Skocz do zawartości
30 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie z wiadomości które do mnie docierają to kto robił sam węze albo miał zaufanego kolege.. to na brak pożytku w tym roku nienarzekał ciekawi mnie jedno czy to zaleta uli czy węzy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jan napisał:

. to na brak pożytku w tym roku nienarzekał ciekawi mnie jedno czy to zaleta uli czy węzy???

Proszę zapytać tych , którzy od wielu lat starają się coś czynić w dziedzinie nasadzeń roślin miododajnych . Również tych , którzy decydują o stanie pogody.  Gdyby to miało zależeć od uli czy węzy, cała dotychczasowa nauka pszczelarska ,  do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że uważa pan że węza wykonana w 100 procentach z wosku pszczelego niema związku  z rozwojem rodziny pszczelej  i można kupić węze zrobionom z uszlachetniaczami itd bez wpływu narodzine pszczelą  węze zawsze kupowałem i zawsze było to samo gadanie a to taki rok niebudowały a jak miały budować jak to niebył wosk w 100 procentach owszem jeśli jest rok jest urodzajny w pożytki i dopisze pogoda to wybudują nawet węze oszukaną a jak jest trefna to szypko wchodzą w nastrój rojowy miałem kilka lat temu z taką węzą do czynienia nauka na własnych błędach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Jan napisał:

rozumiem że uważa pan że węza wykonana w 100 procentach z wosku pszczelego niema związku  z rozwojem rodziny pszczelej

Nie wiem co pan rozumie. Proszę nie pisać co ja uważam, bo o tym wie wielu, słuchających moich wykładów , czytających moje artykuły, oraz odwiedzających grupowo moją pasiekę. Wymieniona przez pana węza czy ul, oczywiście ma znaczenie , ale są to tylko niektóre z wielu czynników, jakie mają wpływ na ocenę sezonu pszczelarskiego.  Ocena tego, tylko przez dwa czynniki jakie pan wymienił, a więc węzę i ul , jest zbyt dużym uproszczeniem, aby według nich, można było uznawać sezon za dobry, lub zły.  W takim przypadku, można by bardzo szybko  pozbyć się słabych sezonów w pszczelarstwie.  Nie jest to takie proste, i trudno na podstawie dwóch czynników, oceniać sezon określony w skali całego kraju jako trudny , do stopnia że składane są wnioski do MR, o pomoc w przygotowaniu pszczół do zimowli ( PZP). Oczywiście , pewna ilość pasiek może mieć wrażenie udanego sezonu, ale jest to na pewno ocena subiektywna. I po co to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...