Skocz do zawartości
vega

Czy ziołomiód jest zdrowszy od miodu?

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja w innym wątku trwa i tak naprawdę zwolennicy i przeciwnicy spierają się o samą nazwę. Skoro ziołomiód zawiera enzymy takie same jak miód, cukry takie same jak miód a do tego substancje zawarte w ziołach czy owocach to dlaczego ma być gorszy? Logicznie myśląc skoro ma więcej prozdrowotnych substancji to jest chyba lepszy a nie gorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wiarygodnie odpowiedzieć na to pytanie, należałoby przeprowadzić obiektywny experyment. Wziąć dwu ludzi równo chorych i jednemu zadać badanego konkretnego miodu, drugiemu – konkretnego porównywanego ziołomiodu. Po jakimś czasie obiektywnie zbadać, czy chory jest zdrowszy, czy chorszy i na ile. Takich par powinno być wiele, należałoby dla niektórych par (kontrola) przwidzieć tajne dla nich placebo. Opracowana po tym statystyka powinna uwzględnić losową ilość alergików wpływających nieobiektywnie na wynik eksperymentu. Chorzy nie mogliby oczywiście spożywać dowolnych posiłków, ani tym bardziej leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzano kiedyś testy z wodą mineralną. Przeanalizowano dokładnie skład jakiegoś Zubera czy czegoś, sporządzono sztucznie identyczny skład i... nie działała tak jak naturalna. Zamierzenie było proste - wymieszamy i zrobimy, Vichy czy Borzomi,  w miejscu sprzedaży i zrobimy interes... Nie wyszło. 

Jak to jest w ziołomiodach - a kto to wie? Co prawda pszczoły służą za fabrykę ale gdzie są DOWODY na to że tak jest?  Ciekaw jestem kto ma na to papiery że to co deklaruje jest w produkcie? Ja zrobiłem, zapłaciłem i ... dowiedziałem się że produkt trzyma normy miodu a ponadto ma 5x więcej proliny niż przewiduje norma. 

Jak widziałem ofertę ziołomiodów, kilkadziesiąt rodzajów, w tym kilka "sosnowych", rozpoznawalnych nosem? 

Uważam, że ziołomiody można produkować i sprzedawać ale produkować wg ściśle kontrolowanych ilości poddawanych komponentów na które winne być certyfikaty. Jeżeli pszczelarz zechce coś zrobić DLA SIEBIE TO JEGO SPRAWA. Niech robi nawet z melasy z dodatkiem żywicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Atena napisał:

Jak to jest w ziołomiodach - a kto to wie? Co prawda pszczoły służą za fabrykę ale gdzie są DOWODY na to że tak jest?  Ciekaw jestem kto ma na to papiery że to co deklaruje jest w produkcie?

Podobne zastrzeżenia można przedstawić w stosunku do każdego produktu spożywczego z miodem na czele. Jak wiadomo nikt tak nie robi więc to nie rozwiązuje sprawy. 

11 minut temu, Atena napisał:

Ja zrobiłem, zapłaciłem i ... dowiedziałem się że produkt trzyma normy miodu a ponadto ma 5x więcej proliny niż przewiduje norma. 

Rozumiem, że przebadana została próbka i to ta próbka trzyma normy. Czy cała partia albo cała produkcja takie normy trzyma? To wiesz tylko Ty (albo nawet i Ty tego nie wiesz bo skąd?).

 

No właśnie - idąc tą drogą nie da się. Uważam, że tutaj najważniejsze będzie zaufanie. Nikt nigdy nie da gwarancji, że każda partia miodu jest taką samą (biorąc pod uwagę np. skład) jak próbka poddana badaniu. Życie gospodarcze opiera się w głównej mierze na zaufaniu. Jeśli nie ma zaufania to nie ma gospodarki. Podważanie zaufania do producenta np. miodu czy ziołomiodu musi mieć podstawy. Nie można sobie ot tak powiedzieć, że ten sprzedaje dobry miód a tamten sfałszowany. Dlatego traktowanie "z wyższością" ziołomiodu przez niektórych pszczelarzy jest nie fair. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robinhuud napisał:

Aby wiarygodnie odpowiedzieć na to pytanie, należałoby przeprowadzić obiektywny experyment. Wziąć dwu ludzi równo chorych i jednemu zadać badanego konkretnego miodu, drugiemu – konkretnego porównywanego ziołomiodu. Po jakimś czasie obiektywnie zbadać, czy chory jest zdrowszy, czy chorszy i na ile. Takich par powinno być wiele, należałoby dla niektórych par (kontrola) przwidzieć tajne dla nich placebo. Opracowana po tym statystyka powinna uwzględnić losową ilość alergików wpływających nieobiektywnie na wynik eksperymentu. Chorzy nie mogliby oczywiście spożywać dowolnych posiłków, ani tym bardziej leków.

 

To oczywiście jakaś bzdura. Kolega wybaczy ale....?? to jakaś pomroczność jasna? Nie wierzę, że kolega ma takie wyobrażenie o badaniu produktów i ich wpływu na zdrowie czy "nie zdrowie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, czarg napisał:

Dla pszczelarstwa zdrowszy jest miód.

Bardzo celna uwaga. Dla kogo miód jest lepszy? Producent ziołomiodu, który zarabia na nim pieniądze będzie za wszelką cenę i ze wszystkich sił dowodził, że ziołomiód jest bardzo dobry, zdrowy i zaletami przewyższa miód. Producent miodu wręcz odwrotnie. Będzie mówił, że ziołomiód to sfałszowany miód, że nie ma nad nim żadnej kontroli, że należy zakazać jego sprzedaży. Jak jest naprawdę? Co w tym temacie może powiedzieć nauka, naukowiec? Jaka jest obiektywna opinia o tym produkcie? Czy kiedykolwiek dowiemy się tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie dowodził???  Słowami?  Nie ma obiektywnej prawdy jeżeli jeden robi z miodu, drugi cukru, trzeci z inwertu do którego doda olejek zapachowy...

Na zdrowie to ja wychylam szklankę miodu... pitnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł przeglądowy odnośnie do miodów: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3758027/

A tutaj artykuł, który pokazuje jakie badania się robi, i że nie zawsze metoda produkcji "ziołomiodu" przez pożywkę jest najlepsza, czasem maceracja z miodem czy syropem jest wydajniesza: https://link.springer.com/article/10.1007/s11694-019-00092-w

Z tego powodu potrzebne są badania.... a jest ich w literaturze sporo. Działania poszczególnych substancji są znane, wiemy że takie, czy inne substancje są w roślinie, ale czy są w ziołomiodzie? Czy nie zostały zniszczone w procesie produkcji, albo nie udało się ich wydobyć.

Oczywiście są też ziołomiody po prostu smaczne...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czarg napisał:

Czy witamina C w tabletkach jest "zdrowsza", od witaminy C zawartej w porzeczkach?

Nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że witamina C to witamina C. Myślę, że przyswajalność przez organizm człowieka może być różne jednak nie znam się na tym i to tylko dywagacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...