Skocz do zawartości
robinhuud

Parlamentarny Zespół ds. wspierania pszczelarstwa

66 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Chodząc po ziemi, z kolegą Czechowskim, wydeptaliśmy przypomnienie, że PRIORIN,  wraz z innymi służbami, ma nadzorować przestrzeganie zakazu stosowania glifosatu na grykę.  Teraz mam/mamy parę innych adresów /np. uporządkowanie sprawy tzw. ziołomiodów/. Sprawa, chyba zmierza w dobrym kierunku... Nie piszę więcej, chętnie bym przeczytał że KTOŚ mnie/nas wesprze.  Częściej, oj bardzo często, są to teksty dołujące a nie dodające otuchy...  Co to znaczy "dopóki organizacje nie będą lobbować"            / o JAKIE ORGANIZACJE chodzi? pszczelarskie?/  A kto do nich należy? JA  DO ŻADNEJ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nowy temat;

Na konferencji prasowej /24.06.2020/  minister Ardanowski zapowiedział powołanie Rzecznika Praw Zwierząt.  W tym kontekście rodzi się pytanie; czy ów patron zwierząt do swego "folwarku" zaliczy również pszczoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, Ardanowski wstępuje do animalsów…

Chyba nie, bo musiałby zaliczyć do zwierząt słodyszka, stonkę, inne świństwa zwalczane chemicznie, a nawet warrozę, że nie wspomnę o dżdżownicach w ziemi legalnie traktowanych derogowanymi ministrem neoniktynoidami w zaprawach nasiennych. Lochom w ciąży też nie odpuści tylko dlatego, że ASF nie ima się młodych organizmów dziczych jak koronawirus nie ima się dzieci. Przecież nie znajduje się w lesie zdechłych warchlaków, przynajmniej nie słyszałem.

 Ulicą zły pies gonił dobrego kota. Ponieważ jestem przyjacielem zwierząt, tak przywaliłem z kopa psu, że aż zaskowyczał…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z p.posłem ŁOPATĄ  szefem Zespołu okazuje się że p. Marszałek Witek NIE wydaje zgody na zwoływanie zebrań Zespołów Parlamentarnych. P. poseł zadeklarował, że podejmie działania w temacie rozpoczętych prac na temat tzw. ziołomiodów /poza Zespołem Parlamentarnym/. Kolejnym tematem miałaby być sprawa zgnilca na Lubelszczyźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ateno, proponuję delikatnie sprawdzić, czy pan poseł Łopata nie konfabuluje. Z oficjalnej witryny Sejmu wynika, ze posiedzenia parlamentarnych zespołów do różnych różnistych spraw odbywają się planowo. Czyżby pani marszałek Witek zabraniając (?) odbywania posiedzeń zespołu pszczelarskiego (wywodząca się zresztą z Dolnośląskiego Piekiełka Pszczelarskiego - Legnica) miała coś przeciwko wspieraniu pszczelarstwa? 

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=PLANPOS

W Sejmie istnieje dobrze ponad 100 podobnych zespołów parlamentarnych od bardzo ważnych spraw.

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOLY&NrKadencji=9

Przykładowo od spraw ASF. Zespół ten mimo odtrąbianej w mediach ważności problemu spotkał się tylko raz i można w sprawozdaniach filmowych popatrzeć przy jakiej frekwencji i czym się zajmował. Czarno widzę, by zespół pszczelarski zrobił coś dla zgnilca, a szczególnie amerykańskiego. Szczególnie, gdy prezydent Duda lata za ocean załatwiać rożne sprawy, nie ma sensu wywlekać jakieś amerykańskich chorób. Nie widzę przykładowo parlamentarnego zespołu do spraw covid, co uznałbym za trendi. Zespoły te mają w mediach fatalną opinię i nie wiem, czy racjonalnym jest łączenie z ich pracą jakichś nadziei dla pszczelarzy.

https://bezprawnik.pl/zespoly-parlamentarne/

https://www.wnp.pl/parlamentarny/ludzie/w-sejmie-dzialaja-123-zespoly-parlamentarne-i-stale-powstaja-nowe,9720.html

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/parlamentarne-zespoly-poslowie-obowiazki,222,0,2410718.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że w sprawach Zespołów Parlamentarnych mamy chyba dość zbieżne opinie... Jednak osobiście nie widzę innego "CIAŁA" które mogłoby mieć moc sprawczą aby ruszyć sprawy pszczelarskie od strony ustawodawczej.  W tej sytuacji widzę, że TYLKO ZDECYDOWANY NACISK NA TO "CIAŁO" może niektóre tematy posunąć do przodu. Sądzę, że świadomość iż inni parlamentarzyści "coś robią dla pszczelarstwa" / p. Mrzygłocka, p.Augustyn, p. Borys, p, Protasiewicz/ podziała dopingująco na to /jak na razie/ "Kółko Różańcowe/.  Nie będę przytaczał szczegółów burzliwej rozmowy z p. posłem ale odniosłem wrażenie że... Nie będę pisał o moich odczuciach, mogą okazać się nie trafione. Najbliższy czas ma pokazać prawdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZDECYDOWANY NACISK NA TO "CIAŁO” jest co prawda na bakier z immunitetem, ale myślę, że suwerenowi ujdzie płazem. Jestem za, najlepiej przez publiczne doprowadzenie do absurdu i ośmieszenie. W zespole są przedstawiciele wszystkich opcji politycznych, ale doskonale współpracują w leniuchowaniu. Wizja utraty części elektoratu może ich ożywić. Czasem mam wrażenie, że pszczelarze to dla Nich prekariat, a nawet lumperproletariat. Częściowo ich rozumiem, bo nie wiadomo kto to jest pszczelarz i co to jest pszczelarstwo, między innymi z ich - ustawodawców winy. Co najwyżej jedni zrzekną się mandatu, a drudzy go zarobią.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wirtualna wieść i donosiciele donieśli w najbliższych dniach ma się /wreszcie!/ zebrać Parlamentarny Zespół d/s Wspierania Pszczelarstwa.  Trwają kontrowersje co będzie tematem pierwszego spotkania. Ze względu na zmiany w Ministerstwie Rolnictwa nie będzie to sprawa neo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 września zgodnie z przyjętą manierą do przekierowywania i mieszania narracji użytkownik Atena w wątku pt. Wielki Dzień Pszczół tłumaczył: 

"Dlaczego Wielki Dzień Pszczół?  A no, jak mi doniesiono, w najbliższym czasie ma się zebrać Parlamentarny Zespół d/s Wspierania Pszczelarstwa.  Prawdopodobnie pierwszym tematem mają być neo..."

Niestety Ateno doniesienia twe, do dziś nie sprawdziły się - miesiąc mija, zaś zespołu nijak ...

Czy Twój partyjny kolega, ten co to z nim odkopywać miałeś truchło psa pogrzebanego (przew. Zespołu Parlamentarnego P. Łopata) złożył choć obiecaną interpelację w sprawie nowego środka ochrony roślin, który miał zastapić neonikotynoidy w uprawach rzepaku?

 

(O zobowiązaniu pisał Prezes w pierwszym wpisie na stronie:

https://forum.spp-polanka.org/topic/1253-wielki-dzień-pszczół/page/2/ )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, w takim razie nie będę przeszkadzał. Pomyślnych wiatrów Ateno!

(jak zwykł w takich razach mawiać pewien gastrolog) 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Ale do brzegu" apelował niedawno Prezes Skorupa.

Ponoć Przewodniczący Łopata w rozmowie telefonicznej z szefem Polanki oprócz interpelacji w sprawie nowego śor, obiecał zająć się: "dziwnym zagadnieniem, że rolnicy mają wsparcie w wypadku niekorzystnych warunków klimatycznych (tzn. kiedy sami nie zawinili temu, że nie mają plonów a np. susza), a pszczelarze takiego wsparcia nie mają."

Wiadomo coś więcej na temat tych deklaracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej korespondencji od przedstawicielki do kontaktów parlamentarnego Zespołu d/s Wspierania Pszczelarstwa:

"Szanowny Panie, 

niestety nie mam dla Pana dobrych wiadomości, na forum Zespołu nie toczą się zadne prace nad projektem ustawy, nie planujemy  rownież w najblizszym czasie posiedzenia Zespołu. Wyślę Panski list do prezydium Zespołu, byc moze nie mam wiedzy na temat projektu a jest on przygotowywany poza Zespolem.  

http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=610 

pozdrawiam, 
  Magdalena Jóźwiak 
specjalista ds poselskich

Kancelaria Sejmu 
Biuro Obsługi Posłów


+48 22 694-1602

ul. Wiejska 4/6/8
00-902 Warszawa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Atena napisał:

 Tyle wiedziałem, tyle napisałem... 

Gwoli ścisłości nie pisałeś, że nad projektem ustawy pszczelarskiej pracuje Sejmowa Komisja Rolnictwa Ateno:

"Drugi wpis był informacją o tym że ktoś się podjął się przygotowania projektu Ustawy Pszczelarskiej - zainteresowanie na podobnym poziomie. W tym drugim temacie mogę uzupełnić iż już trwają konsultacje w/s składu osobowego fachowców którzy wezmą udział w pracach nad projektem.: 

Nie podałeś też skąd masz te wiadomości, więc trudno ocenić ich wiarygodność

- na stronach Komisji Rolnictwa nic na temat prac nad ustawą pszczelarską nie ma:

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=PROJUSTST&NrKadencji=9&KodKom=RRW

No bo jeżeli to prawda co piszesz to chyba Polanka powinna w tych pracach uczestniczyć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dokopywać się do tego co napisał Artemida, o jabłkach,  ileś lat temu na innym portalu było zapytać mnie! Niestety byłoby to mało efektowne...   

I na razie tyle - niezależnie czy jestem wiarygodny czy nie. Ja nie kłamię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodny nie jesteś, co wynika nawet z ostatnich postów, bo najpierw deklarujesz:

"Więcej nic nie wiem.  Tyle wiedziałem, tyle napisałem... "

a kilka godzin później:

"I na razie tyle ..."

A poza tym co z Ciebie za społecznik, którego trzeba się dopraszać żeby zechciał zdać sprawozdanie ze swojej społecznej działalności? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem "społecznie" i dowiedziałem się że jestem... sam wiesz co pisałeś. - Nie pamiętasz? to se znajdź /potrafisz!!!/  teraz nie miej pretensji. Nie będę narażał zacnych ludzi na hejt, jaki spotkał np. Protasiewicza. Wyżywajcie się na mnie... "Tamci" niech w spokoju zaczną działać w "konspiracji"...  Na razie innej opcji nie widzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
4 godziny temu, Atena napisał:

Tamci" niech w spokoju zaczną działać w "konspiracji"...

Jak w partyzantce .Później to tak jak w tym dowcipie .

, Czy mogę nasrać panu na wycieraczkę ? Pyta się sąsiad.

Gospodarz - spier..laj!

Powtarza się tak ze 3 razy aż pewnego dnia chłop patrzy rano regularny stolec . Leci do sąsiada a ten - były konsultacje społeczne ? Były .Odwal się Pan .

To się nazywa działalność PUBLICZNA , nie tajne kuplety . Na tym polega też że działając publicznie narażonym jest się na krytykę  czy ataki .

Wszystkim nie dogodzi, ale to demokracja i starczy jak większość będzie zadowolona . Nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Atena napisał:

Niech w spokoju zaczną działać w "konspiracji"...  Na razie innej opcji nie widzę!

Rozumiem Cię doskonale Panie Ateno, w końcu mamy jesień, a jesienią ...

Jak konspira, to konspira  damy radę - trzeba tylko zapamiętać hasła

Jesteśmy chyba w domu inżynierze. Na imię masz Leszek prawda, co masz nam do przekazania?

Co słychać u Ryszarda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje imiona  nie ma TU najmniejszego znaczenia. Co się zaś tyczy Ryszarda to przychodzi mi na myśl dwóch; Ryszard Lwie Serce, ale niestety już dawno nie żyje i odtwórca roli dr Kildera/Bonda ale wątpię by był powód aby o nich pisać na portalu Polanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że należałoby  /KTO?/ zasięgnąć informacji kto reprezentuje środowisko pszczelarskie w pracach nad ustawą o hodowli zwierząt. Pozostawanie na informacjach            "z przecieków" to trochę za mało jak na wagę problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Atena napisał:

Sądzę że należałoby  /KTO?/ zasięgnąć informacji kto reprezentuje środowisko pszczelarskie w pracach nad ustawą o hodowli zwierząt.

Byłem święcie przekonany, że najlepsze wiadomości na ten temat ma pan Atena. Jeszcze niedawno , z braku zaufania , trzymał w tajemnicy te informacje. Dziwne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mógłbym mieć informację w ciągu godziny ale co mi z tego. Ktoś kto reprezentuje pszczelarzy w tak ważnym temacie, winien MERYTORYCZNIE współpracować z organizacjami pszczelarskimi wszak chodzi tu o kierunki rozwoju hodowli zarodowej. Nie jest to żadna tajna informacja ale, jak sądzę, nie upowszechniona we właściwy sposób. I tyle w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...