Skocz do zawartości
Karpacki

Decyzja o rezygnacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu, zgłaszałem o niemożliwości moderowania forum , pomimo że figurowałem jako jeden z moderatorów . Wpis ten umieściłem pomimo kilku wcześniejszych prób  spowodowania, aby te możliwości moderacyjne zostały udostępnione. Niestety , do dnia dzisiejszego żadnego odzewu ze strony administracji Stowarzyszenia nie było.  Bezsilnie więc przyglądałem się temu, co  przez ostatni miesiąc  prezentowane było na forum, i ile to miało wspólnego z regulaminem forum , a także ze Statutem Stowarzyszenia.  Dziś po rozmowie z Panem Prezesem, ostatecznie zrezygnowałem z tego, aby być wymieniany w gronie moderatorów tego forum, kiedy jednocześnie nie miałem żadnych możliwości działania jako moderator.  Dlatego niniejszym proszę wszystkich , którzy oczekiwali ode mnie takiego działania, aby przyjęli to do wiadomości. Jednocześnie chcę wyrazić ubolewanie , że pomimo takiego poziomu "dyskusji" jaki często jest prezentowany , brak stanowczej reakcji powoduje ,że coraz więcej uzasadnionych zastrzeżeń mają ci, którzy przyglądają się Stowarzyszeniu jako potencjalnej organizacji , do której mogli by przystąpić.  Niewielki procent członków Polanki, może kształtować opinię o niej, poprzez własne kluby polankowe, którym życzę wszystkiego co najlepsze. Ograniczona też ilość , bierze udział w spotkaniach organizowanych przez nią dwa razy do roku. Większość tą ocenę wyrabia sobie przez obserwację forum, na którym niestety , przez ostatni  okres czasu , najważniejszymi tematami są tzw "ziołomiody" i politykierstwo.   Wobec zalecenia , aby jak najmniej wychodzić obecnie z domu, warto by sobie przypomnieć Statut Stowarzyszenia, który przynajmniej w dwóch miejscach zawiera odwołanie do tzw. Etyki pszczelarskiej. Jest to paragraf 7 i następny 8 gdzie w punkcie 11 jest to wyraźnie ujęte.  Ale cóż się tu odwoływać do Statutu, kiedy większość grająca "pierwsze skrzypce" na forum, wcale członkami Polanki nie jest.  A jeśli już jest, to nie wiadomo dlaczego?  Przecież są w kraju organizacje, które pewne formy działalności , mające niewiele wspólnego z etyką pszczelarską, uważają za słuszne i dopuszczalne.  Stąd te moje kilka słów uzasadnienia podjętej decyzji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego.

Przeczytałem Twój wpis z wielkim smutkiem. Co więcej, bardzo ubolewam, że w moim Stowarzyszeniu pozwala się na różne wybryki. Forum jest naszą wizytówką. Głośno pisałem o likwidacji Haye parku co pozwoliło by bardziej oczyścić nasze forum. Niestety i moje działania i wpisy poszły na Berdyczów.

Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Uważałem, że frywolność rozpasała się. Nie chcę krytykować tu nikogo ale...

Dalszy wywód zrobię na wewnętrznym dziale Polankowym.

 Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowników obowiązuje regulamin forum. Czytajcie i proponujcie zmiany na forum dla członków.

Tylko w kwestii wyjaśnienia. Zgodnie z ustaleniami, kolega Karpacki miał pełne moderatorskie uprawnienia właśnie na forum członków Polanki - nie w całej przestrzeni. NIe chcę oceniać czy było to dobre, czy nie. Taka była umowa i nikt jej nie wycofywał, nie zmianiał, nie poszerzał ani nie zawężał uprawnień ani wcześniej, ani w momencie zmiany wersji forum. Po pierwszym mailu dzwoniłem kilka razy i telefon nigdy nie został odebrany. Rozumiem wszystkie sytuacje, że człowiek nie musi być do telefonu przywiązany i o nic nie mam pretensji. Wczoraj mailowo uprzedziłem, że będę dzwonił też dziś i dzisiaj pogadaliśmy - oczywiście wyszedłem z propozycją przyznania koledze Karpackiemu pełnych uprawnień na całe forum. Jest zdecydowany, że raczej woli pozostać zwykłym użytkownikiem - zrezygnować z funkcji moderatora w ogóle. Szanuję to, wykonałem.

Też proponuję, by tę dyskusję prowadzić nie na orwartym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wyjaśnić wszelkie okoliczności, muszę przypomnieć, że przed zmiana edytora forum , które niedawno nastąpiły , miałem uprawnienia moderatora na całe forum , z których kilka razy skorzystałem.  Po zmianie edytora forum nikt nie poinformował mnie , że od tego momentu mogę moderować tylko i wyłącznie , tą część forum , gdzie mogą pisać członkowie Polanki.  Każdy kto uważnie śledzi , co dzieje się w tej części, sam zauważy, że moderator w tej części forum , nie ma nic do roboty.  Można więc by zadać pytanie, dlaczego z całej grupy moderatorów, posiadających takie uprawnienia dla całego forum, nie korzystają ze swoich uprawnień ?  Przypomnę tylko, że już po mojej rezygnacji , ludzi mających prawo moderacji forum jest jeszcze dziewięciu.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mogło tak być. Stary skrypt miał parę błędów, choćby błędne zliczanie liczby jednoczesnych uczestników. Może w kwestii uprawnień też tak było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...