Skocz do zawartości
roburus

współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym (03.02.2020r) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie podpisanie listu intencyjnego w sprawie prowadzenia wspólnych działań na rzecz propagowania wiedzy o roli i znaczeniu pszczoły miodnej dla środowiska i człowieka.

Miałem przyjemność reprezentowania Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich "Polanka" i złożenia podpisu pod listem.

List podpisało ok. 40 organizacji, instytucji i przedstawicieli mediów.

Jest to nowa inicjatywa jakiej jeszcze nie było. Ma propagować pszczelarstwo i rolnictwo.

Są już pozyskane środki na promocję.

Więcej szczegółów na stronie - https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/lubelskie-wspolnie-dla-pszczol/

 

relacja medialna, choć niepełna - https://lublin.tvp.pl/46481922/wspolnie-dla-pszczol-kampania-na-lubelszczyznie?fbclid=IwAR2UltlOE1yHzWT2SVx423xjf7bfT8bhTXfoQkJMvU13CEy96rQdhir5784

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POGRATULOWAĆ INICJATYWY. 

Może wreszcie społeczny współudział ma realną szansę na pozytywny wpływ na pszczelarstwo na Lubelszczyźnie. Nie ma informacji kto będzie koordynatorem przedsięwzięcia / należy sądzić że UM/. Sądzę, że ten pozytywny przykład zachęci inne Urzędy Marszałkowskie do podobnych inicjatyw. Rodzi się szansa na to że nie tylko PZP i Minrol będą rozdawały karty. Jest wiele spraw lokalnych gdzie wymienione wyżej podmioty będą mogły zaistnieć w dobrym tego słowa znaczeniu z pożytkiem dla pszczelarzy.

 Jeszcze raz gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że czuję się jakoś głupio iż tak wyskoczyłem z tym entuzjazmem z powodu wyżej opisanej inicjatywy... Jokaz mnie wsparł ale on też z antypodów w stosunku do Lubelszczyzny.  Jakiś taki niekontrolowany impuls spowodowany... być może skokami temperatur lub ciśnienia... Nie wiem czy należałoby przepraszać? Jeżeli tak to kogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubelszczyzna milczy...

 Pod numerem 34, jako sygnatariusz podpisała się Polanka. Rad bym przeczytać z jakimi przesłaniami, w ramach "akcji",  zaprezentował się przedstawiciel ZACNEJ organizacji. Być może włażę w gumofilcach tam gdzie mnie nie oczekują ale... z różnych powodów jestem zainteresowany programem/zamierzeniami/koncepcjami działania tak szerokiego gremium które złożyło deklaracje wieszcząc o tym w różnych środowiskach i mediach na całą Rzeczpospolitą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to naprawdę świetnie. Myślę, że cały program można by było zamknąć w dwóch postulatach: aby przestać pszczoły truć i zapewnić im bazę pokarmową. Jeżeli świadomość wzrośnie, to sukces będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to naprawdę świetnie. Myślę, że cały program można by było zamknąć w dwóch postulatach: aby przestać pszczoły truć i zapewnić im bazę pokarmową. Jeżeli świadomość wzrośnie, to sukces będzie.

  Jak na razie wsparcia  udzieliło dwóch z ...Dolnego Śląska.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...