Skocz do zawartości

Adonis

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Adonis

 1. Widzę, że jaki Pan ( pani) taki kram:)
 2. Adonis

  kot w pasiece

  Wiem, że zdania zaraz będą podzielone, jednak kto może i ma możliwość niech sobie zafunduje ( adoptuje, przygarnie) kota do pasieki. Bardzo pomaga, szczególnie teraz jesienią w walce z myszami, nornicami i ryjówkami, które lubią pakować się do rodzin. Inna sprawa to, że wylotki powinny być zabezpieczone, ale wiadomo, że mysz i cieńsze drewno przegryzie i do ula wlezie szkody czyniąc. Ponadto kot na pasieczysku odstrasza również sikorki, które zimową pora lubią niepokoić nasze pszczółki. Polecam.
 3. Adonis

  Pytania do Zarządu

  sprawa jest jasna. Każdy może sprawdzić tez na własna rękę to samo.
 4. no tak, na to bym nie wpadł. ruda, ma kota, tylko miotły brak:) iście napoleoński umysł!:) dobrego dnia
 5. Adonis

  Kawiarenka pytli

  Ela może nie straciłaś przyjaciela:)
 6. Adonis

  Ciekawostki z życia warrozy

  absolutnie tak, potwierdzić to może paradoksalnie tzw."teoria małej komórki". Komórki mniejsze, nawet 4,9 a pszczoły jak z dużej 5,4.
 7. kto da więcej:) piszcie o sobie:)
 8. super, kto da więcej? Ja niestety nie mam takiej pięknej menażerii, poza pszczołami. Pieseł umarł. Może kiedyś nowy będzie. Lubię ogród, eksperymentalne nasadzenia, choć z rzadka coś z nich wychodzi ale zawsze trzeba próbować. no i zaczynam się coraz bardziej rozkręcaj ekologicznie, pod każdym kątem, ...bo każdy z nas zostawia ślad węglowy...musimy mieć tego świadmość...
 9. Każdy z nas jest pszczelarzem, ale każdy z nas tez ma swoje drugie oblicze, prowadzi normalne:) życie zawodowe, rodzinne; ma też inne pasje, hobby. Może się uda nam zacieśnić relacje również na innych płaszczyznach? Majsterkowanie? ogrodnictwo, oglądanie nieba nocną pora tudzież sąsiadów, albo pół żartem , pół serio - klub swingersów. napiszcie, niech będzie tu luźno i wesoło a przy tym pozytecznie
 10. no dobra zamówię i figi i wierzbę, tylko kiedy? i drogo sobie liczysz, i czy te figi to tylko walor ozdobny czy owoc smaczny również? napiszesz mi jak sie nia opiekujesz, szczególnie zimą?
 11. Adonis

  Kawiarenka pytli

  Miła Pani, po prostu nie wybierać i zimować na miodzie. i pracy od razu mniej:)
 12. Adonis

  Pytania do Zarządu

  rzekłbym nawet niepotrzebna chyba. trzeba się rozejrzeć i szukać innych rozwiązań.
 13. Adonis

  Kawiarenka pytli

  to nie o to chodzi, ilośc nie ma znaczenia. to napisałem. Każdy może robic to z pasją, miłością , nawet powinien.
 14. no wiadomo, daleko, ale pięknie, jeszcze zależy skąd się jedzie. Wie Pani daleko to też będzie komuś zawsze i gdzieś. Mieszkamy w różnych stronach kraju. Ja bym nie narzekał. Kol Zygmunt z małżonką dojeżdzał ze Szczecina i był zadowolony bo przy okazji zwiedził Kraków a przy tym nie narzekał pomimo, że mógłby.... Następną trzeba zrobić pod domem albo kupić helikopter:) dobrego dnia!
 15. Atena a masz też sadzonki tych fig?
 16. Adonis

  Kawiarenka pytli

  Ale zaraz! o co ten tumult? Polanka to organizacja pszczelarska, nie zawodowa. My mamy robić dobrze, mamy robić rzemiosło. My mamy robić dobrze ale pszczołom i środowisku, a sobie przy okazji. Wiecie, teraz pszczelarze jest proste, łatwe i przyjemne ( pomijając co, że w ogóle obcowanie w pszczołami jest przyjemne). Kiedyś dekady temu jak człek zaczynał było ciężko, nie było informacji..tak jak tu teraz - oczywiście idiotów też nie było bo jak się nim było wiedziało tylko najbliższe otoczenie a teraz wie cały Internet:); ale też nie było wygodnych do pracy uli, no i pszczoły.....co to były za pszczoły...wpi.... za każdym razem! to była szkoła życia. Uczyła pszczoły i pokory przy ulu. A nauczyciel pszczelarstwa to mentor prawdziwy, nie jakiś po prostu tylko Mistrz z dyplomem po kursiku, nie żebym miał coś do mistrzów z dyplomem, bo sam m mam różne, ale się nie obnoszę...bo jak pamiętacie jestem Adonis i mam się czym pochwalić:) Dobrego dnia!
 17. Adonis

  Kawiarenka pytli

  Jak dla mnie ilość nie ma znaczenia, to podobnie ponoć jak wielkość...... choć ja sam nie narzekam. Nie tylko ja zresztą. Znam małych z ponadprzeciętną wiedzą, którym życie, praca, rodzina i inne obciążenia nie pozwalają się rozwinąć, znam i takich wielkich, ale to działa dokładnie i w drugą stronę. Kiedyś chodził po tym świecie nijaki dr Andrzej Zawilski ( nawet prehistoryczni Polankowicze a właściwie Zagajnikowicze ściepę robili na komputer dla niego); ów p. Dr robił selekcję na mini pasiece...dlaczego? bo miał wiedzę.... a selekcja ta była genialna! Wiecie co jest ważne, pszczelarz, jego talent, charyzma, duch. To jak potrafi obserwować i czy potrafi w ogóle. Jak mawiał inny wielki pszczelarze brat Adam - Let the bees tell you czyli Niech pszczoły Ci powiedzą....ale aby je zrozumieć trzeba znać ich język...a czy to pszczelarze potrafią?....
×
×
 • Dodaj nową pozycję...