Skocz do zawartości
Gość daro

Na naszym garbie

44 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RafałK

To jakaś totalna ściema te 27zł z dostawą do Polski.
Sklep internetowy ukraiński:
http://dom-pasechnika.com/ua/lekarstva-dlja-pchel/apivarol/
170 hrywien = 38zł
Może Ci goście to sami gdzieś w stodole robią tak jak "markowe" papierosy i przywożą do nas?
Na naszym garbie karmi się mafia. Daro niech sobie kupuje co chce i gdzie chce. Ciekawe po co takie informacje na forum podaje? Warto przejrzeć dział ogłoszenia z ubiegłych lat na forum pasieki Michałów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko, że z pół roku temu też dostałem na maila tę samą ofertę. Być może od mafii stodołowej - nie sprawdzałem. Serwer był .ru ale w treści informacja, że produkty z Ukrainy. Ukraińcy naprawdę często używają rosyjskich serwerów pocztowych.

 

Kolejna wiadomość - podobno najniższa cena, za którą można mieć Apiwarol w Kijowie to 18 zł. Ta jest zupełnie niesprawdzalna, bo zasłyszana w rozmowie. I może też Api-coś tam ze stodoły... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Piotrze prześlij mi na maila tę ofertę, w poniedziałek spróbuje wyjaśnić sprawę. Na mój googlowaty ogląd ceny sklepowe na Ukrainie to cytowane 170-180 hrywien(38zł). W tak niskiej cenie (27zł) z dostawą do Polski ten produkt może pochodzić tylko z przestępstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

ĐĐ°ŃОд пОНин дОдаŃŃŃ Đ˛ ŃиŃОп вŃĐ´ нОСоПаŃĐžĐˇŃ Ń Đ´Đž кНŃŃĐ° вŃĐ´ Đ˝ŃŃОгО но ПаŃ.

РйагаŃĐž ĐżŃопаŃĐ°ŃŃв вŃĐ´ ваŃОа ĐżŃĐžŃŃĐž ŃŃойа ОйŃОйНŃŃи вŃĐ°ŃнО Ń ŃŃŃкО пО ŃĐ˝ŃŃŃŃĐşŃŃŃ!!!

ĐŃ ŃĐşŃĐž но ĐżĐžĐżĐ°Đ´ĐľŃ Đ˝Đ° ŃĐ°ĐťŃŃиŃŃĐşĐ°Ń Đ˛ Đ°ĐżŃĐľŃŃ, ŃĐž в ĐťŃĐżŃĐžĐźŃ Đ˛Đ¸ĐżĐ°Đ´ĐşŃ ĐżŃĐžŃŃĐž Đ˝ŃŃОгО но дОпОПОМо.

ĐŃĐžŃŃĐž Ń Đ˛Đ˛Đ°ĐśĐ°Ń ŃĐž но Đ´ŃŃĐ˝Ń ĐťŃди пиŃŃŃŃ ŃĐ˝ŃŃŃŃĐşŃŃŃ Ń ĐżŃидŃĐźŃŃŃŃ ŃĐ°ĐşŃ ĐżŃопаŃĐ°Ńи, аНо в наŃŃĐš каСкОвŃĐš ĐşŃĐ°ŃĐ˝Ń Đ˝ŃŃŃĐž но СаŃŃŃĐ°ŃОваниК вŃĐ´ ĐżŃĐ´ŃОйки.

Đ .S. в 2008 ŃĐžŃŃ ŃĐľŃоС "ĐŃвиК" (ĐĐżŃваŃОН) Ń ĐˇĐ° ĐˇĐ¸ĐźŃ Đ˛ŃŃĐ°Ńив 8 ŃŃПоК С 12 !!!!!!!!!! :)

http://vk.com/topic-47947267_27585872

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem. Możesz sprawdzać. Chyba trochę wiem, do czego dojdziesz. Na Ukrainie są mniejsze obostrzenia co do dystrybucji, więc pewnie ktoś ma dostęp do cen hurtowych. Sam widzisz, że w sklepie internetowym można go tam kupić. Porównaj sobie u nas ceny zakupu przez związki (zwykle koło 49 zł) a u najbliższego weterynarza (prawdopodobnie około 65 zł). Jak dojdziesz do tego, że jest możliwy zakup prawdziwego Apiwarolu po 18 zł (i jeszcze ktoś po drodze swoje 50 groszy z fiolki będzie miał), będziemy rzeczywiście wiedzieli jaka tam jest cena bazowa. Ale żeby sprawdzić czy to oryginalny produkt czy nie, trzeba by go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Spotkałem dwie wypowiedzi na ukraińskich forach o lewym apiwarolu. Pytanie co to znaczy "lewy"? Jedną z tych wypowiedzi przytoczyłem podając link.

Na olx ogłaszają się czasami Ukraińcy z cenami 35zl +20 za wysyłkę. I to chyba jest cena prawdziwego apiwarolu.Zapytam w Puławach czy coś wiedzą o "lewym" apiwarolu na Ukrainie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni KoledzY  !

     Już kilka lat temu pisałem, tu na forum Polanki lub Zagajnika że na Ukrainie, a konkretnie we Lwowie w aptece weterynaryjnej na ulicy Gródeckiej, w pobliżu głównego dworca kolejowego  jest polski Apiwarol w cenie w przeliczeniu cca 18zł/opakowanie.  Wkrótce na forach naszych pojawiły się ogłoszenia, że ów Apiwarol można kupić w Rzeszowie po 25zł. Kto się ogłaszał - nie pamiętam.

     Później też na ukraińskim pszczelarskim forum czytałem, że w Kijowie  można w aptece weterynaryjnej nabyć ów polski Apiwarol.

 

  Jeśli pamiętam był to czas, kiedy u nas ów produkt wyraźnie podrożał, i chyba  wówczas Zarząd Polanki zwracał się pismem do Urzędu Kontroli Cen z prośbą o sprawdzenie.

 

 Pozdrawiam  d-h Bartnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daro odgrzewa stary kotlet mielony. Temat był maglowany na starym forum.

 

http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8236074,0,Thread.html

 

Link do hurtowni weterynaryjnej w Kijowie działa do dzisiaj i są tam aktualne ceny. Nie tylko apiwarolu i nie sądzę, by tam handlowali podróbkami.

 

%D0%90%D0%BF%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%

 

To zdjęcie pudełka apiwarolu na ich dzisiejszej witrynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Tylko pisz wszystko do końca. Na starym forum to co linkowałeś w 2012 była cena 50 hrywien. Teraz pod tym linkiem znajdziesz cenę 165 hrywien.

U nas podrożało i u nich też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pisz wszystko do końca. Na starym forum to co linkowałeś w 2012 była cena 50 hrywien. Teraz pod tym linkiem znajdziesz cenę 165 hrywien.

U nas podrożało i u nich też.

 

Trzy pytania odnośnie cytowanego tekstu.

 

1) Ile to jest te 165 hrywien na PLN ?.

2) Czy oprócz Apiwarolu mają tam Biowar 500 ?.

3) Jak to jest z przewiezieniem tych leków przez granicę. Nie trzeba płacić za to jakiegoś cła ?.

 

Ogólnie to mój wujek ma znajomego pszczelarza w Bańdrowie przy granicy ukraińskiej. Gdy byłem w tym roku na wczasach w Bieszczadach pytałem ukraińców handlujacych hałwą i koniakiem pod Biedronką w Ustrzykach Dolnych czy mają jakies tańsze ukraińskie leki na warrozę, ale zapytani stwierdzili, że nie mają, bo ukraińcy wykorzystują polskie leki bo są one dużo lepszej jakości od ukraińskich i ukraińcy używają polskich.

 

Zarzuciłem więc tamat, ale w związku z powyższym postem proszę uprzejmie o odpowiedzi na moje powyżesze pytania.

 

P.S. Do Kijowa z Ustrzyk 800 km kawał drogi. Ogólnie to po tym roku prewencyjnie włożyłem z poczatkiem września po dwa paski na rodzinę, ale osyp ZEROWY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endriu mają lepsze leki niż Apiwarol i tańsze .Choćby bipin .Wszystko to działalność - nielegalna. Nawet apiwarol. Ale mrówki potrafią przeniść TIR-a.Poproś a przyniosą nie tylko ,,koniak,,.

 

Kolego daro. Na moje skromne oko to koszt hurtowego wytworzenia paru plastikowych pasków nasączonych amitrazą sięga od 2 do 5 PLN. Na moje skromne oko to Biowetowi całkiem się popierd...liło z tymi cenami i aby dać 60 zeta za opakowanie paru pasków Biowetu to lekka przesada. Aż się prosi żeby towarzystwu z Puław podziekować za współpracę i kupić te same ichniejsze leki "nielegalnie" za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

endriu11111111, kłopot ciągle jednak jest w legalności tych działań. Jesteśmy na forum organizacji, która nie po pisze o sprawach nielegalnych, by namawiać do naśladownictwa, ale by pomóc uzdrowić sytuację. W najbliższy wtorek spotykamy się w MinRolu by rozmawiać o programach wsparcia na kolejne 3 lata. Czy uda się przy okazji obniżyć ceny produktów z Puław? - pewnie nie, choć argumenty, te co zawsze, padną. Czy nowy lek oparty na innej substancji czynnej ;-) ma szansę pojawić się w kraju legalnie? - nic o tym nie wiem. Ale wiem, że omijanie obowiązującego prawa zawsze może się skończyć przykro dla omijającego. Przestrzegałbym co do tego, co "aż się prosi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiem, że omijanie obowiązującego prawa zawsze może się skończyć przykro dla omijającego. Przestrzegałbym co do tego, co "aż się prosi".

 

Szanowny Panie Piotrze. Jeżeli chodzi o prawo pszczelarskie oraz sytuację odnośnie leczenia pszczół w Polsce, w której to nie można używać niektórych specyfików, które to można spokojnie i zgodnie z prawem stosować za granicą, to rzekłbym, że sytuacja ta jest "do dupy". Można również powiedzieć, że sytuacja Domu Pszczelarza w Kamiannej też jest "do dupy". "Do dupy" są również moje skojarzenia odnośnie słów "Kumafos", "Sabat" oraz "PZP". Ceny Puławskiego Biowaru 500 też są "do dupy".

 

Gdzie by sie nie obrócić pod względem pszczelarskim  tam ciągle tyły a Pan mi jeszcze o "omijaniu prawa" i wynikających z tego przykrych konsekwencjach. Ja rozumię, że atmosfera jest grobowa i ogólnie nieciekawie jest, ale nie można by z czymś przyjemniejszym, np. z czymś takim, że w Rzeszowie na ulicy tej i tej pod numerem tym i tym można kupić Biowar po 25 zeta .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całym sercem rozumiem... ale nie obiecuję  :D

Chciałbym za to kiedyś móc napisać, że w całym kraju, u każdego weterynarza można go po 25 zeta kupić, bo takie mi się widzą realne koszty produkcji i dystrybucji (z VATem). Zbyt silna wiara w to, że się da, zakrawa jednak na naiwność. Nie jest jednak naiwnością dążenie do tego i to obiecać mogę. Wśród spraw, których nie udaje się rozwiązać są też te, które uporem uda się załatwić. I warto dla nich się starać.

 

Edycja: lub stosować metody alternatywne. Bo naprawdę mamy dość tej amitrazy w wosku i miodzie, że o organizmach pszczelarzy nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Jak w Rzeszowie to tylko przy ulicy 8 marca cuda z lekami weterynaryjnymi się zdarzają. Ciekaw jestem jak takie spotkanie w minrolu razem z przedstawicielami pzp będzie wyglądać.

 

-Pani Dyrektor jak pani pięknie dziś wygląda.

-Ależ panie prezydencie jestem zaskoczona że pana widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Myślę że taka rozmowa jaką sobie wymyśliłem nie będzie możliwa we wtorek. Zapytajcie kolegów z PZP co tam u prezydenta słychać i czy to prawda że poważnie nosi się z zamiarem przeszczepu twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

I ręce po takim spotkaniu trzeba porządnie umyć (chyba podajecie sobie ręce na powitanie i pożegnanie?) aby resztek żółtych tabletek nie przywlec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...