp-content/uploads/2015/08/WZP-RZP-zjazd-2015.pdf

 

Prezydent podpisał to pismo, więc odpowiada za jego treść. Moje wybrane uwagi:

 

1. Do dzisiaj (16 wrzesień) nie zostałem powiadomiony jako członek Koła Pszczelarzy i jako delegat na Zjazd WZP Poznań o tym piśmie i o Zjeździe w tej sprawie;

2. Nic nie wiem o propozycjach Komisji Statutowej  PZP, więc nad czym dyskutować? Chyba, że doły potrzebne są tylko by zaklepać decyzję celebryty ze Swiętokrzyskiej. Mam pod czaszką prezydencki zachwyt w Sielinku mad dotychczasowym statutem i nad ustawą z 1982 roku o wiernej służbie kółek rolniczych i Zarządu PZP  PRL-owi  (https://www.youtube.com/watch?v=SCaWAWHHpYU&feature=youtu.be) umożliwiającą do dziś trzymanie kasy PZP poza kontrolą.  Ale widocznie pan prezydent robi gwałtowne zwroty myślowe w tych sprawach, a ja jełop za nim nie nadążam. Jak chociażby jego angielskie wyjście z prezydentowania Apislavii w Bańskiej Bystrzycy.

3. Z pisma wynika, że DP powinien decyzją księdza Ostacha służyć wszystkim członkom PZP, a więc i Huzarowi, Orionowi Kłobuck, Technikum Pszczelarskiemu, Instytutowi w Puławach. Apis Lublin i cholera wie komu jeszcze, (bo z witryny PZP nie wynika, kto jest członkiem tej federacji - widocznie prezydent się wstydzi) itp i td.  że nie wspomnę o Polance, Slązakach, Karpatczykach itp, których pan prezydent nie chce uwzględnić przy podziale kasy ze sprzedaży DP i kupić sobie za tą kasę biuro w W-wie. Według swej filozofii pan prezydent powinien powywalać wszystkich z PZP, przeprowadzić się do Kamiannej i przejąć DP na własność poprzez zasiedzenie.

4. Pan prezydent bezczelnie kłamie jak najęty o podarowaniu działki i o Zrzeszeniu DP. Ksiądz Ostach nie podarował działki pod DP, a haniebnie zadłużył jej hipotekę.  Są na to dowody w postaci dokumentów sądowych i nie rozumiem, na co prezydent liczy próbując wykoślawić historię. Spisane są jego słowa i czyny.

5. Osobiście doceniam "wkład" pana prezydenta we wpędzenie DP w deficyty metodą przywożenia w teczce kolejnych dyrektorów nie mających zielonego pojęcia o pszczelarstwie, zrobieniu z DP przytułku dla działaczy PSL, aż do trudnego do logicznego uzasadnienia zatrudnienia na stołku grabarza DP - Przewodniczącego Rady PZP Romualda Dąbrowskiego. (ma kontrolować sam siebie?)

6. Nie rozumiem, dlaczego tylko delegaci na Radę PZP są w posiadaniu sprawozdania finansowego oraz bilansów DP i PZP.  Tutaj mści się tolerowanie przez delegatów na kolejne zjazdy WZP/RZP i PZP oraz przez komisje rewizyjne braku sprawozdań finansowych na tych szczeblach i bezmyślne udzielanie absolutorium Zarządom trwającym u władzy nieprzyzwoicie długo. To tolerowanie jawnego  łamania statutów przez członków organizacji i  organy kontrolne władzy (KR i Rada PZP).

7. Nikogo nie interesuje, skąd wzięły się pieniążki na wyczyszczenie hipoteki DP i remont tego obiektu, tak jak nikogo nie interesuje, gdzie zniknęła onegdaj kasa z Funduszu Rozwoju Pszczelarstwa (odpisy cukrowe).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.  Temat rozpoczęty jeszcze na starym forum powinien być kontynuowany. Dzięki nowej formule tego forum, mozemy widzieć ile razy dany temat był czytany. Gdybyśmy nadal; mieli dostep tylko do starego forum, to mozna by odniść wrażenie, że temat mało kogo interesuje, gdyż odpowiedzi tam niewiele. Inaczej sytuacja przedstawia sie obecnie, gdyz widzimy jak wielu czyta te wpisy. Ja mogę cos na ten temat powiedzieć gdyż od momentu opublikowania przez kolegę "Robina" treści niechlubnego pisma pana Sabata do wybranych związków, mam ogromną ilość kontaktów zarówno telefonicznych jak i emailowych w tej sprawie. Pracowałem w tym Domu w latach 1984 - 1987 a następnie ponieważ mieszkam 7 km od niego, miałem możliwość stałej obserwacji tego co tam sie działo, i tego kto był odpowiedzialny za to co tam sie działo i wiele innych spraw jakie toczyły się wokół tego Domu. Zawsze kiedy widziałem tam działania niewłaściwe, odczuwałem ogromny żal. Idea jego budowy, niesamowity entuzjazm tych którzy podjęli się wprowadzić tę ideę w czyn są nie do opowiedzenia. Można by powiedzieć, że zaangażowanie tysięcy pszczelarzy z całego kraju, pozwoliło na wybudowanie czegoś co powinno stanowić dla środowiska pszczelarskiego rodzaj czci i poszanowania tych wszystkich którzy , czymkolwiek zapisali sie pozytywnie aby Dom ten mógł powstać.

JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO. Dom ten jeszcze można dla pszczelarstwa uratować. Z moich obserwacji i rozeznania wcale nie wynika aby Dom ten generował długi. Długi zaczęły powstawać wtedy kiedy kierownictwo zamiast przyjmować chętnych gości, trzymało Dom nieczynnym, a gości rozsyłano na prywatne kwatery w okolicy. Kiedy dostarczany tam przez pszczelarzy miód, zamiast do sklepiku własnego trafiał do innych punktów handlowych gdzie przejmowane były dochody z tego tytułu. Wiem co piszę i na wszystko jestem w stanie przedstawić dowody. I wiem dobrze że sprawy o których wspominam działy się za wiedzą i przyzwoleniem ludzi z Zarządu i Komisji Rewizyjnej PZP. Dlatego od tylu lat nie przedstawia się sprawozdań finansowych a stanowiskami w PZP, żongluje sie tak aby sprawy jak najdłużej nie ujrzały światła dziennego.  Z tego co wiem nawet w chwili obecnej, Dom nie generuje strat, a chęć jego sprzedaży ma posłużyć do spłaty zadłużeń powstałych na Świętokrzyskiej. I nie muszę w tym miejscu  chyba powtarzać tych "słynnych" już afer o których wielokrotnie było sygnalizowane. Uważam , że dla właściwego poinformowania wszystkich, których to interesuje, a szczegółnie tych delegatów, którym dane będzie zagłosowanie nad dalszym losem tego Domu, powinniśmy utworzyć specjalną stronę internetową, gdzie powinny znaleźć sie wszystkie istotne informacje i dokumenty, z których będzie wynikało, kto i kiedy przyczynił się do powstania obecnej sytuacji. Na podstawie tych udokumentowanych danych każdy będzie mógł wyciągnąć wnioski, kogo należy rozliczyć w piewrwszej kolejności, a następnie podjąć decyzje, aby dzieło to nie skończyło jak większość dobrych obiektów w tym kraju. Tak jak staramy się chronić miejsca ważne dla historii Narodu, tak postarajmy sie uchronić to co podobną rolę ma dla środowiska pszczelarzy w Polsce. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych pszczelarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.  Temat rozpoczęty jeszcze na starym forum powinien być kontynuowany....

 

Bardzo przepraszam forumowiczów, naprawdę ja jako "stary komuch" nie kpię z pszczelarzy wierzących i nie mam nic wspólnego z takimi z władz PZP: Zacytuję bez komentowania:

 

Jasna Góra - Pielgrzymka nr XXIII - grudzień 2011 rok

 

"Składamy na ołtarzu Pana prośby i błagania ukryte w sercach naszych. Prosimy również głośno wołając - o Panie pomóż nam budować nasz pszczelarski dom, dom, w którym znajdziemy ochronę przed nie zawsze przyjaznym światem. Pragniemy, by nasz związkowy, pszczelarski dom, był podobny do rodzinnego domu, gdzie sukces jednego z domowników, to radość wszystkich domów, klęska jednego, to całego domu smutek. Pszczelarskie serca proszą i pragną pszczelarskiego domu, w którym nie ma miejsca na hipokryzję, obłudę czy też zakłamanie"

 

- mówił na początku Mszy św. Tadeusz Sabat

Teraz pan prezydent bez hipokryzji, obłudy i zakłamania zlaca wycenę tego domu przed jego "prywatyzacją". Po tajemniczym oczyszczeniu hipoteki i niejasnym, nierozliczonym finansowo  remoncie objektu...  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi Pan Panie Czesławie piękna idea zapoczątkowana przez naszych pradziadów w budowie Domu Pszczelarza pryska jak czar. Może idea strony internetowej gdzie będzie wszystko opisane i udokumentowane ma sens i otworzy co niektórym oczy i podejmą właściwe decyzje. Czy tak się stanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi Pan Panie Czesławie piękna idea zapoczątkowana przez naszych pradziadów w budowie Domu Pszczelarza pryska jak czar. Może idea strony internetowej gdzie będzie wszystko opisane i udokumentowane ma sens i otworzy co niektórym oczy i podejmą właściwe decyzje. Czy tak się stanie....

 

Oj, z tymi pradziadami to trochę przesada. To już nawet ja prawo jazdy miałem w kieszeni kiedy kończono budowę Domu Pszczelarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas budowy Domu Pszczelarza i po jej zakończeniu bardzo skrupulatnie, osoby odpowiedzialne  za ówczesny jego stan określały wszystkich darczyńców i większość  z nich otrzymywała specjalne podziękowanie, którego skan niżej chcę przedstawić. Każda osoba która otrzymała taki list uważała się za docenioną i traktowała to jako coś szczególnego jako widoczny ślad przyłączenia się do powstania czegoś wspaniałego i dobrego. Takich dokumentów zostało wręczone kilka tysiecy. Oprócz tego ,dla takich którzy w szczególny sposób zasłużyli sie przy budowie i wyposażaniu tego Domu wręczane były specjalne medale z odpowiednim wpisem , za co był on wręczany. Medali takich zostało wręczone kilkaset. Wielu z tych ludzi jeszcze żyje. Jak oni mają traktować swoje odznaczenia, jeśli likwidatorom uda się Dom ten sprzedać , i zmarnować to co za niego uzyskają?

Bo że zmarnują, nie mam co do tego żadnej wątpliwości. Oni już wielokrotnie pokazali co potrafią.

 

post-13-0-36473900-1442645753_thumb.jpg

 

 

Aby przeczytać treść listu należy kliknąć w miniaturkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć pewien dokument dobrze oddający problematykę oceny przyczyn "nierentowności" Domu Pszczelarza w Kamiannej, technik jego zadłużania i oddłużania. Od 2006 roku w zasadzie nic się nie zmieniło w zakresie nieudostępniania pszczelarzom (właścicielom obiektu) informacji o finansach tego obiektu. Dalej trwają dziwne zabiegi finansowe i kadrowe hermetycznej grupy ludzi z Zarządu PZP, Komisji Rewizyjnej i Rady PZP. Materiał ten dedykuję jako element przedzjazdowej dyskusji o sprzedaży tego obiektu. Pan Białkowski już wtedy miał bardzo rozsądne propozycje zmian statutowych. Propozycja nowego statutu PZP została również opracowana w WZP Kraków. Ale w Boguchwale zabrakło na to czasu. bo pan prezydent jest zadowolony z obowiązującego, umożliwiającego mu dozgonną władzę. Chyba że sam z tej władzy zrezygnuje pocichuteńku, jak ostatnio zrezygnował w lipcu z prezydentury apislavskiej. Przewodniczący Komisji Statutowej pan Wach robi pozorowane ruchy. Obowiązki skarbnika widocznie zabierają mu zbyt wiele czasu by reformować PZP. Póki co mamy końcówkę września, a ja jako członek koła pszczelarzy i delegat na zjazd WZP nie mam żadnych informacji z WZP o czekającym mnie zjeździe. Jakoś zacięła się witryna, albo spadł łańcuch z komputera.

 

http://forum.spp-polanka.org/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=9

bia??kowski.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się nieoficjalnie, że Swiętokrzyska pomału wycofuje się z opcji sprzedaży Domu Pszczelarza. Ma ponoć być dzierżawa. Pewno przez tego, za czyje pieniądze Dom oddłużono, wyremontowano i tradycyjnie z prawem pierwokupu. Oczywiście nadal bez ujawniania finansów. Czyżby więc nadzwyczajny zjazd miałby być tylko statutowym?  A może wszystko się rozmyje, bo kto z zarządu przejmowałby  się uchwałami Rady PZP z grabarzem DP na jej czele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jest to spowodowane pierwszymi sygnałami z tych organizacji gdzie juz odbyły sie pierwsze głosowania w tej sprawie.  Jeśli do tego dojdzie , będziemy mieli do czynienia  z jednym z tych "cudów" których wiele idzie zaobserwować wokół nas. Właściciel obiektu nie moze uzyskać rentowności i jakoby z konieczności puszcza w dzierżawę, natomiast dzierżawca, pomimo płaconej dzierżawy uzyskuje zysk. Jak to świadczy o właścicielu? Specjalista. Umie tylko pieniądze brać. Natomiast zarabiać ? Niech robią to inni. Warto w tym miejscu było by pokazać , jakie było zatrudnienie, jakie obłożenie miejsc w pokojach i jakie zyski przynosił Dom np. w 1986 roku? Akurat tym dokumentami też dysponuję. A teraz? Pusto na placu , pusto w pokojach, bo i chyba pusto w programie działania. Ale za to pełno pychy w świadomości tych , którzy chcą decydować o jego przyszłości. Za to nie brak odznaczeń, statuetek, sztandarów i szumnych imprez z udziałem importerów.  O ludzie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym mam niewątpliwą przykrość, poinformować wszystkich, a szczególnie delegatów na Walny Zjazd PZP, że działania opisywane w piśmie pana Sabata , które jest cytowane  na początku tego wątku są już zbędne i niepotrzebne. Dom Pszczelarza został oddany w dzierzawę i nowy dzierzawca już objął go we władanie i zaczyna swoją działalność. Decyzja taka , podparta prawdopodobnie stanowiskiem prezesów niektórych organizacji, którzy w tym celu spotkali się niedawno w Kamiannej, pokazuje , gdzie prezes PZP ma w poważaniu /głębokim/, mozolnie wybieranych w Związkach delegatów którzy to mieli głosować nad przyszłością tego Domu.  Wszyscy oni zostali olani, takze to, co myśleli i jak chcieli się zachować. Na zasadzie najgorzej rozumianej dyktatury, zostało za was zdecydowane i wykonane. Tak wiec najbliższy wasz wyjazd na Walny Zjazd Delegatów, będzie juz tylko wycieczką, na której przyklepiecie uznanie za podjęte za was decyzje. Przy tej okazji będziecie mogli ustalić ewentualnie jakiej wysokości przyznać uznanie za sprawnie i bez kłopotów przeprowadzenie tej transakcji.  Nieprawdopodobnym też wydaje się, aby kogokolwiek zapoznano z treścią dokumentu i warunkami na jakich PZP, oddał Dom Pszczelarza w użytkowanie.

Trwająca już od wielu lat sytuacja że decyzje , które powinny być podejmowane poprzez określone statutowo gremia związkowe , podejmowane są na zasadzie faktów dokonanych, możliwa jest dzięki temu że większość pełniących funkcje w Związkach regionalnych , traktuje te funkcje jako ostateczny cel życiowy , a nie jako podstawę do działań w interesie własnych członków. Tak długo jak to się nie zmieni, nic się nie zmieni.

Pozdrawiam wszystkich , a szczególnie tych którzy mimo wszystko nie widzą powodów do niepokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 2014 - Pszczelarz Polski. - wstępniak "Swiętokrzyska ma głos"

 

p8k7.jpg

 

Jest w tym ciągłym zmienianiu zdania o Domu Pszczelarza, kombinowaniu, zwykłym okłamywaniu i ukrywaniu kasy coś obrzydliwego i niegodnego pszczelarza. Coś w sam raz dla polityka PSL takiego pokroju.

Panie Sabat, życzę panu po dziwacznym powrocie do "Bartnika" zjazdowego rozliczenia według pańskiego pomysłu (jak pan chciał kiedyś rozliczyć Lecha Sęczyka by się tylko dorwać do władzy i już jej nigdy nie stracić, by nie wyszła na jaw prawda o kasie PZP)

 

sabat7.jpg

 

W moim rozumieniu statutu nie ma pan mandatu na zjazd. A po aferze ABvarC i po boguchwalskiej dennicowej pułapce feromonowej nie ma pan moralnego prawa do pouczania mnie.

Ciekawym, o czym pan myślał i co chciał pan powiedzieć biorąc w cudzysłów słowo "zarządzającego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do powyższego postu kolegi Robina i tego co dzieje sie w PZP za plecami delgatów i wszystkich innych gremiów tego Związku, a szczególnie absolutnie bierna postawa Komisji Rewizyjnej , nachodzą człowieka rózne nastroje. Kiedy są one trochę humorystyczne, wtedy przywołuje się w pamięci jeden z dowcipów z czasów jedynego wtedy i najlepszego systemu w jakim przyszło nam żyć. 

"Przychodzi do lekarza porządnie wyglądający człowiek i mówi: Panie doktorze , nie wiem co mi jest. Niech sobie pan wyobrazi że, co innego myślę , co innego mówię, a co innego robię? Co by pan na to zalecił?  Wtedy lekarz mu odpowiada:  pan wybaczy, ale ja partyjnych nie leczę."

No ale humor szybko mija i przychodzą inne pytania. Co to za ludzie ci członkowie PZP? Czemu oni dają sie tak naiwnie oszukiwać, okradać i manipulować?  Co prawda temat tego wątku, to sprawy związane z Domem Pszczelarza, ale podobne i wstrętne moralnie sytuacje, mają miejsce także w innych obszarach działalności. Chociażby wspomniany w cytacie artykułu Fundusz Rozwoju Pszczelarstwa. Tak sie składa, że jako delegat WZP Legnica, brałem udział w Zjeździe na którym był on uchwalany, jak dziś pamiętam podjętą wtedy Uchwałę, że o wykorzystaniu środków z tego funduszu, moze zadecydować tylko Walny Zjazd Delegatów, jako najwyższa statutowa władza Związku.

Kto i kiedy tą uchwałę uchylił? Kto pierwszy , skutecznie wyciągnoł łapy po te środki. Znając sprawozdania finansowe z czasów kiedy one nie były jeszcze tajne, i znając ilość rozprowadzanego przez PZP cukru w okresie kiedy je już utajniono, można twierdzić że na rachunku tego funduszu powinno obecnie znajdować sie 6-7 mln zł.

I nie są to tylko pieniądze PZP. Kiedy decyzją Ministerstwa ten Związek był dystrybutorem cukru dla pszczelarzy w okresie jego "braku", takze od organizacji będących już wtedy poza PZP brane były skłsadające się na ten fundusz 2 gr. od kilograma.

A cały kształt programów tzw "pomocowych". Przecież to nic innego jak mechanizm powodujący przejęcie na rzecz budżetu państwa, całej części dotacji która jak sie twierdzi z niego pochodzi. Na tej zasadzie, ta pomoc jest fikcyjna, skoro i tak środki wracają tam skąd łaskawie zostały przyznane. Komu przyznane - budżetowi państwa.

Złośliwi mogą powiedzieć, pisaliście juz o tym niejednokrotnie.  Właśnie , pisaliśmy i co? Ile jeszcze razy trzeba będzie pisać , zanim zrozumieją to ci których funkcje pełnione w organizacji obligują ich do tego, aby się o to skutecznie upominać w imieniu własnym, i tych którzy ich na te funkcje wybrali.

Nie są to przecież wszyscy, którzy noszą brody, i nawet przy goleniu nie muszą patrzeć we własne oczy. Tych można by próbować jakoś usprawiedliwić. Ale jak ci wszyscy którzy w swoje oczy czasem patrzą , mogą nie zadać sobie wtedy prostego pytania? Czy pełniąc swoją funkcje , obojętnie na jakim szczeblu Związku, robią to sumiennie i uczciwie?

Czy ich postawa , dopuszczająca do takich machlojek , uderzających zarówno w nich jak i ludzi którzy obdarzyli ich zaufaniem że będą ich godnie i uczciwie reprezentowali, nie ma czasem wiele do życzenia? Czy aż tylu ludzi nie ma tej zwykłej odwagi aby powiedzieć w momencie podania jego kandydatury pod głosowanie, "proszę mnie nie wybierać , bo ja nie mam odwagi upominać się o należne wam prawa"?  Ale nie , do funkcji to się pchają , a później zachowują sie, aby ona trwała , mimo wszystko, i aby czasem nie urazić tego , który ma ją trochę wyższą.

A więc pisać trzeba , trzeba przedstawiać dokumenty i fakty, dla tych którzy sami nie potrafią dostrzec, gdzie leży zło.  Jest jeszcze jeden element bardzo perfidnie wykorzystywany przez obecnie decydujących o tym co sie w PZP dzieje.

To prefidne i z premedytacją , przesycanie wszelkich imprez , zwłaszcza tych wyższej rangi, oprawą religijną. Biorąc postępowanie na codzień,a następnie te szumne afiszowanie się kontaktami z kościołem w zestawieniu spełnia całkiem inną rolę jak zamierzona przez "organizatora" . Myślę że ci duchowni którzy biorą udział w tych imprezach robią to w najlepszej wierze i zaangażowaniem. Być może nie wiedzą nawet jak wykorzystywana może być ich obecność w skrywaniu spraw o których nie wiedzą. To im też czyni sie krzywdę , a takze nieraz miejscom kultu, w których impreza się odbywa.

Oni zaraz zaczną krzyczeć . O to ten który walczy z kościołem.  Nie . Nie walczy. Sam jest katolikiem. tylko widzę niebezpieczeństwo wykorzystania kościoła do skrywania rzeczy złych i nieprawidłowości.  Warto było by, aby ci którzy chcą wykorzystywać ludzi kościoła do swoich własnych i często nagannych celów, zapoznali sie z tym chociażby fragmentem przypowieści ewangelicznych która mówi o zachowaniu sie w światyni, Faryzeusza i Celnika.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miasta grabarza Domu Pszczelarza, przewodniczącego Rady PZP i ostatniego dyrektora - pszczelarza tego obiektu Romualda Dąbrowskiego.

Bo sądzę, że dzierżawca go wymieni. Chyba, że taki myk z zachowaniem posadki jest w kontrakcie.

 

http://http://kolo-pszczelarzy.pl/chcemy-by-dom-pszczelarza-w-kamiannej-nadal-sluzyl-pszczelarzom/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie wzrok nie myli, to Dom Pszczelarza chyba ma swój sztandar. Ciekawi mnie, czy ten sztandar też wydzierżawiono i za ile. Komuchy onegdaj swój przynajmniej uroczyście wyprowadzili...A może ten pojawi się na Allegro?
Eeeeeeeech pszczelarze, fajnego macie chorążego. Szkoda, że nie przysięgał wierności statutowi i uchwałom Zjazdu ani na ten, ani na żaden sztandar...

Tak mu dopomóż Bóg i święty Ambroży żabiowolski!

Ciekawe co powie na Jasnej Górze w grudniu?
artykul-bartnicy_sadeccy_swietowali_30_l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Decyzja o sprzedaży odwołana aby nie było nadzwyczajnego zjazdu. Przestraszył się że to będzie jego ostatni zjazd. Czy to aby nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozpoczynającego ten wątek pisma wynika, że o nadzwyczajnym zjeździe podjęła decyzję i uchwałę Rada PZP - najwyższa władza w okresie międzyzjazdowym. Zdumiewa fakt, że Tadeusz Sabat wydzierżawiając ten Dom podjął działanie torpedujące decyzję organu nadrzędnego i wszedł w zagadnienie zastrzeżone do wyłącznej kompetencji zjazdu. Widać, że to człowiek "odważny", że ma ich gdzieś i że szef Rady - grabarz z Łodzi wisi u niego na etacie dyrektorskim. T. Sabat ma gdzieś cały zjazd umiejętnie marginalizując powód jego zwołania. Pozostanie tylko sprawa zmian statutowych. Ale po co dla takiej pierdoły zwoływać zjazd? Statut PZP jest przecież cudowny, bo nie pozwala skontrolować kasy! Tak na to chyba trzeba patrzeć formalnie dziwując się cieniasom z komisji rewizyjnej i Rady PZP. Koledzy pszczelarze z bielskobialskiego "Bartnika" mogą być "dumni" z nowego nabytku obdarzonego szemranym mandatem delegata na ten zjazd.

Baczność!
Poznaniak oddaje honory Krakusom!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do postu Kolegi Karpackiego - znalazłem niezbity dowód na to,  że pełnoprawnymi współwłaścicielami DP Kamianna są pszczelarze śląscy nie będący dziś członkami PZP:

 

 

http://www.pszczoly-jawisz.slask.pl/podziekowania.html

 

 

https://lh6.googleusercontent.com/-zAdYy6tDkOw/Uu5wG3CEXDI/AAAAAAAAAyI/Xunk_a1aPd4/w727-h545-no/Podzi%25C4%2599kowanie%2BDom%2BPszczelarza%2BKamianna%2B1984r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miasta grabarza Domu Pszczelarza, przewodniczącego Rady PZP i ostatniego dyrektora - pszczelarza tego obiektu Romualda Dąbrowskiego.

Bo sądzę, że dzierżawca go wymieni. Chyba, że taki myk z zachowaniem posadki jest w kontrakcie.

 

http://kolo-pszczelarzy.pl/chcemy-by-dom-pszczelarza-w-kamiannej-nadal-sluzyl-pszczelarzom/

 Celowo koledzy piszę w tym poscie, gdyż cisza na trumną Domu Pszczelarza nie powinna trwać za długo,  zwłaszcza dlatego, że trumna jeszcze nie zmaknięta i może być,

że pogrzebu nie będzie.  Zależy to od wielu rzeczy do których najważniejsza jest, czy środowisko pszczelarskie wykaże dość zdecydowania,aby Dom ten ostatecznie uratować dla pszczelarzy. Chciałbym też na wstępie oświadczyć, że nazwanie kolegi Romualda Dąbrowskiego, który pełnił tam w ostatnich miesiącach stanowisko Dyrektora, grabarzem tego Domu , jest absolutnie niesprawiedliwe i krzywdzące.  Wynika to z analizy dokumentów i wyników finansowych tego Domu, za czas w którym kierował nim kolega Dąbrowski.  Okazuje się, że traktował on bardzo sumiennie i poważnie misję wyprowadzenia tego Domu z zapaści finansowej, spowodowanej zresztą wykorzystywaniem go tylko i wyłącznie do celów pobierania pod jego hipotekę wysokich kredytów, oraz służył jako przechowalnia dla różnych ludzi , głownie wywodzących się z PSL, którzy z różnych przyczyn, utracili wcześniej pełnione stanowiska, i na czas przygotowania im stołków na wyższych piętrach hierarhii partyjnej, czasowo przechowywani byli na funkcji dyrektorów tego Domu, nie mając do tego ani pojęcia, ani przygotowania fachowego .  Wykorzystywał sobie więc ten Dom, głowny wódz PZP , jako kawałek gospodarstwa doświadczalnego własnej partii i głównie dla celów tej partii.  Przykre że robił to kosztem członków PZP , których większość nie należy do PSL.

Mogą się tu szybko ujawnić tacy, którzy zarzucą mi, że atakuję ich ulubione ugrupowanie, a przecież nie taki jest mój cel. 

Aby wiec nie być gołosłowny, podaję pod ocenę kolegów fakt, że na potrzeby kampanii wyborczej pana Jacka Sokołowskiego, w czasie kiedy udawał, że jest dyrektorem Domu Pszczelarza, pobrano przez PZP, oczywiście wykorzystując znów zabezpieczenie budynkiem Domu Pszczelarza, kredyt w wysokości 300 tys. zł.

Pierwsze trzy raty tego kredytu, zostały spłacone z dochodu Domu Pszczelarza jaki zaczął być generowany dzięki umiejętnemu prowadzeniu go przez kolegę Romualda Dąbrowskiego. Kto będzie spłacał resztę tego kredytu, można sie tylko domyślać. Jeśli nie przejął tego zobowiązania aktualny dzierżawca tego Domu, to spłacać będą wszyscy członkowie PZP płacąc składki w tej organizacji. Niewykluczone , że pobranie tych pieniędzy, zostanie wykorzystane w przyszłości przeciwko koledze Dąbrowskiemu, kiedy trzeba będzie gdzieś uzasadnić, dlaczego został on zwolniony z funkcji, a Dom w szybkim trybie wydzierżawiony, pomimo że zaczął przynosić dochody, chociaż z rożnych względów nie chodził jeszcze na wysokich obrotach. Będzie się mówiło wtedy, patrzcie jaki zostawił dług.  Nie pokaże się jednak dokumentu, wniosku o ten kredyt na którym widnieją podpisy, głownego szefa Związku oraz jego skarbnika pana Wacha.  Oczywiście stanie sie to w takiej sytuacji, kiedy zainteresowany, nie będzie miał mozliwości zanegowania kłamstwu, i pokazania rzeczywistej prawdy, były już w minionym czasie podobne sytuacje. Zawsze można je przypomnieć i wskazać niesłusznie pomówionych.

Szanowni Koledzy. Wkrótce opublikujemy wiecej dokumentów pokazujących jak bezsensowne i nie wytłumaczalne było oddanie tego Domu akurat w tym momencie, kiedy zaczął on przynosić dochody.  Także przeprowadzony tam niedawno remont, też obciąży wszystkich człónków PZP. O mechaniźmie finansowania tego remontu , też postaramy się wkrótce kolegów poinformować, ale po kolei, aby naraz nie zasypywać ich zbyt dużą dawką informacji.

Informacje te kierujemy głównie do delegatów na Zjazd PZP, aby mieli rozeznanie, co dzieje sie rzeczywiście w ich związku, i aby byli tego świadomi jadąc na zapowiadany zjazd. A wiadomości tych nie uzyskają ani z oficjalnych dokumentów PZP, ani z oficjalnych przemówień wodza.

Jeżeli wśród czytających te wiadomości, znajdą się tacy którzy myślą, że temat ich nie dotyczy, to są w dużym błędzie.  Przekonają się o tym, kiedy pokażemy , dzięki jakiej kombinacji, został sfinansowany wspomniany remont tego Domu. Korzyści z tego remontu będzie miał dzierżawca, pytanie czy bezinteresownie? A za całość i tak zapłacą ci,  którzy przez najbliższe lata będą płacić składki w PZP.  Szanowni Delegaci, czy warto dawać się tak manipulować i wykorzystywać, aby co pewien czas wysłuchać płomiennego przemówienia, na imprezie obfitującej w sztandary i odznaczenia.  CDN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytam Państwa wypowiedzi i nie mogę zrozumieć. Skoro tak walczycie o Dom Pszczelarza dlaczego do niego nie przyjeżdżacie? Na palcach jednej ręki można policzyć grupy pszczelarskie i to przeważnie jedne i te same grupy, jak choćby Pogórski Związek Pszczelarzy, które zamawiają usługi noclegu i wyżywienia w Domu Pszczelarza. Reszta na zaproszenie odpowiada - za daleko, za duże koszty przejazdu. Kto z Was piszących, no może oprócz Pana z Berestu, którego zresztą odwiedzały niektóre grupy gości z Domu Pszczelarza, korzystając z usługi oprowadzania po Pasiece, korzystał z usług Domu Pszczelarza. W każdym województwie jest Związek Pszczelarzy.  Niech z każdego województwa przyjadą dwie grupy autobusowe na szkolenie pszczelarskie, czy wycieczkę liczmy pięciodniową. Licząc nocleg po 40zł i wyżywienie całodzienne również 40zł mamy 80zł za dzień pobytu jednej osoby razy 50 osób razy 5 dni razy 2 pobyty w roku = 40 000 zł razy 16 województw = 640 000 zł dzielone na 12 miesięcy = 53 333 zł podstawowego przychodu miesięcznie, gdzie miesięczny koszt utrzymania Domu wynosi ok. 40 000 zł miesięcznie. Do tego dojdzie przychód ze sprzedaży towarów i inne grypy własne Domu Pszczelarza i obiekt kwitnie. Jakie to proste, ale jest problem. Są tylko słowa i to ze strony Zarządu jak i pszczelarzy, do czynów nie dochodzi. No bo kto z Was wyda 400 zł na pobyt pięciodniowy w Domu Pszczelarza?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, założyłeś 80 zeta/głowodobę. Zrobiłem dziś podpuchę netową z sondażem propozycji od Kamiannej i okolicy:

1. Domu Pszczelarza nie ma w linkowanym poniżej wykazie hoteli, więc w XXI wieku nie istnieje. Ale zadzwoniłem. Chcą 35 za nocleg i 40 za wyżywienie = 75 zeta/głowodobę. Od 17-20 planują jakąś większą imprezę, pewno dla baronów PZP więc nie przyjmują w tym czasie gości (parapetówka nowego zarządcy?).

2. inni są tańsi i atrakcyjniejsi. Np Filip Neri naprzeciwko. Chcą te twoje 40+40=80 zeta/gd, ale są skorzy do negocjacji. Możesz pogadać na komórkę 602 766 651.

3. Jest sporo innych propozycji z różnymi cenami.

http://pl.placeknow.com/poland/kamianna-769721/holiday-rentals

Dom Pszczelarza, aby zaistnieć w takich warunkach, powinien mieć przez dłuższy czas kompetentnego dyrektora, z branży pszczelarskiej, potrafiącego nakłonić argumentami pszczelarza do zostawienia w Kamiannej kilku złociszy. Powiedzmy porządny kurs wychowu matek pszczelich w amatorskiej pasiece. Niekoniecznie na zorganizowany centralnie zakup spod lady i bez paragonu pudełek z nielegalnym ABvarC dla całego WZP/RZP. Ja sobie wyobrażam jako minimum konkurs na to stanowisko, a nie przywożenie w teczce faceta nie mającego pojęcia o pszczołach i robiącego sobie głupie fotki wyborcze przy pustych ulach. Wyznaczonego na ten stołek z pobudek politycznych PSL i mianowanego dekretem prezydenta Sabata, któren to za chwilę wymienił go na młodzieńca z branży hotelarskiej, a za chwilę na swego przełożonego i podwładnego w jednej osobie - przewodniczącego Rady PZP. To nie jest cyrk by co parę dni zmieniać małpy! A jeżeli jest prawdą ten kolejny kredyt hipoteczny na kampanię wyborczą PSL - to tragedia. PSL już zdaje się miał bolesne kłopoty z rozliczeniem kasy wyborczej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego UI29.  Czy kolega zadając te pytania o odwiedzanie i pobyty, przeczytał uważnie moją poprzednią wypowiedź?  Historia Domu Pszczelarza to temat obszerny i skomplikowany.  Powodem jego kłopotów, nie jest tylko problem małej ilości grup pszczelarzy którzy go nie odwiedzają. Rentowność tego Domu można w tym miejscu osiągnąć, niekoniecznie licząc na grupy pszczelarzy. Jest w okolicy wiele domów wypoczynkowych i snatoriów, z których kuracjusze doskonale mogli by zapewnić duży przepływ gości i dać dochody dla tego Domu.  Ogromna ilość tych grup przybywa nawet do Kamiannej, i w programie wyjazdu w sanatoriach mają podane, że wyjazd do Kamiannej i pobyt w Domu Pszczelarza. Jednak umiejętne manipulacje, wykonane przez konkurencję wśród przewodników prowadzących te grupy, powodują , że trafiają oni w pierwszym rzędzie nie do TEGO Domu, TAM zostawiaja pieniążki przeznaczone na zakupy, a jak już wydadzą tyle ile chcieli, wtedy oglądają dopiero Dom, do którego jechali i gdzie należało ich przyjąć i ugościć. Ta sytuacja trwa od wielu lat, i dzieje sie tak za przyzwoleniem niektórych członków zarządu PZP i tych gremiów tego Związku, którym dobro tego Domu powinno szczególnie leżeć na sercu. Na ten temat można by wiele i ze szczegółami. Ale to może w innym terminie.  Kolejny problem który miał w ubiegłych latach ujemny wpływ na atrakcyjność tego Domu, do której zresztą obligowała jego nazwa, to absolutny brak fachowca z dziedziny pszczelarstwa w tym Domu. Przez lata nie było takiej osoby, która była by gotowa wyjść do KAŻDEJ grupy, jaka by się tam pojawiła i mogła o pszczołach i pszczelarstwie coś konkretnego w sposób interesujący powiedzieć. A w murach tego Domu bywały grupy o szerokim spektrum zainteresowań i oczekiwań. Bywały grupy złożone z rektorów wyższych uczelni w Polsce, były także grupy niewidomych dzieci z Lasek, a takze wielu gości zagranicznych z wielu krajów świata. Zarównopszczelarze jak i nie pszczelarze.  W takiej sytuacji, wiadomo że wiele grup odeszło,  a gdzie?  Oczywiście na drugą stronę drogi.

Sytuacja odwróciła się chociaż w części, kiedy zarządzanie Domem przejął kolega Romuald Dąbrowski. Od razu pojawiły się przychody. I to jest szczegółnie niezrozumiałe, że właśnie w takim momencie oddano ten Dom.

Wkrótce podamy w tej sprawie więcej szczegółów, ja wiem dobrze jak powinien i jak mógł by funkcjonować ten Dom. Dochody z niego mogły by z powdzeniem wystarczyć nie tylko na jego spokojny byt, ale także na poszerzenie oferty, jaką mógł on gwarantować ludziom do niego przybywającym.  Należało nim tylko należycie zarządzać , a nie wykorzystywać tylko, jako wartość hipoteczną, dla pobieranych kredytów, których cel nie miał nic wspólnego z działalnością tego Domu ani z dobrze rozumianym pszczelarstwem. Zamiast wykorzystywać go jako przechowalnię rożnych funkcjonariuszy partyjnych, za ciężkie pieniądze które były im wypłacane, wystrczyło by w jakiej rozsądnych kosztach zatrudnić fachowca pszczelarza, który na swoją pensję uczciwie by zapracował. A juz najbardziej nagannym i brzemiennym w skutki, było umieszczenie tam na przechowaniu pana Jacka Sokołowskiego, za kampanię wyborczą którego, członkowie PZP jeszcze długo będą płacić.

Gdyby kolega UI29 potrzebował do zrozumienia tej złożonej sytuacji jeszcze jakichś informacji, służę.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, założyłeś 80 zeta/głowodobę. Zrobiłem dziś podpuchę netową z sondażem propozycji od Kamiannej i okolicy:

1. Domu Pszczelarza nie ma w linkowanym poniżej wykazie hoteli, więc w XXI wieku nie istnieje. Ale zadzwoniłem. Chcą 35 za nocleg i 40 za wyżywienie = 75 zeta/głowodobę. Od 17-20 planują jakąś większą imprezę, pewno dla baronów PZP więc nie przyjmują w tym czasie gości (parapetówka nowego zarządcy?).

2. inni są tańsi i atrakcyjniejsi. Np Filip Neri naprzeciwko. Chcą te twoje 40+40=80 zeta/gd, ale są skorzy do negocjacji. Możesz pogadać na komórkę 602 766 651.

3. Jest sporo innych propozycji z różnymi cenami.

http://pl.placeknow.com/poland/kamianna-769721/holiday-rentals

Dom Pszczelarza, aby zaistnieć w takich warunkach, powinien mieć przez dłuższy czas kompetentnego dyrektora, z branży pszczelarskiej, potrafiącego nakłonić argumentami pszczelarza do zostawienia w Kamiannej kilku złociszy. Powiedzmy porządny kurs wychowu matek pszczelich w amatorskiej pasiece. Niekoniecznie na zorganizowany centralnie zakup spod lady i bez paragonu pudełek z nielegalnym ABvarC dla całego WZP/RZP. Ja sobie wyobrażam jako minimum konkurs na to stanowisko, a nie przywożenie w teczce faceta nie mającego pojęcia o pszczołach i robiącego sobie głupie fotki wyborcze przy pustych ulach. Wyznaczonego na ten stołek z pobudek politycznych PSL i mianowanego dekretem prezydenta Sabata, któren to za chwilę wymienił go na młodzieńca z branży hotelarskiej, a za chwilę na swego przełożonego i podwładnego w jednej osobie - przewodniczącego Rady PZP. To nie jest cyrk by co parę dni zmieniać małpy! A jeżeli jest prawdą ten kolejny kredyt hipoteczny na kampanię wyborczą PSL - to tragedia. PSL już zdaje się miał bolesne kłopoty z rozliczeniem kasy wyborczej!

=====================================================================================================

 

Rozumiem rozgoryczenie, nich mi Pan wierzy ja czuję znacznie większe. Ale też Pana odpowiedź potwierdziła moje założenie, że pszczelarze do Kamiannej nie przyjadą. Bo: po pierwsze dopiero dla mojego wpisu zrobił Pan rozeznanie cenowe co do konkurencji, dwa jeżeli to Wasza własność pszczelarzy ogółem, a budowali ten dom pszczelarze którzy obecnie są zrzeszeni zarówno w Polskim jak i Karpackim Związku Pszczelarzy,  to jako właściciele powinniście polecać i wybierać właśnie ten dom, wymagając i negocjując ceny, a nie wyśmiewać się, nie będąc tam w ogóle. Jasno z tego wynika że nie jesteście zainteresowani samym domem, chodzi tylko o dyskusję na górze, która pewnie nic nie wniesie do rzeczywistości. Oczywiście nie chcę generalizować i oddaję szacunek wielu bezimiennym pszczelarzom, którzy polecili Dom Pszczelarza grupom dzieci i dorosłych chcąc pomóc i rozumiejąc prawa rynku. Co do ceny 80 zł  została "przyjęta"  dla pokazania schematu kalkulacji. Co do atrakcyjności, to można by porównać dopiero po skorzystaniu z ofert zacytowanych firm. Jednak z wymienionych Dom Pszczelarza jako jedyny posiada wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, pozostali oferują pokoje typu studio, a także Dom Pszczelarza posiada jako jedyny z wymienionych dużą salę wykładową. Dysponuje w zasadzie największą bazą noclegową, porównując standard świadczonych usług. Z dobrych źródeł wiem też, że co do wyżywienia różnica jest duża, ale aby o tym wiedzieć trzeba być u jednych i drugich. On-line się tego nie dowie.

 

Jeśli więc nie jesteście zainteresowani tym domem, sprzedajcie go komuś kto wykorzysta marketingowo przeszłość, aby stworzyć przyszłość.

 

Bo trzeba zadać pytania podstawowe:

1. czy pszczelarze są zainteresowani prowadzeniem Domu Pszczelarz? 

2. Czy potrafią taki dom prowadzić?

3. Czy przy istniejącej formie prawnej można tym domem dobrze zarządzać?

A wspomnę że Dom Pszczelarza jest jednostką organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, działającą w ramach osoby prawnej Polskiego Związku Pszczelarskiego

4. Jeżeli pszczelarze chcą Dom Pszczelarza utrzymać to:

a) jakie mają być źródła przychodów, bo jeżeli na pszczelarzy nie ma co liczyć, a obłożenie na poziomie trzydziestu kilku procent plus sprzedaż towarów nie równoważy kosztów z przychodami, mimo znacznego spadku kosztów pracy to w jaki sposób pozyskiwać klientów? Wymiana Dyrektorów jak rękawiczek niczego tu nie zmieni. 

B) skąd wziąć środki na potrzebne remonty? Głównie chodzi o podniesienie standardu pokoi i doposażenie kuchni, oraz o wymianę instalacji co, elektrycznej. Ocieplenie z tego co widać zrobiono, przerobiono karczmę w związku z wymogami SANEPID, w związku z wymogami innych instytucji wykonano hydranty, oświetlenie awaryjne, oraz uatrakcyjniono wygląd Sklepiku miodowego. Wymieniono okna, założono nowe kaloryfery w połowie budynku, zmieniono drzwi wejściowe, wykonano rozlewnię miodu, plac zabaw. Odnowiono pomieszczenia na parterze budynku, m.in salę wykładową którą doposażono o sprzęt audiowizualny. Wykonano drobny wisaż pokoi poprzez zakup nowych firan, zasłon, narzut, drzwi wewnętrznych, bielizny pościelowej, ręczników. Kto czyta sprawozdania załączone do bilansów łatwo się doczyta, są wysyłane do Biur Prezesów Związków Pszczelarskich.  

c) Jaki przyjąć schemat kontroli domu, który jednocześnie zabezpieczy stabilność zarządzania, tak aby faktycznie Dyrektorzy nie zmieniali się jak trenerzy w Polskim Związku Piłkarskim.  

 

to chyba tak w skrócie

 

Pozdrawiam

 

=================================================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Rozumiem rozgoryczenie, nich mi Pan wierzy ja czuję znacznie większe. Ale też Pana odpowiedź potwierdziła moje założenie, że pszczelarze do Kamiannej nie przyjadą. Bo: po pierwsze dopiero dla mojego wpisu zrobił Pan rozeznanie cenowe co do konkurencji, dwa jeżeli to Wasza własność pszczelarzy ogółem, a budowali ten dom pszczelarze którzy obecnie są zrzeszeni zarówno w Polskim jak i Karpackim Związku Pszczelarzy,  to jako właściciele powinniście polecać i wybierać właśnie ten dom, wymagając i negocjując ceny, a nie wyśmiewać się, nie będąc tam w ogóle. Jasno z tego wynika że nie jesteście zainteresowani samym domem, chodzi tylko o dyskusję na górze, która pewnie nic nie wniesie do rzeczywistości. Oczywiście nie chcę generalizować i oddaję szacunek wielu bezimiennym pszczelarzom, którzy polecili Dom Pszczelarza grupom dzieci i dorosłych chcąc pomóc i rozumiejąc prawa rynku. Co do ceny 80 zł  została "przyjęta"  dla pokazania schematu kalkulacji. Co do atrakcyjności, to można by porównać dopiero po skorzystaniu z ofert zacytowanych firm. Jednak z wymienionych Dom Pszczelarza jako jedyny posiada wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, pozostali oferują pokoje typu studio, a także Dom Pszczelarza posiada jako jedyny z wymienionych dużą salę wykładową. Dysponuje w zasadzie największą bazą noclegową, porównując standard świadczonych usług. Z dobrych źródeł wiem też, że co do wyżywienia różnica jest duża, ale aby o tym wiedzieć trzeba być u jednych i drugich. On-line się tego nie dowie.

 

Jeśli więc nie jesteście zainteresowani tym domem, sprzedajcie go komuś kto wykorzysta marketingowo przeszłość, aby stworzyć przyszłość.

 

Bo trzeba zadać pytania podstawowe:

1. czy pszczelarze są zainteresowani prowadzeniem Domu Pszczelarz? 

2. Czy potrafią taki dom prowadzić?

3. Czy przy istniejącej formie prawnej można tym domem dobrze zarządzać?

A wspomnę że Dom Pszczelarza jest jednostką organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, działającą w ramach osoby prawnej Polskiego Związku Pszczelarskiego

4. Jeżeli pszczelarze chcą Dom Pszczelarza utrzymać to:

a) jakie mają być źródła przychodów, bo jeżeli na pszczelarzy nie ma co liczyć, a obłożenie na poziomie trzydziestu kilku procent plus sprzedaż towarów nie równoważy kosztów z przychodami, mimo znacznego spadku kosztów pracy to w jaki sposób pozyskiwać klientów? Wymiana Dyrektorów jak rękawiczek niczego tu nie zmieni. 

B) skąd wziąć środki na potrzebne remonty? Głównie chodzi o podniesienie standardu pokoi i doposażenie kuchni, oraz o wymianę instalacji co, elektrycznej. Ocieplenie z tego co widać zrobiono, przerobiono karczmę w związku z wymogami SANEPID, w związku z wymogami innych instytucji wykonano hydranty, oświetlenie awaryjne, oraz uatrakcyjniono wygląd Sklepiku miodowego. Wymieniono okna, założono nowe kaloryfery w połowie budynku, zmieniono drzwi wejściowe, wykonano rozlewnię miodu, plac zabaw. Odnowiono pomieszczenia na parterze budynku, m.in salę wykładową którą doposażono o sprzęt audiowizualny. Wykonano drobny wisaż pokoi poprzez zakup nowych firan, zasłon, narzut, drzwi wewnętrznych, bielizny pościelowej, ręczników. Kto czyta sprawozdania załączone do bilansów łatwo się doczyta, są wysyłane do Biur Prezesów Związków Pszczelarskich.  

c) Jaki przyjąć schemat kontroli domu, który jednocześnie zabezpieczy stabilność zarządzania, tak aby faktycznie Dyrektorzy nie zmieniali się jak trenerzy w Polskim Związku Piłkarskim.  

 

to chyba tak w skrócie

 

Pozdrawiam

 

=================================================

PS Co do tezy Pana z Berestu, to odpowiedź widzę w wypowiedzi Robinhuda - zdobywanie innych klientów cały czas trwa, chyba nie przypuszczacie że Polski Związek dotuje Dom Pszczelarza? Jednak przy tak dużej konkurencji i braku polityki na przyszłość, trudno konkurować z Krynicą. Nie ma w Domu Pszczelarza i raczej nie będzie zabiegów sanatoryjnych. Można za to stworzyć inny produkt, ale to wymaga stabilizacji organizacyjno-prawnej Domu, a to kolejno wymaga standardów organizacyjno-prawnych w samej oranizacji i między oragnizacjami pszczelarskimi, a tego chyba Dom Pszczelarza nie dożyje. Chyba że zdarzy się cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego UI29. Szkoda że tak lakonicznie ustosunkował sie do mojej wypowiedzi, która nie jest żadną tezą , a pokazaniem rzeczywistych powodów dla których Dom Pszczelarza nie funkcjonował przez lata w sposób, jak należało tego wymagać i stworzyć mu warunki do takiego działania.

Stawia kolega kilka pytań , które nijak nie przystają do stanu rzeczy.

1. "Czy pszczelarze są zainteresowani prowadzeniem Domu Pszczelarza?"

  Jak kolega widzi odpowiedź na to pytanie?  Ja w tym miejscu zapytuję, którzy pszczelarze? Do kogo jest kierowane to pytanie? Żyje jeszcze wielu pszczelarzy, którzy ten Dom budowali.  Żyje jeszcze wielu z tych , którzy stawali na głowie, aby ten Dom , a ściślej dokumenty własnościowe tego domu, odebrać tym, którzy go fizycznie budowali. Są też tacy, którzy wykorzystali ten dom do swoich , często partykularnych i niewiadomych celów. Nie chcą się z tego rozliczyć i ponieść konsekwencji swojej niegospodarności i braku odpowiedzialności. Jest też duża grupa pszczelarzy, którzy swoją przygodę z pszczelarstwem rozpoczęli już później i ci nie mają do niego żadnego sentymentu. To są ci którzy nawet nie wchodzą w meritum, tylko uważają że, "jak nie przynosi dochodu to go sprzedać".

I do których to pszczelarzy kierowane ma być to pytanie? Każdy z tych wymienionych grup uważa się za pszczelarza.  Czy można się spodziewać w takim przypadku jakiejś jednolitej a obiektywnej odpowiedzi? Napewno nie.  Złe pytanie, toteż i odpowiedź nie moze być miarodajna.

2. "Czy potrafią taki dom prowadzić?"

  Pytanie podobne do pierwszego. Z tym że tu łatwiej jest odpowiedzieć. Przynajmniej ja jestem w stanie udzielić odpowiedzi , że tak. 

  Pokazała to historia tego Domu. Na początku był prowadzony przez pszczelarzy. Działał dobrze i dawał dochody. Przypomnę fakt, że w czasie kiedy za wynegocjowaną kwotę  zostały przekazane dokumenty własnościowe tego domu, jak nam się wydawało , Polskiemu Związkowi Pszczelarskiemu, kwota nam / WZP Nowy Sącz/  przekazana, stanowiła jedną czwartą dochodu , jaki dom przyniósł w roku przekazania.  Dlaczego nikt z PZP które to miało ten Dom przejąć dla , jak się mówiło, jego dobra, nie chce poinformować, co stało sie z resztą zysku, który dom wtedy wypracowywał? Dlaczego wkrótce pojawił się apel SOS o ratowanie tego domu przed komornikiem???  Czy w biuro PZP na Świętokrzyskiej jakiś piorun trzasnął i zginęły wszystkie dokumenty???  To są kolego pytania, na które wszyscy powinni uzyskać odpowiedź, zanim zacznie się robić egzamin, a czy ktoś chce? A czy ktoś potrafi?

3. "Czy przy istniejącej formie prawnej, można tym Domem dobrze zarządzać?"

  Szanowny kolego. To nie istniejąca forma prawna jest powodem problemów jakie ten dom miał przez ostatnie lata. To zamierzone i z premedytacją prowadzone działania nad wykorzystaniem tego Domu do celów innych aniżeli założenia jakie on powinien spełniać.  To kwestia nie formy prawnej , ale nieodpowiednich ludzi, którzy stając się jakoby właścicielami /zarząd PZP/ chcieli maksymalnie wykorzystać go w celach niegodnych. A robili to wbrew Statutowi organizacji jaką prowadzą. To ciągłe manipulowanie wokół Statutu i naginanie go do własnych celów spowodowało, że takie rzeczy mogły mieć miejsce.  Likwidacja Sądu Koleżeńskiego, wyrzucanie w sposób nieprzewidziany Statutowo ludzi, którzy chcieli należycie sprawować swoje funkcje, wymienię chociażby osobę wiceprezesa, przewodniczącą Komisji Rewizyjnej, oraz wielu osób z niższego szczebla hierarhii związkowej, brak należytej kontroli nad tymi poczynaniami, doprowadził do tego co obecnie mamy w tym związku.  Skarbnik, który z racji swojej funkcji musiał brać udział w wielu działaniach poza uprawnieniami statutowymi w tym związku, zostaje nagle członkiem Komisji Rewizyjnej.  Czy taka była potrzeba , czy też jest to ,grubymi nićmi szyta manipulacja ???  To są kolego pytania na które ważniejsza była by rzetelna odpowiedź, aniżeli , czy potraficie prowadzić taki Dom.  Tak. Na pewno są ludzie którzy potrafili by to i mogli by to robić , ale nie wtedy, kiedy zza tylnego siedzenia, wbrew rozsądkowi i logice, ktoś podejmuje decyzje szkodliwe i przynoszące straty których nie wiadomo kto i z czego ma pokrywać.

 Mógłbym jeszcze wyrażać opinię także i na inne pytania , ale nie chcę rozciągać tego postu ponad miarę. Błędnie też kolega zakłada, że na pszczelarzy jako bywalców tego Domu nie można liczyć.  Jest to założenie z gruntu niewłaściwe.  Może odwrócimy pytanie. A jakie to propozycje dla tych pszczelarzy miał Dom aby ich zachęcić do przyjazdu?

 Napisał kolega że jeszcze kilka razy pszczelarze z Pogórskiego Związku pokazali się w tym domu, poczuwając sie do troski o niego.  To prawda. Ale proszę też napisać , że nawet wykładowców na to szkolenie musieli sobie sami załatwić. Czy Dom zaproponował przez ostatnie lata jakiś program szkoleń, wykładów czy warsztatów pszczelarskich, tak aby związki regionalne mogły coś dla siebie wybrać , zaplanować w swoich planach działania, a następnie wziąść udział??? Ja o niczym takim nie słyszałem, a śledzę to co się tam dzieje dość dokładnie. Jeśli oferuje sie coś co nie ma żadnego charakteru pszczelarskiego, jak nocleg , wyżywienie i pokoje z łazienkami, to trochę za mało, aby jechać po to nieraz kilkaset kilometrów.  Wiemy jak potrafią pszczelarze jechać daleko na imprezy, kiedy organizuje się ciekawe konferencje, jadą setki kilometrów, wymienię choćby Konferencje organizowane przez kolege Kruka, konferencje w Pszczelej Woli, w Przysieku koło Torunia, W Sielinku, w Łosiowie, Bałtowie, czy chociażby nasze Polankowe w Puławach. I jeszcze wiele wiele innych , nikomu nie ubliżając.Ludzie jadą i to z najdalszych zakątków Polski, przyjechali by i tam, ale muszą mieć jakąś interesującą propozycję.

 

Być może się mylę , ale odczytałem wpis kolegi , jakby chciał nas uświadomić że to co obecnie zrobiono z tym Domem, to jedyna rozsądna propozycja.  Chwalenie tego co wykonano tam w ramach przeprowadzonego w tym roku remontu, nie uważam za osiągnięcie.  Prace wykonano nie za pieniądze będące własnością Związku, a zyski z ich wykonania będzie zbierał ten , kto Dom obecnie przejął.

I to tyle na razie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...